Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-30, 16:37   #3961
chyży
Raczkowanie
 
Avatar chyży
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 137
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

nie minęły jeszcze nawet 3 tyg. od ostatniego zabiegu a już zaczęły mi odrastać wlosy - zabieg miałem robiony Duetem tym podwójnym impulsem - ramiona i tors - trochę wypadło ale większość rośnie w tych samych miejscach co wcześniej - nie wiem co o tym myśleć, i tak muszę czekać jeszcze 7 tyg.
chyży jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 22:14   #3962
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
no halo, halo... ELOS to zdecydowanie laser, a nie IPL. Laser diodowy + RF. Skad wywnioskowalas, ze to IPL? Moze mialas na mysli ELIGHT lub cos podobnego.
Ja juz mialam po kilka zabiegow ELOSEM i rezultaty nienajgorsze. Tzn zawsze zakladam, ze moze byc gorszy od LSa i ze mi to odrosnie itd.. Chodzi mi tylko o sprostowanie, ze jesli jest to E-Laser Synerona (elos) to jest to laser diodowy.
No właśnie też tak myślałam ale Pani w salonie powiedziałam mi, że to IPL. Na co ja, że myślałam że Elos jest diodowy. A ona, że nie, na 100% IPL. Stwierdziłam, że chyba wie co mówi i zrezygnowałam . Sprawdziłam na stronie Syneriona i chyba robią też IPL+RF http://international.syneron.com/products/elight
Sama już nie wiem...
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 13:10   #3963
limone17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 45
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Jestem facetem, uprawiam sport, zamierzam wydepilować nogi na stałe. Obecnie golę je codziennie lub co drugi dzień, jest to trochę męczące. Typ skóry III, włosy ciemne i gęste. Mam już doświadczenia z depilacja laserową: pachy robiłem laserem diodowym, cztery zabiegi z bardzo dobrym efektem, pachwiny i pośladki metodą IPL (głównie z powodów finansowych - jestem miesiąc po drugim zabiegu, efekty wyraźne już są). Proszę o radę którą metodę wybrać na nogi, zależy mi na skuteczności, ale też nie mam zamiaru płacić zbyt wiele. Biorę pod uwagę light sheer duet (są bardzo dobre opinie), ale też tani IPL. Co wybrać? Czy są jakieś promocje na duet?
limone17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 14:24   #3964
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez Kisstyla Pokaż wiadomość
Witajcie

Wczoraj bylam w gabinecie Demikos w Plazie w Krakowie i mialam wykonywany zabieg depilacji laserowej polowy karku. (wloski, ktore zawsze wystawaly przy spietych wlosach).

Zostalam poparzona! Myslam, ze ból, zaczerwienienie i czerwone placki oraz obrzęk ustapi na nastepny dzien, ale skora mnie swedzi, piecze i jest cala podrażniona.

Dziś skóra i poparzone miejsca są bardziej brązowej, i największy ból ustąpił.

Jestem osobą "doświadczoną" w wykonywaniu na sobie zabiegów depilacji laserowej, gdyż to był już mój zabieg na już trzecią cześć ciała. Wczesniej, bylam po 3 razy na jedna część ciała w Dermedzie i skora byla tylko lekko czerwona do paru godzin po zabiegu.

Jestem zrozpaczona, i boje sie ze zostana mi po tym blizny.
Stosowalam zimne oklady z lodu oraz Alantan.
Czy, ktora z Was tak miala?
Ja ma tak na części pośladkowej - tzn. tak to wygląda ale swędziało tylko w jednym miejscu przez pierwsze kilka godzin,potem zero objawów.
Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
ALANTAL jest tłustą mascią .nie nie smauje się świerzych poparzen,bo skóra ma zatkane pory nie może odparowywac ciepła .
niby pisze tam,że można stosowac na poparzenia,ale z praktyki wiem,że jest zbyt tłustą mascią.świerze poparzenie trzeba chłodzić,a po tyg możesz smarowac masćią,żeby się naskórek zregenerował i natłuścic go
takie plamy to norma,pozostają na cienkiej skórze do tyg,a po tyg nie zostaje śladu.
nie panikuj tylko smaruj PANTHENOLEM na poparzenia
Mnie od razu po zabiegu kosemtyczka posmarowała alantanem i kazała smarować kilka razy dziennie. Tak używałam (alantan plus) i nie mam wrażenia, żeby to szkodziło. Akurat fakt, że trochę zapycha skórę jest w sytuacji depilacji bikini nawet mile widziany - otwarte ranki w tych okolicach to ryzyko infekcji.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 14:52   #3965
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ja ma tak na części pośladkowej - tzn. tak to wygląda ale swędziało tylko w jednym miejscu przez pierwsze kilka godzin,potem zero objawów.

Mnie od razu po zabiegu kosemtyczka posmarowała alantanem i kazała smarować kilka razy dziennie. Tak używałam (alantan plus) i nie mam wrażenia, żeby to szkodziło. Akurat fakt, że trochę zapycha skórę jest w sytuacji depilacji bikini nawet mile widziany - otwarte ranki w tych okolicach to ryzyko infekcji.
nie napisałam,że alantal szkodzi,tylko wolniej się goi,a odczucia gorąca wzmaga się po smarowaniu maścią.na początek lepiej jest robić zimne - letnie oklady,które zmniejszą dokuczliwość

Cytat:
Napisane przez limone17 Pokaż wiadomość
Jestem facetem, uprawiam sport, zamierzam wydepilować nogi na stałe. Obecnie golę je codziennie lub co drugi dzień, jest to trochę męczące. Typ skóry III, włosy ciemne i gęste. Mam już doświadczenia z depilacja laserową: pachy robiłem laserem diodowym, cztery zabiegi z bardzo dobrym efektem, pachwiny i pośladki metodą IPL (głównie z powodów finansowych - jestem miesiąc po drugim zabiegu, efekty wyraźne już są). Proszę o radę którą metodę wybrać na nogi, zależy mi na skuteczności, ale też nie mam zamiaru płacić zbyt wiele. Biorę pod uwagę light sheer duet (są bardzo dobre opinie), ale też tani IPL. Co wybrać? Czy są jakieś promocje na duet?
IPL nie jest zabiegiem usuwającym włosy na STAŁE,tylko czasowo.po czasie włosy odrastają w 100 %.przekonasz się,a potem podejmiesz dobrą decyzję.czasem lepiej poczekać,poszukać okazji,lub zapłacić więcej,ale być zadowolonym
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 15:45   #3966
cielaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 52
GG do cielaczek
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

dziewczyny, czy warto isc na IPL + RF? urzadzenie, ktore jest uzywane w salonie, który rozważam nazywa się Elight. Wiecie coś o nim?
cielaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 16:07   #3967
limone17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 45
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
nie napisałam,że alantal szkodzi,tylko wolniej się goi,a odczucia gorąca wzmaga się po smarowaniu maścią.na początek lepiej jest robić zimne - letnie oklady,które zmniejszą dokuczliwość

IPL nie jest zabiegiem usuwającym włosy na STAŁE,tylko czasowo.po czasie włosy odrastają w 100 %.przekonasz się,a potem podejmiesz dobrą decyzję.czasem lepiej poczekać,poszukać okazji,lub zapłacić więcej,ale być zadowolonym
Prawda jest, że ipl nie jest klasycznym zabiegiem laserowym. Zgadzam się, że u niektórych osób efekty lasera diodowego mogą być lepsze. Jednak przejrzałem opracowania porównujące obiektywnie obie metody (np.Intense pulsed light (IPL): a review. Lasers Surg Med. 2010 Feb;42(2):93-104.) wskazują, że skuteczność jest podobna. Jeżeli depilacja obu nóg metodą LS to co najmniej 500 zł (x 4), a ipl - 200 zł (x6), to jest znaczna róznica na korzyść ipl.
limone17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-02, 16:21   #3968
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez limone17 Pokaż wiadomość
Prawda jest, że ipl nie jest klasycznym zabiegiem laserowym. Zgadzam się, że u niektórych osób efekty lasera diodowego mogą być lepsze. Jednak przejrzałem opracowania porównujące obiektywnie obie metody (np.Intense pulsed light (IPL): a review. Lasers Surg Med. 2010 Feb;42(2):93-104.) wskazują, że skuteczność jest podobna. Jeżeli depilacja obu nóg metodą LS to co najmniej 500 zł (x 4), a ipl - 200 zł (x6), to jest znaczna róznica na korzyść ipl.
skoro wiesz lepiej,to po co się radzić.tu prawie kazdy weteran próbował IPL i powie to samo co jak ty chcesz się przekonac na swoich błedach-ok

aaa.kiepsko szukasz,bo IPL to koszt 99 zł

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2011-10-02 o 16:23
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 16:26   #3969
limone17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 45
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
skoro wiesz lepiej,to po co się radzić.tu prawie kazdy weteran próbował IPL i powie to samo co jak ty chcesz się przekonac na swoich błedach-ok
No cóż, każdy może "wiedzieć lepiej" na podstawie osobistych doświadczeń. Ja ich zbyt wiele nie mam, więc podaję przykład obiektywnego opracowania na dużych grupach osób. Warto usiąść na chwilę i to przeczytać (oraz kilka innych publikacji naukowych). Raz jeszcze zaznaczam, to NIE JA wiem lepiej.
limone17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 16:29   #3970
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez limone17 Pokaż wiadomość
No cóż, każdy może "wiedzieć lepiej" na podstawie osobistych doświadczeń. Ja ich zbyt wiele nie mam, więc podaję przykład obiektywnego opracowania na dużych grupach osób. Warto usiąść na chwilę i to przeczytać (oraz kilka innych publikacji naukowych). Raz jeszcze zaznaczam, to NIE JA wiem lepiej.
i mnie osobiste doświadczenia bardziej interesują,niz naukowe opracowania.
czy ty wolisz sie przejechać super autem i poczuć na własnej skórze jakie to uczucie ,czy wystarczy ci poczytac reklamę.

jeśli doczytałabym ,że zdania sa podzielone na podtaaiw własnych doświadczeń to może bym się zastanowiła.jednak ja widze tu 100% niezadowolonych klientek,ktorym po czasie odrosły wszystkie włosy.to mnie by zastanowiłło,dlaczeo tak jest.
czy producent nie wychwala tylko swojego produktu i jest to zabieg nieskuteczny

jeśli dalej nam nie wierzysz i się wahasz to poczekaj i zobacz,jaki bedzie efekt za 6 mis,a wtedy podejmiesz decyzję o ewentualnej kontynuacji zabiegu

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2011-10-02 o 16:34
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 16:34   #3971
chyży
Raczkowanie
 
Avatar chyży
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 137
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

kiedyś podawałem tu link do amerykańskiego forum o depilacji laserowej - polecam go poszukać - jest tam baza kilkuset niezadowolonych klientów po IPL-u - w ogóle ta metoda jest na zachodzie "wyklęta" ze względu na brak stałych efektów - IPL może, lecz nie musi "uśpić" na 2-3 miesiące włosy - pod warunkiem, że będą już cienkie i słabe - jak ktoś ma meszek to może być zadowolony po zabiegu ... przez góra kilka miesięcy
chyży jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-02, 16:34   #3972
limone17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 45
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
i mnie osobiste doświadczenia bardziej interesują,niz naukowe opracowania.
czy ty wolisz sie przejechać super autem i poczuć na własnej skórze jakie to uczucie ,czy wystarczy ci poczytac reklamę.
W ogóle nie mówimy o reklamie, tylko o pracach naukowych, które nie są związane z żadną firmą. Osobiste doświadczenia są ważne, ale subiektywne.
limone17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 16:40   #3973
chyży
Raczkowanie
 
Avatar chyży
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 137
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez limone17 Pokaż wiadomość
W ogóle nie mówimy o reklamie, tylko o pracach naukowych, które nie są związane z żadną firmą. Osobiste doświadczenia są ważne, ale subiektywne.
nie pozostaje ci zatem nic innego jak przekonać się empirycznie o "skuteczności" IPL
chyży jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 16:45   #3974
limone17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 45
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez chyży Pokaż wiadomość
nie pozostaje ci zatem nic innego jak przekonać się empirycznie o "skuteczności" IPL
Jestem miesiąc po drugim zabiegu, jest OK, jest oczywiste, że trzeba bedzie jeszcze kilka razy powtórzyć.
limone17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 16:56   #3975
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez limone17 Pokaż wiadomość
W ogóle nie mówimy o reklamie, tylko o pracach naukowych, które nie są związane z żadną firmą. Osobiste doświadczenia są ważne, ale subiektywne.
ok,są subiektywne.
życze powodzenia
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 17:48   #3976
katarejka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Ja wczoraj byłam na otwarciu nowego salonu na kościuszki 13 we Włocławku jako pierwszą z klientek otrzymałam aż 50% rabatu na każdą okolicę jaką chciałam) mają tam laser Light Sheer. Fajna babeczka mi to robiła ogólnie spoko no i ceny nie są aż tak wysokie i co najważniejsze po kilku zabiegach włosy nie odrosną. dla zainteresowanych mogę podać numer telefonu )
katarejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 18:38   #3977
Ola_Casolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 118
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez limone17 Pokaż wiadomość
Jestem miesiąc po drugim zabiegu, jest OK, jest oczywiste, że trzeba bedzie jeszcze kilka razy powtórzyć.
w wiekszych miastach sa promocje na LightSheer bo gabinety musza jakos konkurowac ze soba. Jesli chodzi o IPL-przychylam sie do reszty wypowiadajacych :P
Ola_Casolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 20:46   #3978
Gobo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 58
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez limone17 Pokaż wiadomość
Lasers Surg Med. 2010 Feb;42(2):93-104.) wskazują, że skuteczność jest podobna. Jeżeli depilacja obu nóg metodą LS to co najmniej 500 zł (x 4), a ipl - 200 zł (x6), to jest znaczna róznica na korzyść ipl.
Tak tylko pamiętaj że amerykańskie opracowania dotyczą DOBRYCH IPL'i (wysokoenergetycznych), których w Polsce- ze względu na koszty- nie używa się do depilacji. W naszym kraju depilacje IPL w większości wykonuje sie za pomącą taniego badziewia pochodzącego z Chin.

To tak jakbyś przeczytał recenzję IPod'a, poszedł na bazar i na tej podstawie zastanawiał się czy nie kupić sobie IPed'a (chińska żałosna podróbka tego pierwszego). W Stanach nikt nie testuje chińszcyzny ponieważ nigdy nie uzyskałaby aprobaty FDA dopuszczającej na rynek.
pzdr.
Gobo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 21:06   #3979
limone17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 45
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez Gobo Pokaż wiadomość
Tak tylko pamiętaj że amerykańskie opracowania dotyczą DOBRYCH IPL'i (wysokoenergetycznych), których w Polsce- ze względu na koszty- nie używa się do depilacji. W naszym kraju depilacje IPL w większości wykonuje sie za pomącą taniego badziewia pochodzącego z Chin.

To tak jakbyś przeczytał recenzję IPod'a, poszedł na bazar i na tej podstawie zastanawiał się czy nie kupić sobie IPed'a (chińska żałosna podróbka tego pierwszego). W Stanach nikt nie testuje chińszcyzny ponieważ nigdy nie uzyskałaby aprobaty FDA dopuszczającej na rynek.
pzdr.
Publikacja, którą cytuję jest metaanalizą licznych badań porównujacych skuteczność IPL z innymi urządzeniami (laser yagowy, aleksandrytowy, diodowy itd.). Oczywiście w materiale źródłowym są podani producenci, dominują firmy brytyjskie, izraelskie i z USA. Często firmy te mają swoje zakłady w Chinach (co wstydliwie ukrywają), a sprzęt za który odpowiadają jest dopuszczony przez FDA. Zwracam uwagę, że dyskutujemy o metodzie, a nie o konkretnych salonach depilacji. Nie mam pojęcia o pochodzeniu różnego rodzaju laserów (zarówno LS, jak i innych) w Polsce. Można podejrzewać, że część z nich, w tym także LS pochodzi z Chin. Zdumiewa mnie natomiast - bardzo powszechne wśród osób zatrudnionych w salonach kosmetycznych - przekonanie o słuszności jednej metody i brak umiejetności obiektywnej oceny.
limone17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-02, 22:58   #3980
Kisstyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 37
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez Kisstyla Pokaż wiadomość
Witajcie

Wczoraj bylam w gabinecie Demikos w Plazie w Krakowie i mialam wykonywany zabieg depilacji laserowej polowy karku. (wloski, ktore zawsze wystawaly przy spietych wlosach).

Zostalam poparzona! Myslam, ze ból, zaczerwienienie i czerwone placki oraz obrzęk ustapi na nastepny dzien, ale skora mnie swedzi, piecze i jest cala podrażniona.

Dziś skóra i poparzone miejsca są bardziej brązowej, i największy ból ustąpił.

Jestem osobą "doświadczoną" w wykonywaniu na sobie zabiegów depilacji laserowej, gdyż to był już mój zabieg na już trzecią cześć ciała. Wczesniej, bylam po 3 razy na jedna część ciała w Dermedzie i skora byla tylko lekko czerwona do paru godzin po zabiegu.

Jestem zrozpaczona, i boje sie ze zostana mi po tym blizny.
Stosowalam zimne oklady z lodu oraz Alantan.
Czy, ktora z Was tak miala?

A teraz uaktualnienie. Jestem po 8 dniach od zabiegu.
W miejscach poparzenia porobily sie stupki. Skóra mnie bardzo swędzi. Powstały mi krostki.

Najgorsze jest to, że zaczynają odrastać w depilowanych miejscach włoski.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4845.jpg (90,5 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4846.jpg (100,7 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4847.jpg (97,9 KB, 63 załadowań)
Kisstyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 08:47   #3981
a_moniqua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 8
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Z tego co wiem po kilku dniach od depilacji włoski powinny zacząć odrastać bo muszą wypaść, przynajmniej u mnie tak było. Ale nie wypowiem się na temat poparzenia bo to po prostu jakaś masakra, jak można poparzyć człowieka na takim zabiegu, jakiś rzeźnik to musiał robić...
a_moniqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 11:30   #3982
chyży
Raczkowanie
 
Avatar chyży
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 137
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez limone17 Pokaż wiadomość
Publikacja, którą cytuję jest metaanalizą licznych badań porównujacych skuteczność IPL z innymi urządzeniami (laser yagowy, aleksandrytowy, diodowy itd.). Oczywiście w materiale źródłowym są podani producenci, dominują firmy brytyjskie, izraelskie i z USA. Często firmy te mają swoje zakłady w Chinach (co wstydliwie ukrywają), a sprzęt za który odpowiadają jest dopuszczony przez FDA. Zwracam uwagę, że dyskutujemy o metodzie, a nie o konkretnych salonach depilacji. Nie mam pojęcia o pochodzeniu różnego rodzaju laserów (zarówno LS, jak i innych) w Polsce. Można podejrzewać, że część z nich, w tym także LS pochodzi z Chin. Zdumiewa mnie natomiast - bardzo powszechne wśród osób zatrudnionych w salonach kosmetycznych - przekonanie o słuszności jednej metody i brak umiejetności obiektywnej oceny.
widzę, że próbujesz za wszelką cenę uargumentować swój wybór metody pozbycia się niechcianych włosów - pewnie kwestia ceny mocno cię przekonała do IPL - mam tylko nadzieję, że nie wprowadzisz nikogo w błąd a sam zresztą przekonasz się o nieskuteczności tego urządzenia - to tylko kwestia kilku miesięcy jak odrosną ci wszystkie włosy, najwidoczniej musisz przekonać się o tym na własnej skórze

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Kisstyla Pokaż wiadomość
A teraz uaktualnienie. Jestem po 8 dniach od zabiegu.
W miejscach poparzenia porobily sie stupki. Skóra mnie bardzo swędzi. Powstały mi krostki.

Najgorsze jest to, że zaczynają odrastać w depilowanych miejscach włoski.
hej, to twój pierwszy zabieg na tą część ciała ? na zdjęciach nie wygląda to źle - ja gdy miałem robiony zarost na twarzy to przez 2 tygodnie po pierwszym zabiegu nie wychodziłem z domu bo wyglądałem jak trędowaty - pierwszy zabieg jest najgorszy, zwłaszcza gdy epilowane włosy są bardzo czarne i grube - często dochodzi do zapalenia skóry, lekkiego oparzenia, wyprysków skóry i tym podobnych paskudnie wyglądających infekcji - po 3 tygodniach praktycznie wszystko wraca do normy

nie martw się odrastającymi włosami - te po 10-20 dniach wypadają -możesz je sobie wyciągać pensetą ale ja radziłbym się uzbroić w cierpliwość i poczekać choćby i miesiąc - co ma wypaść to wypadnie
chyży jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 17:43   #3983
cielaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 52
GG do cielaczek
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

okej, same ipl jest watpliwy a RF coś daje? wg producenta owszem, a jak jest w praktyce? ktoś probowal?
cielaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 19:48   #3984
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez cielaczek Pokaż wiadomość
okej, same ipl jest watpliwy a RF coś daje? wg producenta owszem, a jak jest w praktyce? ktoś probowal?
wszyscy z ostatnich wypowiadających sie tu na wątku.
nie działa IPL +RF
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 21:09   #3985
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
No właśnie też tak myślałam ale Pani w salonie powiedziałam mi, że to IPL. Na co ja, że myślałam że Elos jest diodowy. A ona, że nie, na 100% IPL. Stwierdziłam, że chyba wie co mówi i zrezygnowałam . Sprawdziłam na stronie Syneriona i chyba robią też IPL+RF http://international.syneron.com/products/elight
Sama już nie wiem...
W jakim salonie Ci powiedziano, ze elos to IPL? Z tego, co kojarze jestes z wrocka, a tu chyba tylko na powstancow slaskich maja elosa. (tam jest eLaser- czyli diodowy+RF). Kiedys troche cytalam na jego temat w necie i pamietam, e uzywane chodzily po ok 80tys zl (dla porownania: nowy IPL kosztuje ok 35tys)
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 07:46   #3986
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
W jakim salonie Ci powiedziano, ze elos to IPL? Z tego, co kojarze jestes z wrocka, a tu chyba tylko na powstancow slaskich maja elosa. (tam jest eLaser- czyli diodowy+RF). Kiedys troche cytalam na jego temat w necie i pamietam, e uzywane chodzily po ok 80tys zl (dla porownania: nowy IPL kosztuje ok 35tys)
Nie wiem czy mogę tak podawać. Ale co tam... Laser Center ul. Wawrzyniaka we Wrocławiu.
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 13:10   #3987
sitammelc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Co możecie powiedzieć o tym miejscu?
Boston Clinic
http://www.bostonclinic.pl/laserowe-...nie_wlosow.php
Ktoś tam coś robił? Jak wrażenia?

Dziś byłam na depilacji bikini (kupiłam ten grupon). Mają Lishtsheer SC.

Wrażenia: chyba nowa i nieobeznana recepcjonistka: 2 razy musiałam prosić o szlafrok, bo nie zrozumiała po co mi. A na zabieg rozbierałam się i czekałam z emlą (dod. 30 pln) w innym pomieszczeniu niż jest laser

po interwencji u lekarki dostałam ręcznik papierowy do owinięcia, bo szlafroków nie mają?!
kosmetyczka wykonująca zabieg b. miła, starała się tak schładzać, żeby nie bolało.

jedna wątpliwość: zalecają zabiegi co 4 tyg. Czytałam forum i widziałam, że dla LS Duet zalecane są przerwy 8-10 tyg dla bikini.

Stąd pytanie: Czy odstępy między Lightsheer SC są takie same jak przy Duecie, czy mniejsze?

Uprzejmie proszę o odpowiedź, bo nie wiem co myśleć
sitammelc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 14:28   #3988
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Dzięki za info, ja właśnie też kupiłam ten kupon i idę na pachy.

Logicznie rzecz biorąc, to chyba nie ważne jaki laser, bo ważny jest czas wzrostu włosa. Podejrzewam zatem, że czy to LS SC czy inny LS odległość czasowa między zabiegami powinna być podobna... Czy się mylę?
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2011-10-04 o 14:29
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 14:41   #3989
Jowita73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Hej dziewczyny Czy któraś z Was słyszała o Lenis z Poznani? Chciałam sobie zrobić depilację bikini a na stronie widziałam że mają LightSheer; Zastanawiam się, czy się zdecydować bo wcześniej miałam wykonywane zabiegi IPL i jakoś szczególnie nie jestem zadowolona; Już sama nie wiem na jakie urządzenie się zdecydować
Jowita73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:18   #3990
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez Jowita73 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Czy któraś z Was słyszała o Lenis z Poznani? Chciałam sobie zrobić depilację bikini a na stronie widziałam że mają LightSheer; Zastanawiam się, czy się zdecydować bo wcześniej miałam wykonywane zabiegi IPL i jakoś szczególnie nie jestem zadowolona; Już sama nie wiem na jakie urządzenie się zdecydować
decyduj się,zobaczysz,że efekty przejda twoje najślmielsze oczekiwania
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.