Kumkwat - jak o niego dbać, aby pięknie wyrósł? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-16, 12:01   #1
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789

Kumkwat - jak o niego dbać, aby pięknie wyrósł? :)


Od wczoraj jestem posiadaczką kumkwata owalnego. To moje pierwsze drzewko cytrusowe. Zachwyciłam się nim lata temu, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam je w Toskanii. Tylko, że tam rośnie w ogrodach, a jego właściciele nie poświęcają mu szczególnej uwagi. Wszystko załatwia za nich il sole. Ja tymczasem mieszkam w mieszkaniu i zupełnie nie wiem, jak mam się nim zająć. I stąd moja prośba o wszelkie porady

Czy od razu przesadzać go do innej ziemi, czy zostawić tę, w której do mnie trafił ze szklarni? Jak często go podlewać - częściej a mniej obficie, czy rzadziej a mocniej? Kiedy zacząć je nawozić? I nade wszystko - czy wystarczy mu światła, jeśli będzie stał na oknie o wschodniej ekspozycji?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SSA50719.jpg (156,2 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SSA50722.jpg (144,7 KB, 14 załadowań)
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 11:28   #2
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kumkwat - jak o niego dbać, aby pięknie wyrósł? :)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Od wczoraj jestem posiadaczką kumkwata owalnego. To moje pierwsze drzewko cytrusowe. Zachwyciłam się nim lata temu, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam je w Toskanii. Tylko, że tam rośnie w ogrodach, a jego właściciele nie poświęcają mu szczególnej uwagi. Wszystko załatwia za nich il sole. Ja tymczasem mieszkam w mieszkaniu i zupełnie nie wiem, jak mam się nim zająć. I stąd moja prośba o wszelkie porady

Czy od razu przesadzać go do innej ziemi, czy zostawić tę, w której do mnie trafił ze szklarni? Jak często go podlewać - częściej a mniej obficie, czy rzadziej a mocniej? Kiedy zacząć je nawozić? I nade wszystko - czy wystarczy mu światła, jeśli będzie stał na oknie o wschodniej ekspozycji?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Piękne drzewko
Nigdy nie hodowałam takiej roślinki, ale wydaje mi się, że uprawia się je tak jak wszystkie inne drzewka cytrusowe, np mandarynki czy cytryny. Na pewno znajdziesz dużo informacji na ten temat w internecie.

Co do przesadzania - ja bym na razie nie przesadzała, niech się roślinka zaaklimatyzuje. Jeśli roślina ma świeżą ziemię to pewnie nie potrzebuje na razie nawożenia, bo wszystkie składniki, których potrzebuje ma jeszcze w ziemi. Są chyba specjalne nawozy do cytrusów (?). Jeśli chodzi o światło to na wschodnim oknie chyba będzie zbyt ciemno... z tego, co wiem cytrusy lubią dobrze oświetlone stanowiska, a latem można wynieść je na balkon. Moja mama miała kilka lat temu wielką cytrynę, która większą część roku spędzała na południowym tarasie.

Edytowane przez Asji
Czas edycji: 2013-03-18 o 11:30
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 19:33   #3
Dharma88
Raczkowanie
 
Avatar Dharma88
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 130
Dot.: Kumkwat - jak o niego dbać, aby pięknie wyrósł? :)

Z doświadczenia z cytrusami wychodzi mi, że najlepiej rosną, kiedy ciepłe miesiące mogą spędzić na zewnątrz. Mają dużo więcej przyrostów, chętniej i obficiej kwitną i owocują. Jeśli masz możliwość wystawić go na dwór, to to zrób.

Nie wiem, czy wschodnia wystawa wystarczy. Wszystko zależy od otoczenia. U mnie wschodnie okno jest najciemniejsze przez zasłaniające je drzewa...
__________________
Nigdy, przenigdy się nie poddawaj!

.
Dharma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.