Ginekolog-endokrynolog-psychiatra - błędne koło - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-08, 12:13   #1
mormonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Unhappy

Ginekolog-endokrynolog-psychiatra - błędne koło


Witam,

mój problem jest trochę złożony i przyznam że potrzebny mi bardziej dr. House..jakaś dobra rada...albo ktoś kto miał podobne problemy...



a jest ich kilka i nie wiem jak im zaradzić, może Wy będziecie mieli trochę inne spojrzenie i mi pomożecie.

1 problem - choroba psychiczna
Tak, to trudne ale jestem chora, leczę się od roku na depresję, i z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, lekarz podejrzewa u mnie albo Chorobę Afektywną Dwubiegunową albo Borderline - do pełnej diagnozy potrzebujemy jeszcze czasu, testów itd.
otarłam się o szpital psychiatryczny... po prostu koszmar

2. problem - bardzo duże libido
był pewien okres czasu w którym prowadziłam intensywne życie seksualne - miałam w okresie 2 miesięcy ok 50 partnerów seksualnych i wciąż czułam że moje potrzebny nie są spełnione - psychiatra przepisał leki na obniżenie popędu, poszłam na psychoterapię, zrobiłam testy na HIV i na szczęście w tym amoku nie zaszłam w ciążę.
nie umiem powstrzymać się od seksu - to jest poza mną

3. problem - hormony
od ponad roku bardzo rosną mi włosy - na buzi, i całym ciele..bleee..
nie mogę do końca ich zbadać bo mam bardzo nieregularne cykle miesiączkowe - 54 dni, 28 dni, 60 dni, 35 dni, 45 dni...
to jest koszmarne..
ciągle podejrzewam ciążę, ciągle żyje w stresie...a okresy robią się coraz boleśniejsze i zaczynam mieć PMS (naprawdę mi wtedy odbija)

4. problem - mężczyzna
trochę się uspokoiło w moim życiu, terapia, leki i dużo samozaparcia spowodowały polepszenie stanu zdrowia nie ma już tylu myśli samobójczych ani seksualnego amoku..
i pojawił się mężczyzna ten JEDYNY...
chciałabym się zabezpieczyć by mieć pewność że nie zajdę w ciążę - moja kondycja psychiczna byłaby tragedią dla mojego dziecka


i tu jest to z czym przychodzę..
biorę tabletki antydepresyjne, w okresach kiedy jest bardzo źle są to bardzo silne leki...

Co mam zrobić by dobrać sobie leki?
Czy w ogóle moge je brać?

- Nie piszcie idź do lekarza..byłam u 4 lekarzy..wydałam prawie 500 zł i wciąż nic nie wiem...albo machają ręką, albo bez żadnych badań przepiszą mi tabletki antykoncepcyjne albo mam zrobić badania które są bardzo drogie bez żadnej informacji po co one są...byłam prywatnie i na NFZ...u ginekologa i endokrynologa...lekarz w ogóle mnie nie słucha..
jak opowiadam o libido - wysyła mnie do seksuologa...mam wrażenie że oni nie myślą całościowo tylko o swojej działce.. a wszystko się przeciąga w czasie..i może zdarzyć się tragedia

jestem już trochę tym zmęczona, mój mężczyzna też bo nie chce żebym traciła zdrowie na tabletkach a zarazem nie możemy się modlić oto by gumka nie pękła bo to wprowadzi stres...
a stres = powrót do początku choroby którą w dużym stopniu "ogarnęłam"

i mam nadzieję że mnie tu nie zlinczujecie jeśli temat was nie zainteresuje
mormonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 16:03   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Ginekolog-endokrynolog-psychiatra - błędne koło

Witaj
wygląda na to że nieco Cie zaniedbali...
odpowiedz proszę , na konkretne pytania - jeśli chcesz - to mogę jedynie napisac co myślę na podstawie mojej wiedzy

przede wszystkim:
-ile masz lat
- wzrost
- waga
-kiedy zaczęły się problemy psychiczne/pierwsze objawy w ogóle
- kiedy nadmierne libido
- kiedy wzmożony nastrój/rozumiem,że taki miałaś?
- miałs też epizod depresyjny?
- ile epizodów w sumie było
- ile w ciągu roku
- ile trwały epizody
- jak spałaś w czasie epizodu/ile godzin?
- nastrój jeśli jest zły (w epizodzie depresyjnym) to rano gorszy czy
wieczorem?
- jakie leki psychotropowe brałaś i (BARDZO ISTOTNE!) jaka była na nie reakcja - somatyczna i psychiczna
- co bierzesz od psychiatry teraz
- jeśli masz CHAD lub BPD to oprócz leków przeciwdepresyjnych spodziewałabym sie czegos normotymicznego?!
- jakie badania zrobili psychiatrzy? TK,SPECT, MRI, EEG?
badania laboratoryjne - zrobili jakieś hormony? albo może endokrynolog lub ginekolog Ci zrobił?
- albo może Ty zrobiłaś coś z tego:testosteron,SHBG,and rostendion,17OHprogestero n,test z deksametazonem, prolaktyna,TSH?
- chorujesz na cokolwiek masz jakieś dolegliwości, objawy?
- od kiedy miesiączki są niereguralne? czy wcześniej były reguralne (co ile dni i ile trwało krwawienie), czy teraz coś się zmieniło?mniej obfite krwawienia? albo czasem bardziej obfite? opisz
-odczuwasz bole owulacyjne/masz plamienia owulacyjne?
- opisz gdzie masz to nadmierne owłosienie
- czy Twoja łechtaczka sie powiększyła?
- czy obniżyła Ci sie barwa głosu?
-przytyłaś bez zmieny diety i trybu życia?
-czy masz na ciele różowe rozstepy (na tułowiu)?
- wydzielina z piersi/sprawdź uciskając
- widzisz dobrze -weź coś czerwonego, wychyl wyprostowaną rękę na wysokości conajmniej barku, jak najdalej do tyłu, za siebie, a nastepnie powoli przesuwaj wyprostowaną rękę (trzymanana tej samej wysokości) do punktu na wprost siebie; głową nie poruszaj,zapamiętaj w którym momencie spostrzegłaś czerwony przedmiot w swoim polu widzenia!powinnaś go widziec 'kątem' oka gdy bedzie jeszcze za twoim uczem,tak samo sprawdź drugie oko
- czy w rodzinie ktos choruje na choroby psychiczne?
- miałaś jakies urazy głowy?jakie?
- jakieś operacje przebyłaś?
- leki jakies przyjmujesz/inne niż od psychiatry?
- co przyjmujesz od ginekologa/endokrynologa?
- było USG narządu rodnego?
- początek zaburzeń psychicznych był raczej nagły czy powolny?
- czy miałaś objawy psychotyczne - urojenia,omamy, duże nasilenie gonitwy myśli, zerwanie kontaktu z rzeczywistością
- czy miałaś napady lęku?nagły strach bez uchwytnej przyczyny
- czy jeśli miałaś depresję to raczej nie jadłaś czy jadłaś nadmiernie
-czy podczas depresji miałaś ochote na seks?
-czy podczas manii oprócz ochoty na współżycie i dobredo nastroju byłaś też nadaktywna ruchowo?mało spałaś? mało jadłaś?
-czy brałas jakieś substancje psychoaktywne?
-czy często czujesz sie odrzucona?
-czy uprawiałas seks dla fizycznej przyjemnosci,zaspokojenia ,popędu,
-czy raczej dla zapełnienia pustki emocjonalnej? a wcześniej?przed wzmożeniem libido jak było? czy kontakty seksualne zapełniały jakby dziurę uczuciową?

przepraszam za bałagan w tych pytaniach
tak naprawdę nic nie zastąpi badania i oglądu pacjenta...
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 16:25   #3
tusamolot
Rozeznanie
 
Avatar tusamolot
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 773
Dot.: Ginekolog-endokrynolog-psychiatra - błędne koło

um,mormonka,czy opowiadałaś psychiatrze o swoim wzmożonym popędzie seksualnym? osoby z bordelinem i dwubiegunówką bardzo często mają skłonności do kompulsywnego seksu - pewnie o tym wiesz,ale rozdzieliłaś to w swoim poście,a ja traktowałabym to raczej jako jeden problem

niestety nie wiem co ci poradzić - nie chcę pisać jak wszyscy inni o musie pójścia do lekarza,ale to chyba jedyne co możesz zrobić. niektóre leki antydepresyjne powodują poważne skutki uboczne i nie mogą być łączone z lekami antykoncepcyjnymi,szczegó lnie,że większość z nich powoduje spadek nastroju co u osób chorych na depresję wcale nie robi lepiej


jeśli jesteś z warszawy mogę polecić ci dobrego ginekologa , a i tak polecam pytać wśród znajomych o porządnych lekarzy,bo z tego co piszesz,na takich nie trafiłaś

jeszcze dodam,że piszę to z punktu widzenia kogoś również dwubiegunowego
__________________
when the day is long and the night is yours alone,
when you think you've had enough of this life

hang on

2419 - niezwykłej miłości nie pokonają zwykłe kilometry!
tusamolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 08:43   #4
mormonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Ginekolog-endokrynolog-psychiatra - błędne koło

Fankapsychiatrii - napisałam do Ciebie na PW


Rozmawiałam z psychiatrą o tym seksie i powiedziała (bo to kobieta) że to normalne że chcę poszaleć...

Rozdzielałam to w swoim poście, bo w okresie depresyjnym wciąż miałam wzmożoną ochotę na seks..tylko ten seks był zupełnie inny - bardzo brutalny, bardzo przypadkowy i bardzo nieprzemyślany - tak sobie myślałam że jak nie umiem się sama zabić to zabije mnie albo nienormalny kochanek (często śmiałam się z ich umiejętności seksualnych, raz miałam taki nastrój że koleś mnie trochę wkurzył i wyszłam w "trakcie" bardzo bardzo się zdenerwował potem) albo zarażę się HIV czy innym ustrojstwem...

ciągle szukam dobrego ginekologa..
ale...
mam ciężką sytuację finansową - jestem bezrobotna (straciłam pracę w okresie depresji) i testowanie tych ignoranckich lekarzy nie jest czymś na co mnie stać...do kogo teraz pójdę to będzie już musiało być na 100% tym kto mi pomoże...
mormonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 10:31   #5
tusamolot
Rozeznanie
 
Avatar tusamolot
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 773
Dot.: Ginekolog-endokrynolog-psychiatra - błędne koło

Cytat:
Napisane przez mormonka Pokaż wiadomość
Fankapsychiatrii - napisałam do Ciebie na PW


Rozmawiałam z psychiatrą o tym seksie i powiedziała (bo to kobieta) że to normalne że chcę poszaleć...

Rozdzielałam to w swoim poście, bo w okresie depresyjnym wciąż miałam wzmożoną ochotę na seks..tylko ten seks był zupełnie inny - bardzo brutalny, bardzo przypadkowy i bardzo nieprzemyślany - tak sobie myślałam że jak nie umiem się sama zabić to zabije mnie albo nienormalny kochanek (często śmiałam się z ich umiejętności seksualnych, raz miałam taki nastrój że koleś mnie trochę wkurzył i wyszłam w "trakcie" bardzo bardzo się zdenerwował potem) albo zarażę się HIV czy innym ustrojstwem...

ciągle szukam dobrego ginekologa..
ale...
mam ciężką sytuację finansową - jestem bezrobotna (straciłam pracę w okresie depresji) i testowanie tych ignoranckich lekarzy nie jest czymś na co mnie stać...do kogo teraz pójdę to będzie już musiało być na 100% tym kto mi pomoże...
twój psychiatra to idiotka. to co opisujesz to jest zdecydowanie seks kompulsywny,a to zdecydowanie domena dwubiegunowców i borderów. jesteś na huśtawce i twoje potrzeby również na niej są , a seks najpewniej traktujesz podświadomie zarówno jako odskocznię i sposób wyładowania się,jak i element autodestruktywny... tyle przynajmniej mogę powiedzieć wiedząc po sobie i mając podobne problemy (psychiczne,całej reszty nie porównuję )

poszukaj kogoś na serwisie znanylekarz.pl , ja tam znalazłam swoją ginekolog - miała fantastyczne opinie i rzeczywiście mogę to potwierdzić. na twoim miejscu zanim umówiłabym się na samą wizytę,prosiłabym o możliwość rozmowy - myślę,że większość prywatnych lekarzy na to pójdzie bo oni mimo wszystko starają się o klientów. na tej rozmowie wyłóż swój problem i spróbuj ocenić fachowość lekarza. z jakiego miasta jesteś?
__________________
when the day is long and the night is yours alone,
when you think you've had enough of this life

hang on

2419 - niezwykłej miłości nie pokonają zwykłe kilometry!
tusamolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 16:50   #6
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: Ginekolog-endokrynolog-psychiatra - błędne koło

O Jezu tyle chorób na raz to ja jeszcze nie widziałam wiec się nawet nie odzywam,ale zycze wszystkiego dobrego i powrotu do zdrowia
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 07:11   #7
saura
Raczkowanie
 
Avatar saura
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 199
Dot.: Ginekolog-endokrynolog-psychiatra - błędne koło

Cytat:
Napisane przez tusamolot Pokaż wiadomość
twój psychiatra to idiotka. to co opisujesz to jest zdecydowanie seks kompulsywny,a to zdecydowanie domena dwubiegunowców i borderów. jesteś na huśtawce i twoje potrzeby również na niej są , a seks najpewniej traktujesz podświadomie zarówno jako odskocznię i sposób wyładowania się,jak i element autodestruktywny... tyle przynajmniej mogę powiedzieć wiedząc po sobie i mając podobne problemy (psychiczne,całej reszty nie porównuję )
skąd ja to znam... życie na krawędzi. niebezpieczny seks. borderline. te tematy nie są mi obce...
saura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.