Pomoc w określeniu rodzaju cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-03, 14:55   #1
jolo92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6

Pomoc w określeniu rodzaju cery


Witam, mam problem a mianowicie nie mogę dokładnie określić rodzaju swojej cery co za tym idzie nie dobiore dokładnie kosmetyków.

Nie wiem czy mam cere sucha, mieszaną czy tłustą. Otóż jak rano umyje twarz czuje uczucie sciągnięcia skóry ale po dwóch trzech godzinach bardzo się świece do tego mam sporo wągrów i co jakiś czas pojawiają mi się nowe pryszcze.

Do mycia stosuje Cetaphil no i na twarz różnie ostatnio często: brevoxyl, kwas migdałowy.

Nie wiem co jest powodem świecenia się cery. Dodam że jestem chłopakiem.

Mam też wrażenie że moja twarz jest jakaś podrażniona, troszke czerwona.

Edytowane przez jolo92
Czas edycji: 2012-12-03 o 14:56
jolo92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 16:22   #2
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Pomoc w określeniu rodzaju cery

Hej
uczucie ściągnięcia buzi po jej umyciu może sugerować cerę przesuszoną, jednakże to także zależy od tego czym myjesz, bo niektóre kosmetyki po prostu ją wysuszają. Cethapil z zasady jest delikatny więc wątpię czy ją Ci wysuszył. A świecenie się cery to zazwyczaj problem skóry przesuszonej czyli słabo nawilżonej, i oczywiście tłustej.
Brevoxyl, kwas migdałowy wysuszają skórę. Podrażniona i czerwona twarz to znak, że dałeś jej popalić więc jak na moje wirtualne oko masz ją teraz wrażliwą i przesuszoną. No i pamiętaj, że jeśli używasz kwasów i brevoxylu to zarąbiście masz ja teraz delikatną..stąd to uczucie podrażnienia i czerwony kolorek. Traktuj ją teraz łagodnie i nic nie napisałeś o żadnym kremie...a to teraz powinien być Twój wybawca i priorytet
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 17:05   #3
dancerdhq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 67
Dot.: Pomoc w określeniu rodzaju cery

Masz cere mieszana. Świecenie twarzy spowodowane jest nadmiernym wydzielaniem sebum, ktore jest efektem niedostatecznego nawilzenia (nawilzanie to nie to samo co natluszczanie!). Skoro masz wagry i swiecenie twarzy to na pewno nie jest to cera sucha, a skoro jest sciagnieta (byc moze jakies przesuszone partie twarzy, schodzenie skory itp?) to nie do konca tez tlusta.

To przesuszanie moze byc spowodowane brevoxylem i kwasami. Cethapil raczej ci nie szkodzi, to dobrze dobrany kosmetyk do twojej cery. Ja na twoim miejscu stosowalabym w takim razie kosmetyki do cery mieszanej. To ze jest sciagnieta, podrazniona i zaczerwieniona to nie znaczy ze musi byc sucha, to jest jeden z ksiazkowych mitow.

Powinienes stosowac kosmetyki nawilzajace do cery mieszanej, zadnych natluszczajacych bo cie zapchaja z tymi wagrami jeszcze bardziej. A na dzien moze cos matujacego..choc ponoc one moga z czasem nasilic przetluszczanie, wiec moze bezpieczniej uzywac bibulek matujacych niz kremow.

Edytowane przez dancerdhq
Czas edycji: 2012-12-03 o 17:07
dancerdhq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 17:08   #4
jolo92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Pomoc w określeniu rodzaju cery

Dzięki za odpowiedź. Kremu jakiego używam na noc to physiogel ale troche o nim zapomniałem i już dawno nie miałem go na twarzy więc może faktycznie moja skóra teraz potrzebuje sporego nawilżenia. Ostatnio używałem maseczki z avene kojąco-nawilżającej ale chyba nie nawilża ona zbyt dobrze mojej cery. Kwasu migdałowego używam z Biochemii Urody i chyba przesadziłem z jego ilością więc to jest chyba tez spory powód. Jeżeli mógłbym prosić o polecenie jakiegoś kremu na dzień nawilżającego po którym się nie będę świecił.

Dzięki za zainteresowanie tematem
jolo92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 17:17   #5
dancerdhq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 67
Dot.: Pomoc w określeniu rodzaju cery

physiogel nie jest zly, zwlaszcza gdy sie przesuszy pewne partie. Ja mam ten sam problem co Ty, Uzywam dermoprotektor z cethapilu, z tymze tylko na noc, moje swiecenie ratuje makijazem ale w twoim przypadku to raczej odpada ;] sama nie wiem co ci polecic, bo walka z wagrami i swieceniem to chyba dozywotnia walka..poczytaj opinie na wizazu co do kremow, ja tylko slyszalam od 3 kosmetyczek juz , ze kosmetyki z vichy nie sa dobre, wiec na wszelki wypadek je omijaj.
dancerdhq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 18:01   #6
jolo92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Pomoc w określeniu rodzaju cery

sam już nie wiem czego używać. Dziś przyszedł do mnie avene cicalfate wypróbuje na noc i zobaczymy. Nie chce już tak bardzo przesuszać mojej cery bo obawiam się jeszcze większego świecenia a na dodatek od tego kwasu mnie troche wysypało i chce się szybko pozbyć istniejących juz pryszczy i smaruje je brevoxylem. Czekam jeszcze na tabletki neoglandyna czy jakoś tak podobno mają nawilżać cere od wewnątrz.
jolo92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 14:17   #7
dancerdhq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 67
Dot.: Pomoc w określeniu rodzaju cery

bo na pryszcze i wagry dobre sa kwasy i wszystko co luszczy i przesusza ale z drugiej strony powoduje wydzielanie wzmozonego sebum. Szczerze mowiac nie wierze w dzialanie tabletek nawilzajacych, kiedys uzywalam jakis, placilam 36zl miesiecznie za nie, uzywalam chyba z pol roku i zadnego efektu. Ale moze akurat te ci pomoga. Na dzien szukaj kremu normalizujaco-nawilzajacego. Ja kiedys mialam okazje takiego uzywac, tylko nie znam nazwy, tez szukam na necie jakiegos.
dancerdhq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 19:08   #8
jolo92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Pomoc w określeniu rodzaju cery

A może roztwór z kwasu hialuronowego przywróciłby nawilżenie mojej cerze? co o tym myślicie?


Jak by mi mógł ktoś jeszcze udzielić odpowiedzi na pytanie: jak to możliwe że kwas hialuronowy mając bardzo duże właściwości nawilżające to niektóre opinie są że kwas ich wysusza

Edytowane przez jolo92
Czas edycji: 2012-12-07 o 07:41
jolo92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.