Nauka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-16, 15:03   #1
Wiki1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3

Nauka


Witam wszystkich forowiczó. Może wy potraficie mi pomóc? Jestem z Krakowa i bardzo chciałabym się nauczyć robić na szydełku i drutach. Może ktoś z was wie gdzie organizowane są tego typu spotkania w moim mieście? Może ktoś wie gdzie są takie spokania organizowane również w innych miastach. Byłoby to napewno pomocne dla takich ludzi jak ja (którzy chcę się czegoś dowiedzieć i nauczyć). Jeśli ktoś posiada info na temat spotkań w Krakowie proszę o email na: aga.broze@wp.pl
Wiki1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 16:29   #2
dessa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10
Dot.: Nauka

Witajcie forumowiczki!
Skoro to wątek o nauce, to ja mam pytanie wręcz idealne dla tego wątku. Od jakieś czasu próbuję rozgryźć opis 'zdjąć 2 oczka i przerabiać na prawo'. Symbol to kreseczka 'przekątna' kwadratu.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo blokuje mnie to, że nie umiem tego rozszyfrować.

Pozdrawiam!
dessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 19:53   #3
aglaya
Rozeznanie
 
Avatar aglaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 944
GG do aglaya
Dot.: Nauka

Wiki, dessa - witajmy!
Wiki1 - z tego co wiem to w Krakowie są organizowane spotkania robótkowiczek. Sama sie tego niedawno dowiedzialam od annmarie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...96#post3464596 (to ten watek), z tego co wiem to o takich spotkaniach mozna sie dowiedziec na forum gazety zdaje sie...
A jesli interesuje Cie kurs to wiem, ze jest w Krakowie szkola, w ktorej organizowane sa m.in. kursy rekodziela http://www.crea-edu.info/maquillage_jeunesse.htm
Ale osobiscie polecam nauke z ksiazki albo z internetu
Dessa "zdjąć 2 oczka i przerabiać na prawo" to jest symetryczne odbicie dwoch oczek przerobionych razem na prawo. Kiedy przerabiasz dwa oczka razem to one sie pochylaja na prawa strone, a kiedy najpierw zedjmujesz a potem przerabiasz dwa oczka to beda sie pochylac na lewo. To w kwestii wstepu, bo jakbym nie zamotala to nie bylabym soba
A robi sie to tak: wkluwasz drut w oczko tak jakbys chciala zrobic oczko prawe i przekladasz je na prawy drut bez przerabiania, to samo robisz z nastepnym. Dzieki temu one sie obracaja.Przekladasz je z powrotem na lewy drut i przerabiasz te dwa odwrocone oczka razem. I tyle
__________________
She can kill with a smile
She can wound with her eyes
She can ruin your faith with her casual lies
And she only reveals what she wants you to see
She hides like a child
But she's always a woman like me

Zapraszam na bloga

aglaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 22:46   #4
dessa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10
Dot.: Nauka

Wow!
nie sądziłam, że to takie proste. Już 2 tygodnie się nad tym głowię
Aglaya, wielkie buziaki i dzięki)
dessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 09:26   #5
aglaya
Rozeznanie
 
Avatar aglaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 944
GG do aglaya
Dot.: Nauka

Nie ma sprawy. Czasami najwięcej problemów sprawiają najprostsze rzeczy A to właśnie dlatego, że człowiek w życiu by nie pomyślał że to takie proste
Jakbyś miała jeszcze jakiś problem - pytaj
Podziwiam Cię, szczerze mówiąc, bo sama jak się uczyłam, to olewałam takie niuanse, jak to w którą stronę ma się oczko pochylać i jak miałam odjąć oczko, to robiłam 2 razem na prawo, a jak trzeba było odjąć 2 oczka, to robiłam 3 razem i się nie przejmowałam. Potem dopiero się zainteresowałam i odkryłam, że w zależności od tego, jak się zdejmie oczka to inne będzie na wierzchu i w inną stronę będzie się nachylać.
__________________
She can kill with a smile
She can wound with her eyes
She can ruin your faith with her casual lies
And she only reveals what she wants you to see
She hides like a child
But she's always a woman like me

Zapraszam na bloga

aglaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 09:52   #6
bachud
Rozeznanie
 
Avatar bachud
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 647
Dot.: Nauka

Może Wam akurat to się nie przyda ale trafiłam w necie na instrukcję nauki podstaw na drutach - jest rewelacja - prościej sie nie da. A skoro to wątek pod hasłem "nauka" to wrzuce tu - może komus sie przyda
http://forum.knitting-info.ru/index.php?showtopic=1589
bachud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:15.