Instynkt tacierzyński czy instynkt przetrwania? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Pokaż wyniki sondy: Jaki instynkt posiadają mężczyźni?
Mężczyźni posiadają instynt przetrwania i tacierzyński 7 33,33%
ężczyźni posiadają tylko instynt przetrwania 3 14,29%
ężczyźni posiadają tylko instynt tacierzyński 3 14,29%
Mężczyźni myślą tylko o seksie 8 38,10%
Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-24, 11:46   #31
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Instynkt tacierzyński czy instynkt przetrwania?

Przeczytaj co dopisalam wyzej, bo moze i jakas doplata do mieszkania meza w Niemczech nalezy sie, moze duzo zarabia na polskie warunki, a na niemieckie moze cos sie bedzie nalezec, nawet niewiele, to zawsze cos, jak sie nalezy, to czemu nie wziac? Rodzinne te podstawowe na tyle i tyle dzieci nalezy sie tu kazdemu, tyle, ze to rodzinne podstawowe, jest dopiero od drugiego dziecka, jak ktos ma tylko jedno dziecko i dochody takie, ze sie nic innego niz to podstawowe rodzinne nie nalezy, to tez nie dostaje nic. Dla mnie to glupie, jedno dziecko ma tez swoje potrzeby, to nie wiem czemu rodzinne dopiero od dwojki... W takim wypadku z jednym dzieckiem to wyplacaja tylko do 3 lat taki zasilek malego dziecka, a od 3 lat dziecka nie ma nic. A od dwojki dzieci jest to podstawowe rodzinne na 2 dzieci plus jak dziecko ma mniej niz 3 lata to tez dostaje dodatkowo ten zasilek malego dziecka, ktory tez potem zabieraja od lat 3.

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Prawda, ze tyle nie wystarczy nawet na wynajem mieszkania, moze, gdybys kiedys mogla isc do pracy, to te wszystkie rodzinne i alimenty plus twoje pobory i by wystarczylo? Ale zeby nie bylo, ze do rozwodu namawiam, bo macie jednak wspolne dziecko i moze da sie zyc razem, moze maz nie jest az tak zly, zeby sie trzeba bylo rozwodzic? Zycze Ci przede wszystkim lekkiego i szczesliwego porodu i zdrowego dzidziusia, a reszta sie sama ulozy.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 12:13   #32
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Instynkt tacierzyński czy instynkt przetrwania?

Dzięki.


Do pracy nie mam jak iść, bo nie mam z kim dziecka zostawić.U mnie żłobek to tylko z pomocy społecznej można dostać(a nie mam na to szans nawet z samymi alimentami i połową kindergeldu-wychodzi za duzo).Dopiero pewnie jak dziecko będzie w wieku przedszkolnym...
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 13:02   #33
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Instynkt tacierzyński czy instynkt przetrwania?

Maharet po urodzeniu dziecka możecie też dostawać, przez ok rok, Elterngeld.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 11:08   #34
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Instynkt tacierzyński czy instynkt przetrwania?

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Dzięki.


Do pracy nie mam jak iść, bo nie mam z kim dziecka zostawić.U mnie żłobek to tylko z pomocy społecznej można dostać(a nie mam na to szans nawet z samymi alimentami i połową kindergeldu-wychodzi za duzo).Dopiero pewnie jak dziecko będzie w wieku przedszkolnym...
To tak jak ja, tez do pracy wracam, dopiero jak najmlodsza pojdzie do przedszkola, czyli jak bedzie miala 3 lata, to za 1 i pol roku. Na szczescie od drugiego dziecka, mozna wziac tu platny urlop wychowawczy do trzecich urodzin ostatniego dziecka, co zrobilam.


Wracajac do tematu, uwazam, ze mezczyzni maja i instynkt przetrwania i instynkt tacierzynski, tak jak i ja mam instynkt przetrwania plus instynkt macierzynski.


Smierc nie jest kresem naszego istnienia - zyjemy w naszych dzieciach i nastepnych pokoleniach. Albowiem oni to dalej my, a nasze ciala to tylko zwiedle liscie na drzewie zycia... -to instynkt przetrwania.


A dbalosc o to, zeby nasze dzieci (w tym nasze geny, czyli my) mialy sie dobrze, dbanie o dzieci, o ich zdrowie, dobre odzywianie, zapewnienie im rozrywki, sportu (sport to zdrowie) itp, takze dbalosc o przyszlosc naszych dzieci, dbalosc np. o dobre wyksztalcenie dzieci, zeby w przyszlosci mialy dobra prace i zylo sie im dobrze, o pozostawienie im troche pieniazkow w przyszlosci itp. -to instynkt tacierzynski, czy macierzynski.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.