Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-21, 14:37   #781
Dotty81
Przyczajenie
 
Avatar Dotty81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 18
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Heh...kochaniutkie moje Skarbnice Wiedzy Akurat miałam nocną zmianę w pracy i przeczytałam WSZYSTKO!! tylko ze potem mi mózg parował... Proszę o opinię-bo nie mam już pojęcia w którą stronę pociągnąć pielęgnację tej mojej GUPIEJ cery(

Cera jak w wątku: mocno zanieczyszczona, pełna zaskórników, rozszerzonych porów, grudek, mieszana, tłusta w strefie T i ogólnie przesuszona.Czyli-koszmarek

Obecna pielęgnacja:
-rano: tonik dla cery wrażliwej różany Ziaji
- potem make-up [w lecie puder w kamieniu,zimą fluid]
- wieczorem: mycie żelem Dermedic Acne Expert, krem nawilżający
- 1-2 razy w tyg. maseczka-peeling z zieloną herbatą, Maseczka nawilżająca-dotleniająca Soraya
- raz na jakiś czas maseczka oczyszczająco normalizująca do cery mieszanej Dax

I teraz po przeczytaniu wszystkich Waszych sugestii mam na uwadze:
- krem Humektan
- krem Effaclar K
- tonik Pichtowy

Ale teraz: jeżeli chciałabym zacząć stosować Effaclar to muszę i filtry... [nienawidzę kremów pod makijaż nakładać!!] i wtedy jak: rano filtr, wieczorem Eff. a nawilżający kiedy...?
Gubię się w tym wszystkim(

Dodam, że nie jestem nastolatką-dobiegam 30-tki a moja cera niewiele lepsza:/ Poradźcie coś-PROSZĘ!!! Czy lekkie kwasy i filtr [fujj...jesli tak,to jaki?-dodam, że karnację mam ciemniejszą niż jaśniejszą], czy raczej bardziej standardowa pielęgnacja cery mieszanej, zanieczyszczonej i odwodnionej [jaka??].

HELP-jesteście moją deską ratunku, bo kosmetyczkę mam denną że szok://a widzę, że macie większą wiedzę, niż niejedna z nich)
__________________
<ciach_reklama>

21.06.2014
Dotty81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 15:15   #782
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Po pierwsze delikatne oczyszczanie cery, lagodnymi zelami myjacymi, np Rossmann Baby Dream lub innymi bez Sodiium Laureth Sulfate, ten skladnik przyczynia sie do wysuszania skory, poszukaj watkow o demakijazu
Delikatne peelingi najlepiej enzymatyczne 2 razy w tyg zamiennie z mascezka z glinki zielonej, i maseczka z aspiryny (dziala jak produkt z kwasami i zostawia skore b gladka)-pisalam jak ja przyrzadzac w watku o ocenie pielegnacji dzis
Effaclar K na noc, co 2 gi dzien np, zamiennie z kremem nawilzajacym w druga noc, badz w nocki bez effaclarowe nie nakladaj niczego, zaleznie czy skora wymaga nawilzenia czy nie
Pozatym polece Ci naturalne produkty, ktore tu na Biochemii wioda prym
www.biochemiaurody.com

www.biolander.com

Z tej pierwszej szczegolnie godne polecania i zachwalane przez wszytskich to: peeling z bromelaina enzymatyczny; hydrolaty-do uzywania jako tonik, oczarowy jest b fajny; peeling do ciala cukrowy korzeny; olejek myjacy pomaranczowy

Z tej drugiej polece, mydlo czarne peelingujace, mydla alep, olej nigelle jako nawilzacz

Powodzenia

Cytat:
Napisane przez Dotty81 Pokaż wiadomość
Heh...kochaniutkie moje Skarbnice Wiedzy Akurat miałam nocną zmianę w pracy i przeczytałam WSZYSTKO!! tylko ze potem mi mózg parował... Proszę o opinię-bo nie mam już pojęcia w którą stronę pociągnąć pielęgnację tej mojej GUPIEJ cery(

Cera jak w wątku: mocno zanieczyszczona, pełna zaskórników, rozszerzonych porów, grudek, mieszana, tłusta w strefie T i ogólnie przesuszona.Czyli-koszmarek

Obecna pielęgnacja:
-rano: tonik dla cery wrażliwej różany Ziaji
- potem make-up [w lecie puder w kamieniu,zimą fluid]
- wieczorem: mycie żelem Dermedic Acne Expert, krem nawilżający
- 1-2 razy w tyg. maseczka-peeling z zieloną herbatą, Maseczka nawilżająca-dotleniająca Soraya
- raz na jakiś czas maseczka oczyszczająco normalizująca do cery mieszanej Dax

I teraz po przeczytaniu wszystkich Waszych sugestii mam na uwadze:
- krem Humektan
- krem Effaclar K
- tonik Pichtowy

Ale teraz: jeżeli chciałabym zacząć stosować Effaclar to muszę i filtry... [nienawidzę kremów pod makijaż nakładać!!] i wtedy jak: rano filtr, wieczorem Eff. a nawilżający kiedy...?
Gubię się w tym wszystkim(

Dodam, że nie jestem nastolatką-dobiegam 30-tki a moja cera niewiele lepsza:/ Poradźcie coś-PROSZĘ!!! Czy lekkie kwasy i filtr [fujj...jesli tak,to jaki?-dodam, że karnację mam ciemniejszą niż jaśniejszą], czy raczej bardziej standardowa pielęgnacja cery mieszanej, zanieczyszczonej i odwodnionej [jaka??].

HELP-jesteście moją deską ratunku, bo kosmetyczkę mam denną że szok://a widzę, że macie większą wiedzę, niż niejedna z nich)
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 20:12   #783
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a ja jestem powoli zdezorientowana...
czy talk jest zły?
ogólnie może zapychać pory... podobno... jak to w końcu z tym jest? mój puder mineralny jednak słabo matuje, za dużo mica a za mało czegokolwiek, co by pochłaniało tłuszcz (do tego normalnie talk służy). dlatego póki co dalej będę trzymała się mojej glinki leczniczej (piach jako puder, ło matko, do czego mnie moja skóra zmusza... ) i cofam stwierdzenie, że pudrów mineralnych cała masa... większość jest mineralna tylko z nazwy...

ogólnie muszę powiedzieć, że przynajmniej tak "na oko" to moja skóra jest lepiej nawilżona ale to też efekt trzech tygodni bez klimatyzowanych pomieszczeń... ciekawe, jak się pielęgnacja (i ten mój piasek-puder) spisze w okresie "pracującym"
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 22:59   #784
anna1112
Zadomowienie
 
Avatar anna1112
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 470
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

I teraz po przeczytaniu wszystkich Waszych sugestii mam na uwadze:
- krem Humektan
- krem Effaclar K
- tonik Pichtowy

Ale teraz: jeżeli chciałabym zacząć stosować Effaclar to muszę i filtry... [nienawidzę kremów pod makijaż nakładać!!] i wtedy jak: rano filtr, wieczorem Eff. a nawilżający kiedy...?

Ja jesienią używałam Effaclaru K i krem nawilżający używałam ok 1.5 godziny po zastosowaniu Effaclaru K.

Dodam, że nie jestem nastolatką-dobiegam 30-tki a moja cera niewiele lepsza:/ Poradźcie coś-PROSZĘ!!! Czy lekkie kwasy i filtr [fujj...jesli tak,to jaki?-dodam, że karnację mam ciemniejszą niż jaśniejszą], Jak wspomniałam używałam Effaclaru K i on dla mnie był super to był mój 1 krem z kwasami i się sprawdzi. Co do filtru pamiętaj żeby był fotostabilny. Wejdz na wątki dotyczące filtrów to się wszystkiego dowiesz.

Ogółem czytaj i czytaj, a wszystkiego się dowiesz. Ja dzięki biochemi odkryłam kremy o których nie miałam pojęcia , że istniją. Które nadodatek pomagają.
anna1112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-23, 13:56   #785
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja bym odradzala stosowania kremow z kwasami w okresie letnim. chyba, ze faktycznie spedza sie 7 dni w tygodiu, w zamknietym pomieszczeniu w co nie bardzo chce mi sie wierzyc lepiej odczekac z takimi kuracjami , do jesieni
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 09:23   #786
Dotty81
Przyczajenie
 
Avatar Dotty81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 18
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziękuję za porady Chyba faktycznie przymierzę się do Effaclaru, ale od wrzesnia gdzieś A czy może któraś z Was używała toniku przyrządzanego własnoręcznie z nafty i olejku pichtowego [opisanego w jednym z wątków] podobno pomagającego w walce z wągrami? Czy polecałybyście coś takiego do cery mieszanej, odwodnionej??
__________________
<ciach_reklama>

21.06.2014
Dotty81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 11:04   #787
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja niestety nie. ale na same slowa: nafta stosowana w okolicach twarzy, splywa mi po plecach zimny pot ale moze sie myle
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 19:31   #788
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
ja niestety nie. ale na same slowa: nafta stosowana w okolicach twarzy, splywa mi po plecach zimny pot ale moze sie myle
mam tak samo: ciarki normalnie z parafina precz od twarzy - przynajmniej u mnie, ale z tego co czytalam to i u wielu innych dziewczyn pryszcze gwarantowane! moze lepiej sam ten pichtowy wziac?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 17:35   #789
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotty81 Pokaż wiadomość
Dziękuję za porady Chyba faktycznie przymierzę się do Effaclaru, ale od wrzesnia gdzieś A czy może któraś z Was używała toniku przyrządzanego własnoręcznie z nafty i olejku pichtowego [opisanego w jednym z wątków] podobno pomagającego w walce z wągrami? Czy polecałybyście coś takiego do cery mieszanej, odwodnionej??
Hej,
też mam cerę przetłuszczającą się i zarazem odwodnioną z zaskórnikami i niespodziankami (co ciekawe) głównie na policzkach. Jak do tej pory (po przeczytaniu całego wątku ) widzę że skórę głownie przesuszałam, a nie nawilżałam (o ja głupiaaaa) efekty już mam: dwie zmarchy poziome na czole i jedna od nosa do ust
Co do toniku nafta lub petroleum + olejek pichtowy to owszem raz spróbowałam i uważam, że do odwodnionej skóry jest absolutnie nie wskazany. Ja zrobiłam go z petroleumd5 + olejek + woda (w petroleum jest chyba z 80% alkoholu etylowego chciałam to rozcieńczyć) po posmarowaniu twarz była czerwona, piekła całość śmierdziała potwornie... generalnie bleeee. Więcej nie próbowałam
berti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 18:21   #790
Dotty81
Przyczajenie
 
Avatar Dotty81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 18
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

UUU...dzieki za ostrzeżenie..w takim razie nie będę z nim eksperymentować. Narazie udało mi się dorwać krem Humektan-bardzo na wizażu zachwalany i jak narazie milutko mi się go używa,więc może porządne nawodnienie da efekty,a potem się pomyśli
__________________
<ciach_reklama>

21.06.2014
Dotty81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 19:50   #791
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziewczymy wyczytałam że ten humektan ma SODIUM CETEARYL SULFATE czyli środek który ma takie samo dzialanie jak SLS ... Czy ten środek nie bedzie wysuszał skóry jak SLS ?
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 05:18   #792
Dotty81
Przyczajenie
 
Avatar Dotty81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 18
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hmm..nie znam sie na chemii Ale Humektan to emolient, czyli z założenia środek, który ma zatrzymywać wodę w naskórku i jednocześnie utrzymywać odpowiedni poziom nawilżenia, więc chyba nie może wysuszać..jak w każdym razie z doświadczenia mówię, że nawilża naprawdę dobrze [a mam skórę odwodnioną] i widzę, że teraz nawet po użyciu żelu do mycia twarzy nie jest już ona tak ściągnięta jak była wczesniej.
__________________
<ciach_reklama>

21.06.2014
Dotty81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 09:58   #793
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczęta tu jest link do analizy humektanu robionej przez L_V

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...tc%20ount=2040

Myśle że nie wysusza ale czy podrażni lub zapcha to pewnie sprawa indywidualna. Ja się nad nim zastanawiam ale nie mogę go dostać w żadnej aptece, na razie używam Avene HOL i jest ok
berti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 10:54   #794
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

och, też bym chciała coś za przystępną cenę, co świetnie nawilży i nie zaszkodzi... wszyscy tak humektan chwalą, więc kusi... a ja nie mogę parabenów pozostaje mi szukać dalej i wydawać kasiurę... na razie czekam na efekty po hydreane...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 11:16   #795
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja nadal szukam, czegos hm... rewelacyjnego. od jakiegos czasu mnie wyrzuca. ale w takich miejscach, ze mam podejrzenie, ze to glownie od maski do wlosow. charakterystyczne jest to, ze tam gdzie wlosy maja stycznoscze skora, tam pojawiaja sie pryszcze:-(
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 11:21   #796
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
ja nadal szukam, czegos hm... rewelacyjnego. od jakiegos czasu mnie wyrzuca. ale w takich miejscach, ze mam podejrzenie, ze to glownie od maski do wlosow. charakterystyczne jest to, ze tam gdzie wlosy maja stycznoscze skora, tam pojawiaja sie pryszcze:-(
a to bardzo możliwe. ja miałam od wosku do włosów uczulenie na dolnej części policzków i za uszami - tam, gdzie włosy obwoskowane smyrały mnie po twarzy
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 13:10   #797
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
ja nadal szukam, czegos hm... rewelacyjnego. od jakiegos czasu mnie wyrzuca. ale w takich miejscach, ze mam podejrzenie, ze to glownie od maski do wlosow. charakterystyczne jest to, ze tam gdzie wlosy maja stycznoscze skora, tam pojawiaja sie pryszcze:-(
ja miewam grudki tylko na policzkach, też podejrzewałam miziające w tym rejonie włosy lub ewentualnie podrażnienie od poszewki na poduszkę / proszku do prania....ale sama nie wiem. może to dlatego że policzki najszybciej reagują na przesuszenie i odwodnienie skóry??

pozdrawiam wszystkie walczące z cerą
berti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 13:28   #798
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a to bardzo możliwe. ja miałam od wosku do włosów uczulenie na dolnej części policzków i za uszami - tam, gdzie włosy obwoskowane smyrały mnie po twarzy
no ijak temu zadzialalas. ja musze cos uzywac na wlosy, bo mam geste, suche i pokrecone
ja mam wysyp dokladnie w tych rejonach. a w jaki sposob doszlas do tego, ze to wina woskow? metoda prob i bledow?
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 01:21   #799
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
no ijak temu zadzialalas. ja musze cos uzywac na wlosy, bo mam geste, suche i pokrecone
ja mam wysyp dokladnie w tych rejonach. a w jaki sposob doszlas do tego, ze to wina woskow? metoda prob i bledow?
tak jakby... + jeszcze przypadkiem. używałam tego wosku parę dni, zadowolona i szczęśliwa latałam tak, potem swędzenie... wysypka z policzka przechodząca trochę pod żuchwę. nie wpadłam od razu na ten wosk, przerwałam jego stosowanie, bo nie miałam czasu i parę tygodni potem znów się zabawiłam we fryzowanie tym samym woskiem i efekt ten sam. wtedy mi się żaróweczka zaświeciła po posmarowaniu woskiem policzka wszystko było jasne... z tym że to typowa alergia kontaktowa była. nie wiem, co za odżywkę stosujesz i ile jej z włosów na twarz się przenosi ale to by musiało być jakieś cholerstwo, żeby tak przez smyranie pryszcze powodować... postaraj się wypatrzeć tam składniki podejrzane, spróbuj na jakiś czas czegoś innego na włosy i obserwuj. jak to od odżywki, to pół biedy...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 11:30   #800
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja podejrzewam silikony. to wcale nie pol biedy, wiekszosc produktow jest z silikonami, a ja jak wspomnialam mam wlosy geste i bardzo pokrecone i nie kazdy szampon´i ozywka im odpowiada. to drugi problem, przy skornym, dobrac odpowiedni produkt do pielegnacji wlosow
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 15:09   #801
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
ja podejrzewam silikony. to wcale nie pol biedy, wiekszosc produktow jest z silikonami, a ja jak wspomnialam mam wlosy geste i bardzo pokrecone i nie kazdy szampon´i ozywka im odpowiada. to drugi problem, przy skornym, dobrac odpowiedni produkt do pielegnacji wlosow
no no, też bym się ważyła podejrzewać silikony. włosom one na dłuższą metę chyba też dobrze nie robią. co za odżywkę masz? wiem jak trudno dbać o loki, sama nigdy nie miałam, ale moja kumpela ma masę drobnych loczków. nie dbała o nie i były takie napuszone, dlatego koleżanki zaczęły o nie dbać rzadki grzebień na mokro, odżywka za każdym razem, najlepiej jakaś ujarzmiająca kosmyki. musi znaleźć się jakaś bez silikonów lub z niewielką ich ilością, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy tyle krzyczy się o tym, by nie obciążać zbytnio włosów. mnie zaskoczył elseve ten różowy nutri blask czy jak mu tam, nawet wersję do włosów suchych miałam (a mam okropnie tłuste) i włosy piszczały i były lekkie i mięciutkie. żadnych alergii, pryszczy w obrębie styku włosów i twarzy... nie wiem, czy miał silikony, ale jak miał, to niedużo w razie czego spróbuj coś z kosmetyków naturalnych, miałam kiedyś jakiś nabłyszczacz z firmy IundM, nawet fajniusi był. i z pewnością bez silikonów.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 16:06   #802
Kruchaaa
Raczkowanie
 
Avatar Kruchaaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 41
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hmmm, mam problem. Na policzkach mam drobne czerrrwone jak holera krostki ale jest ich straaasznie dużo. Kiedy się spojrzy pod słońce - masakra! Od czego to jest, powiedzcie mi? Dermatolog twierdzi, że się źle odżywiam i ta dieta tak trądzik prowokuje... Ale ja naprawde nie jjem w ogóle czekolady, cukierków prawie też, wszelkie wyroby kakaowe też odstawiłam, chipsy, fast foody... A ona mi nie wierzy
Nie nawilżam skóry. Może to ma coś z tym wspólnego? Ale właśnie dermatolog mi nie pozwala jej nawilżać :/. Odpiszcie!
__________________
Nic nie jest warte by być z tego powodu nieszczęśliwym...
Kruchaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 18:48   #803
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kruchaaa Pokaż wiadomość
Hmmm, mam problem. Na policzkach mam drobne czerrrwone jak holera krostki ale jest ich straaasznie dużo. Kiedy się spojrzy pod słońce - masakra! Od czego to jest, powiedzcie mi? Dermatolog twierdzi, że się źle odżywiam i ta dieta tak trądzik prowokuje... Ale ja naprawde nie jjem w ogóle czekolady, cukierków prawie też, wszelkie wyroby kakaowe też odstawiłam, chipsy, fast foody... A ona mi nie wierzy
Nie nawilżam skóry. Może to ma coś z tym wspólnego? Ale właśnie dermatolog mi nie pozwala jej nawilżać :/. Odpiszcie!
jedno jest pewne: dermatologa musisz zmienić lekarze, którzy zwalają wszystko na twoją niedbałość itp. są drażniący. fakt, dieta jakoś tam wpływa na skórę, ale co do kakao to akurat nic złego... jakieś tam czekolady, mieszanki tłuszczu z cukrem, no cóż... od czasu do czasu. ale ciemna czekolada niewielu osobom szkodzi wydaje mi się, że już prędzej jakieś chemiczne konserwanty i ulepszacze w czekoladach przeszkadzają niż kakao. ale dietę zostawmy - jedz według uznania. jak są zaczerwienione te krosty, to coś kojącego i owszem, nawilżającego by się przydało. najlepiej oczywiście przy okazji żeby krem był niezapychający. co prócz krostek jeszcze na twarzy ci się dzieje? jakieś uczucie ściągnięcia, może zaczerwienienia, pieczenie, przetłuszczanie, wągry, stosujesz make-up, czym lubisz zmywać twarz?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 19:49   #804
Kruchaaa
Raczkowanie
 
Avatar Kruchaaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 41
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
jedno jest pewne: dermatologa musisz zmienić lekarze, którzy zwalają wszystko na twoją niedbałość itp. są drażniący. fakt, dieta jakoś tam wpływa na skórę, ale co do kakao to akurat nic złego... jakieś tam czekolady, mieszanki tłuszczu z cukrem, no cóż... od czasu do czasu. ale ciemna czekolada niewielu osobom szkodzi wydaje mi się, że już prędzej jakieś chemiczne konserwanty i ulepszacze w czekoladach przeszkadzają niż kakao. ale dietę zostawmy - jedz według uznania. jak są zaczerwienione te krosty, to coś kojącego i owszem, nawilżającego by się przydało. najlepiej oczywiście przy okazji żeby krem był niezapychający. co prócz krostek jeszcze na twarzy ci się dzieje? jakieś uczucie ściągnięcia, może zaczerwienienia, pieczenie, przetłuszczanie, wągry, stosujesz make-up, czym lubisz zmywać twarz?
A ja się tyle trudziłam życiem bez czekolady :/.
A jakiś konkretny krem możesz mi polecić?
Uczucie ściągnięcia, pieczenie? Raczej nie. Wągry, przetłuszczenie - tak i owszem.
Make-up - sporadycznie. Dermatolog zabrania.
Twarz myję mydłem antybakteryjnym.
__________________
Nic nie jest warte by być z tego powodu nieszczęśliwym...
Kruchaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 20:21   #805
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kruchaaa Pokaż wiadomość
A ja się tyle trudziłam życiem bez czekolady :/.
A jakiś konkretny krem możesz mi polecić?
Uczucie ściągnięcia, pieczenie? Raczej nie. Wągry, przetłuszczenie - tak i owszem.
Make-up - sporadycznie. Dermatolog zabrania.
Twarz myję mydłem antybakteryjnym.
w takim razie może nie jest tak źle. mydło antybakteryjne zamieniłabym na jakiś delikatny żel do mycia twarzy, który nie będzie podrażniał i "zaogniał" tych krost, które już masz. ja sama jestem w trakcie testowania, ale mam prócz okropnego przetłuszczania problem z uczuciem ściągnięcia i wiele kremów mnie podrażnia. fajnie matował shiseido oil-free fluid, dość przyjemny też i bardzo wydajny jest fluid do mycia twarzy z tej serii (pureness) - nie wysusza i dobrze oczyszcza. ale dość drogie to i niestety jak dla mnie to zbyt małe nawilżenie daje. jak mogłabyś jednak dorwać próbki, to śmiało. moim niezbędnikiem jest effaclar k - wcześniej co noc, czasem i na dzień stosowałam, żadnymi filtrami się nie przejmowałam, i cerę mam w dużo lepszym stanie. teraz już z pryszczami walczyć nie muszę. trzeba tylko cierpliwości. teraz testuję na dzień hydreane - dla wrażliwców. jestem coraz bardziej do niego przekonana, ale nie wiem, czy to krem dla ciebie. spróbuj dorwać jakiegoś kompetentnego dermatologa... lekarze w polsce mnie po prostu powalają. studiowali po to, żeby wymądrzać się na temat twojej diety i jej efektów na skórę... jedni gadają: nie pij mleka, inni: broń boże mięso tykać! to może w ogóle nic nie jeść?

cóż, może któraś z dziewczyn tutaj też ma takie czerwone krosty? co na to najlepiej? bo jak się źle dobierze, to z kolei może twoją skórę wkurzyć i będzie się ona buntować
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 12:54   #806
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kruchaaa Pokaż wiadomość
Hmmm, mam problem. Na policzkach mam drobne czerrrwone jak holera krostki ale jest ich straaasznie dużo. Kiedy się spojrzy pod słońce - masakra! Od czego to jest, powiedzcie mi? Dermatolog twierdzi, że się źle odżywiam i ta dieta tak trądzik prowokuje... Ale ja naprawde nie jjem w ogóle czekolady, cukierków prawie też, wszelkie wyroby kakaowe też odstawiłam, chipsy, fast foody... A ona mi nie wierzy
Nie nawilżam skóry. Może to ma coś z tym wspólnego? Ale właśnie dermatolog mi nie pozwala jej nawilżać :/. Odpiszcie!
Kruchaaa, chyba masz bardzo złego dermatologa, nie przejmuj się ja odwiedziłam chyba z 5 w swoim życiu, jeden był nawet profesorem i nic mi nie pomogli
Zgadzam się z cloche - mydło powinnaś zamienić na delikatny żel do mycia twarzy najlepiej bez SLS (w tym wątku trochę o tym było), może spróbuj też używać przez jakiś czas przegotowanej wody do mycia buzi albo psikać te czerwone miejsca wodą termalną.
A tak poza tym to napisz czy te małe czerwone krostki swędzą? pieką po umyciu ? Czy miałaś stwierdzoną kiedykolwiek alergię na coś? Jeżeli chodzi o krem to sprawa bardzo indywidualna, a ile masz lat (jeżeli to nie tajemnica ?

pozdrawiam, będzie dobrze
berti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 13:14   #807
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja sie wypowiem w sprawie suchej skory. Mam ogolnie tlusta cere, nie jakos bardzo ale jest tlysta, do tego zaskorniki , wagry, szybko sie zanieczyszcza. No wiec tak jak wiekszosc osob ktore chca jakos zadbac o taka cere problematyczna atak wszytskim co sie da - w efekcie sucha skora. I jeszcze gorzej. Bo o taka o wiele trudniej sie dba, juz nie wspomne o tym jak podklad / puder wyglada niekorzystnie na takiej buzi.

No ale do rzeczy... nie mam problemow z przesuszona skora odkad nie uzywam zelu do twarzy. Makijaz zmywam dokladnie mleczkiem, potem tonikiem, i stwierdzilam ze odkad odstawilam zel i wode z kranu jest duzo lepiej. Juz rok tak myje buzie. Po jakims czasie mleczko zastapilam olejkiem myjacym z LU, a tonik hydrolatem. Porzadne oczyszczenie

Jednak teraz nie uzywam kwasow ani nic (kupilam sobie acnefan w nadzieji ze jako taki oczysci skore) kupilam zel oliwkowy ziaji, jest baaardzo delikatny i bede myc buzie woda mineralna i troche tym zelem co drugi dzien, latem mam bardziej zanieczyszczona skore

Ogolnie to uwielbiam lato, ale czekam na jesiem zeby uzywac kwasow, moj ukochany isotrexin i po problemie
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 14:34   #808
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
No ale do rzeczy... nie mam problemow z przesuszona skora odkad nie uzywam zelu do twarzy. Makijaz zmywam dokladnie mleczkiem, potem tonikiem, i stwierdzilam ze odkad odstawilam zel i wode z kranu jest duzo lepiej. Juz rok tak myje buzie. Po jakims czasie mleczko zastapilam olejkiem myjacym z LU, a tonik hydrolatem. Porzadne oczyszczenie
ja dzieki wizażowi zaczęłam myć buzię tylko raz dziennie (pianka effeclar H) a pozostałe "dwa razy" używam płyn micelarny Biodermy i faktycznie jest o wiele lepiej (mniej krostek, mniej świecenia) niż przy wysuszających, pieniących się specyfikach (o mydle nie wspominając). Hydrolat właśnie zamówiłam, już się nie mogę doczekać
berti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 16:19   #809
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez berti Pokaż wiadomość
ja dzieki wizażowi zaczęłam myć buzię tylko raz dziennie (pianka effeclar H) a pozostałe "dwa razy" używam płyn micelarny Biodermy i faktycznie jest o wiele lepiej (mniej krostek, mniej świecenia) niż przy wysuszających, pieniących się specyfikach (o mydle nie wspominając). Hydrolat właśnie zamówiłam, już się nie mogę doczekać
ja sobie raz dziennie mycia wodą też nie odmówię - ale mam do tego bardzo delikatny żel i dobrą wodę z kranu (niczym mineralna z górskich źródeł i to całkiem poważnie). wody z kranu w moim rodzinnym mieście za to nawet do herbaty użyć się nie da! ale teraz już jest tyle dobrych płynów micelarnych, że daję sobie radę nawet będąc u rodziców jako młoda dziewczyna nie miałam pojęcia, jak tragiczna ta woda była. teraz to nawet jej wąchać nie mogę i w wielu polskich miastach tak na kranówę reaguję. dlatego w niektórych przypadkach warto zamienić kranówę na dobry płyn micelarny lub jakieś nietłuste mleczko.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 16:26   #810
Kruchaaa
Raczkowanie
 
Avatar Kruchaaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 41
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
w takim razie może nie jest tak źle. mydło antybakteryjne zamieniłabym na jakiś delikatny żel do mycia twarzy, który nie będzie podrażniał i "zaogniał" tych krost, które już masz. ja sama jestem w trakcie testowania, ale mam prócz okropnego przetłuszczania problem z uczuciem ściągnięcia i wiele kremów mnie podrażnia. fajnie matował shiseido oil-free fluid, dość przyjemny też i bardzo wydajny jest fluid do mycia twarzy z tej serii (pureness) - nie wysusza i dobrze oczyszcza. ale dość drogie to i niestety jak dla mnie to zbyt małe nawilżenie daje. jak mogłabyś jednak dorwać próbki, to śmiało. moim niezbędnikiem jest effaclar k - wcześniej co noc, czasem i na dzień stosowałam, żadnymi filtrami się nie przejmowałam, i cerę mam w dużo lepszym stanie. teraz już z pryszczami walczyć nie muszę. trzeba tylko cierpliwości. teraz testuję na dzień hydreane - dla wrażliwców. jestem coraz bardziej do niego przekonana, ale nie wiem, czy to krem dla ciebie. spróbuj dorwać jakiegoś kompetentnego dermatologa... lekarze w polsce mnie po prostu powalają. studiowali po to, żeby wymądrzać się na temat twojej diety i jej efektów na skórę... jedni gadają: nie pij mleka, inni: broń boże mięso tykać! to może w ogóle nic nie jeść?

cóż, może któraś z dziewczyn tutaj też ma takie czerwone krosty? co na to najlepiej? bo jak się źle dobierze, to z kolei może twoją skórę wkurzyć i będzie się ona buntować


Wieeelkie dzięki ;*.
Dziś rano nawet zauważyłam drobną poprawę, ale to nie to, czego oczekuję.
Ok, zmienię mydło na żel. Zaraz zajrzę na KWC popatrzeć na opinie ;]
Boję się tylko tego kremu nawilżającego... Czy to nie pogorszy sprawy?
__________________
Nic nie jest warte by być z tego powodu nieszczęśliwym...
Kruchaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.