Pomoc nad wyborem dobrego kierunku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-26, 12:27   #1
mraux3
Przyczajenie
 
Avatar mraux3
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
GG do mraux3

Pomoc nad wyborem dobrego kierunku


Witam, chciałabym prosić o pomoc w wyborze kierunku. Jestem gimnazjalistką i zastanawiam się nad wyborem dobrego liceum, a dokładniej nad wybraniem dobrego profilu.
Wolę bardziej aktywny tryb życia niż "siedzenie przed książkami". Lepsze oceny mam z języka Polskiego niż matematyki. Przedmioty ścisłe (matematyka,fizyka) mnie nie interesują, wolę zdecydowanie polski, wos, informatykę... W szczególności interesuję się tańcem (należę do szoły tańca ISKRA), dziennikarstwem, aktorstwem. O dziwo, mam 5 z chemii, należę również do kółka geograficznego. Myślałam nad profilem dziennikarskim lub humanistycznym jednak waham się, iż to nie będzie dobry wybór. Może Wy,pomożecie mi wybrać dobry kierunek dla mnie? Chciałabym coś z matematyką (np. ekonomię), lecz jak pisałam wcześniej ten przedmiot mi nie idzie.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

zapomniałam dodać, iż w dalekiej przyszłości chciałabym mieć dobrze płatną pracę.
mraux3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 17:39   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Reasumujac: uczyć sie nie lubisz, bo to siedzenie nad książkami. Matematyki nie lubisz, ale chcialabys studiować coś ścisłego i zostać najlepiej dyrektorem finansowym, ewentualnie konsultantem biznesowym w pricewaterhouse coopers z widokiem na 5 cyfrowa pensje i bonus w postaci porshe.

Lepiej zostać primaballerina w teatrze Balszoj w Moskwie i podbić serce jakiegoś oligarchy.



O mamo.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 18:12   #3
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

nie idz na studia
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 18:37   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

hehe. i w sumie to jest najlepsza rada.
zacznij od wyboru profilu w LO. kierunek moze ci sie zmienic 100 razy i nawet po najbardziej elytarnym nie masz 100% pewnosci, ze bedziesz miec dobra prace
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 18:45   #5
Ona xD
Raczkowanie
 
Avatar Ona xD
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ;]
Wiadomości: 429
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Powiem ci tyle. Kończę w tym roku liceum. Jestem na profilu z rozszerzona matma, fizą i infą. Profil ten to był czysty strzał.. Teraz planuję iść na studia w kierunku medycznym.. Więc wydaje mi się, że profil w liceum jest mało ważny i o twojej przyszłości nie zaważy. A plany? Tak jak skazana_na_bluesa powiedziała 100 razy ci się zmienią zanim skończysz LO.
__________________
od 09.11.2012 nie prostuję włosów
Cel: Piękne długie włosy


Zaręczeni: 24.12.2012



Ona xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 19:01   #6
marriposa
Raczkowanie
 
Avatar marriposa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 386
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

studia ekonomiczne nie są jedyną drogą do zdobycia dobrze płatnej pracy. Co więcej nie są nawet jej gwarantem - tak jak w każdym zawodzie, trzeba byc dobrym w swoim fachu...
może prawo ,skoro tak humanistycznie? Na studiach się nie przemęczysz (piszesz,że nie lubisz się uczyć)
__________________
Matura 2011
matura zdana ---> rekrutacja ---> cel osiągniety : informatyka (MIM) UW

Wakacyjne dietowanie
64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 kg

Wakacyjne czytanie

-
marriposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 19:04   #7
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

moze coś z tańcem i sportem, skoro wolisz ruch itd to awf?

albo turystyka?

a profil lo wybierz taki, na którym będziesz się dobrze czuła i radziła, humanistyczny albo jezykowy?
__________________
studentka iś


Edytowane przez zla panienka
Czas edycji: 2011-01-26 o 19:06
zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 23:40   #8
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Jesli ktos nie lubi siedziec w ksiazkach to profil humanistyczny odpada.
Kiepska z przedmiotów scisłych wiec matematyczny również odpada.
Stawiałabym na sportowy.

Nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze profil liceum nie jest wazny. Owszem, jest i to bardzo. Jesli dziewczyna wybierze profil scisly to sobie nie da rady, albo da rade, ale słabiutkie oceny zbierze i gdzie ona sie z takimi dostanie? do jakiej uczelni?
Podobnie z humanistycznym-wymaga sie wiecej np na polskim. Wiecej lektur, wiecej godzin.. Po co pchac sie tam, gdzie nas nie powinno byc?
Najlepiej wybrac klase ogólną, językową (o ile lubi się języki) albo własnie sportową.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2011-01-26 o 23:41
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 09:45   #9
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Jesli ktos nie lubi siedziec w ksiazkach to profil humanistyczny odpada.
Kiepska z przedmiotów scisłych wiec matematyczny również odpada.
Stawiałabym na sportowy.

Nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze profil liceum nie jest wazny. Owszem, jest i to bardzo. Jesli dziewczyna wybierze profil scisly to sobie nie da rady, albo da rade, ale słabiutkie oceny zbierze i gdzie ona sie z takimi dostanie? do jakiej uczelni?
Podobnie z humanistycznym-wymaga sie wiecej np na polskim. Wiecej lektur, wiecej godzin.. Po co pchac sie tam, gdzie nas nie powinno byc?
Najlepiej wybrac klase ogólną, językową (o ile lubi się języki) albo własnie sportową.
Ogólnie się zgadzam, ale na jakiej uczelni liczą się oceny? Myślałam, że liczy się matura + jakieś dodatkowe egzaminy z np rysunku.

Aha, informatyka jest bardzo ścisła Masz bardzo szeroki zakres zainteresowań - fajnie Tak ogólnie to powiem, że najlepiej zarabiają (poza właścicielami) ludzie pracujący na złączeniu dwóch dziedzin.
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 09:46   #10
Tarquin_Drugi_Niesamowity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Po turystyce nie ma pracy. W krakowie ten kierunej jest jednym z bodajże trzech po ktorym najtrudniej coś znaleźć w zawodzie.
Tarquin_Drugi_Niesamowity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 14:16   #11
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Cytat:
Napisane przez marriposa Pokaż wiadomość
może prawo ,skoro tak humanistycznie? Na studiach się nie przemęczysz (piszesz,że nie lubisz się uczyć)

Prawo jest jednym z kierunków, na którym jest sama pamięciówka, więc siedzenie nad książkami to podstawa. Świetna rada dla kogoś, kto nie lubi się uczyć
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-27, 19:08   #12
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Ogólnie się zgadzam, ale na jakiej uczelni liczą się oceny? Myślałam, że liczy się matura + jakieś dodatkowe egzaminy z np rysunku.

Aha, informatyka jest bardzo ścisła Masz bardzo szeroki zakres zainteresowań - fajnie Tak ogólnie to powiem, że najlepiej zarabiają (poza właścicielami) ludzie pracujący na złączeniu dwóch dziedzin.
Jeśli dziewczyna nie bedzie sobie dawała rady w szkole to i na studia sie nie dostanie, bo mature zda słabo etc.
Przeciez to wszystko jest powiazane ze soba, nie sadzisz?


Trzeba dokonywac odpowiedzialnych wyborów. Dziewczyna juz dzieckiem nie jest. Powinna zastanowic się, co chce w życiu robić; co lubi a czego nie.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 19:14   #13
marriposa
Raczkowanie
 
Avatar marriposa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 386
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość

Prawo jest jednym z kierunków, na którym jest sama pamięciówka, więc siedzenie nad książkami to podstawa. Świetna rada dla kogoś, kto nie lubi się uczyć
no niby pamięciówka ,ale ogólnie studia te nie są ciężkie (jedna znajoma studiuje prawo stąd wiem) i plan nie jest przeładowany(przynajmniej na UŁ tak jest)...
__________________
Matura 2011
matura zdana ---> rekrutacja ---> cel osiągniety : informatyka (MIM) UW

Wakacyjne dietowanie
64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 kg

Wakacyjne czytanie

-
marriposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 19:48   #14
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Jeśli dziewczyna nie bedzie sobie dawała rady w szkole to i na studia sie nie dostanie, bo mature zda słabo etc.
Przeciez to wszystko jest powiazane ze soba, nie sadzisz?


Trzeba dokonywac odpowiedzialnych wyborów. Dziewczyna juz dzieckiem nie jest. Powinna zastanowic się, co chce w życiu robić; co lubi a czego nie.
Nie dostanie się na studia na UJ, UW czy innym "elitarnym" uniwersytecie. Co nie znaczy, że po słabo zdanej maturze nie można się dostać na studia na innych uczelniach.
Zresztą nie róbmy z koleżanki lenia i nieuka.
Jeśli nie masz do końca sprecyzowanych planów czytaj nie umiesz się zdecydować to wybierz klasę językową. To ci się zawsze przyda. Jak ci się odwidzi i nagle zechcesz zdawać matematykę R czy biologię to przynajmniej będziesz miała czas na fakultety.
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 19:56   #15
Christerine
Zakorzenienie
 
Avatar Christerine
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 919
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

to ja pozwolę się "wbić" w temat póki jest aktualny i lekko zmienię tematykę
każda z was miała do wyboru szkołę i z tego co czytam wszystkie (?) byłyście w LO
ja waham się nad technikum ekonomicznym, a liceum mat-fiz, ponieważ z fizyki boję się bo jestem na 3/4, a mówią że strasznie dużo wymagają
czy technikum według was to zła decyzja - ta której będę w przyszłości żałować? po technikum można też pójść na studia mimo wszystko każdy mi technikum odradza, a mi zależy na tym by jak najszybciej przejść "na swoje" i dodatkowo dodam, że na dofinansowanie ze strony rodziców na studia, dojazd nie mam co liczyć niestety, a zapał do nauki i bycia w przyszłości kimś więcej niż sprzedawcą jest
__________________
nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu - czas i tak upłynie.
Christerine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 07:41   #16
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Jeśli dziewczyna nie bedzie sobie dawała rady w szkole to i na studia sie nie dostanie, bo mature zda słabo etc.
Przeciez to wszystko jest powiazane ze soba, nie sadzisz?
Niekoniecznie. Jeżeli w liceum jest bardzo wysoki poziom, to oceny można mieć słabe, a maturę zdać bardzo dobrze, bo to co u jakiejś wymagającej nauczycielki wystarczyło do zdobycia 2 na koniec roku, na maturze może znaczyć dużo więcej.

Cytat:
Napisane przez marriposa Pokaż wiadomość
no niby pamięciówka ,ale ogólnie studia te nie są ciężkie (jedna znajoma studiuje prawo stąd wiem) i plan nie jest przeładowany(przynajmniej na UŁ tak jest)...
Są jak najbardziej ciężkie dla osoby, która nie lubi siedzieć nad książkami. Do lekkich też na pewno nie należą. Wciąż uznawane jest prawo za jeden z najtrudniejszych kierunków, właśnie ze względu na tę pacięciówkę, bo na jeden tylko egzamin np. z postępowania cywilnego musisz nauczyć się kodeksu, który ma tysiąc stron i to dosyć dokładnie, bo konkretnych przepisów nie można opowiadać własnymi słowami. Nie opanuje się tego w weekend. A sesja na jednym egzaminie się nie kończy.
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 10:15   #17
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Cytat:
Napisane przez zla panienka Pokaż wiadomość
moze coś z tańcem i sportem, skoro wolisz ruch itd to awf?

albo turystyka?

a profil lo wybierz taki, na którym będziesz się dobrze czuła i radziła, humanistyczny albo jezykowy?
Jeśli w jakikolwiek sposób ciągnie Cię do przedmiotów ścisłych, nie idź na humana! Miałam 6 z polskiego i byłam laureatką olimpiady z tegoż języka, więc automatycznie wybrałam ten profil i po dwóch miesiącach miałam dość. Human tylko jeśli uwielbiasz interpretacje wierszy i historię. Miałam naciągane 5 z biologii w gimnazjum, a teraz jestem w biol-chemie i czuję się świetnie.

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Jesli ktos nie lubi siedziec w ksiazkach to profil humanistyczny odpada.
Kiepska z przedmiotów scisłych wiec matematyczny również odpada.
Stawiałabym na sportowy.

Nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze profil liceum nie jest wazny. Owszem, jest i to bardzo. Jesli dziewczyna wybierze profil scisly to sobie nie da rady, albo da rade, ale słabiutkie oceny zbierze i gdzie ona sie z takimi dostanie? do jakiej uczelni?
Podobnie z humanistycznym-wymaga sie wiecej np na polskim. Wiecej lektur, wiecej godzin.. Po co pchac sie tam, gdzie nas nie powinno byc?
Najlepiej wybrac klase ogólną, językową (o ile lubi się języki) albo własnie sportową.
Poza tym już abstrahując od przyszłości, musisz dobrze czuć się na profilu. Po co marnować czas na przedmioty rozszerzone, które w ogóle Cię nie interesują?

Też jestem za językową albo sportową.

Cytat:
Napisane przez Christerine Pokaż wiadomość
to ja pozwolę się "wbić" w temat póki jest aktualny i lekko zmienię tematykę
każda z was miała do wyboru szkołę i z tego co czytam wszystkie (?) byłyście w LO
ja waham się nad technikum ekonomicznym, a liceum mat-fiz, ponieważ z fizyki boję się bo jestem na 3/4, a mówią że strasznie dużo wymagają
czy technikum według was to zła decyzja - ta której będę w przyszłości żałować? po technikum można też pójść na studia mimo wszystko każdy mi technikum odradza, a mi zależy na tym by jak najszybciej przejść "na swoje" i dodatkowo dodam, że na dofinansowanie ze strony rodziców na studia, dojazd nie mam co liczyć niestety, a zapał do nauki i bycia w przyszłości kimś więcej niż sprzedawcą jest
Wiesz, moim zdaniem LO jest lepsze z tego względu, że nie jesteś aż tak bardzo kierunkowo na coś nastawiona, nawet jeśli masz konkretny profil. Do technikum bym się nie odważyła pójść, bo musiałabym być pewna, czego chcę.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Jeżeli w liceum jest bardzo wysoki poziom, to oceny można mieć słabe, a maturę zdać bardzo dobrze, bo to co u jakiejś wymagającej nauczycielki wystarczyło do zdobycia 2 na koniec roku, na maturze może znaczyć dużo więcej.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 10:47   #18
mraux3
Przyczajenie
 
Avatar mraux3
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
GG do mraux3
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Przepraszam, źle się wyraziłam. Nie jest tak że przy książkach nie lubię siedzieć, bardzo lubię czytać książki m.in fantastyczne np. Melissy De La Cruz, itp. więc dla tego rozważam profil humanistyczny, dziennikarski. Uczyć też się lubię ale jak napisałam w pierwszym poście niej przedmioty ścisłe. Matematyka jest bardzo ciekawa, lecz wolę polski

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Jeszcze jedno, chciałabym zważyć na Wasze wypowiedzi z których wynika zdanie: Z tego powodu że ktoś może nie lubi się uczyć, skazany jest na słabą pracę. Według mnie to co piszecie jest trochę niesprawiedliwe. Ponieważ każdy, może być słabszy z przedmiotów ścisłych, ale nie musi zostać "primabaleriną". W końcu są też prace dobrze płatne ect. dziennikarka itp. Co o tym sądzicie?

A zwracając się do wypowiedzi na temat prawa i awf, uważam że to dobry pomysł. Tez brałam go pod uwagę, jednak z tego co się orientuję na prawo bardzo ciężko jest się dostać, jest dużo chętnych. Brałam pod uwagę zawód instruktorki tańca itp. ale to kariera na krótką metę, pracuje się do ok.30 roku życia, a potem co? czeka bezrobocie?

Edytowane przez mraux3
Czas edycji: 2011-01-28 o 10:51 Powód: chęc dopisania odpowiedzi
mraux3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 13:01   #19
czarna888lilia
Przyczajenie
 
Avatar czarna888lilia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Potem zawsze możesz się przekwalifikować Ja bym stawiała na profil językowy lub dziennikarski ewentualnie biol-chem. Do tego taniec, później może AWF. Krótko mówiąc rób TO CO LUBISZ.
__________________
Piękno jest tylko obietnicą szczęścia.
czarna888lilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 14:46   #20
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

Cytat:
Napisane przez mraux3 Pokaż wiadomość
W końcu są też prace dobrze płatne ect. dziennikarka itp. Co o tym sądzicie?
Dobrze opłacanych dziennikarzy jest promil. Zdajesz sobie sprawę, że między zarobkami Tomasza Lisa, a statystycznego absolwenta dziennikarstwa jest przepaść nie do ogarnięcia, prawda? Ci drudzy pracują zwykle na umowę zlecenie, w ogromnym stresie (bo wszystko trzeba zrobić "na wczoraj"), a pensja niska. Znam trzy osoby, które parały się tym zawodem, jedna w TVP, dwie pozostałe w znanych czasopismach. Dwoje z nich już się przekwalifikowało, bo nie dało się wytrzymać, trzecia jeszcze pracuje, ale narzeka mimo że kocha swoją pracę, a nie jest to osoba marudna.
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 12:26   #21
zakochana19
Wtajemniczenie
 
Avatar zakochana19
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 2 399
GG do zakochana19
Dot.: Pomoc nad wyborem dobrego kierunku

z własnego doświadczenia wiem, że idąc do liceum masz milion pomysłów na minutę, jeżeli chodzi o przyszłość I wszystko Ci się zmieni, chyba że idziesz z konkretnym celem.
Ja jestem aktualną maturzystką, po klasie dziennikarskiej. Chciałam pracować w gazecie. W drugiej klasie powiedziałam sobie: "Będziesz prawnikiem!". Potem stwierdziłam, że jednak nie będę. W trzeciej klasie (I sem.) chciałam iść na historię i pracować w muzeum, w mojej miejscowości. Oczywiście, "chciałam". Już nie chcę. Upatrzyła mi się resocjalizacja i na razie nie zmieniam decyzji.
Kobieta zmienną jest, więc nie nastawiaj się na jakiś zawód Idź na żywioł.
A co do wyboru klasy to uwierz mi: to nie ma najmniejszego znaczenia. Np. w mojej szkole w klasach humanistycznych, najwięcej uczyliśmy się chemii i fizyki. Natomiast klasy ścisłe całymi dniami kuły historię. Tak to już jest.
Klasa w liceum i jej profil mało ma wspólnego z przyszłością
__________________
wegetarianka od 30.08.2011![/COLOR][/SIZE][/RIGHT]
studentka pracy socjalnej w Krakowie od 1.10.2011!

zakochana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.