okres a pobieranie krwi. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-29, 16:50   #1
myziura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 1

okres a pobieranie krwi.


nie wiem, czy dobry temat, czy wątek już był... marna wymówka, ale piszę to naprawdę na szybkiego...

jutro mam 3. dzień okresu, a idę do lekarza na badania, przez co najprawdopodobniej będę musiała mieć pobieraną krew. czy jest to bezpieczne? czy nie zmieni to wyniku badań? słyszałam, że mogą być zaniżone...
rano również będę oddawać próbkę moczu, czy nie zmieni to wyniku badania, jeśli mam okres...? czy krew nie dostanie się do moczu... O.o
proszę, pomocy.
myziura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 19:05   #2
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: okres a pobieranie krwi.

Nie wiem jak to z krwią, ale wydaje mi się, że można ją pobrać. A co do moczu to nie można oddawać do badania podczas okresu. Ostatnio również musiałam oddać i pani w okienku powiedziała mi, że podczas okresu, jak również parę dni po nim jest to niewskazane.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".

Edytowane przez ever-dream
Czas edycji: 2009-09-29 o 19:13
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 19:15   #3
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: okres a pobieranie krwi.

Przy silnym krwawieniu może być niższa morfologia, czasem anemia, ale to trzeba mieć naprawdę silny ubytek krwi. Są kobiety, które tak mają całe życie i co miesiąc chodzą po ścianach z osłabienia .

Mocz można zbadać, jeśli krwawienie jest bardzo skąpe i wcześniej się umyjemy. Albo po aplikacji tamponu.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 20:29   #4
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: okres a pobieranie krwi.

Cytat:
Napisane przez myziura Pokaż wiadomość
nie wiem, czy dobry temat, czy wątek już był... marna wymówka, ale piszę to naprawdę na szybkiego...

jutro mam 3. dzień okresu, a idę do lekarza na badania, przez co najprawdopodobniej będę musiała mieć pobieraną krew. czy jest to bezpieczne? czy nie zmieni to wyniku badań? słyszałam, że mogą być zaniżone...
rano również będę oddawać próbkę moczu, czy nie zmieni to wyniku badania, jeśli mam okres...? czy krew nie dostanie się do moczu... O.o
proszę, pomocy.
Lekarzowi, który bedzie oglądał wyniki powiedz, że to było podczas okresu, więc zaniżone czy też zawyżone elementy weźmie pod uwagę. Ja np. miałam dwa razy wyższe od normalnego ob, bo poszłam podczas okresu i mocnego osłabienia.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.