Rozszyfrowanie leku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-06, 21:18   #1
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389

Rozszyfrowanie leku


Witam załozyłam nowy wątek, bo posty zawsze gdzieś giną w tłumie, a zalezy mi na odpowiedzi.

Byłam tuż przed świętami u dermatologa. Przepisał mi płyn i zawiesinę robione w aptece. Do zawiesiny juz składu nie mam, ale mam za to do płynu, i prosiłabym o pomoc w rozszyfrowaniu i znalezieniu celu działania poszczególnych składników. Nie powiedział niestety na co konkretnie to ma pomóc (czy wypryski, czy zaskórniki, czy cokolwiek innego), stad nie bardzo wiem, na co mogę to stosować. A takze czysta babska ciekawość wygrała ;p

Detreomycin 2.0
Resorcini 3.0
Ac. salicyl 2.0
Hydrocortison 1.0
Spir. vini 70%

Proszę o pomoc
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 09:23   #2
Ryjek
Zakorzenienie
 
Avatar Ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 548
Dot.: Rozszyfrowanie leku

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Witam załozyłam nowy wątek, bo posty zawsze gdzieś giną w tłumie, a zalezy mi na odpowiedzi.

Byłam tuż przed świętami u dermatologa. Przepisał mi płyn i zawiesinę robione w aptece. Do zawiesiny juz składu nie mam, ale mam za to do płynu, i prosiłabym o pomoc w rozszyfrowaniu i znalezieniu celu działania poszczególnych składników. Nie powiedział niestety na co konkretnie to ma pomóc (czy wypryski, czy zaskórniki, czy cokolwiek innego), stad nie bardzo wiem, na co mogę to stosować. A takze czysta babska ciekawość wygrała ;p

Detreomycin 2.0
Resorcini 3.0
Ac. salicyl 2.0
Hydrocortison 1.0
Spir. vini 70%

Proszę o pomoc

To Bardzo stara receptura, początkowo może okazać się skuteczna, ale jest drażniąca. Nie powinna być używana długotrwale. Ogólnie nie polecam, są już skuteczniejsze i bezpieczniejsze leki przeciwtrądzikowe.

Detreomycyna inaczej chloramfenikol -> silny antybiotyk działa bakteriostatycznie, bakteriobójczo. Powinien być stosowany tylko jeśli inne antybiotyki okazały się nieskuteczne.
Rezorcyna -> szkodliwa, drażniąca pochodna fenolu, działa złuszczająco, odblokowuje pory, rozjaśnia przebarwienia, wygładza naskórek
[w zależności od stężenia, nie podałaś całkowitej masy twojego roztworu, ale pewnie było 'ad 100']
Kwas salicylowy -> BHA,działa złuszczająco, odblokowuje pory
Hydrokortyzon -> steryd, działa przeciwświądowo, przeciwzapalnie
Spir.vini= alkoho etylowy- tutaj będzie pełnił głównie rolę rozpuszczalnika, ale także promotora przejścia


A tak w ogóle to jakie masz objawy?

Edytowane przez Ryjek
Czas edycji: 2012-02-07 o 09:26
Ryjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 10:48   #3
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Rozszyfrowanie leku

Gdy mi to przepisywał to miałam na twarzy wszystko, zwłaszcza wysyp wyprysków, które niemiłosiernie swędziały. Stosowałam już antybiotyki doustne, dwa razy (na początku całej kuracji działały, ostatnio w ogóle). Przedostatnio stosowałam metronidazol, ale on jeszcze pogorszał sprawę.

Dziękuję bardzo za pomoc

Okazuje się, że właśnie ten płyn najlepiej podziałał, lepiej niż inne maści itp. Teraz mam prawie gładziutką cerę, męcze sie jeszce z grudkami, ale ponoć z nimi najtrudniej wygrać.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 10:57   #4
Ryjek
Zakorzenienie
 
Avatar Ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 548
Dot.: Rozszyfrowanie leku

podziałał bo to 'broń dużego kalibru' ze wzgledu na zwartość detreomycyny, rezorcyny i hydrokortyzonu
ale jeśli nie chcesz uszkodzić sobie skóry, proponuję zaprzestać używania
może wystarczy stosować np. Skinoren

Edytowane przez Ryjek
Czas edycji: 2012-02-07 o 10:58
Ryjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 11:30   #5
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Rozszyfrowanie leku

Jeszcze jest wszystko dobrze jutro zresztą mam wizytę, zobaczymy co mi nowego przepisze.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.