Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-05, 07:50   #1351
wiewioora1
Zakorzenienie
 
Avatar wiewioora1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zakochanie
Wiadomości: 10 621
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cześć Dziewczyny

Ostatatnio jakoś cicho tutaj

Wczoraj miałam drugie jazdy - znów o 20. Jeździłam już po Warszawie...
W ogóle wszystkie jazdy będę mieć wieczorami, nie mam innego wyjścia :/
Nie wiem czy to dobrze czy źle.
Jestem zła jak nie wiem co... bo musiałam wszystkie jazdy z godzin dziennych poprzekładać na wieczory - przeciwności losu w postaci szefa!, a na dokładkę moje kolejne jazdy będą dopiero 12 listopada... następne mam 20 :/
jak będę się uczyć jeździć raz na tydzień to raczej daleko nie zajadę
kurde ale jestem wkurzona...
chyba zadzownie do OSK i zapytam czy mogą mnie gdzieś wcisnąć jeszcze, bo raz na tydzień to trochę rzadko
__________________
tylko Ty i ja - najmniejsze państwo świata


"Hee-hee"

Dance...
It's all I wanna do
!



wiewioora1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 08:05   #1352
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez wiewioora1 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Ostatatnio jakoś cicho tutaj

Wczoraj miałam drugie jazdy - znów o 20. Jeździłam już po Warszawie...
W ogóle wszystkie jazdy będę mieć wieczorami, nie mam innego wyjścia :/
Nie wiem czy to dobrze czy źle.
Jestem zła jak nie wiem co... bo musiałam wszystkie jazdy z godzin dziennych poprzekładać na wieczory - przeciwności losu w postaci szefa!, a na dokładkę moje kolejne jazdy będą dopiero 12 listopada... następne mam 20 :/
jak będę się uczyć jeździć raz na tydzień to raczej daleko nie zajadę
kurde ale jestem wkurzona...
chyba zadzownie do OSK i zapytam czy mogą mnie gdzieś wcisnąć jeszcze, bo raz na tydzień to trochę rzadko
Wieczorami jeździ się trudniej, więc jak wieczorem się nauczysz to w dzień także dasz radę Bym się chętnie z Tobą zamieniła, bo mój instruktor kręci nosem jak chociażby chcę jeździć od 16 do 18 Bo gdzie jak gdzie, ale na najgłębszej wodzie nauczysz się najlepiej pływać Dlatego jak nie po ciemku to chociaż staram się umawiać w godzinach szczytu żeby sobie nieco trudność podnieść

Co do częstotliwości jazd, to ja mam też raz na tydzień i nie mam wrażenia żeby to było za rzadko. Dziś mam 15 i 16 godzinę i już bez problemu po takiej przerwie wsiadam za kółko i jadę Nic nie gaśnie, nic nie skacze, wiem jak się zachować na ulicy itd. także nie jest źle No może czasem się waham, w który wlot skręcić by nie wjechać pod prąd Ale to już bardziej kwestia obycia Ale takie jazdy raz na tydzień mają swój plus, bo będziesz jeździła do samego egzaminu Chyba lepiej tak niż wyjeździć wszystko szybko i miesiąc przed egzaminem nie mieć styczności z samochodem. Ja sobie osobiście ten tryb chwalę, a instruktor mówi, że tydzień to nie jest taki czas by odwyknąć. W tym czasie mam sposobność podpytać tatę o pewne wątpliwości i jedziemy tą trasą na której je miałam
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 08:25   #1353
wiewioora1
Zakorzenienie
 
Avatar wiewioora1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zakochanie
Wiadomości: 10 621
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Wieczorem w sumie jeździ mi się fajnie
Tylko boję się, że w ciągu dnia (w jakiś korkach czy cos) się nie ogarnę, bo wieczorem jest mniejszy ruch i jest łatwiej
Fakt, że nie ogarniam wszystkiego - *nie każdy znak widzę ale mam za sobą dopiero drugie jazdy, więć się tym nie przejmuję * mam problem z patrzeniem w lusterka *raz chciałam wjechać pod prąd ... * i trzy razy mi zgasł samochód na skrzyżowaniu <-
ale wiecie co, nawet się specjalnie tym nie przejełam... w końcu mam Lkę na dachu - może mi coś nie wyjść w ogóle zaczęłam do kursu podchodzić baaardzo lajtowo - nie zamierzam przejmować się, jeśli ktoś na mnie zatrąbi (jeszcze nie trąbili, ale wszystko przede mną), bo mi zgasł czy coś... niech spadają każdy ma prawo się uczyć

Co do częstotliwości to wolałabym częściej jeździć, tym bardziej że mi się to spodobało
Tereskaa uspokoiłaś mnie mówiąc, że też jeździsz raz na tydzień i jest ok
Mam nadzieję, że tak będzie i ze mną
__________________
tylko Ty i ja - najmniejsze państwo świata


"Hee-hee"

Dance...
It's all I wanna do
!



wiewioora1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 08:42   #1354
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez wiewioora1 Pokaż wiadomość
Wieczorem w sumie jeździ mi się fajnie
Tylko boję się, że w ciągu dnia (w jakiś korkach czy cos) się nie ogarnę, bo wieczorem jest mniejszy ruch i jest łatwiej
Fakt, że nie ogarniam wszystkiego - *nie każdy znak widzę ale mam za sobą dopiero drugie jazdy, więć się tym nie przejmuję * mam problem z patrzeniem w lusterka *raz chciałam wjechać pod prąd ... * i trzy razy mi zgasł samochód na skrzyżowaniu <-
ale wiecie co, nawet się specjalnie tym nie przejełam... w końcu mam Lkę na dachu - może mi coś nie wyjść w ogóle zaczęłam do kursu podchodzić baaardzo lajtowo - nie zamierzam przejmować się, jeśli ktoś na mnie zatrąbi (jeszcze nie trąbili, ale wszystko przede mną), bo mi zgasł czy coś... niech spadają każdy ma prawo się uczyć

Co do częstotliwości to wolałabym częściej jeździć, tym bardziej że mi się to spodobało
Tereskaa uspokoiłaś mnie mówiąc, że też jeździsz raz na tydzień i jest ok
Mam nadzieję, że tak będzie i ze mną
I bardzo dobre podejście masz Nie ma co się przejmować, mamy L na dachu więc niech spadają tłumoki trąbiące na L-ki Bo zapomniał wół jak cielęciem był

A o której jeździsz, że już nie ma takiego ruchu na ulicach? W Warszawce generalnie ruch jest zawsze no chyba, ze w nocy nieco mniejszy
Inna sprawa jest taka, że na pierwszych godzinach instruktor nie będzie Cię brał na najbardziej newralgiczne skrzyżowania i w największy ruch, doczekasz się jeszcze tego Ja byłam po raz pierwszy na największym skrzyżowaniu w Toruniu dopiero na 3 jeździe (czyli na godzinie 5 i 6 ) Ale skoro tak bardzo domagasz się większego ruchu koło Ciebie, to umawiaj się na jazdę w piątek albo sobotę wieczorem Ludzie wtedy pędzą do sklepów i normalnie jak w godzinach szczytu masz

Eeeeee, no Wiewióreczko, takie błędy to każda z nas robi A najgorsze jest u mnie to, że samochód potrafi mi zgasnąć w najmniej oczekiwanym momencie Np. stoję i czekam na włączenie się do ruchu i jest niewielka przerwa więc chcę to zrobić szybko, to wtedy nie wiem czemu ale jakoś tak odruchowo szybko ściągam nogę ze sprzęgła i stoimy rozkraczeni bo samochód zgasł Już coraz rzadziej mi się to zdarza, ale jeszcze zdarza się

Wiewióreczko, a Ty też jeździsz po 2 godzinki czy po jednej?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 09:06   #1355
wiewioora1
Zakorzenienie
 
Avatar wiewioora1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zakochanie
Wiadomości: 10 621
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
I bardzo dobre podejście masz Nie ma co się przejmować, mamy L na dachu więc niech spadają tłumoki trąbiące na L-ki Bo zapomniał wół jak cielęciem był

A o której jeździsz, że już nie ma takiego ruchu na ulicach? W Warszawce generalnie ruch jest zawsze no chyba, ze w nocy nieco mniejszy
Inna sprawa jest taka, że na pierwszych godzinach instruktor nie będzie Cię brał na najbardziej newralgiczne skrzyżowania i w największy ruch, doczekasz się jeszcze tego Ja byłam po raz pierwszy na największym skrzyżowaniu w Toruniu dopiero na 3 jeździe (czyli na godzinie 5 i 6 ) Ale skoro tak bardzo domagasz się większego ruchu koło Ciebie, to umawiaj się na jazdę w piątek albo sobotę wieczorem Ludzie wtedy pędzą do sklepów i normalnie jak w godzinach szczytu masz

Eeeeee, no Wiewióreczko, takie błędy to każda z nas robi A najgorsze jest u mnie to, że samochód potrafi mi zgasnąć w najmniej oczekiwanym momencie Np. stoję i czekam na włączenie się do ruchu i jest niewielka przerwa więc chcę to zrobić szybko, to wtedy nie wiem czemu ale jakoś tak odruchowo szybko ściągam nogę ze sprzęgła i stoimy rozkraczeni bo samochód zgasł Już coraz rzadziej mi się to zdarza, ale jeszcze zdarza się

Wiewióreczko, a Ty też jeździsz po 2 godzinki czy po jednej?

Jazdy mam na 20
Co do umawiania się na piątek i sobotę to jest z tym kiepsko, bo jakoś instruktorzy miejsc nie mają :/ ... musze się dostosować do dnia jaki mi podadzą - na domiar zlego nie moge wyjść w ciągu dnia z pracy, więc mam w ogóle ograniczone możliwości... teraz będę jeździć w środę (12 listopada) o 20
Jeżdżę po 2 godzinki

Co do rozkraczenia auta... właśnie wczoraj trzy razy miałam wpadkę za szybko ściągnęłam nogę ze sprzęgła i buuum hahaha
__________________
tylko Ty i ja - najmniejsze państwo świata


"Hee-hee"

Dance...
It's all I wanna do
!



wiewioora1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 09:10   #1356
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez wiewioora1 Pokaż wiadomość
Jazdy mam na 20
Co do umawiania się na piątek i sobotę to jest z tym kiepsko, bo jakoś instruktorzy miejsc nie mają :/ ... musze się dostosować do dnia jaki mi podadzą - na domiar zlego nie moge wyjść w ciągu dnia z pracy, więc mam w ogóle ograniczone możliwości... teraz będę jeździć w środę (12 listopada) o 20
Jeżdżę po 2 godzinki

Co do rozkraczenia auta... właśnie wczoraj trzy razy miałam wpadkę za szybko ściągnęłam nogę ze sprzęgła i buuum hahaha
Haaaaaa, to sprzęgło Kiedyś mi instruktor powiedział: "ty to chyba szkolisz się na samochód z automatyczną skrzynią biegów"

Ojjjjj, to późno masz te jazdy, ale tak też się nauczysz Życzę powodzonka

Ja dziś jeżdżę od 14
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 09:27   #1357
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Jazdy o 20 też mają jakieś plusy - o tej porze pewnie nie ma już aż tak wielkich korków. Więc nie będziesz tracić czasu na stanie w nich. Chociaż to jest dobra szkoła ruszania

Ja dziś jeżdżę o 12.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 09:58   #1358
wiewioora1
Zakorzenienie
 
Avatar wiewioora1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zakochanie
Wiadomości: 10 621
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

no późno mam jazdy, ale jak nie mam wyboru to musi być tak jak jest

Co do korków to rzeczywiście nie stałam jeszcze w korku
A może będę mieć okazję

A powiedzcie mi dziewczyny, czy Wy też miałyście na początku problem z patrzeniem w lusterka?
Ja nie mogę sie do nich przyzwyczaić... chodzi mi o lusterka boczne, a już w szczególności prawe
__________________
tylko Ty i ja - najmniejsze państwo świata


"Hee-hee"

Dance...
It's all I wanna do
!




Edytowane przez wiewioora1
Czas edycji: 2008-11-05 o 10:01
wiewioora1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 10:29   #1359
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez wiewioora1 Pokaż wiadomość
no późno mam jazdy, ale jak nie mam wyboru to musi być tak jak jest

Co do korków to rzeczywiście nie stałam jeszcze w korku
A może będę mieć okazję

A powiedzcie mi dziewczyny, czy Wy też miałyście na początku problem z patrzeniem w lusterka?
Ja nie mogę sie do nich przyzwyczaić... chodzi mi o lusterka boczne, a już w szczególności prawe
Ja na pierwszych jazdach nie widziałam nic poza drogą przed sobą Więc to normalne A w szczególności na drugiej jeździe to już nawet drogi nie widziałam, bo była taka mgła

Co do lusterek, to sama zobaczysz, zaczniesz je zauważać jak będziesz miała jazdę na wstecznym
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 10:48   #1360
wiewioora1
Zakorzenienie
 
Avatar wiewioora1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zakochanie
Wiadomości: 10 621
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

mam nadzieję że się do nich przyzwyczaję
w lusterko wewnętrzne czasem zerkam - zwłaszcza jak stoję na światłach w lewe też -przy omijaniu przeszkód i zmanie pasów... ale prawe sprawia mi jakieś kłopoty <- w ogóle mam problem żeby je dobrze ustawić :/
__________________
tylko Ty i ja - najmniejsze państwo świata


"Hee-hee"

Dance...
It's all I wanna do
!



wiewioora1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 11:34   #1361
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez wiewioora1 Pokaż wiadomość
mam nadzieję że się do nich przyzwyczaję
w lusterko wewnętrzne czasem zerkam - zwłaszcza jak stoję na światłach w lewe też -przy omijaniu przeszkód i zmanie pasów... ale prawe sprawia mi jakieś kłopoty <- w ogóle mam problem żeby je dobrze ustawić :/
Dasz radę, zobaczysz, jeszcze będziesz się z tego śmiała Haha, ale ustawienie rzeczywiście nie jest takie proste, zwłaszcza, że musisz instruktora prawie, że macnąć Generalnie prawidłowe ustawienie lusterek powinno być takie, że w prawym widzisz kawałek zderzaka i resztę otoczenia, tak samo lewe Tak mi mówili na kursie, ale do mnie jakoś to nie przemawia Ja jednak wolę widzieć co się dzieje trochę wyżej, tzn zawsze ustawiam sobie tak żeby widzieć bagażnik i tylne drzwi, no i w reszcie jezdnie
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 12:01   #1362
wiewioora1
Zakorzenienie
 
Avatar wiewioora1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zakochanie
Wiadomości: 10 621
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

ja mam w yarisie lusterka utawiane elektrycznie więc nie zbliżam się do instruktora
co do ustawienia lusterek bocznych to mi instruktor mowil, ze powinnam w nich widziec po kawalku boku samochodu i droge. Dzis bede w samochodzie chlopaka ustawiac - wiec mysle, ze to ogarne w koncu
__________________
tylko Ty i ja - najmniejsze państwo świata


"Hee-hee"

Dance...
It's all I wanna do
!



wiewioora1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 12:33   #1363
syskaa90
Rozeznanie
 
Avatar syskaa90
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin ;]
Wiadomości: 499
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez wiewioora1 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Ostatatnio jakoś cicho tutaj

Wczoraj miałam drugie jazdy - znów o 20. Jeździłam już po Warszawie...
W ogóle wszystkie jazdy będę mieć wieczorami, nie mam innego wyjścia :/
Nie wiem czy to dobrze czy źle.
Jestem zła jak nie wiem co... bo musiałam wszystkie jazdy z godzin dziennych poprzekładać na wieczory - przeciwności losu w postaci szefa!, a na dokładkę moje kolejne jazdy będą dopiero 12 listopada... następne mam 20 :/
jak będę się uczyć jeździć raz na tydzień to raczej daleko nie zajadę
kurde ale jestem wkurzona...
chyba zadzownie do OSK i zapytam czy mogą mnie gdzieś wcisnąć jeszcze, bo raz na tydzień to trochę rzadko
W sumie, to zależy o której godzinie będziesz miła egzamin. Ja miałam o tyle dobrze, ze robiłam prawko w lato, więc zawsze było jasno. Raz miałam jazdę po ciemku przed samym egzaminm od 6. A co do częstotliwości Twoich jazda to baardzo rzadko :/ Ja miałam po 3, w porywach 4 jazdy w tygodniu, po 2 godziny.
__________________
07.07.2008r. - kurs prawa jazdy kat. B
Zdane za II podejściem

17.01.09r. - studniówka
04.05.09r. - matura...

13.06.2oo9r. - kurs prawa jazdy kat. C
syskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 12:50   #1364
wiewioora1
Zakorzenienie
 
Avatar wiewioora1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zakochanie
Wiadomości: 10 621
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

co do częstotliwości to wolałabym częściej jeździć... pewnie zadzwonię do nich żeby, jeśli się uda mnie gdzieś wcisneli... echhh...
__________________
tylko Ty i ja - najmniejsze państwo świata


"Hee-hee"

Dance...
It's all I wanna do
!



wiewioora1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 12:57   #1365
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez wiewioora1 Pokaż wiadomość
co do częstotliwości to wolałabym częściej jeździć... pewnie zadzwonię do nich żeby, jeśli się uda mnie gdzieś wcisneli... echhh...
zdecydowanie żądaj, żebyś jeździła częściej, bo jazdami raz na tydzien to wiele nie zdzialasz... szczególnie na początku...
no i w takim tempie to bedziesz 4 miesiące mieć same jazdy...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 15:49   #1366
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Ja jednak wolę widzieć co się dzieje trochę wyżej, tzn zawsze ustawiam sobie tak żeby widzieć bagażnik i tylne drzwi, no i w reszcie jezdnie
Źle ustawiasz te lusterka. Po jakie licho oglądać bagażnik i tylne drzwi?
Chodzi o przestrzeń za nami.
Ustawianie źle lusterek może skutkować wymuszeniem pierwszeństwa przy zmianie pasa, bo czegoś się nie zobaczy po prostu.
A jak na łuku lusterka będą źle ustawione, to egzaminator może je po prostu przestawić - moja koleżanka miała taką sytuację, oczywiście egzamin na tym łuku oblała.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 17:51   #1367
syskaa90
Rozeznanie
 
Avatar syskaa90
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin ;]
Wiadomości: 499
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Źle ustawiasz te lusterka. Po jakie licho oglądać bagażnik i tylne drzwi?
Chodzi o przestrzeń za nami.
Ustawianie źle lusterek może skutkować wymuszeniem pierwszeństwa przy zmianie pasa, bo czegoś się nie zobaczy po prostu.
A jak na łuku lusterka będą źle ustawione, to egzaminator może je po prostu przestawić - moja koleżanka miała taką sytuację, oczywiście egzamin na tym łuku oblała.
ja ze stresu źle ustawiłam lusterka, niby tak jak zawsze, a widziałam w nich asfalt, zamast przestrzeni za mną. Jak wyjechałam na miasto, to było piekielnie trudne, ale skuliłam się w fotelu i jakoś dałam radę
__________________
07.07.2008r. - kurs prawa jazdy kat. B
Zdane za II podejściem

17.01.09r. - studniówka
04.05.09r. - matura...

13.06.2oo9r. - kurs prawa jazdy kat. C
syskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 18:08   #1368
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Źle ustawiasz te lusterka. Po jakie licho oglądać bagażnik i tylne drzwi?
Chodzi o przestrzeń za nami.
Ustawianie źle lusterek może skutkować wymuszeniem pierwszeństwa przy zmianie pasa, bo czegoś się nie zobaczy po prostu.
A jak na łuku lusterka będą źle ustawione, to egzaminator może je po prostu przestawić - moja koleżanka miała taką sytuację, oczywiście egzamin na tym łuku oblała.
Czyli nie powinno się w ogóle widzieć kawałka samochodu w lusterkach?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 18:11   #1369
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Znalazłam taki opis ustawienia lusterek:

Lusterko wsteczne (środkowe)

Powinno być ustawione tak, aby widoczna była jak największa część tylnej szyby. Dzięki temu kierowca jest w stanie ocenić, co znajduje się centralnie za nim. Lusterko wsteczne powinno uwidaczniać to, czego nie zobaczymy za pomocą prawego i lewego lusterka.

Lusterko prawe

Prawe lusterko powinno być ustawione w taki sposób, aby widzieć tylną część samochodu (jakieś 20% powierzchni lusterka) i kawałek drogi.
Lusterko lewe

Lewe lusterko (lusterko kierowcy) powinno uwidaczniać kierowcy całą szerokość drogi i kawałek jego samochodu (do 25% powierzchni lusterka to tył auta).
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 18:43   #1370
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Czyli nie powinno się w ogóle widzieć kawałka samochodu w lusterkach?
powinnaś widzieć część boku samochodu a nie tył
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 19:50   #1371
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Dokładnie, Teresko, powinnaś widzieć jak najmniejszą część samochodu.
I pamiętaj, nigdy, ale to nigdy nie ustawiaj lusterek w dół.
Jak egzaminator się nie uczepi to plac owszem, przejedziesz, ale bardzo prawdopdobne, że na mieście nie dasz rady tak jechać.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 11:33   #1372
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cześć dziewczyny
Ja też jestem na kursie - mam za sobą 9,5 godzin jazdy.
Jeżdżę po 2 godziny przeważnie i jestem po nich straszliwie wypompowana...Jakbym węgiel przerzucała
Ale zaczynam już zauważać światła na drodze...Bo na znaki i inne duperele nie zwracam na razie uwagi
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 13:59   #1373
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Chyba miałam dzisiaj jakiś zły dzień

Jeździłam po Gliwicach, 3 godziny. Czyli po dniu dzisiejszym mam wyjeżdżone 18 godzin. Miałam taką dość nieprzyjemną sytuację

Ogólnie, mimo wczesnej godziny, był dość duży ruch, no a Gliwice jak to duże miasto - tramwaje, światła, co chwilę pasy i skrzyżowania, zmiany pasów ruchu itd. No i już w pewnym momencie poczułam, że tracę panowanie nad tym co się dzieje, trochę za szybko to wszystko się działo... Nie wrzuciłam kierunkowskazu przy zmianie pasa (zjeżdżałam na lewy) i instruktor cudem zahamował w ostatniej chwili. Gdyby zahamował pół sekundy później (albo tamten kierowca miałby gorszy refleks) mielibyśmy stłuczkę. Tak się wystraszyłam, że od razu się poryczałam


Instruktor mnie pocieszał, że niby dobrze jeżdżę, a takie rzeczy na kursie się zdarzają, że mamy L na dachu i nic złego się nie stało, ale i tak poczułam się jak idiotka

Zdarzyło Wam się kiedyś, że na kursie o mały włos zdarzyłby się wypadek z Waszej winy?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 14:09   #1374
wiewioora1
Zakorzenienie
 
Avatar wiewioora1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zakochanie
Wiadomości: 10 621
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

ja dopiero 4 godzinki mam wyjeżdżone - jeszcze nie miałam podobnej sytuacji, ale co będzie dalej nie wiadomo
Nija_ nie martw się, taka sytuacja może się przytrafić każdemu (nie tylko nam kursantkom) - my sie dopiero uczymy mamy Lke na dachu i inni kierowcy mogą spodziewać się z naszej strony najróżniejszych rzeczy
18 wyjeżdżonych godzin to nie jest przecież aż tak duuużo - masz prawo jeszcze czegoś nie zauważyc, albo o czyms zapomniec takie rzeczy mogą przydarzyć się nawet najlepszym
Sama mówisz że był duuuży ruch i że za szybko wszystko się działo...
__________________
tylko Ty i ja - najmniejsze państwo świata


"Hee-hee"

Dance...
It's all I wanna do
!



wiewioora1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 18:52   #1375
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Nie wrzuciłam kierunkowskazu przy zmianie pasa (zjeżdżałam na lewy) i instruktor cudem zahamował w ostatniej chwili. Gdyby zahamował pół sekundy później (albo tamten kierowca miałby gorszy refleks) mielibyśmy stłuczkę. Tak się wystraszyłam, że od razu się poryczałam


Instruktor mnie pocieszał, że niby dobrze jeżdżę, a takie rzeczy na kursie się zdarzają, że mamy L na dachu i nic złego się nie stało, ale i tak poczułam się jak idiotka

Zdarzyło Wam się kiedyś, że na kursie o mały włos zdarzyłby się wypadek z Waszej winy?
Nie przejmuj się
Ja ostatnio tez spowodowałbym stłuczkę.
Stałam na skrzyżowaniu ,za mną sznur samochodów ..czekam na zielone.
I jest ,więc wciskam pedał - tylko zamiast gazu ,nacisnęłam hamulec
Instruktor powiedział ,że gdyby ten za nami miał słabszy refleks ,to by nam się w dupsko władował

A koleżanka miała zmienić pas. Włączyła lewy kierunek ,ale skręciła w prawo...
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 19:03   #1376
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Chyba miałam dzisiaj jakiś zły dzień

Jeździłam po Gliwicach, 3 godziny. Czyli po dniu dzisiejszym mam wyjeżdżone 18 godzin. Miałam taką dość nieprzyjemną sytuację

Ogólnie, mimo wczesnej godziny, był dość duży ruch, no a Gliwice jak to duże miasto - tramwaje, światła, co chwilę pasy i skrzyżowania, zmiany pasów ruchu itd. No i już w pewnym momencie poczułam, że tracę panowanie nad tym co się dzieje, trochę za szybko to wszystko się działo... Nie wrzuciłam kierunkowskazu przy zmianie pasa (zjeżdżałam na lewy) i instruktor cudem zahamował w ostatniej chwili. Gdyby zahamował pół sekundy później (albo tamten kierowca miałby gorszy refleks) mielibyśmy stłuczkę. Tak się wystraszyłam, że od razu się poryczałam


Instruktor mnie pocieszał, że niby dobrze jeżdżę, a takie rzeczy na kursie się zdarzają, że mamy L na dachu i nic złego się nie stało, ale i tak poczułam się jak idiotka

Zdarzyło Wam się kiedyś, że na kursie o mały włos zdarzyłby się wypadek z Waszej winy?

Wiem jak takie sytuacje stresują
Mnie się też zdarzyły podobne
i to nie raz
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 19:52   #1377
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez wiewioora1 Pokaż wiadomość
Nija_ nie martw się, taka sytuacja może się przytrafić każdemu (nie tylko nam kursantkom) - my sie dopiero uczymy mamy Lke na dachu i inni kierowcy mogą spodziewać się z naszej strony najróżniejszych rzeczy
18 wyjeżdżonych godzin to nie jest przecież aż tak duuużo - masz prawo jeszcze czegoś nie zauważyc, albo o czyms zapomniec takie rzeczy mogą przydarzyć się nawet najlepszym
Sama mówisz że był duuuży ruch i że za szybko wszystko się działo...
Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się
Ja ostatnio tez spowodowałbym stłuczkę.
Stałam na skrzyżowaniu ,za mną sznur samochodów ..czekam na zielone.
I jest ,więc wciskam pedał - tylko zamiast gazu ,nacisnęłam hamulec
Instruktor powiedział ,że gdyby ten za nami miał słabszy refleks ,to by nam się w dupsko władował

A koleżanka miała zmienić pas. Włączyła lewy kierunek ,ale skręciła w prawo...
Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość

Wiem jak takie sytuacje stresują
Mnie się też zdarzyły podobne
i to nie raz
Dzięki, dziewczyny

Poszłam spać na parę godzin, wstałam i już mi trochę lepiej. Ale moi instruktorzy mają anielską cierpliwość
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 20:51   #1378
syskaa90
Rozeznanie
 
Avatar syskaa90
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin ;]
Wiadomości: 499
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Znalazłam taki opis ustawienia lusterek:

Lusterko wsteczne (środkowe)

Powinno być ustawione tak, aby widoczna była jak największa część tylnej szyby. Dzięki temu kierowca jest w stanie ocenić, co znajduje się centralnie za nim. Lusterko wsteczne powinno uwidaczniać to, czego nie zobaczymy za pomocą prawego i lewego lusterka.

Lusterko prawe

Prawe lusterko powinno być ustawione w taki sposób, aby widzieć tylną część samochodu (jakieś 20% powierzchni lusterka) i kawałek drogi.
Lusterko lewe

Lewe lusterko (lusterko kierowcy) powinno uwidaczniać kierowcy całą szerokość drogi i kawałek jego samochodu (do 25% powierzchni lusterka to tył auta).
Mówisz tu o ustawieniu lustere - prawo lewo, a piszą coś jak dobrze ustawic góra dół?
__________________
07.07.2008r. - kurs prawa jazdy kat. B
Zdane za II podejściem

17.01.09r. - studniówka
04.05.09r. - matura...

13.06.2oo9r. - kurs prawa jazdy kat. C
syskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 11:23   #1379
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
powinnaś widzieć część boku samochodu a nie tył
Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Dokładnie, Teresko, powinnaś widzieć jak najmniejszą część samochodu.
I pamiętaj, nigdy, ale to nigdy nie ustawiaj lusterek w dół.
Jak egzaminator się nie uczepi to plac owszem, przejedziesz, ale bardzo prawdopdobne, że na mieście nie dasz rady tak jechać.
Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Ja też jestem na kursie - mam za sobą 9,5 godzin jazdy.
Jeżdżę po 2 godziny przeważnie i jestem po nich straszliwie wypompowana...Jakbym węgiel przerzucała
Ale zaczynam już zauważać światła na drodze...Bo na znaki i inne duperele nie zwracam na razie uwagi
Dzięki dziewczyny za podpowiedź

Cytat:
Napisane przez syskaa90 Pokaż wiadomość
Mówisz tu o ustawieniu lustere - prawo lewo, a piszą coś jak dobrze ustawic góra dół?
Właśnie nie piszą i nigdzie nie mogę znaleźć jak powinny być ustawione

Dzisiaj zapisałam się na egzamin, na 13 grudnia Czy myślicie, że 13 jest pechowa?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 10:48   #1380
_divinity_
Zadomowienie
 
Avatar _divinity_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: JG
Wiadomości: 1 376
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Zasilam grono kursantek co prawda egzamin teoretyczny wewnętrzny zdałam tydzień temu, ale dopiero dziś miałam pierwszą jazdę
Wsiadłam do auta, instruktor spytał czy miałam już kontakt z samochodami, powiedział co mamy poustawiać i od razu kazał mi wjechać na drogę w centrum mojego miasta szczerze... kiedyś myślałam że podczas pierwszej jazdy nie zmieszczę się w swoim pasie, albo że będę zjeżdżać za bardzo na prawo a tu miła niespodzianka na początku trzymałam się za blisko lewej krawędzi ale to tylko kwestia przyzwyczajenia się, przez te 2h zaliczyłam prawie wszystko, drogę poza terenem zabudowanym - 80 przycisnęłam :P, rondo, drogę ze zwężonym pasem ruchu i robotami ulicznymi, jednokierunkowe, skrzyżowania, korki, kałuże (niestety był moment gdy ostro padało). Instruktora mam świetnego, raz mnie nawet zagadał i nie wyhamowałam przed czerwonym :P tzn zatrzymałam się za linią
I jedyna rzecz na którą muszę uważać to wskaźnik prędkości, czasami nieświadomie przekraczam prędkość gdy kierowcy przede mną jada też szybciej niż powinni. Niestety zrobiłam tak na drodze z fotoradarem :P (oczywiście nie przekroczyłam prędkości o 20km, jechałam mniej niż 60 na drodze z ograniczeniem do 50... )
Jestem bardzo zadowolona, i wcale niepotrzebnie się bałam tej pierwszej jazdy... teraz to już się nie mogę doczekać kolejnej
_divinity_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.