Internet mobilny- czy ktoś ma? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-18, 11:51   #1
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Question

Internet mobilny- czy ktoś ma?


Cześć dziewczyny,

Mieszkam za granicą, w UK i posiadam internet mobilny. Chciałabym takowy założyć rodzicom w Polsce, jako iż oni nie mają telefonu stacjonarnego- przeprowadzili się do domku, gdzie powstaje nowe osiedle i nie ma jeszcze lini.
Niestety rozmowy z rodzicami na komórkę kosztują mnie fortunę. Ostatnio zaczęłam dzwonić ze SKYPE, aczkolwiek to również nie jest zadowalająco tani sposób, jako że dzwonię bardzo często.

Jedynym sposobem na ograniczenie kosztów wydaje mi się opłacenie im internetu mobilnego.
Taki prezent na gwiazdkę

Niestety jako iż nie mieszkam w Polsce, nie wiem która firma ma najlepsze oferty- fakt, oferty mogę sprawdzić na ich stronach, aczkolwiek chodzi mi o wiarygodność. O to, kto rzeczywiście daje to co oferuje. Który internet jest najlepszy, najszybszy i ma najlepszą cenę.

Proszę o porady!

Dziękuję
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 13:21   #2
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

jezeli duze miasto to raczej bez znaczenia bo wszystkie beda dobrze dzialac a jesli mniejsze to plusa raczej polecam ja mam orange i chodzi ale wolno
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 18:47   #3
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Chyba muszę uznać moje miasto za małe.

Candy, a mogę zapytać ile Ty płacisz za swój internet?
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 20:07   #4
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

w Play można sprawdzić zasięg na stronie ja mam, polecam. 45 zł miesiecznie i nawet nawet choć neostrada była lepsza ale też niestety nie mam telefonu (i nie planuje). Możliwe, że na nowe osiedle jakiś operator będzie zakładał internet radiowy, to też godne uwagi
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 20:26   #5
Kamilka125p
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka125p
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 71
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
w Play można sprawdzić zasięg na stronie ja mam, polecam. 45 zł miesiecznie i nawet nawet choć neostrada była lepsza ale też niestety nie mam telefonu (i nie planuje). Możliwe, że na nowe osiedle jakiś operator będzie zakładał internet radiowy, to też godne uwagi
Ja również polecam Play. U mnie już ponad rok działa bez zarzutu Płacę 45 zł miesięcznie. Koszty założenia to starter za 9 zł i modem za 49zł - taki na USB, podłączasz, krótka instalacja i działa.
Jeśli chodzi o zasięg to mieszkam w mieście i jest ok, u koleżanki na wiosce - 30 km ode mnie nie chciał działać. Ale z tego co wiem u nich jest możliwość testowania a o zasięg trzeba by było wypytać u nich w najbliższym punkcie.
Rozmowy przez Skype'a są płynne, nic nie przycina tak jak mi się to zdarzało na radiowym necie.
Pozdrawiam
Kamilka125p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 20:42   #6
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

ja mam Play i nie polecam. mam 5GB za 45zł.
fakt, cenowo korzystnie, z zasięgiem też nie mam problemu.
ale nie wiem co sie dzieje, ze co chwile rozłącza mi się internet i jak probuję podłączyć to wyskakuje jakiś błąd modemu. jedyne wyjście, żeby połączyć się ponownie to uruchomić ponownie komputer. a na domiar złego rozłącza się coraz częściej, dzisiaj już conajmniej 7 razy musiałam uruchamiać ponownie komputer.
co dziwne przez pierwszy tydzień wszystko śmigało aż miło a teraz takie coś...
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 20:48   #7
Kamilka125p
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka125p
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 71
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
ja mam Play i nie polecam. mam 5GB za 45zł.
fakt, cenowo korzystnie, z zasięgiem też nie mam problemu.
ale nie wiem co sie dzieje, ze co chwile rozłącza mi się internet i jak probuję podłączyć to wyskakuje jakiś błąd modemu. jedyne wyjście, żeby połączyć się ponownie to uruchomić ponownie komputer. a na domiar złego rozłącza się coraz częściej, dzisiaj już conajmniej 7 razy musiałam uruchamiać ponownie komputer.
co dziwne przez pierwszy tydzień wszystko śmigało aż miło a teraz takie coś...
Może spróbuj podejść do nich z modemem, bo może to on szwankuje. Ja używam Play'a ponad rok i tak jak wspomniałam wyżej - nie mam z nim problemów. Może z 5 razy przez ten okres zdarzyło się że się sam rozłączył ale wystarczyło kliknąć "połącz" i wszystko było ok
Kamilka125p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 06:31   #8
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

mi sie juz konczy umowa i place 60 zl(2 lata temu bralam) ale teraz sa tansze oferty i nie polecam modemu usb bo mi sie ta wtyczka ulamala i nie uznali relkamacji musialam 600 zl za modem nowy placic nie wiem jak jest w innych sieciach
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 15:00   #9
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez candy111 Pokaż wiadomość
mi sie juz konczy umowa i place 60 zl(2 lata temu bralam) ale teraz sa tansze oferty i nie polecam modemu usb bo mi sie ta wtyczka ulamala i nie uznali relkamacji musialam 600 zl za modem nowy placic nie wiem jak jest w innych sieciach
600zl za nowy modem?? Chryste Panie! Ja w UK za nowy zapłaciłabym ok 30funtów. Zdzierstwo


Właśnie na ten za 45zł się zdecyduję na rok czasu, prawdopodobnie. Mama ma jechać jutro i sprawdzić czy na pewno będzie zasięg i czy można zapłacić za rok z góry


Czy ktoś poleca inne sieci może?
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 14:17   #10
kilinka
Raczkowanie
 
Avatar kilinka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 127
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

W tej chwili tylko dwie sieci maja atrakcyjne oferty. Orange i Play. I to w tej kolejnosci. Orange ostatnio wprowadzili nowe limity transferu, ktore sa bardzo atrakcyjne jak na nasz rynek. Cenowo tez sa bardzo znosni. Play ma ceny na mniej wiecej na tym samym poziomie, ale jakosc polaczenia jest o wiele gorsza. Orange w taryfach od 75 zl w gore ma w ofercie jeszcze technologie cdma, czyli szybki net, ktory ma dzialac poza miastem.

W orange w miastach ma max. predkosc 7,2 Mbps. Play 1 Mbps. Tyle faktow.
kilinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 06:28   #11
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Dziękuję dziewczyny za porady Rodzice niestety zrezygnowali z mojego prezentu, ponieważ tacie w pracy poradzili, iż u nas w mieście takie internety nie są popularne ze względu na kiepski zasięg i ogólne działanie

kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-30, 10:05   #12
kilinka
Raczkowanie
 
Avatar kilinka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 127
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Nie rezygnujcie tak latwo. Tylko sprawdzcie zasieg cdma. Podejrzewam, ze malo kto slyszal o tej technologii. Sprawdz na mapce btsow. Moze tak byc, ze rzeczywiscie oferta orange bedzie rozwiazaniem w tej sytuacji.

link: http://www.orange.pl/portal/map/map/...=1259575498698

oraz

http://www.orange.pl/portal/map/map/...icleId=4103855
kilinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 06:21   #13
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

podobno od stycznia cyfrowy polsat ma miec moblilny internet
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 12:51   #14
kilinka
Raczkowanie
 
Avatar kilinka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 127
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

no tak, ale zanim zbuduja infrastrukture, ktora jakkolwiek moze rywalizowac ze starszymi operatorami, to troche minie. To bedzie tak jak w przypadku playa, nie bedzie to calkowicie mobilna oferta. Ja podtrzymuje swoja opinie. Szczegolnie jezeli chodzi o mniejsze miejscowosci. Lepszej oferty niz Orange Free w tej chwili na rynku nie ma.
kilinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 11:27   #15
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Witam! Jestem studentką i potrzebuję internetu w wynajmowanym mieszkaniu. Nie chcę wiązać się umową, bo nie wiadomo ile będę tam mieszkać. Mieszkanie jest w nowym budownictwie, znalazłam tylko jedną firmę, która tam dociera z internetem, niestety umowa na czas nieokreślony to koszt 90 zł miesięcznie za prędkość 4 gb +150 za podłączenie .
W związku z tym mam pytanie: jak działa ten internet mobilny? Mogę używać go tylko na jednym komputerze? Czy nie ma żadnych przerw itp? Jaka tam jest prędkość (bo nigdy nie podają?) Co z tymi limitami? Jeśli korzystam dużo z komputera (filmy, seriale, cały dzień Facebook i Skype, czasami ściągam muzykę, oglądam teledyski) to te limity typu 5 gb zużyję w 2 dni? Co potem? Czy są jakieś oferty bez tych limitów? I jaka firma ma najlepszą ofertę?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 11:51   #16
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Witam! Jestem studentką i potrzebuję internetu w wynajmowanym mieszkaniu. Nie chcę wiązać się umową, bo nie wiadomo ile będę tam mieszkać. Mieszkanie jest w nowym budownictwie, znalazłam tylko jedną firmę, która tam dociera z internetem, niestety umowa na czas nieokreślony to koszt 90 zł miesięcznie za prędkość 4 gb +150 za podłączenie .
W związku z tym mam pytanie: jak działa ten internet mobilny? Mogę używać go tylko na jednym komputerze? Czy nie ma żadnych przerw itp? Jaka tam jest prędkość (bo nigdy nie podają?) Co z tymi limitami? Jeśli korzystam dużo z komputera (filmy, seriale, cały dzień Facebook i Skype, czasami ściągam muzykę, oglądam teledyski) to te limity typu 5 gb zużyję w 2 dni? Co potem? Czy są jakieś oferty bez tych limitów? I jaka firma ma najlepszą ofertę?
Ja miałam mobilny internet na kartę z Play. 2 GB za 30 złotych, 5 GB za 50 złotych.
W dużym mieście działa super. Ja mieszkam na wsi, i zasięg mam tylko przy oknie, ale ja nie narzekam, bo mi nie potrzeba super szybkiego internetu.
Neta możesz używać na każdym kompie, musisz najpierw zainstalować sterowniki, ale to proste. Wkładasz modem i instalujesz.
Przerwy się zdarzają, o ile masz słaby zasięg.
Prędkość akurat w tym na kartę to chyba do 2mb/s. (i to piszą na stronie)
Jeżeli masz zamiar ściągać przy tym internecie seriale, filmy itp. to zapomnij o tym rozwiązaniu nawet. Zużyjesz, film ma np. 500 MB, to już Ci leci z transferu.
Transfer się kończy = nie masz neta.
Nie ma ofert bez limitów. Możesz sobie wykupić 15 GB za 125 złotych, ale to jest bardzo drogo.
Chyba można w internecie na kartę w Play aktywować sobie nocny transfer, czyli że masz net bez limitu od północy do 9 rano, ale to koszt 10 złotych.


Ja mam teraz internet w Play na umowę na rok. Za 7 GB płacę 39 złotych, ale to jest zniżka, bo ja już miałam modem. W tym mam pakiet społecznościowy, czyli kiedy jestem na FB czy NK, nie zjada mi transferu.
Na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad tą krotką umową na rok. Musisz też mieć oczywiście modem, możesz go zakupić od razu w sieci, albo gdzieś na Allegro.

Poza tym, te wszystkie informacje są w internecie, i w wielu wątkach na Wizażu. Wystarczy poszukać, i przejrzeć oferty operatorów...
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 12:41   #17
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Czyli muszę zrezygnować z tego mieszkania . szkoda, bo jest naprawdę idealne, pomijając ten internet. umowa na rok odpada, bo będę tam mieszkała tylko do czerwca. umów na pół roku niestety żadna firma nie ma. na czas nieokreślony jest za droga.
ale modem to chyba każda firma sama daje?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 12:48   #18
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Czyli muszę zrezygnować z tego mieszkania . szkoda, bo jest naprawdę idealne, pomijając ten internet. umowa na rok odpada, bo będę tam mieszkała tylko do czerwca. umów na pół roku niestety żadna firma nie ma. na czas nieokreślony jest za droga.
ale modem to chyba każda firma sama daje?
A nie możesz poprostu ograniczyć ściągania dużych rzeczy, czy to jest Ci konieczne potrzebne do funkcjonowania?
Modem możesz w sieci kupić, albo z umową wziać.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 13:12   #19
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
A nie możesz poprostu ograniczyć ściągania dużych rzeczy, czy to jest Ci konieczne potrzebne do funkcjonowania?
Modem możesz w sieci kupić, albo z umową wziać.
Raczej nie, właściwie codziennie oglądam jakiś serial albo film. do tego dochodzi facebook, fora, skype, poczta, raz na jakiś czas ściąganie muzyki. w dodatku boję się tego mobilnego, że np. będzie jakaś przerwa kiedy będę miała zapisy na zajęcia.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 13:44   #20
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Raczej nie, właściwie codziennie oglądam jakiś serial albo film. do tego dochodzi facebook, fora, skype, poczta, raz na jakiś czas ściąganie muzyki. w dodatku boję się tego mobilnego, że np. będzie jakaś przerwa kiedy będę miała zapisy na zajęcia.
Więc zostaje się przeprowadzić, bo inaczej się nie da. Poza tym, mieszkasz w dużym mieście? Tam z zasięgiem raczej nie ma problemów, i nie ma przerw.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 14:35   #21
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Raczej nie, właściwie codziennie oglądam jakiś serial albo film. do tego dochodzi facebook, fora, skype, poczta, raz na jakiś czas ściąganie muzyki. w dodatku boję się tego mobilnego, że np. będzie jakaś przerwa kiedy będę miała zapisy na zajęcia.
Jedyny problem to transfer, bo przecież przy stałym łączu też są przerwy, np. w tepsie. Przez rok korzystania z Play miałam raz przerwę kilka dni, jak akurat były prace konserwacyjne na tym nadajniku koło mnie, w innej dzielnicy działał.

Poza tym umowę możesz potem przepisać na inne mieszkanie, choć to też jest oczywiście płatne. Ale jeśli wyjeżdżasz w wakacje, to w sumie się nie opłaca.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 14:36   #22
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Tzn. ja właściwie jeszcze nie wynajęłam tego mieszkania, dopiero mam zamiar. Bardzo mi na nim zależy, ale niestety nie mam możliwości niekorzystania z internetu.
A może ktoś może podać jeszcze jakieś firmy z internetem takim normalnym, po kablach. Ja znalazłam Netie, Multimedia, UPC, Vectre i Aster i oni nie dostarczają Dostarcza Metrointernet, ale tam właśnie koszt to 90 zl. Miasto to Warszawa, dzielnica Bielany.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 15:13   #23
vexa
Raczkowanie
 
Avatar vexa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 31
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Ja mam od października play i nie narzekam. Osobiście nie polecam Plusa, gdyż po prostu się nie opłaca. Nie wiem jak jest w innych sieciach. Teraz płacę 50zł za 8GB, co w zupełności wystarcza mi na miesiąc. Prędkość w śródmieściu jest ok.
vexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 16:10   #24
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Tzn. ja właściwie jeszcze nie wynajęłam tego mieszkania, dopiero mam zamiar. Bardzo mi na nim zależy, ale niestety nie mam możliwości niekorzystania z internetu.
A może ktoś może podać jeszcze jakieś firmy z internetem takim normalnym, po kablach. Ja znalazłam Netie, Multimedia, UPC, Vectre i Aster i oni nie dostarczają Dostarcza Metrointernet, ale tam właśnie koszt to 90 zl. Miasto to Warszawa, dzielnica Bielany.
Jest jeszcze Sferia, ale jak kiedyś patrzyłam to mieli drogo.
Ja mam vectre - umowa na 9 m-cy za 45zł, podłączenie 150.

A właściciel nie chce wziąć internetu na siebie?
Jeśli masz fajne mieszkanie, to ja bym chyba mogła wtedy przepłacać za internet
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:45   #25
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

internet aero2 polecam poczytaj w internecie przez 1,5 roku jest darmowy w Warszawie dziala.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 22:05   #26
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Mam mobilny z Cyfrowego Polsatu, ogólnie polecam. Jest szybki, chociaż to też zależy. Niestety limit IMO kiepski - 5gb dzienny i 50gb nocny (wtedy głównie ściągam wszystko i oglądam filmiki na yt, ale jeśli wcześnie chodzisz spać to to raczej nie dla Ciebie ). Teraz mieszkam praktycznie w centrum miasta i zasięg jest super, u mnie w domu (na obrzeżach) nie testowałam go jeszcze, ale bez anteny się nie obejdzie jak na razie, i tak w moim wypadku Polsat miał najlepszy zasięg, Play nie miał w ogóle, a chciałam właśnie z Playa wziąć. Wkopywać się w umowę na stancji się raczej nie opłaca, sama miałam ten problem, a nie byłam w ogóle przekonana do mobilnego internetu.
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 12:14   #27
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

W Playu mi zaproponowali, żebym wzięła i zwróciła w ciągu 7 dni. W ciągu tego tygodnia bym sprawdziła ile tego transferu faktycznie zużywam. A nie wiecie czy można to gdzieś sprawdzić w komputerze?
Okazało się, że jednak aster dostarcza tam internet, ale niestety na czas nieokreślony to 140 zł (najtańszy), a za 60 zł trzeba podpisać umowę (tylko na 24 mce mają).

Edit: chyba ciężko będzie mi to sprawdzić, bo mieszkam w mieszkaniu studenckim i razem korzystamy z internetu
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 12:33   #28
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
W Playu mi zaproponowali, żebym wzięła i zwróciła w ciągu 7 dni. W ciągu tego tygodnia bym sprawdziła ile tego transferu faktycznie zużywam. A nie wiecie czy można to gdzieś sprawdzić w komputerze?
Okazało się, że jednak aster dostarcza tam internet, ale niestety na czas nieokreślony to 140 zł (najtańszy), a za 60 zł trzeba podpisać umowę (tylko na 24 mce mają).

Edit: chyba ciężko będzie mi to sprawdzić, bo mieszkam w mieszkaniu studenckim i razem korzystamy z internetu

Przecież po włożeniu modemu wyskakuje okienko, i instalujesz program Play Online do obslugi internetu... I tam wszystko pisze o zużyciu neta i transferu... A, i to są infromacje tylko o zuzyciu transferu przez modem. Zadne inne połączenie się tam nie liczy. Nikt Ci w sieci nie powiedział jak to działa?

Edytowane przez 201801022117
Czas edycji: 2011-12-06 o 12:35
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 15:16   #29
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Słyszałam, że są jakieś programy, które podliczają transfer (bezpośrednio z danego komputera), ale niestety nie interesowałam się tym - poszukaj w google, może coś znajdziesz.

jest np. jakiś program netmeter
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2011-12-06 o 15:22
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 15:27   #30
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Internet mobilny- czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Słyszałam, że są jakieś programy, które podliczają transfer (bezpośrednio z danego komputera), ale niestety nie interesowałam się tym - poszukaj w google, może coś znajdziesz.

jest np. jakiś program netmeter
Ale po co program który zlicza transfer z danego kompa, skoro ona chce wiedzieć ile transferu jej pójdzie podczas kiedy tylko ona będzie używała neta z testowanym modemem... Zastanawiam się, czy konsultanci naprawdę nie mówią o tym, że instaluje się Play Online, i tam jest wykres zużycia, jest też ranking dzienny, miesięczny i roczny, i że na stronie można sobie zrobić konto i tam sprawdzać ile zostalo transferu, czy poprostu ludzie ich nie słuchają...
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.