Uczulenie na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-18, 10:59   #1
Lichii
Przyczajenie
 
Avatar Lichii
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12

Uczulenie na twarzy


Witam wszystkich,
Wczoraj zauważyłam na swoim policzku czerwoną plamkę, która leciutko swędziała. Nie przejęłam się tym. Dzisiaj rano obudziłam się ze strasznie zapuchniętymi oczami. Cały ten obszar okropnie swędzi i wyglądam wręcz okropnie.

Nie jadłam ostatnio nic takiego. Odstawiłam 3 dniowy antybiotyk ale nie sądzę aby to było to. Co mogę zrobić, żeby chociaż ta opuchlizna zeszła? I to jak najszybciej.

Dodam jeszcze, że znalazłam maść "hydrocortisonum" ale nie jestem pewna czy pomoże...

Pozdrawiam i witam na forum
Lichii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 13:01   #2
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Uczulenie na twarzy

Cytat:
Napisane przez Lichii Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,
Wczoraj zauważyłam na swoim policzku czerwoną plamkę, która leciutko swędziała. Nie przejęłam się tym. Dzisiaj rano obudziłam się ze strasznie zapuchniętymi oczami. Cały ten obszar okropnie swędzi i wyglądam wręcz okropnie.

Nie jadłam ostatnio nic takiego. Odstawiłam 3 dniowy antybiotyk ale nie sądzę aby to było to. Co mogę zrobić, żeby chociaż ta opuchlizna zeszła? I to jak najszybciej.

Dodam jeszcze, że znalazłam maść "hydrocortisonum" ale nie jestem pewna czy pomoże...

Pozdrawiam i witam na forum
To może być opóźniona reakcja na antybiotyk. A kiedy odstawiłaś antybiotyk?

Hydrocortisonum jest lekiem sterydowym, delikatnym co prawda, ale nie polecałabym stosowania go pod oczy. Najlepiej, gdybyś skontaktowała się z lekarzem, który przepisał Ci antybiotyk lub z dermatologiem.
A na obecna chwilę możesz doustnie zastosować wapno (2 razy dziennie) i tabletki przeciwalergiczne (allertec, alerzina, allegra). Zmniejszą obrzęk i zaczerwienienie.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 15:06   #3
Lichii
Przyczajenie
 
Avatar Lichii
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Uczulenie na twarzy

Cytat:
Napisane przez AniaLB Pokaż wiadomość
To może być opóźniona reakcja na antybiotyk. A kiedy odstawiłaś antybiotyk?
To był antybiotyk 3dniowy. Brałam go od poniedziałku do środy.
Zadzwoniłam do apteki. Farmaceuta powiedział, że mogę zastosować tamtą maść. Mam tylko nadzieje, że szybko przejdzie.

Dziękuję za pomoc!
Lichii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-18 16:06:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.