Skubanie paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-25, 18:16   #1
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320

Skubanie paznokci


Witajcie
Od lat mam problem ze skubaniem-skrobaniem-dłubaniem paznokci i skórek, ale głównie paznokci. Chciałabym przestać ale to silniejsze ode mnie, nawet teraz pisząc to zdanie odruchowo dłubię ;]
Owszem jestem nerwusem, skórkom na wargach czy krostkom też nie odpuszczę, ale chciałabym zerwać z nałogiem Pomijając fatalny wygląd moich pazurów - wiecznie rozdwojone, słabe - jest to krępujące w wielu sytuacjach, np na rozmowie o pracę.
Jest może ktoś z takim problemem? Macie na to sposób?
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 11:40   #2
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Skubanie paznokci

czesc... mam ten sam problem! ja zwykle obdlubuje jak jestem nerwowa ale tez jak np czytam pasjonujaca ksiazke lub ogladam film... okropne to bo czasem naprawde potrafie sobie zrobic krzywde! w moim przypadku pomaga lakier na paznokciach - wtedy "widze ze sa ladne" i jest mi latwiej sie powstrzymac. i krem do rak w ilosciach hurtowych zeby nie powstawaly suche skorki zachecajace do obdlubywania.
co do ust to chodze zawsze z pomadka ochronna w kieszeni i smaruje bez przerwy (az sie ze mnie w pracy smieja lepiej zeby sie smiali ze sie ciagle smaruje pomadka niz zeby musieli patrzec na obdlubane usta (taaa... ja potem wszystkim wmawiam ze mi febra wyszla...).
te wszystkie sposoby jednak nie zawsze dzialaja.. czasem wystarczy jakas stresujaca sytuacja lub chwila zamyslenia i... trzeba sie ciagle kontrolowac!
wiec widzisz, AjriszMarta nie jestes sama z tym problemem - to zapewne jakis syndrom czegostam jest i ma jakas madra nazwe pozdrawiam!

aha... moj tz jak mnie przylapie na obdlubywaniu, nawet np. w towarzystwie, to mnie bierze za reke i mi nie pozwala dlubac... tak dyskretnie.. to tez pomaga!

Edytowane przez poldzik
Czas edycji: 2011-04-26 o 11:43 Powód: dopisek
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 13:05   #3
even_number
Raczkowanie
 
Avatar even_number
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 188
Dot.: Skubanie paznokci

też tak miałam.
wiecie co mi pomogło?
wziewam się za siebie, bo, ani chłopaka za rękę, ani nic

najlepiej chociaż minimalnie je ukształtować i pomalować bezbarwnym lakierem.
wtedy się ładniej prezentują, a jak po kilku dniach odrosną to aż żal do dzioba brać ; )

+ olejek rycynowy i cytrynka codziennie.
even_number jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 14:09   #4
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Skubanie paznokci

Dzięki za odzew, drogie panie Miło zobaczyć że nie jestem sama Fajnie że wam się udaje panować nad tym odruchem. Już nawet palenie łatwiej rzucić :P

poldzik - też mam akcję pomadkowania kilka równolegle, parę w torebce, po kieszeniach, w domu, kilka produkcji własnej (z masła shea z czym popadnie, nie są szałowe ale własne, jaka satysfakcja). Pozazdrościć TŻta

Olejek rycynowy w stałym użytku +olejek herbaciany ostatnio ale nie widzę specjalnej różnicy poza doraźną poprawą przez nawilżenie ale lubię rytuał.
Spróbuję kupić dobrą odżywkę lakierową bądź zainwestować w manicure
__________________
Falowana!


Edytowane przez AjriszMarta
Czas edycji: 2011-04-26 o 14:16
AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 11:30   #5
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Skubanie paznokci

Mnie się wydaje, że jedyny sposób na to, to świadomość, że to robisz i chęć poprawy....nie wierzę w żadne magiczne sposoby

ja obgryzałam pazury latami, to trochę co innego, ale mechanizm działania na tej samej zasadzie...

bądź świadoma tego co robisz, zajmij ręce czymś innym (ziarenka słonecznika np?), pomaga też zrobienie z nimi porządku, spraw żeby wyglądały ładnie, wtedy będzie szkoda ich zniszczyć
(opiować, pomalować odżywką chociaż)

powodzenia
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 15:45   #6
morelka37
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 85
Dot.: Skubanie paznokci

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Witajcie
Od lat mam problem ze skubaniem-skrobaniem-dłubaniem paznokci i skórek, ale głównie paznokci. Chciałabym przestać ale to silniejsze ode mnie, nawet teraz pisząc to zdanie odruchowo dłubię ;]
Owszem jestem nerwusem, skórkom na wargach czy krostkom też nie odpuszczę, ale chciałabym zerwać z nałogiem Pomijając fatalny wygląd moich pazurów - wiecznie rozdwojone, słabe - jest to krępujące w wielu sytuacjach, np na rozmowie o pracę.
Jest może ktoś z takim problemem? Macie na to sposób?
Brak Ci witamin idz do dermatologa to ci przepisze na rozdwajanie a wogóle masz nerwicę ,to gdzie indziej jest problem zapewne
morelka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:10   #7
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Skubanie paznokci

Cytat:
Napisane przez morelka37 Pokaż wiadomość
Brak Ci witamin idz do dermatologa to ci przepisze na rozdwajanie a wogóle masz nerwicę ,to gdzie indziej jest problem zapewne
Biorę witaminy, piję zioła, smaruję kremami. Dermatolog nie umie mi pomóc bo to jest kwestia zwalczenia odruchu. Dziękuję za odp ale niestety to niewiele pomaga.
Poszukuję konkretnych porad bo mam do zwalczenia konkretny utrwalony odruch.

Powiem że pomalowanie pomaga, jeden CAŁY dzień nie skubałam
Ale to mało bo tylko jeden dzień nie skubałam ;]

Jako motywację za to podam taki inny przykład. Jechałam pociągiem ok. 1,5h. Koło mnie siedziała dziewczyna i cały ten czas miała niespokojne ręce: a to paznokcie, a to skórki, zegarek, nitka w rękawie, szew w spodniach, non stop ruch. Moim zdaniem nie wyglądało to fajnie i czuję się zmotywowana nie machać ludziom rękami przed nosem
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 16:52   #8
morelka37
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 85
Dot.: Skubanie paznokci

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Biorę witaminy, piję zioła, smaruję kremami. Dermatolog nie umie mi pomóc bo to jest kwestia zwalczenia odruchu. Dziękuję za odp ale niestety to niewiele pomaga.
Poszukuję konkretnych porad bo mam do zwalczenia konkretny utrwalony odruch.

Powiem że pomalowanie pomaga, jeden CAŁY dzień nie skubałam
Ale to mało bo tylko jeden dzień nie skubałam ;]

Jako motywację za to podam taki inny przykład. Jechałam pociągiem ok. 1,5h. Koło mnie siedziała dziewczyna i cały ten czas miała niespokojne ręce: a to paznokcie, a to skórki, zegarek, nitka w rękawie, szew w spodniach, non stop ruch. Moim zdaniem nie wyglądało to fajnie i czuję się zmotywowana nie machać ludziom rękami przed nosem
Może jakieś przeżycia na to wpływają ,stres w dzisiejszych czasach to nie nowość .
morelka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 21:01   #9
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Skubanie paznokci

Cytat:
Napisane przez morelka37 Pokaż wiadomość
Może jakieś przeżycia na to wpływają ,stres w dzisiejszych czasach to nie nowość .
Na pewno tak jest... Jestem nerwus i wiem o tym nie od dziś. Niestety nie da się wyeliminować stresu z życia, no i nie skubię w konkretnie stresujących sytuacjach tylko ciągle, bezwiednie.
Jak rzucałam palenie to pomagały mi czynności zastępcze, np podjadanie jabłek i cukierki, rytuały związane ze świeżym zapachem.
Szukam podobnej czynności zastępczej na te pazury nieszczęsne, żeby sobie pomóc w pierwszej fazie "rzucania"

Dziękuję Wam za pomoc Zajrzę jeszcze do wątku o obgryzaniu za inspiracją
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.