Rezygnować Czy Też Nie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-10, 15:10   #1
maya_z
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 11
Exclamation

Rezygnować Czy Też Nie???


Hm...długo szukałam odpowiedzi na moje pytanie i żadnej konkretnej nie znalazłam. Przejdę do rzeczy: powiedzcie mi proszę jak to jest z ZIEMNIAKAMI. Otóż bardzo lubię zjadać na obiadek danie w postaci ugotowanych kartofelków bez dodatku tłuszczu ale za to z odłuszczonym jogurtem naturalnym wymieszanym z świeżymi ziołami. W każdej diecie, z którą się spotkałam zalecane jest wyeliminowanie ziemniaków. Domyślam się (i mam ku temu podstawy ) że ziemniaki połączone z miesem nie służą figurze-ale jak to jest z kartofelkami zjadanymi w czystej postaci w niewielkich ilościach w połączeniu z jogurtem tudzież odłuszczonym kefirkiem?????? Zupełnie czuję się zagubiona- rezygnować z mojego ulubionego dania czy moge sobie sporadycznie pozwolić na taką przyjemność???
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam ziemniakożerców i nie tylko!!!!!!
maya_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 15:13   #2
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Nie jestem specjalistą, ale myślę, że od czasu do czasu spokojnie możesz byle nie zapychać się codziennie całą furą
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 15:14   #3
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

szczerze?

ja uwielbiałam frytki, pisze w czasie przeszlym, bo ziemniakow nie jem od zimy 2003. na samym poczatku schudlam dosc sporo, oczywiscie wprowadzilam rowiez inne zmiany, anizeli jedynie wyrzucenie z diety ziemniakow. kiedys jadlam je w przeogromnych ilosciach, dzis - sporadycznie
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 15:23   #4
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Rzeczywiście powinnaś ograniczyć ziemniami, ale wyczytałam ostatnio w książce z dietą south beach, że jesli będzie je jeść z niedużą ilością masła, albo kwaśnej śmietany, będą zdrowsze i aż tak bardzo nie "zrujnują" dietkowania
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 15:29   #5
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

A ja jestem typowy ziemniakożerca..... Uwielbiam ziemniaki, nie wyobrażam sobie przetrwać kilku dni bez ziemniaka i go nie wyeliminuje never!!!! Nie zgadzam sie o powszechnie znanaj jego opinii, że tuczy.... 100 gram ziemiaków to tylko ok 90 kalorii... a zawierają witaminy np C i poza tym nie jest się głodnym.... Ale ja np uwielbiam suche gotowane ziemniaki lub rzeczywiście polane jogurtem... Nigdy nie miałam problemów z nadwagą - jem ziemniaki i mam dobrą linię, jestem szczupła.... We wszystkim należy zachować umiar..... ale swoją droga ile zdołasz tych ziemniaków zjeść...3-4 dziennie.... od takiej ilości nie utyjesz na pewno... W ogóle nie rozumiem po co z nich rezygnować skoro je lubisz... zrezygnuj z białego chleba, bułek, czipsów, słodyczy, napoi na cukrze... jeśli chesz coś zrzucać..... Ale nie ma co z ziemniaka rezygnować
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 15:40   #6
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Ja rowniez nie jestem specjalista w dziedzinie dietetyki ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze mozna jesc wszystko -ale raz na jakis czas i w malych ilosciach.

Mysle, ze glupota byloby wyeliminowanie tych warzyw z twojej diety - tym bardziej,ze lubisz je.
Jedz ziemniaki 2-3razy w tygodniu (w malych porcjach),chocby z racji tego, ze ziemniaki sa doskonalym zrodlem potasu,ktory bezpośrednio związany jest z sodem i zapewnia prawidłową gospodarkę wodną organizmu. Uważa się, że jest także niezbędny do prawidłowego spalania węglowodanów i białek.

Powodzenia
__________________
" Każdy krok zostawia ślad.
Pracuj wytrwale a osiągniesz postępy "



Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 16:02   #7
nurthena
Raczkowanie
 
Avatar nurthena
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 206
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Ja za ziemniakami nie przepadam ale i tak czasem jem (gora 1 przy daniu ) ale gdzies wyczytałam (chyba na forum ktos pisal ;p), ze ziemniaki same w sobie sa zdrowe i w malych ilosciach bardzo dobre (bo jak miiee zauwazyla sa malokaloryczne i sycace no i witaminki jak to warzywka). Staja sie tuczace po polaniu sosem dodaniu masla lub wlasnie przy jedzeniu z miesem. (lupio sie czuje to piszac bo ja sobie nie wyobrazam ziemniaczkow bez miesa :PPP)

pzdr
__________________
**** Jeżeli chcesz o czymś zapomnieć, to znaczy, że nie możesz przestać o tym myśleć....****
nurthena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-18, 12:22   #8
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Cytat:
Napisane przez nurthena
Ja za ziemniakami nie przepadam ale i tak czasem jem (gora 1 przy daniu ) ale gdzies wyczytałam (chyba na forum ktos pisal ;p), ze ziemniaki same w sobie sa zdrowe i w malych ilosciach bardzo dobre (bo jak miiee zauwazyla sa malokaloryczne i sycace no i witaminki jak to warzywka). Staja sie tuczace po polaniu sosem dodaniu masla lub wlasnie przy jedzeniu z miesem. (lupio sie czuje to piszac bo ja sobie nie wyobrazam ziemniaczkow bez miesa :PPP)

pzdr
Czemu staja się tuczące przy jedzeniu z mięsem...? nie rozumiem...? To jest jakaś różnica jak zjem najpierw surówkę i ziemniaki a potem za jakiś czas mięso...?? trochę bez sensu... może nie ze względu na dietę i co robią, ale na czas, który spędzi się za stołem...? Wytłumacz mi proszę o co chodzi..? Bo podobno sa dwie szkoły : jedna mówi mieszać wszystko, inna osobno wszystko... ??
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 13:38   #9
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Ziemniaki staja się bardziej kaloryczne z dodatkiem masła itd- to chyba logiczne.

Natomiast to, czy jako weglowodany będziemy łączyc je razem z białkiem zawartym w miesie- stanowi przedmiot dyskusji dietetyków, którzy w swojej teorii opierają się na procesie trawienia u człowieka. Białko, węglowodany i tłuszcze- to wszystko trawi sie u człowieka w różnych miejscach w układzie pokarmowym. Jedząc posiłek złożony z tych 3 grup naraz, opóźniamy w ten sposób proces ich trawienia, co może doprowadzic niekiedy to tycia.

Miie, jest naprawde wiele terorii na ten temat. Jesli Cie to interesuje, polecam ksiazke 'Co z czym' Jana Driesa.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 14:54   #10
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Ziemniaki gotowane 95
Ziemniaki młode 57
Ziemniaki pieczone 85
Ziemniaki puree 90

To są wartości indeksu glikemicznego ziemniaków. Jeśli jedzone są po wysiłku - ok. Ale przed spowoduja zbyt duzy wyrzut insuliny. Swoja droga nie wiedzialam ze maja az 95 IG.. :/ Ale sporadycznie, od czasu do czasu - tyłek nie urośnie
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 18:08   #11
annannann
Raczkowanie
 
Avatar annannann
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

kurcze, oby nie wieczorem, bo to węglowodany no i oby nie ogromne ilości, że aż się zołądek rozpycha...no i jeszcze mały niuans są ziemniaczki i są ziemniaczki polane tłuszczykiem i cebulką no i najważniejsze - zawsze lepiej w mundurkaCH
__________________
KOCHAĆ I UMRZEĆ Z MIŁOŚCI....


CO NAS NIE ZABIJE, TO NAS WZMOCNI...
annannann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-19, 10:04   #12
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

hm... to moze zastapic ziemniaczki makaronem lub ryzem, ale z tego co wiem to to tez ma duzo kalorii 100 g makaronu czy ryzu bodajze jakies 350?? tak przynajmniej ja wiem... jeszcze mama packzi kupuje 500g i jak sobie odliczyc te 100??
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:25   #13
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

ja tez lubie makaron. Z białym serem albo z brokułami. A na widok spaghetti..ulala
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:29   #14
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

A ja mam dziś spaghetti zgrzeszę aaaa co!
Ryż ciemny/brązowy jest zdrowszy i mniej kaloryczny niż biały [jest nieoczyszczony] więc nie trzeba z niego rezygnować. Ciemne makarony też są podobno ale nie próbowałam
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:34   #15
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Makaron to ja bardzo, bardzo lubie I mam dylemat co dzisiaj na obiadek. 3 malutkie kawalki dorsza panierowanego, troszke jarzynki np. buraczki hm.. i co do tego?? Mysle nad 1 ziemniakiem, makaron czy ryz. Ale na kolazje bed ejesc makaronowa salateczke wiec nie wiem... ehh
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:39   #16
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Ciemne makarony zajada moja siostra, musze spytac, jak smakują. Ostatnio pokochałam nalesniki gryczane i poszukuję takowej mąki. Toz to musi być naprawde zdrowy skarb
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:51   #17
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Oooo nalesnika bym sobie zjadła... A co do mojego obiadku, znalazłam ciemny ryz i go ugotujemy z mama. Ostatnio przeszlam na ,,zdrowe" odzywianie... zero slodyczy hehe. A wczoraj w sklepie samoobslugowym ehh... Teczekolady chipsy juz chcialam sie skusic, ale w koncu kupilam jogurt
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:56   #18
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Nie rozumiem czegos... na brazowym ryzu jest napisane jakies tam 330 kcal na 100 g. Na http://ww1.dieta.pl/ ryz brazowy ma tez jakies 350 kcal, ale ryz brazowy gotowany 150 kcal?? Bezsensu...chyba nikt nie je surowego ryzu... Wiec juz nic nie rozumiem, niech mi ktos to wyjasni Z gory wielkie dzieki
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 16:59   #19
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Cytat:
Napisane przez inch
Ciemne makarony zajada moja siostra, musze spytac, jak smakują.
ja jem ciemny makaron i powiem ze mi nie smakuje ale jestem na diecie wiec cierpie...
chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-19, 18:23   #20
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Cytat:
Napisane przez chmurka80
ja jem ciemny makaron i powiem ze mi nie smakuje ale jestem na diecie wiec cierpie...
chmurko a jaki jest jego smak? taki mdły?
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 08:42   #21
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

mdły, chyba nie... najlepiej jak kupisz i sama sie przekonasz. Ja tak samo jak nie lubie chleba pełnoziarnistego tak samo nie znoszę makaronu ciemnego ale jestem skazana na to bo nie ma to jak dobra przemiana materii
chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 11:57   #22
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

aha, rozumiem. Ja akurat uwielbiam, naprawde uwielbiam razowe zytnie pieczywo. Musze spróbowac rzeczywiscie
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 12:31   #23
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Ja polecam chleb sojowy z piekarni Halagarda
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 12:35   #24
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Pyra, wydaje mi się, że z tymi kaloriami w ciemnym ryżu to chodzi o to, że ryż nie ugotowany jest lżejszy (nie wchłania wody), wiec w te 100 gr wchodzi więcej ziarenek. A po ugotowaniu w 100 gramach ryżu jest mniej, więc ma mniej kalorii. Innego wyjaśnienia nie widzę.
A co smaku makaronu ciemnego, to rzeczywiście jest trudny do opisania - taki hmm... specyficzny, chociaż właściwie nie mdły. Bez sosu albo jakichs pomidorowo-paprykowych dodatkow sobie go nie wyobrazam. Dobrze pasuje do roznych ostrzejszych rzeczy - czosnek, sery plesniowe itd.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 12:50   #25
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Moze spróbuje taki makaron ze spaghetti? Hmm?

Szatynka wg mnie nic nie przebije razowego ziarnistego chleba z soją () od ŻURKA
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 17:50   #26
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Cytat:
Napisane przez inch
chmurko a jaki jest jego smak? taki mdły?
A ja makaronu nie znoszę... ani ryżu, ani klusek..tylko ziemniaki no i ciemny makaron .... smak ma pycha .... Nie jak makaron..lepszy o wiele
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 12:59   #27
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Rezygnować Czy Też Nie???

Cytat:
Napisane przez miiee
A ja makaronu nie znoszę... ani ryżu, ani klusek..tylko ziemniaki no i ciemny makaron .... smak ma pycha .... Nie jak makaron..lepszy o wiele
dziś jadłam zwykły, żółty
za grahamem jeszcze nie chodziłam. Ale spróbuje, dzięki !
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.