Styczniowe mamusie 2016, cz. I :) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-19, 13:28   #181
Vi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 78
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

A no 2 tygodnie
Vi121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 13:30   #182
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Cytat:
Napisane przez Vi121 Pokaż wiadomość
A no 2 tygodnie
Oszczedzaj sie, odpoczywaj, jak tylko masz mozliwosc i nie martw sie. Martwienie sie niczemu nie pomoze
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 13:35   #183
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Vi, nic się nie martw! Ja tylko dlatego, że obserwowałam swój cykl, to wiem, że miałam owulację 18 albo nawet 24 dnia cyklu! Gdzie książkowo zakłada się, że owu jest 14 dnia cyklu.

Dlatego u mnie jakby liczyć wiek ciąży z OM, to zupełnie nijak się to ma do rzeczywistości, bo sama owulacja była 10 dni później, niż książkowe terminy

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Dziewczyny, a jakie witaminy bierzecie?
Mi gin powiedziała, że mam łykać 2x 1 tabletkę Foliku 0,4, ale lepiej 1 tabletkę witamin dla kobiet w ciąży (koniecznie z jodem!) i wtedy 1 tabletkę Foliku.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 13:38   #184
Vi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 78
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Ja mam tylko raz dziennie k.foliowy
Vi121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 13:40   #185
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakie witaminy bierzecie?
Mi gin powiedziała, że mam łykać 2x 1 tabletkę Foliku 0,4, ale lepiej 1 tabletkę witamin dla kobiet w ciąży (koniecznie z jodem!) i wtedy 1 tabletkę Foliku.
Ja biore jakies miejscowe witaminy (w tym jest kwas foliowy) + 1 tabletke wlasnie kwasu foliowego.
Z tymi witaminami sie tak troche zastanawiam, bo mowia, zeby nie brac nic bez konsultacji z lekarzem - jedynie kwas foliowy, ale no juz zaczelam, jest to dostepne w sklepach wiec zakladam, ze nie zaszkodzi.
I tak staram sie dieta dostarczac wszystko, ryby, owoce, warzywa, szklanka mleka przed snem :P
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 13:41   #186
candyyfloss
Zadomowienie
 
Avatar candyyfloss
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 478
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Ja łykam kwas foliowy oraz magnez+wit. B6. Bo gdzieś przeczytałam, że magnez i witamina B6 ułatwiają wchłanianie kwasu.
candyyfloss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 13:51   #187
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Tak, tak, magnez też biorę i wit. B complex, ale jej chodziło o jakiś kompleks witamin dla kobiet w ciąży.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-19, 15:19   #188
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Vi zrob sobie hcg z krwi w dwu dniowym odstepie i na pewbo zobaczysz jak pieknie rosnie

Ja nic poza folikiem jeszcze nie biore, ale moj gin na pewno mi cos zleci, chociaz ostatnio modna jest i taka praktyka zeby nie zalecac brac witaminek, bo przeciez i tak sie dostarcza z pozywienia, chociaz ja i tak bym sie upomniala o nie, bo przeciez wiem co jem i ze na przyklad kwasy omega to chyba wylacznie w wigilie...
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 18:00   #189
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Papillon, ryb nie lubisz, tak?
A może spróbuj włączyć do codziennego jadłospisu awokado, orzechy, pestki dyni, czy slonecznika no i nasiona chia też są kopalnią kwasów
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 19:43   #190
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

No nie przepadam, ale skoro tak to jednak jakiś dużych niedoborów nie mam, bo awokado i pestki uwielbiam
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 20:29   #191
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Cytat:
Napisane przez niezdara Pokaż wiadomość

Jutro mam wizytę, nie moge sie doczekać bo dziś oprócz pobolewania podbrzusza nie miałam innych objawów i od razu sie martwię.
jak tam po wizycie?
Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość

Ja powiedziałam rodzicom, ale jak pisałam wcześniej, jestem zawiedziona ich reakcją. Powiedziałam też dwóm przyjaciółkom.
przykro mi


Cytat:
Napisane przez candyyfloss Pokaż wiadomość
Hmm... To znaczy, że jak u mnie jest 6t2d, to znaczy że 7 tydzień? Jak to się liczy?
tak się liczy

aczkolwiek większość lekarzy raczej Ci powie ze jesteś w 6 tygodniu, bo lekarze bardzo często liczą tygodnie skończone przynajmniej ci z którymi ja się spotkałam tak liczyli

No ale ciężarówki zazwyczaj liczą rozpoczęte tygodnie, bo tak szybciej czas leci no więc ja dziś zaczynam 8 tydzień

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie
Fasolka ma 3,5mm więc maleństwo Następna wizyta 10.06 i powinno być więcej widać. Zrobiłam sobie betę, żeby zobaczyć przyrost (poprzednia w sobotę).
super ze już było widać Maleństwo
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja identycznie

A co do jedzenia, to np. ciasteczka owsiane/jaglane, wafle ryżowe z masłem orzechowym albo migdałowym; kawałki jabłka pokrojone.

Koktajle też są super ja dzisiaj mam: banan, daktyle, jarmuż, jogurt naturalny.
mniam, ale sobie dogadzacie
ja jestem leń i zjadłabym coś dobrego, ale nie che mi się szykować
Cytat:
Napisane przez Vi121 Pokaż wiadomość
Ja właśnie wróciłam od ginekologa.
Zrobił mi dziś USG i z obliczen z ostatniej miesiaczki wychodzi ze jestem w 5tc6dz ale lekarz stwierdził że musiało dojść później do zapłodnienia bo pęcherzyk w macicy jest za mały i że mam przyjść około 2 czerwca i zobaczymy czy się rozwija wszystko. Mam dalej brać kwas foliowy i czekać.. strasznie się boję, że się nie rozwinie moja fasolka
staraj się nie martwić na zapas
Jeśli nie masz regularnych cykli to faktycznie nie wiadomo kiedy owu było a wtedy wiek wg OM nijak się ma do tego jak co wychodzi na usg
Mam nadzieję ze za 2 tygodnie usłyszysz dobre wieści
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość

Dziewczyny, a jakie witaminy bierzecie?
Mi gin powiedziała, że mam łykać 2x 1 tabletkę Foliku 0,4, ale lepiej 1 tabletkę witamin dla kobiet w ciąży (koniecznie z jodem!) i wtedy 1 tabletkę Foliku.
ja biore tylko to co zleciła mi lekarka jak mi zleci jakieś dodatkowe witaminy to będę brać, ale na razie nie dostałam takich wytycznych
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 20:34   #192
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Na jutro do pracy przyszykowane wafle ryżowe z masłem orzechowym + pomarańcza, a na lunch pudding chia z kakao, daktylami, mlekiem kokosowym i bananem
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 20:36   #193
_emma
Zakorzenienie
 
Avatar _emma
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 422
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Zazdroszczę Wam tego, że już wiecie na 100% o ciąży. Dziś byłam strasznie nerwowa i rozdrażniona. Jutro przed pracą idę na betę, umieram z ciekawości mdłości nie mam ale tak jak przy pierwszej ciąży tak i teraz całą jedną noc wymiotowałam Piersi bolą i są powiększone, tak bardzo bym chciała żeby tu i teraz ktoś mi potwierdził ciążę!! Córeczka co chwilę dopytuje się o rodzeństwo i co ja mam jej powiedzieć.. w tym roku skończy 4 latka i od niedawna nie każe siebie nosić bo martwi się o dzidziusia w brzuszku
_emma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 20:40   #194
niezdara
Rozeznanie
 
Avatar niezdara
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 639
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Wróciłam od gina... Dostałam luteinę i witaminy mama dha. Na usg niestety tylko pęcherzyk ale w sumie to dopiero 4t1dz czyli leci 5 tydzień.
Dostałam zwolnieńie do końca maja z racji pracy wsród dzieci (i ich zarazków) Mam nadzieje ze jak pójdę 30 maja to będzie juz serducho.. Lekarz mówi ze zawsze daje dopiero jak serce jest bo rożnie bywa...ale staram sie zakładać optymistyczną wersje.
__________________
Kliknij i zobacz jak staram się żyć, codziennie lepiej niż wczoraj
www.dailybetter.com.pl

Polub mnie https://www.facebook.com/dailybetterblog/
niezdara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 20:42   #195
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Emma a test robiłaś?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 20:56   #196
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

emma mnie nie mdli też wcale ;P

a ja się jeszcze dowiedziałam, że nawet jak zostanę zwolniona/zwolnię się sama/moja umowa nie będzie przedłużona nie dostanę nawet kuroniówki, bo na umowie trzeba mieć 1700+ brutto, a ja nie mam na umowie nawet 1/3 tego
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 22:30   #197
styczen2016
Raczkowanie
 
Avatar styczen2016
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 38
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Dokładnie Ja też powiedziałam 2 najbliższym koleżankom, mąż też najbliższemu koledze w pracy

Z rodzicami czekamy, zwłaszcza z teściową, która nie umie trzymać niektórych informacji dla siebie

Podekscytowana jestem tą niedzielą Mąż też, mówi, że bezwzględnie idzie i chce zobaczyć wszystko
mój się boi na razie, więc go nie zmuszam za bardzo.

Już dawno też zapowiedział, że nie chce być przy porodzie, bo na pewno zemdleje


Na szczęście jakoś mi to nie przeszkadza, zobaczymy co powiem, jak zacznę mieć humory...


Cytat:
Napisane przez Papillon_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a tez jest wam ciagle zimno/chlodno?
Cytat:
Napisane przez candyyfloss Pokaż wiadomość
Może nie ciągle, ale bardzo często czuję zimno lub zimne dreszcze mam. Ale czytałam, że to normalne ponoć

Ja się robię coraz szybciej głodna. I jak już czuję dość mocno głód to mi niedobrze. I nie wiem jakie przekąski mieć pod ręką. Ale chyba owocowe koktajle będę robić.
mi od wczoraj też ciągle zimno.
Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym, że to objaw ciąży i już się zaczynałam martwić, że coś z krążeniem się dzieje.
Ale skoro to się zdarza, to będę marznąć w spokoju

styczen2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 04:59   #198
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Haha, mnie w nocy było ciepło, śpimy nago, a jak wstałam, ubralam długie polarowe spodnie od piżamy, bluzkę z długim rękawem i szlafrok Tż popatrzył na mnie i mówi: nooo, mróz trzaskający widzę

Szamam właśnie jajecznicę na pomidorach i zielonej cebulce, bo mi zrobił

Ja mdłości miałam tragiczne przedwczoraj, prawie nic nie zjadłam, ale to może raczej ze stresu - nowa sytuacja Wczoraj spoko i jadłam normalnie
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 06:55   #199
Terrence
Raczkowanie
 
Avatar Terrence
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 427
GG do Terrence
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Hej dziewczyny. Wczoraj poszłam spać o 19.00 i spałam do 5.30 rano. Takie przeboje ze snem to jedyna zmiana póki co - raz jest bezsenność a raz mega senność.
Terrence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 06:56   #200
czarnulax
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulax
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 14 010
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Byłam wczoraj na wizycie i umarłam ze szczęścia, bo widziałam serduszko Tyle emocji Teraz zaczynam odliczać dni do kolejnej wizyty

W końcu mogę nadrobić, co wczoraj pisałyście, bo się dosyć mocno wczoraj zaprzyjaźniałam z toaletą
__________________
I ślubuję Ci...
czarnulax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:06   #201
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Terrence, mnie też sen mega zmógł wczoraj, przekimałam się jakieś 40 minut o 19, a położyliśmy się 21:30, wstałam o 5:30, ale się super wyspałam

Czarnula, cudownie!
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:09   #202
czarnulax
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulax
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 14 010
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

emma i jak beta?
Dotka kiedy masz wynik?
Vi wszystko będzie dobrze Pewnie później doszło do zapłodnienia. Staraj się być dobrej myśli, trzymam za was kciuki!

Odnośnie tego zimno/ciepło, to mi jest wiecznie zimno. Zawsze byłam zmarzluchem, ale teraz jest jeszcze gorzej. Nie łączyłam tego z ciążą, raczej myślałam, że pewnie tak już mam i tyle. Ale później gdzieś wyczytałam, ze w ciąży to normalne.
__________________
I ślubuję Ci...
czarnulax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:12   #203
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Czarnula, betę mam dzisiaj po 13:00, tylko właśnie chyba źle zrobiłam, bo zrobiłam betę w innym lab niż w sobotę.. Bo do tamtego mi kompletnie nie po drodze no i nie mają wyników online, nie udzielają też informacji przez telefon (baba na mnie nakrzyczała, że w ogóle zapytałam ).

No i niby powinno się po 48h powtórzyć, a ja zrobiłam po 72h, ale chyba to nie jest źle? Wyczytałam, że przyrost powinien być 110 czy tam 114%.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:21   #204
Aleksis91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Witajcie kochane!

Wczoraj po raz pierwszy zobaczyłam pęcherzyk (0.53cm). Jestem bardzo szczęśliwa. Serduszko usłyszę za jakies 2- 3 tygodnie. Myślałam, że ten dzień sie utrzyma niestety w pracy przeżyłam koszmar. Szefowa chce żebym się zwolniła sama więc razem z innymi pracownicami kłamia i mnie oczerniają. Boję się pomysleć jak ten stres źle wpłynał. Oczywiscie nie spałam całą noc, nie mam apetytu i do tego zachorowałam. Ide dzisiaj do lekarza z nadzieją, że da mi zwolnienie co najmniej na 2 tygodnie.

Nie spodziewałam się, że wiadomość o mojej ciąży tak rozzłości szefową a ta w efekcie narobi mi tyle nieprzyjemności.

Mam nadzieję, że u was lepiej..
Aleksis91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:21   #205
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Dotka, dzisiaj rano zrobiłam identycznie, ale zakopałam się jeszcze pod kołdrą ale wczoraj popołudniu i wieczorem to ja się gotowałam tak mi ciepło było - jak menopauza
A z tą betą to moim zdaniem po 72h też może być przecież i tak urośnie i tak, mi w szpitalu kiedyś też robili po 72h

Czarnula to super, aż ci zazdroszczę

Aleksis mówiłam, że szefowe to potwory... Pogadaj z ginem może ze względu na stres da Ci te zwolnienie, a później będziesz sobie przedłużać i może cię szefowa pocałować...
__________________
23.01.2011
01.06.2013


Edytowane przez Papillon_
Czas edycji: 2015-05-20 o 07:23
Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:25   #206
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Pappilon, no tylko naczytałam się, żeby nie robić w innym lab, bo może nie wyjść wiarygodny wynik

Aleksis, okropna ta Twoja szefowa, co za babsko a gdzie pracujesz? Nie wolno Ci się teraz denerwować! 0,53mm to maleństwo! Musisz baardzo teraz dbać o siebie, uważać i dużo odpoczywać, absolutnie żadnych stresów. Jak lekarz da L4, to bierz. Swoją drogą, czemu mówiłaś już w pracy o ciąży, masz szkodliwe warunki?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:40   #207
czarnulax
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulax
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 14 010
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Dotka ja też robiłam po 72h, bo po 48 to wypadało święto.
Aleksis gratulacje za udaną wizytę A z szefową to współczuję Aż tak jej nie na rękę ciężarne? Pogadaj ze swoim ginem tak jak Papillon radzi.

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Dotka jak coś to powtórz badanie w tym samym co za pierwszym razem labie. Ale mam nadzieje, że wszystko wyjdzie ok

Ja już się złapałam na różnicy w różnych laboratoriach przy głupim tsh. Jednego razu myślałam, że zawału dostanę, jak wyjątkowo zrobiłam w innym.
__________________
I ślubuję Ci...
czarnulax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:42   #208
candyyfloss
Zadomowienie
 
Avatar candyyfloss
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 478
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Czarunlax - pozytywnie zazdroszczę widoku serduszka

Aleksis - super, że pęcherzyk jest na miejscu

A mnie cyce zaczynają boleć coraz bardziej - szczególnie po bokach już nie mogę się nawet delikatnie dotknąć.
candyyfloss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 08:20   #209
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Dotka wow gratuluje zgralyscie sie z czarnulka
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 09:13   #210
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Styczniowe mamusie 2016, cz. I :)

Cytat:
Napisane przez _emma Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Wam tego, że już wiecie na 100% o ciąży. Dziś byłam strasznie nerwowa i rozdrażniona. Jutro przed pracą idę na betę, umieram z ciekawości mdłości nie mam ale tak jak przy pierwszej ciąży tak i teraz całą jedną noc wymiotowałam Piersi bolą i są powiększone, tak bardzo bym chciała żeby tu i teraz ktoś mi potwierdził ciążę!! Córeczka co chwilę dopytuje się o rodzeństwo i co ja mam jej powiedzieć.. w tym roku skończy 4 latka i od niedawna nie każe siebie nosić bo martwi się o dzidziusia w brzuszku
za betę
Cytat:
Napisane przez niezdara Pokaż wiadomość
Wróciłam od gina... Dostałam luteinę i witaminy mama dha. Na usg niestety tylko pęcherzyk ale w sumie to dopiero 4t1dz czyli leci 5 tydzień.
Dostałam zwolnieńie do końca maja z racji pracy wsród dzieci (i ich zarazków) Mam nadzieje ze jak pójdę 30 maja to będzie juz serducho.. Lekarz mówi ze zawsze daje dopiero jak serce jest bo rożnie bywa...ale staram sie zakładać optymistyczną wersje.
super że jest już pęcherzyk za 2 tygodnie będzie serduszko
Cytat:
Napisane przez czarnulax Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj na wizycie i umarłam ze szczęścia, bo widziałam serduszko Tyle emocji Teraz zaczynam odliczać dni do kolejnej wizyty
gratuluję serduszka
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Czarnula, betę mam dzisiaj po 13:00, tylko właśnie chyba źle zrobiłam, bo zrobiłam betę w innym lab niż w sobotę.. Bo do tamtego mi kompletnie nie po drodze no i nie mają wyników online, nie udzielają też informacji przez telefon (baba na mnie nakrzyczała, że w ogóle zapytałam ).
no raczej powinno się powtarzać w tym samym, różne odczynniki mogą wpływać na różnice w wyniku
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No i niby powinno się po 48h powtórzyć, a ja zrobiłam po 72h, ale chyba to nie jest źle? Wyczytałam, że przyrost powinien być 110 czy tam 114%.
najlepiej sobie sprawdzić w kalkulatorze przyrost, czy jest prawidłowy Ja sprawdzałam tutaj: http://bellybestfriend.pl/kalkulator-hcg.html
Cytat:
Napisane przez Aleksis91 Pokaż wiadomość
Wczoraj po raz pierwszy zobaczyłam pęcherzyk (0.53cm). Jestem bardzo szczęśliwa. Serduszko usłyszę za jakies 2- 3 tygodnie. Myślałam, że ten dzień sie utrzyma niestety w pracy przeżyłam koszmar. Szefowa chce żebym się zwolniła sama więc razem z innymi pracownicami kłamia i mnie oczerniają. Boję się pomysleć jak ten stres źle wpłynał. Oczywiscie nie spałam całą noc, nie mam apetytu i do tego zachorowałam. Ide dzisiaj do lekarza z nadzieją, że da mi zwolnienie co najmniej na 2 tygodnie.

Nie spodziewałam się, że wiadomość o mojej ciąży tak rozzłości szefową a ta w efekcie narobi mi tyle nieprzyjemności.

Mam nadzieję, że u was lepiej..
gratuluję pęcherzyka i współczuję sytuacji z szefową
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-14 12:50:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:14.