Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-10, 10:46   #901
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexxana ślicznie dziękuję
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 11:04   #902
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kolumnea Pokaż wiadomość
To jest krem za 7,50 zł. Czy faktycznie jest aż tak słaby?

PharmaCF, Cztery pory Roku, Perfect Face +40, na noc.

Skład: Aqua, Mineral Oil, Glycine Soja(Soybean)Oil, Glycerin, Caprylic/Capric Triglycerides, Cetearyl Alkohol/and/Ceteareth-20, Glyceryl Stearate/and/Humulus Lupulus Extract/and/Rosmarinus OffcinalisLeaf Extract/and/Hamamelis Virginiana Extract/and/Citrus Medica Limonum Peel Extract/and/ Centella Asiatica Extract/and/Pinus Sylvestris Bud Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben,Ethylparabe n, DMDM Hydantoin, Polyacrylic Acid, Sodium Hydroxide, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Magnesium Sulfate, Disodium EDTA, PEG-8/and/Tocopherol/and/Ascorbyl Palmitate/and/Ascorbic Acid/and/Citric Acid, Cl 19140, Cl 18050

Jeśli mógłby ktoś rzucić okiem i powiedzieć cokolwiek o tym kremie, byłabym wdzięczna. Dla mnie to czarna magia, nawet ze słownikiem składów kosmetyków. Myślałam o używaniu go na noc. Mam ponad 30 lat i myślę o przeciwdziałaniu zmarszczkom i ewentualnie o jakimkolwiek wygładzeniu tych, które mam.
Na zielono zaznaczylam wyciagi roslinne-ciekawe polaczenie.
Wyboldowalam potencjalne zapychacze-sa to tresciwe emolinety,ktore min nawilzaja skore.
Krem wyglada ciekawie i jezeli potrzebujesz tresciwego,bogatego kremu ktory odzywi,natlusci i nawilzy skore to nie jest zly wybor.
Ekstarkt z soi ma dzialanie regenerujace,ochronne i nawilzajace.
Dobor wyciagow roslinnych wskazuje na kompleks,ktory min.dzialanie przeciwzmarszczkowe.Skora bedzie ujedrniona i wygladzona.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez morello cherry Pokaż wiadomość
witam szukalam analizy skladu podkladuInglot, YSM, Cream Foundation ale nie znalazlam wiec prosze o analize.
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysilicone-11, Titanium Dioxide, Dimethicone, Peg-10 Dimethicone, Silica, Phenyl Trimethicone, Sodium Chloride, Polymethyl Methacrylate, CI 77492, Mica, CI 77499, CI 77491, Phenoxyethanol, Capryl Glycol, Disteardimonium Hectorite, Potassium Sorbate, Hexylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Prunus Persica Fruit Extract, Xantan Gum, Sodium Benzoate, Methylparaben, Sorbic Acid, Parfum.

dodam ze cere mam tradzikowa, tłusta, mieszana.czy ten podklad zmatowi cere?
Typowo matujacych skladnikow brak wiec bedzie trzeba sie czyms posilkowac dodatkowo,powinien niezle kryc i ladnie sie aplikowac-bez efektu smug.Mika da efekt promiennej cery.

Cytat:
Napisane przez OwocowaLandrynaax3 Pokaż wiadomość
Jestem 'zielona' w temacie biochemii, a że są tu profesjonaliści, to dlaczego by nie skorzystać z ich pomocy ? Mam cerę mieszaną, naczynkową, wrażliwą. Prosiłabym o przeanalizowaniu podkładu
Make Up For Ever, High Definition Foundation
pod względem zapychania, wysuszenia, wysypu krostek? Czy zmatowiłby cerę czy wręcz przeciwnie rozświetlił? I czy nie jest agresywny dla naczynek? Również mam pytanie, czy odpowiedni byłby pod filtr? ale z tego co się orientuję talk i mika już nie robiłyby go fotostabilnego? naparwdę na tym się nie nzam, więc jeżeli się mylę, prosze mi wybaczyć Podkład jest drogi, więc nie chciałabym kupywać kota w worku.. Z góry dziękuję.
Jeszcze raz; jest to podkład

Make Up For Ever, High Definition Foundation

i oto jego skład;

Aqua, Cyclopentasiloxane, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Mica, talc, PEG-10 Dimenthicone, Biosaccharide Gum-1, Phenyl, Trimethicone, Sodium Chloride, Lauroyl Lysine, Dimenthicone Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Disteardimonium Hectorite, Sodium Myristoyl Glutamate, Cyclohexacyloxane, Methylisothiazolinone, Sorbitan Sesquileate, Silver Oxide, Propylene, Carbonate, Parfum (fragrance), Methylparaben, Fagus Sylvatica Extract (Fagus Sylvatica Bud Extract), Hydrolyzed Yeast Protein, [+/- CI 77891 )titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides).
Pozdrawiam
To bardziej podklad tonujacy czyli wyrownujacy koloryt,nie spodziewaj sie po nim wiekszego krycia.Zdecydowanie odradzam cerom tlustym/mieszanym dlatego,ze jest dosc duza zawartosc miki,ktora sprawi,ze cala twarz bedzie blyszczec w innym przypadku rozpromieni i nada efektu subtelnego glow.
Podklad jest lekki i cery suche beda potrzebowaly dobrego nawilzacza

Podkladu nie naklada sie pod filtr tylko na filtr!
Jezeli uzyjesz filtra opartego na Tinosrbach np.cos z oferty Avene to nie dojdzie do destabilizacji ale to juz inna historia i wszystko zalezy od Twojego podejscia-czy jestes ortodoksem filtrowym czy nie

Cytat:
Napisane przez TeaHouseMoon Pokaż wiadomość
Witam,
mam problem, ostatnio zakupiłam Elmex pastę i płyn do płukania i dzieje się coś niedobrego z moimi ustami od środka oraz dziąsłami. Skóra jest silnie zaczerwieniona, wręcz bordowa, widać żyłki, a dziąsło boli mnie w jednym miejscu. Nie wiem co może być przyczyną Czy jakiś składnik w tych kosmetykach mógł to spowodować? Bardzo proszę o pomoc.

Gaba, Elmex Sensitive Plus, Płyn do płukania jamy ustnej

aqua,propylene glycol, PEG-40 hydrogenated castor oil, olafluor, aroma, PVP/dimethylaminorthylmethacr ylate polycarbamyl polygycol ester, sacharin, hydroxethylcellulose, potassium hydroxide, menthol, polyaminopropyl biguanide

Gaba, Elmex Sensitive Plus, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,14%F

Aqua, Sorbitol, Polyethylene, Hydrated Silica, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Silica Dimethyl Silylate, Aroma, Titanium Dioxide, Saccharin, Potassium Hydroxide

Srednio wygladaja skladowo i przyczyna podraznien moze byc uzyta kombinacja skladnikow,lepiej odstaw calkiem.

Figarro wiem,ze dlugo czekalas ale ciagle mam tyly z tym watkiem


Margaretka02 postaram sie napisac cos pozniej bo musze zapoznac sie z ŁZS
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 11:40   #903
kolumnea
Raczkowanie
 
Avatar kolumnea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 42
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Bardzo się z niej cieszę, że nie poszła w kosmos. Jeszcze raz dziękuję
kolumnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 12:55   #904
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
czy ten krem pod oczy (La Prairie Cellular Eye Contour Cream) - ze składowego punktu widzenia - naprawdę jest wart 400 zł/15ml? Skład: Water, C12-20 Acid PEG-8 Ester, Hydrogenated Polysobutene, Petrolatum, Dicaprylyl Maleate, Hydrogenated Vegetable Oil, Propylene Glycol, Acetylated Lancolin, Glycoprrotien's Panax Ginseng Root Extract Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Carbomer, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Potassium Cetyl Phosphate, Triethanolamine, Hypericum Perforatum Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Extract, Methylparaben, Glycerin, Urea, Saccharide Hydrolysate, Magnesium Aspartate, Glycine, Alanine, Creatine, Propylparaben, Ethlparaben, Imidazolidinyl Urea, Polyperfluoromethylisopro pyl Ether, Fragrance
Hexxano, a mogłabyś jeszcze spojrzeć na ten skład?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 13:22   #905
sylwia2287
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 74
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Podklad jest wart wyprobowania choc skladowo nie wyglada rewelacyjnie to jest kilka ciekawych skladnikow,poza tym zawiera kaolin,ktory optycznie wygladzi choc niektore cery potrafi tez przesuszac.
Dziękuję ślicznie!
sylwia2287 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 19:52   #906
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam !
Chciałabym sprawdzic czy te szampony maja lagodny sklad, bez srodkow drazniacych, SLS ?

Johnson's Baby, Szampon
Sklad: aqua, coco-glucoside, sodium lauroamphoacetate, sodium laureth sulfate, , citric acid, polysorbate 20, peg-80 sorbitan laurate, peg-150 distearate, polyquaternium-10, sodium benzoate, parfum, CI 47005, CI15985 - [FPT0859]

Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy łagodny (włosy suche i normalne)
Skład: Aqua, Herbal Extract, Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Fragrance, Methyldibromoglutaronitri le, Phenoxyethanol.

Barwa ziołowa, Szampon tataro-chmielowy

Skład: Aqua, Sodium C 12-15 Pareth-3 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Acorus Calamus, Humulus Lupulus, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, 2-(4-tert-Butylbenzyl)propionaldehy de, Limonene, CI 15985, CI 42090,

Z gory dziekuje
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 17:45   #907
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę bardzo o analize kremu
Biogened -Herba Botanic ,Ziołowy krem normalizujący
Skład:

Aqua , Caprylic/Capric Triglyceride , Cetearyl Alcohol , C12-15 Alkyl Benzoate ,Propylene Glycol ,Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract ,Equisetum Arvense Extract,Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract ,Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract,Tussilago Farfara (Coltsfoot) Leaf Extract ,Mellissa Officinalis Leaf Extract ,Urtica Dioica (Nettle) Extract ,Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract,Glycerin ,Methylpropanediol ,Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil,Glyceryl Stearate ,Cetearyl Glucoside ,Stearic Acid,Aluminium Starch Octenylsuccinate,Salicyl Acid ,PEG-8 AND Tocopherol AND Ascorbyl Palmitate AND Ascorbic Acid AND Citric Acid AND Triethanolamine ,Iodopropynyl Butylcarbamate ,Phenoxyethanol AND Methylparaben AND Butylparaben AND Ethylparaben AND Propylparaben AND Isobutylparaben ,Pafum Geraniol ,Citronellol , 2-(4-Tert-Butylbenzyl) Propionaldehyde ,Linalool ,C.I.75810
Czy ze względu na ten salicylowy kwas przy końcu muszę chronić się filtrami stosując ten krem na noc ?
Z góry serdecznie dziękuję
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 01:24   #908
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

szukam kremu,ktory nawilzy twarz w czasie kuracji retinoidem. przegladajac kwc wpadly mi w oko :

Ducray, A-Derma, Epitheliale (krem regenerujący)

Skład: aqua, butyrospermum parkii (shea butter) fruit, glyceril stearate, glycerin, ethoxydiglycol, squalane, cyclomethicone, avena sativa (oat) kernel flour, stearic acid, avena sativa (oat) kernel oil, batyl alcohol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, dimethiconol methylparaben, propylparaben, retinol, tocopheryl acetate, triethanolamine

SVR, Xerial 5 Creme Visage (krem do twarzy)

Skład: aqua (purified water), cyclomethicone, dicaprylyl carbonate, urea, glycerin, biosaccharide gum-1, butyrospremum parkii (shea butter), polyglyceryl-4 isostearate, sodium pca, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, hexyl laurate, sorbitol, dimethicone, methyl methacrylate, crosspolymer, allantoin, lactic acid, palmitoyl hydroxypropyl trimonium amylopectin/glycerin crosspolymer, hydrogenated lecithin, sodium chloride, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanel, propylparaben, sodium methylparaben.

w zwiazku z tym mam pytanie, czy znajduja sie tu potencjalne zapychacze?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 18:47   #909
ana78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 2
GG do ana78
Question Floslek tonik bezalkoolowy

witam! dzisiaj kupiłam sobie tonik bezalkoholowy do cery z problemami naczynkowymi firmy floslek, już od dawna w sumie mnie korcił przyznam że w aptece moją uwagę przyciągnąl duży napis TONIK BEZALKOHOLOW, wieczorem podczas przemywania twarzy rzuciłam okiem na skład i doznałam szoku, zresztą same spójrzcie:
Ingredients (INCI): Aqua, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum Fruit Extract, Alcohol, Sodium Lactate, Viola Tricolor Herb Extract, Arnica Montana Herb Extract, Arnica Chamissonis Herb Extract, Polysorbate 20, Trideceth-9, PEG-5 Ethylhexanoate, Panthenol, Allantoin, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA ON NA MOJE OKO MA W SKŁADZIE ALKOHOL!!! czy to fair? i czy na pewno nie zaszkodzi mojej zaczerwienionej twarzy, używałyście go już? co o nim sądzicie?
ana78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 19:23   #910
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Podklad jest wart wyprobowania choc skladowo nie wyglada rewelacyjnie to jest kilka ciekawych skladnikow,poza tym zawiera kaolin,ktory optycznie wygladzi choc niektore cery potrafi tez przesuszac.-.

Hexxana mam jeszcze pytanie odnośnie tego podkładu "mineralnego" z Avonu, czy może zapychać? Mam mieszaną cerę, chciałabym ukryć drobne niedoskonałości ale obawiam się, że może mi więcej krostek wyskoczyć
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 10:41   #911
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Floslek tonik bezalkoolowy

Cytat:
Napisane przez ana78 Pokaż wiadomość
witam! dzisiaj kupiłam sobie tonik bezalkoholowy do cery z problemami naczynkowymi firmy floslek, już od dawna w sumie mnie korcił przyznam że w aptece moją uwagę przyciągnąl duży napis TONIK BEZALKOHOLOW, wieczorem podczas przemywania twarzy rzuciłam okiem na skład i doznałam szoku, zresztą same spójrzcie:
Ingredients (INCI): Aqua, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum Fruit Extract, Alcohol, Sodium Lactate, Viola Tricolor Herb Extract, Arnica Montana Herb Extract, Arnica Chamissonis Herb Extract, Polysorbate 20, Trideceth-9, PEG-5 Ethylhexanoate, Panthenol, Allantoin, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA ON NA MOJE OKO MA W SKŁADZIE ALKOHOL!!! czy to fair? i czy na pewno nie zaszkodzi mojej zaczerwienionej twarzy, używałyście go już? co o nim sądzicie?
czy w składzie widniał sam napis Alcohol, czy np. Alcohol Denat.?? dziwne, choć w zasadzie gilceryna to też alkohol... nawet jesli ma alkohol to wydaje mi sie ze nałożenie kremu po toniku powinno jego wysuszające działanie zminimalizować do zera, a alkohol wiadomo ze odkazi troszkę tą skóre

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez CrazyButterfly Pokaż wiadomość
Witam !
Chciałabym sprawdzic czy te szampony maja lagodny sklad, bez srodkow drazniacych, SLS ?

Johnson's Baby, Szampon
Sklad: aqua, coco-glucoside, sodium lauroamphoacetate, sodium laureth sulfate, , citric acid, polysorbate 20, peg-80 sorbitan laurate, peg-150 distearate, polyquaternium-10, sodium benzoate, parfum, CI 47005, CI15985 - [FPT0859]

Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy łagodny (włosy suche i normalne)
Skład: Aqua, Herbal Extract, Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Fragrance, Methyldibromoglutaronitri le, Phenoxyethanol.

Barwa ziołowa, Szampon tataro-chmielowy

Skład: Aqua, Sodium C 12-15 Pareth-3 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Acorus Calamus, Humulus Lupulus, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, 2-(4-tert-Butylbenzyl)propionaldehy de, Limonene, CI 15985, CI 42090,

Z gory dziekuje

trzeci odpada, związki myjące zawierające w nazwie Pareth stosowane są w produkatch chemii gospodarczej (płyny do naczyń, płyny do mycia podłóg) i są to surowce o mniejszym stopniu oczyszczenia niż np. SLES, aczkolwiek betaina zmniejsza z pewnością działanie drażniące. pierwszy i drugi oparty głównie o alkilopoliglukozydy, więc środki delikatne i przede wszystkich pochodzenia naturalnego (cukier+olej kokosowy) w pierwszym jednak ten dodatek emulgatorów (sorbitany) zapewnie wypłucze ci twoją lanolinkę z włosów

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-09-13 o 11:26
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 10:44   #912
tylko nuria
Przyczajenie
 
Avatar tylko nuria
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: republika marzeń
Wiadomości: 23
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexanna- naprawdę wielkie DZIĘKUJĘ za odpowiedź!
tylko nuria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 11:31   #913
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Proszę bardzo o analize kremu
Biogened -Herba Botanic ,Ziołowy krem normalizujący
Skład:

Aqua , Caprylic/Capric Triglyceride , Cetearyl Alcohol , C12-15 Alkyl Benzoate ,Propylene Glycol ,Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract ,Equisetum Arvense Extract,Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract ,Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract,Tussilago Farfara (Coltsfoot) Leaf Extract ,Mellissa Officinalis Leaf Extract ,Urtica Dioica (Nettle) Extract ,Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract,Glycerin ,Methylpropanediol ,Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil,Glyceryl Stearate ,Cetearyl Glucoside ,Stearic Acid,Aluminium Starch Octenylsuccinate,Salicyl Acid ,PEG-8 AND Tocopherol AND Ascorbyl Palmitate AND Ascorbic Acid AND Citric Acid AND Triethanolamine ,Iodopropynyl Butylcarbamate ,Phenoxyethanol AND Methylparaben AND Butylparaben AND Ethylparaben AND Propylparaben AND Isobutylparaben ,Pafum Geraniol ,Citronellol , 2-(4-Tert-Butylbenzyl) Propionaldehyde ,Linalool ,C.I.75810
Czy ze względu na ten salicylowy kwas przy końcu muszę chronić się filtrami stosując ten krem na noc ?
Z góry serdecznie dziękuję
nie polecam tego typu kremów. Tyle ekstraktów sprawia, że konserwantu w takim kremie musi być duzo więcej niż w kremie tradycyjnym. dla przykładu krem zawierający ekstrakt słodkich migdałów (pogrubiony w tym składzie) do którego doda się standardową ilość konserwantu psuje się w ciągu 2 tygodni!!
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 11:36   #914
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziekuje slicznie za analize

Moze z szamponow ziolowych/dziecinnych te beda mialy lagodniejszy sklad?


Rossmann, Babydream, Szampon dla dzieci

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Triticum Vulgare, Sodium Lactate, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Parfum.

Farmona, Herbal Care Szampon Brzozowy
Skład (INCI)
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Betula verrucosa, Cetrimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoil Acid,Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl, Biguanide, Citric Acid, Disodium EDTA, 2-(4-tert-Butylbenzyl)proponaldehyd e, Citronellol.
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 11:45   #915
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o rozszyfrowanie składów


Palmolive, Naturals, Long & Shine, Szampon do włosów 'Długie i błyszczące'
Aqua, Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamide MEA, Behenyl Alcohol, Sodium Chloride, Dimethicone, Parfum, Glycol Distearate, DMDM Hydantoin, Polyquaternium-7, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Glycerin, Sine Adipe Lac, Olea Europaea Oil, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylproponial, Citronellol, Hexylcinnamal, Linalool.
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 11:47   #916
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez CrazyButterfly Pokaż wiadomość
Dziekuje slicznie za analize

Moze z szamponow ziolowych/dziecinnych te beda mialy lagodniejszy sklad?


Rossmann, Babydream, Szampon dla dzieci

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Triticum Vulgare, Sodium Lactate, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Parfum.

Farmona, Herbal Care Szampon Brzozowy
Skład (INCI)
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Betula verrucosa, Cetrimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoil Acid,Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl, Biguanide, Citric Acid, Disodium EDTA, 2-(4-tert-Butylbenzyl)proponaldehyd e, Citronellol.
pierwszy wydaje sie ok. same alkilopoliglukozydy (będzie mył) emolienty (natłuszczenie, włosy nie będą suche) i pantenol (bedzie odżywiał, chociaż nie wiadomo tak naprawde ile tego pantenolu tam jest). trzeba by tylko uważać bo ma ekstrakt rumiankowy, więc bardziej do włosów blond (chociaż ten ekstrakt pewnie użyty jest w ilościach śladowych, bisabolol- subst. czynna rumianku, bedzie dodatkowo łagodził działanie tego szamonu)

z drugim gorzej (SLES- bardziej podrażnaijący niż alkilopoliglukozydy, aczkolwiek nie jest aż tak bardzo drażniący jak krzyczą niektórzy np. dermatolodzy), zawiera kationowy ZPC więc włosy nie beda sie elektryzować (przynajmniej nie powinny) ale znów duzo ekstraktów= więcej konserwantu najprawdopodobniej (ekstrakty są dobrą rzeczą, ale nie wiadomo ile ich tam naprawde jest, jeśli jest duzo to i ilość konserwantu trzeba zwiększać w recepturze)

Ja polecam ten pierwszy szampon

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-09-13 o 11:48
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 11:56   #917
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

O to ja mam akurat wlosy farbowane na braz, wiec ewentualne rozjasnienie mi troche nie w smak

Zapytam sie jeszcze o tego WAXa, czy warto zastosowac ta maske? Pomoze czy zaszkodzi wlosom suchym i zniszczonym ?

L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Cetearteh-20 Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, propylparaben, Parfum, C.I. 16255, C.I. 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methychloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid

CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 11:58   #918
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Proszę o rozszyfrowanie składów


Palmolive, Naturals, Long & Shine, Szampon do włosów 'Długie i błyszczące'
Aqua, Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamide MEA, Behenyl Alcohol, Sodium Chloride, Dimethicone, Parfum, Glycol Distearate, DMDM Hydantoin, Polyquaternium-7, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Glycerin, Sine Adipe Lac, Olea Europaea Oil, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylproponial, Citronellol, Hexylcinnamal, Linalool.
Aqua,- wiadomo co
Sodium C12-13 Pareth Sulfate, - substancja myjąca zastępuje ostatnio SODIUM LAURETH SULPHATE jest surowcem o mniejszym stopniu oczyszczenia, prawdopodobnie badziej drażniący niż SLES
Cocamide MEA, troche myje, ale głównie stabilizuje pianę
Behenyl Alcohol, emolient, natłuszcza włosy, pozbawione własnej lanoliny w trakcie mycia
Sodium Chloride, zagęszcza szampon
Dimethicone, silikon, ułatwia rozporowadzanie szamponu na włosach
Parfum, wiadomo
Glycol Distearate, nadaje perłowy połysk szamponu, troche natłuszcza

Polyquaternium-7, kationowy ZPC, substancja odżywkowa, zapobiega elektryzowaniu
Tetrasodium EDTA, chroni składniki szamponu przed twardą wodą, na włosach nie osiada osad związków myjących wytrącanych przez wymiane jonu sodowego w tym związku na wapniowy z twardej wody
Citric Acid, reguluje pH szamponu
Glycerin, humektant, nawilża włos, nie jest wysuszony,
Sine Adipe Lac, Olea Europaea Oil, ekstrakty, odżywiają skórę głowy i włos
Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylproponial, Citronellol, Hexylcinnamal, Linalool
, DMDM Hydantoin, - konserwanty i skladniki kompozycji zapachowej o działaniu drażniącym (Linalool, Citronellol,Hexylcinnamal)

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-09-13 o 11:59
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 12:01   #919
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziekuję
Czyli dobry ten szampon jest, czy niezbyt?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 12:05   #920
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez CrazyButterfly Pokaż wiadomość
O to ja mam akurat wlosy farbowane na braz, wiec ewentualne rozjasnienie mi troche nie w smak

Zapytam sie jeszcze o tego WAXa, czy warto zastosowac ta maske? Pomoze czy zaszkodzi wlosom suchym i zniszczonym ?

L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Cetearteh-20 Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, propylparaben, Parfum, C.I. 16255, C.I. 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methychloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid


wydaje mi sie ze ilość tego rumianku nie jest tam na tyle duża zeby aż tak bardzo rozjaśnić, obawiać sie możesz jedynie szamponów dedykowanych dla włosów blond, tam pewnie rumianku jest więcej.

odżywka wydaje sie dobra ma emolienty i kationowy związek więc włosy beda natłuszone i nie powinny sie elektryzować. ma też lanoline co też jest na plus. sporo ekstraktów, więc radze trzymać tą odżywke w lodówce

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Dziekuję
Czyli dobry ten szampon jest, czy niezbyt?
no własnie zabrakło najważniejszej informacji szampon taki hm... standard nie jest rewelacyjny i nie jest zły generalnie lepiej używać kosmetyków zawierających Sodium Laureth Sulphate niż Pareth-y ( bo one bardziej do płynów do naczyń można dać niż do szamponu)
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 12:11   #921
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuje slicznie
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 12:19   #922
ana78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 2
GG do ana78
Dot.: Floslek tonik bezalkoolowy

[QUOTE=kosmetolog1;1421309 9]czy w składzie widniał sam napis Alcohol, czy np. Alcohol Denat.?? dziwne, choć w zasadzie gilceryna to też alkohol... nawet jesli ma alkohol to wydaje mi sie ze nałożenie kremu po toniku powinno jego wysuszające działanie zminimalizować do zera, a alkohol wiadomo ze odkazi troszkę tą skóre[COLOR=Silver]

no właśnie sam napis Alcohol, dla mnie to troszkę bzdura skoro piszą tonik bezalkholowy, no ale może rzeczywiście to gliceryna wypróbuję, ocenię
ana78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 13:34   #923
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam! Czy moglabym prosic o rozszyfrowanie i ocene kremu avon naturals z drzewem herbacianym i ogorkiem? Chcialabym sie dowiedziec czy moze on zaszkodzic mojej tlustej tradzikowej skorze ze zdolnością do zapychania.

Oto skład:

aqua,caprylic/capric triglyceride, petrolatum, PEG-32, myristyl myristate, glyceryl stearate, PEG-40 stearate, cetyl alcohol, carbomer, imidazolidnyl urea, methylparaben, parfum, disodium edta, hydroxypropyl, methylcellulose, sodium hydroxide, BHT, melaleuca alternifolia oil, alcohol denat., melia azadirachta seed exctract, helianthus annuus seed extract, vitis vinifera seed extract, cucumis sativius extract,CI 61570, CI 19140, CI 15510.

Podejrzany ten sklad. Prosze kogos zyczliwego o pomoc
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 13:47   #924
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Witam! Czy moglabym prosic o rozszyfrowanie i ocene kremu avon naturals z drzewem herbacianym i ogorkiem? Chcialabym sie dowiedziec czy moze on zaszkodzic mojej tlustej tradzikowej skorze ze zdolnością do zapychania.

Oto skład:

aqua,caprylic/capric triglyceride, petrolatum, PEG-32, myristyl myristate, glyceryl stearate, PEG-40 stearate, cetyl alcohol, carbomer, imidazolidnyl urea, methylparaben, parfum, disodium edta, hydroxypropyl, methylcellulose, sodium hydroxide, BHT, melaleuca alternifolia oil, alcohol denat., melia azadirachta seed exctract, helianthus annuus seed extract, vitis vinifera seed extract, cucumis sativius extract,CI 61570, CI 19140, CI 15510.

Podejrzany ten sklad. Prosze kogos zyczliwego o pomoc
witaj! Przykro mi to mówić, ale składowo ten krem to raczej "dno", jesli chodzi o zapychanie, itp.
Początek składu to same potencjalne zapychacze. Uważam, że taki miks, to mało która cera wytrzyma. Jeśli masz dużą sklonnośc do zapychania, to nie warto próbować. Cięzko też mówić tutaj o właściwościach regulujących wydzielanie łoju, skoro pożądane ekstrakty roślinne są na samym końcu składu, natomiast środek składu zajmują konserwanty i inne dodatki. Krem winien nieźle nawilżać, jak na moje oko, to zostawi raczej powłoczkę na skórze.
Tyle z moich wywodów Ja nie polecam.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 13:51   #925
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
witaj! Przykro mi to mówić, ale składowo ten krem to raczej "dno", jesli chodzi o zapychanie, itp.
Początek składu to same potencjalne zapychacze. Uważam, że taki miks, to mało która cera wytrzyma. Jeśli masz dużą sklonnośc do zapychania, to nie warto próbować. Cięzko też mówić tutaj o właściwościach regulujących wydzielanie łoju, skoro pożądane ekstrakty roślinne są na samym końcu składu, natomiast środek składu zajmują konserwanty i inne dodatki. Krem winien nieźle nawilżać, jak na moje oko, to zostawi raczej powłoczkę na skórze.
Tyle z moich wywodów Ja nie polecam.
Dzieki Tak myslalam No nic, najwyzej na cialko zuzyje
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 14:11   #926
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
witaj! Przykro mi to mówić, ale składowo ten krem to raczej "dno", jesli chodzi o zapychanie, itp.
Początek składu to same potencjalne zapychacze. Uważam, że taki miks, to mało która cera wytrzyma. Jeśli masz dużą sklonnośc do zapychania, to nie warto próbować. Cięzko też mówić tutaj o właściwościach regulujących wydzielanie łoju, skoro pożądane ekstrakty roślinne są na samym końcu składu, natomiast środek składu zajmują konserwanty i inne dodatki. Krem winien nieźle nawilżać, jak na moje oko, to zostawi raczej powłoczkę na skórze.
Tyle z moich wywodów Ja nie polecam.

ja sie zgadzam ten krem to dno, jak z resztą większość rzeczy z avonu (naprawde). ten krem dobrze natłuszcza i zmiękcza skórę, ale jednoczesnie może zapychać (petrolatum). jesli chodzi o nawilżanie to nie widze w tym składzie nawet gliceryny, wiec raczej nie nawilża. z tego co ostatnio obiło mi sie o uszy (jakiś artykuł w czasopiśmie naukowym- kosmetycznym) capric/caprylic trigliceride nie jest komedogeniczny (nie zapycha porów) wbrew powszechnej opinii, i powoli capric trigliceride wyprze z kremów Paraffinum Liquidum. dodatkowo capric/caprylic trigliceryde nadaje kremom bardziej puszystej konsystencji, dzieki czemu krem sie lepiej rozprowadza
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 17:35   #927
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam prośbę, moglibyście porównać te dwa żele do mycia buzi i powiedzieć mi, który będzie lepszy do cery trądzikowej? Wiem, że oba są delikatne, ale nie wiem, który będzie lepszy dla twarzy.

Ziaja Tin Tin

Skład: Aqua (Water), Coco Glucoside, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Triethanolamine.

Babydream uniwersalny żel do mycia

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 18:09   #928
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Mam prośbę, moglibyście porównać te dwa żele do mycia buzi i powiedzieć mi, który będzie lepszy do cery trądzikowej? Wiem, że oba są delikatne, ale nie wiem, który będzie lepszy dla twarzy.

Ziaja Tin Tin

Skład: Aqua (Water), Coco Glucoside, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Triethanolamine.

Babydream uniwersalny żel do mycia

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.

chyba ten pierwszy jest bardziej do cery tradzikowej, bo zawiera ekstrakt z tymianku i lukrecji, a one mają działanie antybakteryjne. oba do mycia twarzy mogą być bo są na alkilopoliglukozydach. ten drugi bedzie tez lekko natłuszczał skóre, ma ekstrakt z pszenicy (witaminy) i rumianku, który tez działa przeciwzapalnie. Podejrzewam ze tych ekstraktów wiecej jest w tym pierwszym
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 18:17   #929
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Fuzukatsu, osobiscie polecam ten drugi! Jest cudowny, delikatny, nie podraznia i nie wysusza buzi, poza tym Dziewczyny tez go chwala. W którejś z części wątku na pewno skład był analizowany
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 22:01   #930
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę kosmetyków z serii AA Skóra pod kontrolą, szczególnie kremu, pod względem zapychaczy i składników, które mogą pomóc na trądzik. Czy bardziej szkodzi czy pomoże? Sam peeling przeżarł mi skórę i chciałabym wiedzieć dlaczego, czy to tylko fanaberia mojej cery, czy naprawdę jest mocny.
Dziękuję

-enzymatyczny peeling w piance
Aqua, cetyl alcohol, glycerin, ethylhexyl stearate, dicapryl ether, cetearyl alcohol, hydrogenated polydecene, dipropylene glycol, passiflora edulis fruit extract, arachidyl alcohol, octyldodecanol, persea gratissima (avocado) oil unsaponifiables, potassium cetyl phosphate, panthenol, saccahum officinarum extract, behenyl alcohol, ribes nigrum oil, tocopheryl acetate, citrus medica limonum extract, ananas sativus extract, vitis vinifera extract, arachidyl glucoside, allantoin, boswella serrata gum, sodium benzoate, potassium sorbate, magnesium alluminum silicate.

-antybakteryjna maseczka łagodząca
aqua, propylene glycol, ethylhexyl stearate, magnesium alluminum silicate, illite, cetyl alcohol, tridecyl salicylate, sorbitan monostearate, polysorbate 60, hamelis virginiana (witch hazel) water, zinc oxide, titanium dioxide, niacynamide, dicapryl ether, stearic acid, panthenol, lauramidopropyl betaine, spiraea ulmaria extract, cetearyl alcohol, tocopheryl acetate, xantan gum, allantoin, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylene glycol, azelaic acid, lecithin, atelocollagen, sodium chondroitin sulfate, phenoxyethanol, butylparaben, isobutylparaben, cyclopentasiloxane, potassium sorbate, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone.

-antytrądzikowy krem na noc seboregulujący:
aqua, hydrogenated polydecene, tridecyl salicylate, isohexadecane, ppg-15 stearyl ehter, octyldodecanol, mirystyl myristate, glycerin, niacinamide, arachidyl alcohol, dimethicone, pca dimethicone, tocopheryl acetate,
panthenol, cetearyl alcohol, pyridoxine dipalitate, sodium acrylate/acryloyldimethyltaurate copolymer, polysorbate 80, behenyl alcohol, arachidyl glucoside, allantoin, bisabol, butylene glycol, azelaic acid, lecithin, xantan gum, atelocollagen, sodium chondroitin sulfate, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, phenoxyetanol, methylisothiazolinone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, tetrasodium edta, sodium hydroxide.
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.