Wkłady kominkowe jakich fim polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-04, 10:46   #1
Gineska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 31

Wkłady kominkowe jakich fim polecacie?


Przymierzam się do demontażu starego pieca kaflowo-chlebowego, mam w jego miejsce postawić kominek. Została mi jeszcze kwestia wyboru wkładu.
Jakiej firmy wkłady macie? Z tego co się orientowałam na naszym rynku nie ma zbyt wielu graczy, ale takie sprawy zawsze staram się rozeznać jak najdokładniej.
Dodam, że mam już piecyk wolnostojący Jotula, trójkę bez szprosów http://www.jotul.com/pl/wwwjotulpl/M...no-/Jotul-F-3/ i jestem zadowolona. Zawsze więc mogę ponownie zainwestować w produkt tej firmy Ale może znajdę coś lepszego?
Zastanawiam się nad wkładem, który byłby zarówno na drewno, jak i węgiel - ale drewno przede wszystkim
__________________
Piszę poprawnie po polsku
Gineska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 20:27   #2
jaszczka
Zadomowienie
 
Avatar jaszczka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Waterford, Irlandia
Wiadomości: 1 066
Dot.: Wkłady kominkowe jakich fim polecacie?

ja mam Ulrich (vel. Edilkamin) i bardzo sobie chwalę, ale on jest chyba tylko i wyłącznie na drewno(ale to chyba dlatego że jest płaszczem wodnym, nie wiem czy Ty też będziesz chciała z płaszczem wodnym jak nie to w swojej ofercie też mają takie bez )
ogólnie Jotul jest naprawdę świetną firmą i też robią fajne wkłady kominkowe (rodzice mają 2 i baaaardzo chwalą), jeżeli jesteś zadowolona ze swojego piecyka Jotula to polecam trzymać się sprawdzonego
__________________
It's nice to be important but it's more important to be nice
jaszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 22:01   #3
Gineska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 31
Dot.: Wkłady kominkowe jakich fim polecacie?

Dzięki! Mnie strasznie kręci toto http://www.jotul.com/pl/wwwjotulpl/M...80-RH-Classic/ Śliczny po prostu. Na razie nie dowiaduję się ile kosztuje, po co od razu psuć sobie humor
__________________
Piszę poprawnie po polsku
Gineska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 22:47   #4
jaszczka
Zadomowienie
 
Avatar jaszczka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Waterford, Irlandia
Wiadomości: 1 066
Dot.: Wkłady kominkowe jakich fim polecacie?

Cytat:
Napisane przez Gineska Pokaż wiadomość
Dzięki! Mnie strasznie kręci toto http://www.jotul.com/pl/wwwjotulpl/M...80-RH-Classic/ Śliczny po prostu. Na razie nie dowiaduję się ile kosztuje, po co od razu psuć sobie humor
No to właśnie to cudo, które mi się tak bardzo podobało tylko, że ja potrzebowałam kominka z płaszczem wodnym, który dostarczyłby ciepła i ciepłej wody w domu powierzchni 160m2, a ten niestety został mi odradzony :/ podobno Jotul dopiero "raczkuje" w technologii płaszczy wodnych, ale takie "zwykłe" kominki mają rewelacyjne
ps. widziałam go na żywo i podotykałam sobie i pobawiłam się tymi fikuśnymi drzwiczkami jest świetny! jeżeli masz możliwość to bierz
__________________
It's nice to be important but it's more important to be nice
jaszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 11:41   #5
Agata1973
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Wkłady kominkowe jakich fim polecacie?

Ja trochę z tzw "innej beczki" Polecam wkłady do kominków Chantico Fire.
Są to wkłady ekologicznie (biokominki) na płynne paliwo. Można je zamontować prawie w każdym kominku, bo nie potrzebują komina, ani specjalnego montowania .
Moi rodzice kupili sobie taki wkład -Standard chyba do swojego kominka którego nie używali kilka lat(bo Pan od kominków coś namieszał i każdorazowe palenie w kominku powodowało cofanie się dymu).
Po kupieniu wkładu Chantico kominek jest używany bardzo często. Wygląda pięknie jak pali się w nim ogień. do tego jest czysto, nie dymi się nie kopci. Ja jestem zachwycona takimi kominkami. Mnie kupili natomiast kominek szklany miniGlassfire to był jeden z nielicznych prezentów od nich który mi przypasował
Agata1973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 17:34   #6
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Wkłady kominkowe jakich fim polecacie?

A ja mam z rodzimej firmy "kratki", grzeje już drugi sezon, rozprowadzamy ciepłe powietrze i jest ciepło jak w bajce, nawet jak za oknem -20st
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 11:24   #7
ZosiaaaC
Przyczajenie
 
Avatar ZosiaaaC
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 23
Dot.: Wkłady kominkowe jakich fim polecacie?

wkład SUPRA, model Teporis.
Działa rewelacyjnie. Poza tym dzięki niemu można ogrzać dom. Jest to wkład żeliwny, do ciągłego grzania. Trzyma ciepło ok. 10 godz., pomimo, że mam niezbyt suche drewno. Posiada wlot powietrza z zewnątrz, jest b. szczelny, nie czuć zapachu palonego drewna.
ZosiaaaC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-29, 15:52   #8
laluszka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 7
Dot.: Wkłady kominkowe jakich fim polecacie?

kominek z płaszczem wodnym to świetne rozwiązanie, sprawdź sobie of4ertę Piecbudu, my mamy kominek od nich i zadowoleni jesteśmy bardzo
laluszka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-21, 20:41   #9
nielegalna_
Raczkowanie
 
Avatar nielegalna_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorze zachodnie
Wiadomości: 350
Dot.: Wkłady kominkowe jakich fim polecacie?

Mieliśmy wkład kominkowy firmy Lechma. Jeśli wszystkie przyłącza są zrobione jak należy to jest to producent godny polecenia. Przy odpowiednio dobranej mocy można się cieszyć przyjemną temperaturą i wrażeniami wizualnymi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nielegalna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 07:56   #10
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Wkłady kominkowe jakich fim polecacie?

Miałam zupełnie zwyczajny kominek na drewno jakiejś francuskiej firmy. Ogrzewał 4 pomieszczenia przez 20 lat. Nie miał płaszcza wodnego tylko przewody powietrzne. W tym roku zmieniliśmy na kominek gazowy Leo. System rozprowadzenia cieplego powietrza został ten sam. Juz nie musimy ani czyscic szyby ani nosic drewna. Sa tez kominki na pellet. Takze są automatyczne i mozna w nich palic i pellet i drewno. Sa wygodne i prawie bezobsługowe. Trzeba wziąść pod uwagę ze jak nie ma nikogo w domu to kominek w ktorym spala sie drewno musi być wygaszony ze wzgledu bezpieczeństwa.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-02 08:56:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.