jak wrocic do dawnego wygladu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-06, 18:24   #1
kasia20181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1

jak wrocic do dawnego wygladu


Witajcie, od dawna jestem nieszczesliwa a wszystko przez moj wyglad. Sama boje sie na siebie patrzec. od paru lat jestem mama i po drugiej ciazy juz nie wrocilam do swojego wygladu. nie wiem co zrobic zeby znow czuc sie dobrze, wiem ze najpierw powinnam schudnac ale czy to cos da? dzisiaj dziecko zobaczylo moje zdjecie sprzed 5-6 lat i spytalo kto to jest jestem bliska zalamania...poza zbednymi kilogramami a jest ich min 10 chodzi mi o twarz te wszystkie pory, wypryski przebarwienia, cere mam sucha, przynajmniej tak mi sie wydaje nie wiem co z tym robic uzywam kremow tonikow itd i nic. do tego moja dieta jestem wegetarianka miesa nie rusze ale ze zdrowym trybem zycia tez nie mam za wiele wspolnego ogolnie malo warzyw i owocow za to frytki pizza o tak. potrzebuje kogos kto by mi pomogl przez to wszystko przejsc, mowil krok po kroku co robic bo sama nie dam rady, nie mam juz sily
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (37,9 KB, 121 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0018.jpg (102,5 KB, 109 załadowań)
kasia20181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 17:23   #2
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: jak wrocic do dawnego wygladu

Witaj! od razu przejdę do rzeczy, sama sobie odpowiedziałaś na jedną ważną kwestię ,,że ze zdrowym jedzeniem nie masz nic wspólnego,, stąd pewnie twoje problemy z cera i złym nawodnieniem , mamy tutaj masę wiadomości na ten temat , ale po kolei przede wszystkim musisz wiedzieć czego na prawdę chcesz i być wytrwałą w swoich postanowieniach , jeśli powiesz sobie że tylko dla wyglądu chcesz schudnąć to za mało , ważne jest twoje zdrowie ,piszesz ze jesteś wegetarianką i jak widzę odżywiasz się śmieciowo czy swoim dzieciom tez to serwujesz ??? bo jeśli tak to czas najwyższy to zmienić teraz zaraz , poza tym ruch i jeszcze raz ruch, nie będzie łatwo ale jak wejdziesz w ten tryb to potem nie bedziesz mogła żyć inaczej zobaczysz wiem co mówię sama zrzuciłam 12kg byłam najbardziej otyła w brzuchu i piersiach pewnego dnia zobaczyłam siebie na zdjęciu i wygladałam jak w szóstym miesiącu ciąży , z dnia na dzień powiedziałam dość!!!przy wzroście 165 cm ważyłam 72kg dzisiaj ważę 60kg tajemnica sukcesu i powodzenia to zdrowe odżywianie i ruch , podam ci teraz linka do 10 przykazań żywieniowych , potraktuj to jak swój przepis na zdrową i ładną sylwetkę https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 14:09   #3
VeganAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 15
Dot.: jak wrocic do dawnego wygladu

Wegetarianizm bardzo pochwalam, ale nie wystarczy odstawić mięsa ze swojego jadłospisu, aby nasza dieta z automatu stała się zdrowa.
Trzeba się bardziej postarać
Piszesz, że chciałabyś wrócić do swojego poprzedniego wyglądu.
A ja pytam: chodzi tylko o wygląd, czy również o zdrowie? A może przede wszystkim powinno chodzić o zdrowie?
jeśli organizm jest zdrowy, oczyszczony, dobrze odżywiony to nie ma takich problemów. Piękna cera, szczupła sylwetka, brak zastojów wody w organizmie to efekt, który przychodzi sam gdy zmienimy styl życia i postawimy na zdrowie.

nie wiem co z tym robic uzywam kremow tonikow
Kremy i toniki jeszcze nikogo nie uzdrowiły. Niektóre z nich pomagają się pozbyć objawów (otwarte pory, wypryski, sucha cera, itp.), ale nie przyczyn.
Odstawisz kosmetyk albo skóra się do niego przyzwyczai i wraca się do punktu wyjścia.

Z tego co piszesz można wywnioskować, że Twój organizm przestał sobie radzić z tym wszystkim co w siebie wkładasz. Wypryski i pory to sposób Twojego organizmu na pozbycie się toksyn.
Ze śmieciowego jedzenia nie zbudujesz zdrowych komórek.
Sama widzisz to co robisz źle i nawet o tym tutaj napisałaś.
Teraz tylko wystarczy wprowadzić to w życie. Postaw na zdrowie, a uroda przyjdzie sama
Na początek szczerze polecam dietę Dąbrowskiej (wpisujesz w google i wyświetla się mnóstwo informacji na ten temat). Jest to fantastyczny sposób na pozbycie się z organizmu wszystkich szkodliwych produktów, złogów, toksyn. Warto spróbować.

Później mnóstwo owoców, warzyw, surówek, kasz najlepiej bezglutenowych. Pizza gryczana robiona w domu jest przepyszna

Edytowane przez VeganAnna
Czas edycji: 2014-02-08 o 14:15
VeganAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 09:16   #4
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: jak wrocic do dawnego wygladu

Popieram to co przedmówczyni powiedziała i podpisuje się jak najbardziej, powiedzenie że JESTEŚ TYM CO JESZ ma tutaj stu procentowe uzasadnienie , sama tez polecam kasze pomimo iż jem mięso (chociaż bardzo rzadko) wspomnę też o mojej siostrze, która miała niedoczynność tarczycy i lekarz belgijski przepisał jej specjalną dietę w tym zero mięsa i o dziwo jak wielu lekarzy nie przepisał jej żadnych tabletek po 6 miesiacach siostra pozbyła się choroby co jest fenomenalne !! bo tylko zaczeła bardzo zdrowo jeść , tak więc jedzenie ma znaczenie
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 06:10   #5
Katja1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 13
Dot.: jak wrocic do dawnego wygladu

Hej. Głowa do góry. Przez takie rzeczy przechodzi dużo dziewczyn. Najważniejsze to aby nie lamentować . To nie koniec swiata. Na poczatk proponuje zacząć od podstaw. Czyli wstajesz rano i zaczynasz od zwykłj toalety. Najpier zacznij od ogarniecia samej siebie. Makijaz,fryzura. Musisz zaakceptować sama siebie. Nie musisz przypominać szarej myszy, która lamentuje o pomoc. Mam więcej kilogramow to nic. Jeżeli będziesz siebie lubic będziesz miała sile aby cos w sobie zmienić. Mam dużo koleżanek które sa pulchne ale maja w sobie tyle seksapilu,ze na dyskotekach przuciagaja jak magnes swoja pewnoscia siebie i uśmiechem. Od lat walczaaz nadwaga ale jedno jest pewne kochają siebie. Trudno jest zebrać się do morderczych ćwiczeń i diety. Najlepiej poszukaj jakiegoś trenera fitness najlepiej przystojnego faceta , który również zna się na dietetyce. To mobilizuje. Na początek siłownia 2 razy w tygodniu z rezygnowanie z frytek. Ogarniecie samej siebie i to już połowa sukcesu. Od użalania się nad sobą nic dobrego nie wskórasz. zastanow się co masz w sobie czego zazdroszczą Ci inne kobiety . Na pewno to masz tylko jeszcze o tym sama nie wiesz. Kup sobie nowy ciuch, zrób makijaż, może nowa fryzura i nowy plan )) działania na przyszłość. Trzeba zyc przyszłoscia a nie przeszłością )) Głowa do góry. Fajna z Ciebie babka !
Katja1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-12 07:10:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.