Kindle- kupić? - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-29, 18:51   #1831
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kindle- kupić?

Wszystkie paperwhite'y są w tych samych rozmiarach, więc ta sama okładka będzie pasować na I, II i III.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-30, 09:26   #1832
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Kindle- kupić?

Moja okładka z Kindle po tylu latach wyglada idealnie. Opłaca się wydać więcej pieniędzy na jedna ale za to porządna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 19:26   #1833
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kindle- kupić?

Ja nie mam oryginalnej. Póki co mam jedną MoKo (kupioną na amazonie) oraz jedną z aliexpress. Jest różnica. Ta MoKo optycznie wydaje się solidniejsza, ma silniejsze to zapięcie magnetyczne. Ta z aliexpress wydaje mi się cieńsza (zwłaszcza te "ścianki", które trzymają czytnik), ale póki co obie są ok.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 21:11   #1834
anka1897
Wtajemniczenie
 
Avatar anka1897
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: tu i tam ;)
Wiadomości: 2 436
Dot.: Kindle- kupić?

Może macie kod do woblink z krótkim terminem, którego nie wykorzystacie i możecie się nim podzielić?
Później chętnie udostępnię swój na wymianę
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej herbacie 

Aniołek 10 tc [*] 22.11.2019 r.

anka1897 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 15:37   #1835
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez anka1897 Pokaż wiadomość
Może macie kod do woblink z krótkim terminem, którego nie wykorzystacie i możecie się nim podzielić?
Później chętnie udostępnię swój na wymianę
Niestety wszystkie mi przepadają, bo szukam głównie książek, które są w promocji :P
__________________
waste not want not
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-04, 15:04   #1836
days
Raczkowanie
 
Avatar days
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 75
Dot.: Kindle- kupić?

Ja mam stara wersje Classic 5 bodajze, kupowalam w 2013 lub 12. Czy któraś z was wie moze który czytnik z nowych wersji jest taki sam wymiarowo. Chcialam kupić nowe etui ale nie za bardzo wiem jakiego szukać
__________________
największe kłamstwo świata:
jeszcze jeden rozdział i idę spać...


lubimy czytać
days jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-04, 20:40   #1837
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kindle- kupić?

Sam wymiar to nie wszystko. Różne modele mają różny kształt "pleców".
Popatrz na aliexpress, ja na szybko wpisałam i znalazłam np.
TO

Edit.
Widzę, że są też w Polsce na allegro
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-06, 09:09   #1838
wiwo994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 7
Dot.: Kindle- kupić?

Jeśli ktoś uwielbia czytać to serio warto go mieć
wiwo994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:24   #1839
days
Raczkowanie
 
Avatar days
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 75
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Sam wymiar to nie wszystko. Różne modele mają różny kształt "pleców".
Popatrz na aliexpress, ja na szybko wpisałam i znalazłam np.
TO

Edit.
Widzę, że są też w Polsce na allegro
Dzięki za podpowiedź 🙂
__________________
największe kłamstwo świata:
jeszcze jeden rozdział i idę spać...


lubimy czytać
days jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 06:59   #1840
daffne60
Przyczajenie
 
Avatar daffne60
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 14
Dot.: Kindle- kupić?

Z tym kindle to tak roznie, miałam z siostra ten sam model i jej posłużył 2 lata, a u mnie po miesiącu się rozwalił..
__________________
po prawdziwe szczęście trzeba raczej sięgać w głąb niż wzwyż
daffne60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 08:10   #1841
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez daffne60 Pokaż wiadomość
Z tym kindle to tak roznie, miałam z siostra ten sam model i jej posłużył 2 lata, a u mnie po miesiącu się rozwalił..


Nie reklamowałaś?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-24, 13:53   #1842
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Kindle- kupić?

Oni w Amazonię chyba nie naprawiają tylko w razie reklamacji wysyłają nowy. Nie wiem jak z uszkodzeniem mechanicznym. Ja jestem bardzo zadowolona. Chodz dużo ludzi bierze pocketbooka ze względu na dostęp do legimi .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Mało jest etui na alie na modele starsze niż paperwhite.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 18:07   #1843
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
Oni w Amazonię chyba nie naprawiają tylko w razie reklamacji wysyłają nowy. Nie wiem jak z uszkodzeniem mechanicznym. Ja jestem bardzo zadowolona. Chodz dużo ludzi bierze pocketbooka ze względu na dostęp do legimi .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Mało jest etui na alie na modele starsze niż paperwhite.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słyszałam, że podobno w przypadku uszkodzenia mechanicznego też wysyłają nowy.
Co do Legimi to jest już dostępne na Kindle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 19:05   #1844
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Kindle- kupić?

Wiem ale podobno kijowo chodzi i jest ograniczenie na 7ksiazek na msc i nie wszystkie można na kindu czytać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Ja sama ostatnio zmagałam się z wyborem kindle czy pocket boom czy c ow innego na czym legimi będzie działać ale jednak wybrałam kindle bo ja ściągam sobie sama książki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 19:31   #1845
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
Wiem ale podobno kijowo chodzi i jest ograniczenie na 7ksiazek na msc i nie wszystkie można na kindu czytać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Ja sama ostatnio zmagałam się z wyborem kindle czy pocket boom czy c ow innego na czym legimi będzie działać ale jednak wybrałam kindle bo ja ściągam sobie sama książki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szkoda, miałam nadzieję, że dobrze działa. Ja bym Kindla na nic nie zamieniła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 19:33   #1846
magda_brzozowska2
Raczkowanie
 
Avatar magda_brzozowska2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 42
Dot.: Kindle- kupić?

Osobiście używam sporadycznie ale jestem bardzo zadowolona! Od kilku lat nie miałam z nim żadnych problemów technicznych. Dużo lżejszy niż noszenie książek i pomocny w podróży. Osobiście uważam, że warto
magda_brzozowska2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 19:36   #1847
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez magda_brzozowska2 Pokaż wiadomość
Osobiście używam sporadycznie ale jestem bardzo zadowolona! Od kilku lat nie miałam z nim żadnych problemów technicznych. Dużo lżejszy niż noszenie książek i pomocny w podróży. Osobiście uważam, że warto


Tez uwazam ze warto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-25, 08:44   #1848
Nurella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 67
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość


[/COLOR]Ja sama ostatnio zmagałam się z wyborem kindle czy pocket boom czy c ow innego na czym legimi będzie działać ale jednak wybrałam kindle bo ja ściągam sobie sama książki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na Pocket booka też można wrzucać własne książki. I jest też bardzo wygodny sposób przesyłania ich bez kabla.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Nurella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-25, 08:46   #1849
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Kindle- kupić?

Wiem ale porównywany jest z kindlem paperwhite 2 dlatego wybrałam kindka paperwhite 3 a to tylko 80zl różnicy między nimi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-27, 06:02   #1850
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Ostatnio zaczęłam myśleć o kupnie czytnika ( najpierw dla mamy, bo czyta duzo, potem dla siebie). Nie kupuję jakoś duzo książek, ale wydajw mi się,że jest to wygodniejsze rozwiązanie niż tachanie jakiegoś opaslego tomu.

Myślałam o kindle Paperwhite3.

Mam tylko kilka pytań:

- moja mama w ogole nie zna angielskiego( a chyba nie ma w opcjachbdo wyborunjezyka polskiego), czy mimo to da radę obsluzyc ten czytnik?

- jak zrzuca się na czytnik kupione ebooki, to jest skomplikowane? ( dodam, ze sama mam mgliste pojecie o tym, czym to jest tzw.chmura- da radę to ogarnac niezorientowany uzytkownik)?

- czy rzeczywiscie e- booki sa tansze niz wersje papierowe? Gdzie polecacie kupować?

- mam sporą wadę wzroku,w pracy siedze non stop przy kompie, chcialabym by czytnik nie meczyl mi wzroku. Czy komfort korzystania z czytnika jest podobny pod tym wzgledem do papierowej wersji ksiazki?

- co tak naprawdę oznacza opcjan" z reklamami"? Czy w kółkonwyskakują reklamy? Wy macie czytniki z reklamami czy bez reklam? Warto doplacic?
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 06:20   #1851
Moviolka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam myśleć o kupnie czytnika ( najpierw dla mamy, bo czyta duzo, potem dla siebie). Nie kupuję jakoś duzo książek, ale wydajw mi się,że jest to wygodniejsze rozwiązanie niż tachanie jakiegoś opaslego tomu.

Myślałam o kindle Paperwhite3.

Mam tylko kilka pytań:

- moja mama w ogole nie zna angielskiego( a chyba nie ma w opcjachbdo wyborunjezyka polskiego), czy mimo to da radę obsluzyc ten czytnik?

- jak zrzuca się na czytnik kupione ebooki, to jest skomplikowane? ( dodam, ze sama mam mgliste pojecie o tym, czym to jest tzw.chmura- da radę to ogarnac niezorientowany uzytkownik)?

- czy rzeczywiscie e- booki sa tansze niz wersje papierowe? Gdzie polecacie kupować?

- mam sporą wadę wzroku,w pracy siedze non stop przy kompie, chcialabym by czytnik nie meczyl mi wzroku. Czy komfort korzystania z czytnika jest podobny pod tym wzgledem do papierowej wersji ksiazki?

- co tak naprawdę oznacza opcjan" z reklamami"? Czy w kółkonwyskakują reklamy? Wy macie czytniki z reklamami czy bez reklam? Warto doplacic?
Polecam Ci blog Świat czytników - tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi jak i codzienne zestawy promocji z księgarni ebookowych ( Publio, Virtualo, Woblink itd.). Na FB też jest.
Moviolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 07:38   #1852
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam myśleć o kupnie czytnika ( najpierw dla mamy, bo czyta duzo, potem dla siebie). Nie kupuję jakoś duzo książek, ale wydajw mi się,że jest to wygodniejsze rozwiązanie niż tachanie jakiegoś opaslego tomu.

Myślałam o kindle Paperwhite3.

Mam tylko kilka pytań:

- moja mama w ogole nie zna angielskiego( a chyba nie ma w opcjachbdo wyborunjezyka polskiego), czy mimo to da radę obsluzyc ten czytnik?

Bez problemu da radę

- jak zrzuca się na czytnik kupione ebooki, to jest skomplikowane? ( dodam, ze sama mam mgliste pojecie o tym, czym to jest tzw.chmura- da radę to ogarnac niezorientowany uzytkownik)?

Ja przerzucam książki podłączając po prostu czytnik do komputera. Można też ebooki wysyłać przez maila na czytnik.

- czy rzeczywiscie e- booki sa tansze niz wersje papierowe? Gdzie polecacie kupować?

Często są promocje na ebooki. Polecam stronę świat czytników, tam jest dużo informacji.

- mam sporą wadę wzroku,w pracy siedze non stop przy kompie, chcialabym by czytnik nie meczyl mi wzroku. Czy komfort korzystania z czytnika jest podobny pod tym wzgledem do papierowej wersji ksiazki?

Czytnik jest jak książka, nie męczy wzroku tak jak komputer

- co tak naprawdę oznacza opcjan" z reklamami"? Czy w kółkonwyskakują reklamy? Wy macie czytniki z reklamami czy bez reklam? Warto doplacic?

Ja mam opcję z reklamami, ale napisałam do Amazonu, żeby mi je wyłączyli i bez problemu wyłączyli Nie jestem pewna, ale reklama się chyba wyświetlała tylko przy zgaszonym czytniku.
Odpowiedzi pod Twoimi pytaniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 08:36   #1853
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Dzięki!

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

A jak wyglada sprawa z zakupem? Czytalam ze mozna kupic jakis zablokowany czytnik jesli nie kupi sie go bezposrednio na Amazonie. Rzeczywiscie tak jest? Dobre ceny sa np w Empik i Morele jak i w kilku innych sklepach i zastanawiam sie czy jesli tam kupie to nie bedzie problemu

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2018-08-27 o 08:38
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 08:43   #1854
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kindle- kupić?

Teraz chyba jest promocja na amazonie, -30 euro za czytnik bez reklamy. A przynajmniej była w zeszłym tygodniu.
Ja jestem zwolenniczką zakupu od oficjalnego dystrybutora.
W empiku niby paperwhite III jest za 540 zł, ale to wersja z reklamami, która obecnie na amazonie kosztuje 90 euro. Sęk w tym, że amazon nie wysyła wersji z reklamami do Polski.
Wersja bez reklam kosztuje 110 euro (plus polski VAT, wyjdzie ok. 113-114 euro). To taniej niż w empiku, a płacić można przez payU czy przelewy24 (nie zdziera kasy za przewalutowanie jak płatność kartą).

Edit.
A co do cen ebooków- są tańsze niż wydania papierowe, a czasami można dorwać perełki w dobrych cenach. Polecam stronę upolu☠☠☠ooka.pl lub bycie stałym klientem Woblink- wtedy za każde wydane 10 zł, trafia do nas bon rabatowy (też 10 zł), który można wykorzystać przy kolejnych zakupach.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2018-08-27 o 08:45
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 09:07   #1855
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Dzięki!

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

A jak wyglada sprawa z zakupem? Czytalam ze mozna kupic jakis zablokowany czytnik jesli nie kupi sie go bezposrednio na Amazonie. Rzeczywiscie tak jest? Dobre ceny sa np w Empik i Morele jak i w kilku innych sklepach i zastanawiam sie czy jesli tam kupie to nie bedzie problemu
Ja nie kupowałam bezpośrednio na Amazonie i nie było problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 09:12   #1856
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Teraz chyba jest promocja na amazonie, -30 euro za czytnik bez reklamy. A przynajmniej była w zeszłym tygodniu.
Ja jestem zwolenniczką zakupu od oficjalnego dystrybutora.
W empiku niby paperwhite III jest za 540 zł, ale to wersja z reklamami, która obecnie na amazonie kosztuje 90 euro. Sęk w tym, że amazon nie wysyła wersji z reklamami do Polski.
Wersja bez reklam kosztuje 110 euro (plus polski VAT, wyjdzie ok. 113-114 euro). To taniej niż w empiku, a płacić można przez payU czy przelewy24 (nie zdziera kasy za przewalutowanie jak płatność kartą).

Edit.
A co do cen ebooków- są tańsze niż wydania papierowe, a czasami można dorwać perełki w dobrych cenach. Polecam stronę upoluâ˜☠â˜☠â˜☠ooka.pl lub bycie stałym klientem Woblink- wtedy za każde wydane 10 zł, trafia do nas bon rabatowy (też 10 zł), który można wykorzystać przy kolejnych zakupach.
Widze ze ta promocja obowiazuje do konca sierpnia. Zrobilam symulacje i wyszlo mi 508 zl. Tyle ze dostawa to tylkonkurier? Szkoda ze nie mozna wybrac opcji paczkomatu,bo nie bafrdzo mam jak odebrac przesylke kurierem.
To dobra okazja czy np w grudniu bywaja lepsze? Nieszczegolnie mi sie spieszy, moge zaczekac jesli sa lepsze oferty.
Czy mozna zmieniac rozmiar czcionki jakby byla jakas malutka?
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 09:28   #1857
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Widze ze ta promocja obowiazuje do konca sierpnia. Zrobilam symulacje i wyszlo mi 508 zl. Tyle ze dostawa to tylkonkurier? Szkoda ze nie mozna wybrac opcji paczkomatu,bo nie bafrdzo mam jak odebrac przesylke kurierem.
To dobra okazja czy np w grudniu bywaja lepsze? Nieszczegolnie mi sie spieszy, moge zaczekac jesli sa lepsze oferty.
Czy mozna zmieniac rozmiar czcionki jakby byla jakas malutka?
Okazje bywają różnie. Z okazji Amazon Prime Day czytniki były przecenione nawet o 50 euro (ale to było w lipcu i była to największa promocja dotychczas). Bywają przecenione po 30-40 euro co jakiś czas, ale te 30 euro to taki standard (czasami widziałam promocję -20 euro).
Chodzą ploty, że amazon chce wypuścić nowego kindla, więc na ten będą promocje. Ale... takie ploty są już od 2 lat chyba.
Wysyłka jest tylko kurierem, ale... Wysyłają z magazynu w Polsce, kurierem jest chyba DHL i tam, jak się otrzyma maila, można sobie przekierować odbiór do punktu odbioru paczek (np. saloniki prasowe inmedio). Ja raz z tego korzystałam.
Jeśli chodzi o czcionkę to można zmieniać jej wielkość, krój, można zmieniać szerokość marginesów, odstępy między liniami itp.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 09:56   #1858
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Okazje bywają różnie. Z okazji Amazon Prime Day czytniki były przecenione nawet o 50 euro (ale to było w lipcu i była to największa promocja dotychczas). Bywają przecenione po 30-40 euro co jakiś czas, ale te 30 euro to taki standard (czasami widziałam promocję -20 euro).
Chodzą ploty, że amazon chce wypuścić nowego kindla, więc na ten będą promocje. Ale... takie ploty są już od 2 lat chyba.
Wysyłka jest tylko kurierem, ale... Wysyłają z magazynu w Polsce, kurierem jest chyba DHL i tam, jak się otrzyma maila, można sobie przekierować odbiór do punktu odbioru paczek (np. saloniki prasowe inmedio). Ja raz z tego korzystałam.
Jeśli chodzi o czcionkę to można zmieniać jej wielkość, krój, można zmieniać szerokość marginesów, odstępy między liniami itp.
To jeszcze zapytam o jedna rzecz i bede miala chyba calkowita jasnosc sytuacji
Okładka na Kindle. Lepiej orygianl czy zamiennik? Jak oryginal to na Amazonie czy gdzies indziej sie lepiej oplaca? Na co zwrocic uwagę? Dziekuje za wszystkie wskazowki
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 10:17   #1859
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
To jeszcze zapytam o jedna rzecz i bede miala chyba calkowita jasnosc sytuacji
Okładka na Kindle. Lepiej orygianl czy zamiennik? Jak oryginal to na Amazonie czy gdzies indziej sie lepiej oplaca? Na co zwrocic uwagę? Dziekuje za wszystkie wskazowki
Nie mam ani jednej oryginalnej okładki A w domu mamy 3 czytniki, ostatnio czwarty zamawiałam dla znajomej.
Nie wiem jak z oryginalną, ale te, co są na allegro to przy intensywnym użytkowaniu wymienia się co 1,5-2 lata, czasami starczą na dłużej.
Mam okładkę Fintie zamówioną na amazonie, bo chciałam jakąś wzorzystą. Fajna, gruba, solidnie wykonana.
Mam okładkę z aliexpress i jest cieniutka, ma słabszy magnez.
Mam też 2 zamówione na allegro. Jedną z taką blaszką:
https://allegro.pl/4w1-skorzane-etui...238334291.html
i nie polecam. Blaszka od razu przyszła porysowana, na dodatek jest to brzydko wykończone, może zahaczać o inne rzeczy w torebce oraz rysować czytnik
Oraz drugą, bez takiej blachy, która jest sztywna, gruba i wygląda na dobrze wykonaną. Jakby co, to podeślę dane sprzedawcy na priv.

Ogólnie to, co jest na allegro, w 90% zostało sprowadzone z aliexpress.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 11:43   #1860
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Kindle- kupić?

A zamówiłam etui na alie jedno rozowe drugie z wieża Eiffla

A tak powiem ze jeżeli czytnik jest dla osoby starszej w sensie kogos mamy babci itp to ja bym radziła brać z Polskim językiem jeżeli dana osoba go nie potrafi. Popatrzylabym inkbooka, kobo albo pocketbooka wydają się łatwiejszy w obsłudze wlasnie ze względu na język polski, a jak ktoś ogarnia obcy język to jak najbardziej polecam kindle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

No i na inne czytniki jest abonament legimi na kindle nie ma niestety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-12 18:28:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.