NPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi zwi±zane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-02-06, 16:16   #301
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 347
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

agu_gu3, chyba faktycznie nie maja z tego instytutu kursów w krakowie, ale sa inne instytuty, ró¿ne metdody, wiêc na bank znajdziesz co¶ u siebie!
ja bardzo polecam. koszt :50 z³ (dostajkesz jeszcze ciwczenia do tego w tej cenie), wiêc chyba niedu¿o jak na tyle godzin....
ankkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-06, 20:15   #302
matrix89-89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

Nie wa¿ne kim jestem... Ale wed³ug mnie wa¿niejsze jest to ze chce sie dowiedzieæ...

Wyczyta³em ¿e w po³owie np. 28 dniowego cyklu czyli 14 jest owulacja, czyli najwiêksze prawdopodobieñstwo zap³dnienia. Plemniki ¿yj± 5 dni w organi¼mie (taki znalaz³em najwiekszy czas zycia na necie) komórka jajkowa podobno jest mozliwa do zap³odnienia przez 2-3 max 4 dni po owulacji czyli w tym przypadku mo¿liwo¶æ zap³dnienia jest max do 18 dnia cyklu a potem s± dni bezwzglêdnie niep³odne tak?? dobrze rozumiem?? Proszê pisaæ mi na temat a nie na zupe³nie odrêbny ;/

Z góry dziekujê za wyrozumia³o¶æ....
matrix89-89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-06, 20:39   #303
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 6 202
GG do et-ka
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

teoretycznie tak, praktycznie nie wiadomo.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-06, 21:41   #304
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 17 829
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

Dowiemy sie jak to jest kiedy sprawdzicie
bess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-06, 22:07   #305
a260
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Agu, wiêc z moj± szyjka macicy by³o tak.
Na pocz±tku mia³am du¿e opory. Nie wspó³¿y³am nigdy i tamponów te¿ nie u¿ywa³am. Ale, ¿e ginekolog mnie zbada³a normalinie, o¶mieli³o mnie to nieco - wiedzia³am, ze siê nie rozerwê Zabra³am siê wiêc do dzie³a.Podczas mycia, kucaj±c wsadzi³am sobie ostro¿nie palec do pochwy. Musia³am pokombinowaæ, zeby pod odpowiednim k±tem wsadziæ, ¿eby b³onkê omin±æ. Poraz pierwszy czu³am tylko miêkko i ciep³o, ale nie znalaz³am nic, co mog³o byæ szyjk± macicy. Wiedzia³am, z ilustracji, jak ma mniej wiêcej wygl±dac, ale jej nie znalaz³am Dopiero za drugim czy trzecim znalaz³am co¶ wsytaj±cego do pochwy, twardego. Po jakim¶ czasie zauwa¿y³am, ¿e mogê j± swoimi miê¶niami obni¿yæ i dziêki temu lepiej j± "obmacaæ". Nie wiem czy to miê¶nie Kegla za to dopowadaj±, ale przy okazji poruszania nimi udaje siê te¿ szyjke przysun±æ. Ponoæ w okresie niep³odnym szyjka jest twarda jak czubek nosa. W okresie p³odnym za¶, miêkka jak wargi i siê nieco unosi. Mo¿na ponoæ te¿ wyczuæ jej lekkie otwarcie. Ale tego nie wiem, bo narazie jest wci±¿ twarda i czekam kiedy poczujê zmiany Roetzer radzi, ¿eby zacz±æ badaæ szyjkê pod koniec cyklu, bo bêdzie ³±twiej. Ja zaczê³am na pocz±tku. Czekam na zmiany
Radzê od razu zabraæ siê za mierzenie tempki. Ja te¿ czeka³am na pocz±tek cyklu, a teraz ¿a³ujê, bo wiedzia³abym ile mam pod koniec.
No nic, to narazie tyle Aha, nie lubiê zabardzo badaæ szyjki, niebyt mi³e, ale ponoæ niezawodny sposób. Zobaczymy... Dodaje, ¿e nic nie boli, tak¿e my¶le, ze bedzie ok..
__________________
Ania
a260 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-06, 22:15   #306
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 17 000
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Czytam czytam i musze przyznac, ze jestem pod wrazeniem Namowilyscie mnie dziewczyny, a to sie rzadko zdarza! agu_gu3, ja jestem jeszcze bardziej poczatkujaca niz Ty, dlatego na pewno smiac sie nie bede Chcialabym sama zaczac obserwowac wlasne cialo, temperature, sluz, ale tak jak juz ktos pisal nie bardzo wiem jak zaczac. To jasne - potrzebuje termometr. Ale JAKI? Naprawde, prosze sie nie smiac, bo dla mnie to standardowe pytanie
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-06, 22:19   #307
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 17 000
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

Cytat:
Napisane przez et-ka Poka¿ wiadomo¶æ
teoretycznie tak, praktycznie nie wiadomo.
Ja gdzies na forum znalazlam link na ktorym byla wypowiedz lekarza, ze zadnej kobiecie nie udalo sie zajsc w ciaze w czasie fazy poowulacyjnej. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jesliby tak bylo to calkiem niezle
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2007-02-06, 23:55   #308
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomo¶ci: 2 449
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

Cytat:
Napisane przez matrix89-89 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wa¿ne kim jestem... Ale wed³ug mnie wa¿niejsze jest to ze chce sie dowiedzieæ...

Wyczyta³em ¿e w po³owie np. 28 dniowego cyklu czyli 14 jest owulacja, czyli najwiêksze prawdopodobieñstwo zap³dnienia. Plemniki ¿yj± 5 dni w organi¼mie (taki znalaz³em najwiekszy czas zycia na necie) komórka jajkowa podobno jest mozliwa do zap³odnienia przez 2-3 max 4 dni po owulacji czyli w tym przypadku mo¿liwo¶æ zap³dnienia jest max do 18 dnia cyklu a potem s± dni bezwzglêdnie niep³odne tak?? dobrze rozumiem?? Proszê pisaæ mi na temat a nie na zupe³nie odrêbny ;/

Z góry dziekujê za wyrozumia³o¶æ....
W cyklu mo¿e wyst±pic wiêcej ni¿ jedna owulacja - oto odpowiedz na Twoje pytanie.
Marilyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-07, 09:02   #309
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz st±d, raz stamt±d ;)
Wiadomo¶ci: 3 944
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

A wiêc tak - jest co¶ takiego jak dni bezwglêdnie nie p³odne, ale ¿eby przekonac siê kiedy one wystêpuj± nalezy najpierw wiedziec kiedy wystêpuje owulacja, ale to ju¿ nie takie proste, tu nic nie mo¿na sobie obliczyæ, za³o¿yæ z góry - je¶li chcesz wiedziec kiedy ma ona miejsce polecam naturalne metody planowania rodziny (np obiawowo - termiczn±), lub korzystanie z dostêpnych w aptekach testów owulacyjnych . Je¶li komórka jajowa nie zostanie zap³odniona - umar³ w butach - mamy okres bezwzglêdnie niep³odny.

Jesli za¶ chodzi o wielokrotne jajeczkowanie, wed³ug mojej wiedzy zdarza sie ono bardzo rzadko, drugie jajeczkowanie wystêpuje w krótkim odstepie czasu - i jest widoczne podczas obserwacji.
__________________
Wisienki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-07, 09:33   #310
Asienka83
Zadomowienie
 
Avatar Asienka83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 745
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

Cytat:
Napisane przez matrix89-89 Poka¿ wiadomo¶æ

Wyczyta³em ¿e w po³owie np. 28 dniowego cyklu czyli 14 jest owulacja, czyli najwiêksze prawdopodobieñstwo zap³dnienia. Plemniki ¿yj± 5 dni w organi¼mie (taki znalaz³em najwiekszy czas zycia na necie) komórka jajkowa podobno jest mozliwa do zap³odnienia przez 2-3 max 4 dni po owulacji czyli w tym przypadku mo¿liwo¶æ zap³dnienia jest max do 18 dnia cyklu a potem s± dni bezwzglêdnie niep³odne tak?? dobrze rozumiem?? Proszê pisaæ mi na temat a nie na zupe³nie odrêbny ;/

Z góry dziekujê za wyrozumia³o¶æ....
matrix89-89 muszê Ciê poprawiæ, gdy¿ owulacja u kobiety nie wystêpuje w po³owie cyklu, jak czêsto b³êdnie podaj± na necie, a na ok 14 dni przed wyst±pieniem kolejnej menstruacji. Oczywi¶cie w przypadku który poda³e¶, 28 dniowego cyklu, owulacja powinna mieæ miejsce ok 14 dnia.
Ponadto, to co wypisuj± na tych ró¿nych stronach o d³ugo¶ci ¿ycia komórki jajowej, w której jest ona zdolna do zap³odnienia te¿ jest totaln± bredni±.Komórka jajowa ma zdolno¶æ zap³adniaj±c± tylko pierwsze 6-12 godzin (choæ uwa¿a siê ¿e 12 h s± znacznie przesadzone, dlatego mówi siê o 6 godzinach) natomiast plemniki w sprzyjaj±cych warunkach mog± prze¿yæ w drogach rodnych kobiety od 3-5 dni, dlatego zak³ada siê ¿e w przypadku 28 dniowego cyklu dopiero 5-7 dni po owulacji (czyli ok 18 dnia) maj± miejsce dni niep³odne, przynajmniej teoretycznie Ta rezerwa ma miejsce z uwagi na ewentualn± opó¼nion± owulacjê.
__________________
I love dance
Asienka83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-07, 18:07   #311
gosiah
Rozeznanie
 
Avatar gosiah
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 713
GG do gosiah
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Poka¿ wiadomo¶æ
To jasne - potrzebuje termometr. Ale JAKI?
Tak naprawdê wystarczy zwyk³y rtêciowy, jaki znajdziesz w ka¿dej aptece. W niektórych aptekach mo¿na kupiæ rtêciowe owulacyjne, które ró¿ni± siê tym, ¿e maj± krótsz± podzia³kê (do 36,5st.C), ale wiêksze odstêpy miêdzy kreskami stopni tak, ¿e ³atwo zauwa¿ysz czy temperatura jest 36,55 czy 36,60. Z elektronicznych najczê¶ciej u¿ywany to Microlife MT1622(mo¿na na allegro kupiæ, jak nie znajdziesz w aptekach). Czyli w³a¶ciwie ka¿dy mo¿e wybraæ termometr taki jaki lubi Wa¿ne tylko, ¿eby nie zmieniaæ termometru w ci±gu jednego cyklu. Zawsze powinien byæ to ten sam egzemplarz.
__________________
„Byæ mo¿e prawd± jest, ¿e los, zamykaj±c przed nami jedne drzwi, otwiera drugie, lecz jak¿e niezno¶ny jest ów moment przeci±gu.”

Lidia Jasiñska — Flirtuchy


gosiah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-07, 18:17   #312
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 17 000
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Dziekuje za odpowiedz I jeszcze jedno pytanie: czy termometrem elektronicznym mozna normalnie mierzyc w ustach? Bo czytalam, ze jedna wizazanka miala nieprzyjemna sprawe z zasnieciem, wiec wolalabym tego uniknac
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-07, 18:51   #313
a260
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

To mnie siê zasnê³o
Wiesz co, my¶lê, ¿e je¶li chodzi o miejsce pomiaru, to nie ma znaczenia czy termometr jest elektorniczny czy rtêciowy. Mo¿na mierzyæ w ustach, odbycie albo pochwie. Z tym, ze w ustach ponoæ w ró¿nych miejscach jest rózna temperatura (nawet na ulotce od temrmometru mia³am schemat, gdzie jest wy¿sza, a gdzie ni¿sza.), wiêc trzeba pamiêtaæ, ¿eby mniej wiêcej w to samo miejsce wk³adaæ. Po tej samej stronie, w okolicach zêbów trzonowych. Póki co , mierzenie temperaturki nie jest dla mnie zbyt uci±¿liwe. A¿ siê dziwie, bo my¶la³am, ze bedzie gorzej.
Komórka mnie budzi o 6:30, zaczynam mierzenie, przestawiam budzik o 5 minut(¿eby nie zasn±æ znów ) (w ustach sie mierzy 8) , ¶wiec±c sobie komórk± (troszkê wytrzeszczam zaspane oczka) odczytujê temperaturê, zapisujê w kalendarzu w komórce, odk³adam termometr i zasypiam. (chyba, ¿e musze wstac. Narazie studiujê, wiêc czêsto mogê sobie d³u¿ej pospaæ . Wieczorem na karcie wydrukowanej ze strony INERu zapisujê pomiar i dopisujê obserwacje.
Jak narazie mnie to nawet bawi, czujê siê trochê jak taki Szerlok Holmes.
Wkurza mnie tylko obserwacja ¶luzu, bo czasem trudno go zakwalifikowaæ, ale mierzenie jest spoko....
__________________
Ania
a260 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-07, 19:03   #314
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 17 000
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Tak sobie wlasnie pomyslalam, ze w ustach zapewne jest rozna temperature, wiec pomiar moze nie byc dokladny. Ale tym sie bede martwic jak juz zakupie termometr i uporam sie z ulotka Swoja droga - ciesze sie, ze zaszczepilyscie we mnie te metode

a260, tak sie zastanawiam..Skoro masz na pozniej na uczelnie, to czemu tak wczesnie wstajesz?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-07, 19:22   #315
matrix89-89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

Ok. Rozumiem. a 6 dzieñ przed okresem jest juz dniem bezwzglêdnie niep³odnym (okres by³)... tak??
matrix89-89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-07, 19:32   #316
D O R I
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekuje za odpowiedz I jeszcze jedno pytanie: czy termometrem elektronicznym mozna normalnie mierzyc w ustach? Bo czytalam, ze jedna wizazanka miala nieprzyjemna sprawe z zasnieciem, wiec wolalabym tego uniknac
z mierzeniem w ustach jest podobno problem bo w ró¿nych miejscach jamy ustnej mo¿e byc ró¿na temperatura

a termometrem elektronicznym mierzysz oko³o minuty i masz sygna³ koñca pomiaru wiêc polecam z niego skorzystaæ
D O R I jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-07, 20:24   #317
agu_gu3
Raczkowanie
 
Avatar agu_gu3
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 32
GG do agu_gu3
Question Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez a260 Poka¿ wiadomo¶æ
Agu, wiêc z moj± szyjka macicy by³o tak.
Na pocz±tku mia³am du¿e opory. Nie wspó³¿y³am nigdy i tamponów te¿ nie u¿ywa³am. Ale, ¿e ginekolog mnie zbada³a normalinie, o¶mieli³o mnie to nieco - wiedzia³am, ze siê nie rozerwê Zabra³am siê wiêc do dzie³a.Podczas mycia, kucaj±c wsadzi³am sobie ostro¿nie palec do pochwy. Musia³am pokombinowaæ, zeby pod odpowiednim k±tem wsadziæ, ¿eby b³onkê omin±æ. Poraz pierwszy czu³am tylko miêkko i ciep³o, ale nie znalaz³am nic, co mog³o byæ szyjk± macicy. Wiedzia³am, z ilustracji, jak ma mniej wiêcej wygl±dac, ale jej nie znalaz³am Dopiero za drugim czy trzecim znalaz³am co¶ wsytaj±cego do pochwy, twardego. Po jakim¶ czasie zauwa¿y³am, ¿e mogê j± swoimi miê¶niami obni¿yæ i dziêki temu lepiej j± "obmacaæ". Nie wiem czy to miê¶nie Kegla za to dopowadaj±, ale przy okazji poruszania nimi udaje siê te¿ szyjke przysun±æ. Ponoæ w okresie niep³odnym szyjka jest twarda jak czubek nosa. W okresie p³odnym za¶, miêkka jak wargi i siê nieco unosi. Mo¿na ponoæ te¿ wyczuæ jej lekkie otwarcie. Ale tego nie wiem, bo narazie jest wci±¿ twarda i czekam kiedy poczujê zmiany Roetzer radzi, ¿eby zacz±æ badaæ szyjkê pod koniec cyklu, bo bêdzie ³±twiej. Ja zaczê³am na pocz±tku. Czekam na zmiany
Radzê od razu zabraæ siê za mierzenie tempki. Ja te¿ czeka³am na pocz±tek cyklu, a teraz ¿a³ujê, bo wiedzia³abym ile mam pod koniec.
No nic, to narazie tyle Aha, nie lubiê zabardzo badaæ szyjki, niebyt mi³e, ale ponoæ niezawodny sposób. Zobaczymy... Dodaje, ¿e nic nie boli, tak¿e my¶le, ze bedzie ok..
a260 no dobra zaczelam...z t± szyjk± macicy...znalaz³am j± od razu bo mam teraz dni niep³odne i faktycznie jest twarda jak czubek nosa! Ale uczucie niefajne...u¿ywam tamponów i dopiero teraz u¶wiadomi³±m sobie dlaczego mnie boli jak mocniej go w³o¿e! Chyba do teog uczucia trzeba siê przyzwyczaiæ...teraz ci±gle mam jeszcze uczucie, ¿e co¶ mnei tam kuje..
Mam jeszcze jedno pytanie. Temperature nale¿y mierzyc o jednakowaej godzinie codziennie, a jak jest z badaniem ¶luzu (po prostu obserwuje sie przez ca³y dzieñ i dopiero potem zapisuje?) i szyjk± macicy (wystarczy raz i "wynik" jest wiarygodny?).
Ciekawe te badania i teraz wszystko wydaje sie takie proste
Tylko ze ¶luzem czasami jest kipsko, bo ciê¿ko go zinterpretowaæ, ale my¶le, ¿e to kwestia wprawy.

Pozdrawiam ciep³o!
agu_gu3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-07, 21:16   #318
Asienka83
Zadomowienie
 
Avatar Asienka83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 745
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

6 dni przed pocz±tkiem kolejnej menstruacji to w³a¶ciwie czas, w którym nie dochodzi do zap³odnienia zgodnie z tym co wcze¶niej napisa³am
__________________
I love dance
Asienka83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-08, 08:11   #319
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomo¶ci: 17 072
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Widzê, ¿e na powa¿nie wziê³a¶ siê do nauki Powodzenia i pozdrawiam
madana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 09:13   #320
agu_gu3
Raczkowanie
 
Avatar agu_gu3
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 32
GG do agu_gu3
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez madana Poka¿ wiadomo¶æ
Widzê, ¿e na powa¿nie wziê³a¶ siê do nauki Powodzenia i pozdrawiam
a dziêkujê wzia³am z Ciebie przyk³ad

Mam pytanie do Ciebie,
w oznaczeniach ¶luzu jest te¿ "ró¿owy" co on oznacza? Wiesz mo¿e?

pozdrawiam.
agu_gu3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-08, 09:58   #321
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomo¶ci: 17 072
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

U siebie nie spotka³am siê z tak± barw±,mo¿e tu¿ przed okresem albo w czasie owulacji (ale teraz zgadujê, bo ja to raczej "ksi±¿kowo" funkcjonujê, co bardzo mi u³atwa sprawê Pozdraiwam
madana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-08, 09:59   #322
iryda
Raczkowanie
 
Avatar iryda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 90
GG do iryda
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

ja te¿ sie w³a¶nie przymierzam do rozpoczêcia "obserwacji"
a czy która¶ z Was u¿ywa³a Bioself ? i w ogóle co o tym s±dzicie?
iryda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-08, 10:04   #323
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 6 373
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

mam bardzo regularne cykle.ale kalendarzyka uzywam tylko pomocniczo.glowne zabezpieczenie to prezerwatywy.
temp nie mierze.znowu sluz w dni plodne jest u mnie bardzo charakterystyczny wiec zawsze wiem ze akurat jest owulacja.zreszta mam inne objawy jak np delikatne pobolewanie brzucha.
sanetka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-08, 11:56   #324
a260
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 163
nafiyga: ja nie wstajê wcze¶nie przewa¿nie idê zaraz po pomiarze spaæ. Ale zdarza siê, raz na dwa tyg., (co tyle mam seminarium) ¿e muszê wstaæ rano. A tak wze¶nie mierzê, bo najlepiej zrobiæ pomiar ok 7, bodaj¿e i zawsze o sta³ej porze +/- 1 godzina (czy pó³tora, ró¿nie pisz±). Je¶li siê robi pó¼niej, to tempka jest zawy¿ona.

Je¶li chodzi o co¶ co mo¿e wp³yn±æ na zmiany w pomiarze, to mo¿e byæ to alkohol, bardzo pó¿ne pój¶cie spaæ, czy choroba. Dlatego, jak sie np, by³o na imprezie, trzeba zapisaæ, a wtedy wiadomo, ze temperatura skoczy³a nie z powodu owulacji, ale alkoholu np.

Agu, ja te¿ nie przpadam za tym uczuciem. Nie boli, ale takie jakie¶ dziwne jest...

IRYDA: nie u¿ywa³am nigdy tego urz±dzonka, ale mnie bardzo intryguje.

Agu: ¶lu¿ obserwujesz za ka¿dym razem jak jeste¶ w toalecie. Czy na papierze zostaje i jaki jest. Wieczorem zapisujesz co widzia³a¶.
Jest ró¿ny ¶³uz - ten bardziej rozciagliwy i prze¿roczysty jest lepszej jako¶ci - bardziej u³atwia zap³odnienie. Ten mêtny i lepki jest gorszej jako¶æ. Zawsze nalezy zapisac wieczorem objaw ¶wiadcz±cy o najwiêkszej p³odno¶ci ¶luzu -
np. rozci±gliwy, prze¼roczysty.. Ten najbardziej p³odny przypomina bia³ko jajka kury. Ale nie ka¿da kobieta ma taki ¶luz. u niektórych nie wystêpuje, co nie oznacza, ¿e jest niep³odna.
I pamiêtaj, jak ca³y dzieñ mia³as mêtny ¶luz, raz tylko przez chwilkê zacz±³ przypominaæ bia³ko, to wpisujesz do osbserwacji ten bardziej p³odny.

A szyjka - ja sie chyba bada raz dziennie.
__________________
Ania

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-03-16 o 15:51 Powód: post pod postem
a260 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-08, 21:28   #325
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ ¦l±sk ♥
Wiadomo¶ci: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Hej dziewczyny! Ja te¿ siê przymierzam i chcê zacz±æ obserwacjê Chcia³abym jak najlepiej poznaæ swój organizm. My¶lê ¿e 12 cyklów obserwacji to minimum. Ciê¿ko jest siê za to zabraæ ale skoro i tak codziennie wstajê o 6:15 rano (praca) wiêc ten pomiar tepm. nie jest a¿ tak uci±¿liwy. Po tabletach bardzo ¼le siê czuje wiêc metoda objawowo-termiczna wchodzi w grê
__________________

M&M

Sta¶


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-08, 21:45   #326
agu_gu3
Raczkowanie
 
Avatar agu_gu3
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 32
GG do agu_gu3
Smile Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez Susanna Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny! Ja te¿ siê przymierzam i chcê zacz±æ obserwacjê Chcia³abym jak najlepiej poznaæ swój organizm. My¶lê ¿e 12 cyklów obserwacji to minimum. Ciê¿ko jest siê za to zabraæ ale skoro i tak codziennie wstajê o 6:15 rano (praca) wiêc ten pomiar tepm. nie jest a¿ tak uci±¿liwy. Po tabletach bardzo ¼le siê czuje wiêc metoda objawowo-termiczna wchodzi w grê
Ciesze siê bardzo, witaj w gronie !!

Dzi¶ chodzi³am po aptekach i termometru owulacyjnego nie znalazlam, na dodatek po³owa aptek nie wie co to jest
ale ju¿ kupi³am w internecie
od jutra zaczynam! (jestem jeszcze przed nowym cyklem, ale biore przyk³ad z a260 )

pozdrawiam i powodzenia
agu_gu3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-08, 22:05   #327
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ ¦l±sk ♥
Wiadomo¶ci: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

O no to super. Ja sobie taki termometr zamówiê bo za³o¿ê siê ¿e nie bêd± mieli. Mo¿na wiedzieæ ile termometr owulacyjny kosztuje i czy masz ten z d¼wiêkiem i zapisem tempki ??
__________________

M&M

Sta¶


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-08, 22:13   #328
gosiah
Rozeznanie
 
Avatar gosiah
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 713
GG do gosiah
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez Susanna Poka¿ wiadomo¶æ
O no to super. Ja sobie taki termometr zamówiê bo za³o¿ê siê ¿e nie bêd± mieli. Mo¿na wiedzieæ ile termometr owulacyjny kosztuje i czy masz ten z d¼wiêkiem i zapisem tempki ??
Owulacyjny to rtêciowy, dlatego nie jest z d¼wiêkiem. Ja zamówi³am ze strony Iner'u, koszt to ca³e 6z³+przesy³ka http://www.iner.pl/?x=4. Pewnie chodzi Ci o Microlife MT 1622 , ten jest z d¼wiêkiem i powinien zapamiêtywaæ ostatni± tempkê, ale ró¿nie to bywa, dziewczyny narzekaj±, ale i tak u¿ywaj±.
Tu masz wypowiedzi o termometrach http://www.forum.28dni.pl/discussion/10/1/jakiego-termometru-uzywacie/

¦luz zewnêtrzny sprawdza siê parê razy w ci±gu dnia (podczas wizyt w toalecie) i zapisuje siê na karcie objaw najbardziej p³odny, nawet je¿eli wyst±pi³ tylko raz w ci±gu dnia (np. je¿eli rano by³ lepki bia³y, a potem rozci±gliwy, a potem znów lepki,to zapisujemy, ¿e danego dnia by³ rozci±gliwy, najwy¿ej w notatkach pod spodem mo¿na dopisaæ uwagê, ¿e pojawi³ siê równie¿ inny ¶luz. Szyjkê bada siê raz dziennie, ¿eby nie zak³óciæ obrazu ¶luzu zewnêtrznego. O tej samej porze dnia, najlepiej wieczorem. Mo¿na badaæ kucaj±c lub siedz±c na toalecie. Wa¿ne ¿eby badaæ w tej samej pozycji przez ca³y cykl. Najpierw chwytam szyjkê dwoma palcami i sprawdzam jako¶æ ¶luzu (czy rozci±gliwy czy lepki, przejrzysty czy bia³y itd.) a potem sprawdzam czy szyjka jest otwarta/zamkniêta, jak wysoko po³o¿ona i czy twarda/miêkka. Zdarza siê, ¿e w czasie najwy¿szej p³odno¶ci szyjka jest po³o¿ona tak wysoko, ¿e nie mo¿na jej dosiêgn±æ. Wtedy na karcie oznaczam szyjka "wysoko", a ¿eby sprawdziæ, czy jest dodatkowo miêkka i otwarta naciskam podbrzusze, co u³atwia jej dosiêgniêcie.
Mam nadziejê, ¿e pomog³am troszkê
__________________
„Byæ mo¿e prawd± jest, ¿e los, zamykaj±c przed nami jedne drzwi, otwiera drugie, lecz jak¿e niezno¶ny jest ów moment przeci±gu.”

Lidia Jasiñska — Flirtuchy


gosiah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-08, 22:24   #329
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ ¦l±sk ♥
Wiadomo¶ci: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

O dok³adnie przymierzam siê do zakupu Microlife 1622 http://republika.pl/apt/microlife_n.html
Na forum NPR polecaj± ten termometr. Jak widaæ ile u¿ytkowniczek tyle opinii muszê mieæ motywacjê aby zacz±æ obserwacje dziêkujê za podpowied¼.

PS. Na allegro te termometry stoj± po ok. 20 z³ wiêc nie jest ¼le - my¶la³am, ¿e jest dro¿szy
__________________

M&M

Sta¶


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-08, 22:35   #330
gosiah
Rozeznanie
 
Avatar gosiah
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 713
GG do gosiah
Cytat:
Napisane przez a260 Poka¿ wiadomo¶æ
Jest ró¿ny ¶luz - ten bardziej rozci±gliwy i prze¼roczysty jest lepszej jako¶ci - bardziej u³atwia zap³odnienie. Ten mêtny i lepki jest gorszej jako¶æ. Zawsze nale¿y zapisaæ wieczorem objaw ¶wiadcz±cy o najwiêkszej p³odno¶ci ¶luzu -
np. rozci±gliwy, prze¼roczysty.. Ten najbardziej p³odny przypomina bia³ko jajka kury. Ale nie ka¿da kobieta ma taki ¶luz. u niektórych nie wystêpuje, co nie oznacza, ¿e jest niep³odna.
I pamiêtaj, jak ca³y dzieñ mia³a¶ mêtny ¶luz, raz tylko przez chwilkê zacz±³ przypominaæ bia³ko, to wpisujesz do obserwacji ten bardziej p³odny.
Dok³adnie tak, dodatkowo do najbardziej p³odnego ¶luzu zalicza siê wodnisty, któremu towarzyszy odczucie "co¶ sp³ywa". Okre¶lany wg metody Rotzer'a "wodospad", w³a¶ciwe dziêki takiemu odczuciu, ¿e co¶ cieknie.
Warto te¿ zapisywaæ swoje odczucia - czy odczuwa siê - "sucho", "nic nie widzê, nic nie czujê", "wilgotno", "mokro", "¶lisko". Dwa ostatnie odczucia towarzysz± okresowi najwy¿szej p³odno¶ci. Ale warto pamiêtaæ, ¿e nie ma ¶luzu niep³odnego. I je¿eli po miesi±czce pojawia siê ¶luz, Zaczyna siê druga faza i pojawiaj± siê dni p³odne (tyle tylko, ¿e mniej i bardziej p³odne). Dopiero rozpoczêcie III fazy daje pewno¶æ bezwzglêdnej niep³odno¶ci.
Pozdrowienia i ¿yczê wytrwa³o¶ci i ¿eby Was obserwacje wci±gnê³y tak jak mnie.

Cytat:
Napisane przez Susanna Poka¿ wiadomo¶æ
O dok³adnie przymierzam siê do zakupu Microlife 1622 http://republika.pl/apt/microlife_n.html
Na forum NPR polecaj± ten termometr. Jak widaæ ile u¿ytkowniczek tyle opinii muszê mieæ motywacjê aby zacz±æ obserwacje dziêkujê za podpowied¼.

PS. Na allegro te termometry stoj± po ok. 20 z³ wiêc nie jest ¼le - my¶la³am, ¿e jest dro¿szy
Z tego co widzê dziewczyny ciut narzekaj±, ale jednak s± zadowolone i nie zamieni³yby na termometr rtêciowy. Te¿ siê przymierza³am do zakupu na allegro, bo szuka³am w aptekach i nigdzie nie mogê dostaæ. Na razie póki co poczekam. Chcê mieæ 12 m-cy obserwacji tym samym termometrem (8 w trakcie), a potem siê zastanowiê nad zmian±. Trochê siê przyzwyczai³am ju¿ do mojego owulacyjnego.

Cytat:
Napisane przez agu_gu3 Poka¿ wiadomo¶æ
a dziêkujê wziê³am z Ciebie przyk³ad

Mam pytanie do Ciebie,
w oznaczeniach ¶luzu jest te¿ "ró¿owy" co on oznacza? Wiesz mo¿e?

pozdrawiam.
Pytanie nie do mnie, ale mam nadziejê ¿e pomogê. Ró¿owy ¶luz pojawia siê zazwyczaj podczas owulacji. Inaczej mo¿e to byæ ¶luz p³odny (rozci±gliwy nieprzejrzysty, rozci±gliwy przejrzysty, jak bia³ko kurze lub wodnisty) z nitkami rozrzedzonej krwi, dlatego robi siê ró¿owy. Po okresie raczej jest brunatny ni¿ ró¿owy (takie sk±pe plamienie).

Cytat:
Napisane przez D O R I Poka¿ wiadomo¶æ
z mierzeniem w ustach jest podobno problem bo w ró¿nych miejscach jamy ustnej mo¿e byæ ró¿na temperatura

a termometrem elektronicznym mierzysz oko³o minuty i masz sygna³ koñca pomiaru wiêc polecam z niego skorzystaæ
Z mierzeniem w ustach trzeba uwa¿aæ, bo to nie dla ka¿dego. Czasem nie daje miarodajnych wyników. Mo¿na spróbowaæ pierwszy cykl (elektroniczny te¿ siê nadaje, jak najbardziej), ale je¿eli tempka skacze za bardzo, to od nastêpnego cyklu lepiej waginalnie, a jak kto¶ woli to analnie. Pomiar powinien byæ mniej wiêcej o tej samej porze (uwa¿am osobi¶cie, ¿e +/- do pó³ godziny) nie pó¼niej ni¿ 7:30 (wg Roetzera - potem temperatura mo¿e byæ wy¿sza) , to powinna byæ pierwsza czynno¶æ zaraz po przebudzeniu. Wg metody Kippley'ów mo¿na siê ratowaæ i je¿eli zmierzyli¶my o innej godzinie ni¿ zwykle, to mo¿na przyj±æ, ¿e temperatura ro¶nie 0,1st. C na godzinê (czyli je¿eli mierzymy zawsze o 6:00, a teraz zmierzyli¶my o 7:00, to gdy mamy tempkê 36,7 wpisujemy na wykresie 36,6). Warto wtedy zaznaczyæ,¿e to tempka zmierzona pó¼niej i temperatura skorygowana. Lepiej jednak unikaæ tego przed spodziewanym skokiem temperatury (tak ¿eby sze¶æ poprzedzaj±cych go temperatur by³o zmierzonych prawid³owo), bo jednak mo¿e to byæ nie do koñca miarodajne.
__________________
„Byæ mo¿e prawd± jest, ¿e los, zamykaj±c przed nami jedne drzwi, otwiera drugie, lecz jak¿e niezno¶ny jest ów moment przeci±gu.”

Lidia Jasiñska — Flirtuchy



Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-03-16 o 15:51 Powód: post pod postem
gosiah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Ginekologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-08-02 23:56:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.