Lutówki 2017 ❤ - część VII - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-02, 20:04   #1051
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Fantazja do tej pory tak bylo. Nie wiem, co się tam dzieje, ze taka odmiana. TZet będzie pisal do dyrektorki, bo mamy podejrzenia, ze Nina jest tam karcona, ze jak nie będzie grzeczna to czegos nie będzie/nie dostanie.

Anolta my jestesmy mocno współpracującymi rodzicami, dla mnie przeplyw informacji opiekun-rodzic jest bardzo wazny, takze dla mnie liczy się, zeby powiedzieć ciociom dlaczego Nina ma smoczek, no ale sorry to my zadecydujemy, kiedy z niego zrezygnować oraz jak to zostanie zrobione (na pewno nie przez zawstydzanie), a jak się wsciekne to powiem, ze jak Nina będzie chciała to do 18-ski jej pozwolę chodzić ze smoczkiem

Goście już od nas wybyli także Nowy Rok powitam w piżamie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, współpraca jest bardzo ważna, no ale sorry, takie rzeczy jak smoczek, odpieluchowanie itd. to tylko i wyłącznie sprawa rodziców i to od nich powinno wyjść kiedy i jak to zrobić. U nas w zlobku jest bardzo dużo dzieci smoczkowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 20:56   #1052
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Macie już pomysły co na dzień babci i dziadka?
ja jeszcze nie wiem. Rok temu zamówiłam im w empiku fotoksiążkę. Teraz nie mam pomysłu :/


Zamówiłam sobie jednak tego mopa ze spryskiwaczem. Jestem zachwycona! Ma same plusy! Wogóle się nie zmęczyłam przy wycieraniu żadnych smóg nie ma. Podłogi szybko schną. Ręce suche ! No idealny!
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 21:05   #1053
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Ale miałam zwieńczenie dnia. Jaki początek taki koniec już myślałam że szybko będę w domu z Dawidem się pobawie, już witalam się z gąska ....zostawiłam auto na włączonych światłach..i akumulator padł.. .Ale do tego wniosku doszłam spoglądając przez szybę i widząc nie wyłączone pokrętło od świateł.. ..otoz nie mogłam otworzyć drzwi a więc i klapy maski przymarzl mi chyba zamek. Jak tz przyjechał to poszło za 3 razem. No także ten

A wczoraj wyszło że pracuje a nawet siedzę w pracy obok koleżanki, która chodziła do liceum z moim tz
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 21:45   #1054
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Ale miałam zwieńczenie dnia. Jaki początek taki koniec już myślałam że szybko będę w domu z Dawidem się pobawie, już witalam się z gąska ....zostawiłam auto na włączonych światłach..i akumulator padł.. .Ale do tego wniosku doszłam spoglądając przez szybę i widząc nie wyłączone pokrętło od świateł.. ..otoz nie mogłam otworzyć drzwi a więc i klapy maski przymarzl mi chyba zamek. Jak tz przyjechał to poszło za 3 razem. No także ten

A wczoraj wyszło że pracuje a nawet siedzę w pracy obok koleżanki, która chodziła do liceum z moim tz
O ja, współczuję... na szczęście jeszcze tylko 2 dni i koniec tygodnia, znowu weekend

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 22:10   #1055
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Pytanko mam. Czy u Was w Żłobkach, Przedszkolach są już wprowadzone elektroniczne karty ewidencji pobytu dziecka?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 22:25   #1056
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Pytanko mam. Czy u Was w Żłobkach, Przedszkolach są już wprowadzone elektroniczne karty ewidencji pobytu dziecka?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
W przedszkolu tak i to już funkcjonuje od kilku lat jak wprowadzili ustawowo w całej Polsce te 5h darmowych (realizacja podstawy programowej), a za resztę 1zl za godzinę. W zlobku nie mamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 22:34   #1057
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Oj też się zastanawiam :/ U mnie nikt nie lubi gadżetów typu kubek ze zdjęciem... myślałam o torbie na zakupy dla babć, takiej np jak tu https://allegro.pl/oferta/torba-eko-...ach-7731802238
albo jakaś książka... a dziadkowi jakieś piwo i po sprawie


Btw ale wieje! coś czuję, ze rano miasto będzie zasypane śniegiem!

fajna ta torba...chyba zamówię


Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
O ja, współczuję... na szczęście jeszcze tylko 2 dni i koniec tygodnia, znowu weekend

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dokładnie i tym się pocieszam


Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Pytanko mam. Czy u Was w Żłobkach, Przedszkolach są już wprowadzone elektroniczne karty ewidencji pobytu dziecka?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

oj nie i powiem szczerze, że pierwszy raz o czymś takim słyszę
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-02, 22:48   #1058
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Pytanko mam. Czy u Was w Żłobkach, Przedszkolach są już wprowadzone elektroniczne karty ewidencji pobytu dziecka?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Nie, pierwsze słyszę, ale bym się mega cieszyła gdyby wprowadzili

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 07:15   #1059
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Witam się w Nowym Roku!


miało być optymistycznie, ale jakoś średnio nam to wychodzi. W Sylwestra Szymek dostał kataru, w Nowy Rok doszedł kaszel i wczoraj wezwaliśmy lekarza. Spodziewała się raczej zaleceń jak zawsze - inhalacje, syrop itd. a tu bach - zapalenie uszu znowu i początki zapalenia krtani.
Serio zalamke łapiemy Do piątku walczymy bez antybiotyku, jak nie bedzie poprawy to antybiotyk, a to też kolejny stres, bo jemu po 2 wyszły wysypki...
Plus jak usłysze zebysmy przemyśleli rezygnacje ze żłobka lub znowu zabranie go na 6 tygodni to nie wiem co zrobimy


Kiedy w koncu cos się u nas odmieni... No dzieci choruja, ale że też u niego tak to sie musi kończyć







Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Dziewczyny niech się nam wiedzie w nowy roku, życzę zwłaszcza zdrówka i samych dobrych ludzi wokół

MalaMi a zostawiacie Szymka z dziadkami/ciociami? Jak się wtedy zachowuje? Nina u babci to jest inne dziecko. Słucha, nie biega jak opętana, bawi się. W domu za to żywioł nie do opanowania. Na Święta dostała drewnianą kuchnię z Lidla i teraz sukcesywnie pozbywam się grających zabawek. Cztery już schowałam, dziś rozmontujemy stolik edukacyjny i zostanie grająca kierownica. Liczę, że to ją uspokoi trochę.

Jeszcze ze żłobka są skargi, że nie słucha i uwaga jest złośliwa, niedobra!!! i źle się zachowuje. Dobrze, że mąż ją odbierał, bo po takich tekstach to ja bym tam urządziła awanturę stulecia. Jeszcze teksty szły, że Nina taka duża a ma smoczek i że to wstyd. A kolejne dziecko było odebrane z tekstem, że dzisiaj nic złego nie mozna o nim powiedzieć, bo był bardzo grzeczny.

Nina teraz testuje granice, energia ja rozpiera, do tego bardzo dokuczają jej piątki i stąd ten smoczek. Mąż będzie pisał do dyrektorki, bo zawstydzanie dziecka, wmawianie, ze jest zle lub niegrzeczne do niczego nie prowadzi, plus panie nie korzystaja z naszych metod, ktore na Ninę działają, a są w duchu szacunku i bliskosci. Już któryś raz z rzędu mąż mówił to samo, a opiekunka swoje. Nawet nie próbowały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



tak, z innymi jest lepiej, chociaż moim rodzicom tez potrafi dac w kość, bo z nimi sporo przebywał. Często łapie fazy jęczenia, marudzenia, nawet z nikim bawic sie nie chce, ewentualnie raczki




eh przykre takie złowa, że jest złosliwa. Ja kiedy.ś jak na jakiejś wizycie tak powiedziałam to mi zwrócono uwage, że dziecko nie jest złosliwe, ze to złe określenie, ze ono robi na przekór


Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
120 cm oczywiście pomyliłam się z jysk. Śpią na dole razem, ale ile pomysłów zabaw, statek piracki, domek, zabawa w przedszkole (czytaj śpią tam wszystkie maskotki, które robią za dzieci ) itd. Wchodzą na górę, schodzą, wymyślają. Mąż chce im zrobić mini ściankę wspinaczkową z boku.

MałaMi, moje też w święta biegają wokół stołu, wchodzą wszędzie, otwierają szafki, ciągną za firanki, obkrecaja się w zaslonach, biorą coś do jedzenia i nie kończą, brudnymi w palcami dotykają wszystkiego? Co ja robię? siedzę i cieszę się świętami,a co mam robić? Prawie 2-latek, tu bunt, tu energia go roznosi, no niech rozrabia. Teściowa pozwala im na wszystko, a moja mama tylko przewraca oczami, ale się nie odzywa nic Ja z bratem musieliśmy siedzieć sztywno przy stole jakbyśmy kijki połknęli więc dla mojej mamy to szok .

właśnie problem w tym, że nie da sie usiaśc i olać, bo po 1 bierze za recę ciągnie nas, chce na ręce, a po drugie kwestia bezpieczeństwa. To jest diabeł tasmaśki i strus pedziwiatr w jednym


Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Macie już pomysły co na dzień babci i dziadka?

ja chyba zamówie kalendarz ze zdjeciami tak jak w zeszłym roku


Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Pytanko mam. Czy u Was w Żłobkach, Przedszkolach są już wprowadzone elektroniczne karty ewidencji pobytu dziecka?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

u nas wchodzi się za pomocą karty więc to w pewnym sensie chyba ewidencja pobytu
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 07:22   #1060
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Ale miałam zwieńczenie dnia. Jaki początek taki koniec już myślałam że szybko będę w domu z Dawidem się pobawie, już witalam się z gąska ....zostawiłam auto na włączonych światłach..i akumulator padł.. .Ale do tego wniosku doszłam spoglądając przez szybę i widząc nie wyłączone pokrętło od świateł.. ..otoz nie mogłam otworzyć drzwi a więc i klapy maski przymarzl mi chyba zamek. Jak tz przyjechał to poszło za 3 razem. No także ten

A wczoraj wyszło że pracuje a nawet siedzę w pracy obok koleżanki, która chodziła do liceum z moim tz
Ooo jaaaaa
Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Pytanko mam. Czy u Was w Żłobkach, Przedszkolach są już wprowadzone elektroniczne karty ewidencji pobytu dziecka?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Nie... Podpisuje kartkę dwie w sumie. Jedna zwykła dla gminy i jedna do maluch+
Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
W przedszkolu tak i to już funkcjonuje od kilku lat jak wprowadzili ustawowo w całej Polsce te 5h darmowych (realizacja podstawy programowej), a za resztę 1zl za godzinę. W zlobku nie mamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
We wro też jest re 5h..ale nie wiem czy są elektroniczne karty...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 07:47   #1061
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 - część VII

Pytam o te karty bo u nas to jest wprowadzone od wczoraj. I już jest cyrk...

Przyprowadzamy dziecko o 8. Panie karzą się szybko odbić zanim dziecko się przebierze. A jak mąż odbierał o 14 to nie pozwoliły się od razu odbić tylko dopiero jak dziecko będzie ubrane w kurtce. Przedszkole otwierają równo o 14. Nie ma opcji żeby zdarzyć się odbić żeby mieć naliczone do 14. Mąż się odbił jak Daria się ubrała, czyli 14.15. Wiec mamy naliczone jakby była do 15!! Masakra. Pójdę z tym do dyrektorki.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-03, 07:50   #1062
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 - część VII

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Pytam o te karty bo u nas to jest wprowadzone od wczoraj. I już jest cyrk...

Przyprowadzamy dziecko o 8. Panie karzą się szybko odbić zanim dziecko się przebierze. A jak mąż odbierał o 14 to nie pozwoliły się od razu odbić tylko dopiero jak dziecko będzie ubrane w kurtce. Przedszkole otwierają równo o 14. Nie ma opcji żeby zdarzyć się odbić żeby mieć naliczone do 14. Mąż się odbił jak Daria się ubrała, czyli 14.15. Wiec mamy naliczone jakby była do 15!! Masakra. Pójdę z tym do dyrektorki.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Cyrk!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 07:50   #1063
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Pytanko mam. Czy u Was w Żłobkach, Przedszkolach są już wprowadzone elektroniczne karty ewidencji pobytu dziecka?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
W naszym prywatnym nie ma i na razie nic o tym nie mówili.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 08:11   #1064
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Pytanko mam. Czy u Was w Żłobkach, Przedszkolach są już wprowadzone elektroniczne karty ewidencji pobytu dziecka?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Pierwsze słyszę
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 09:12   #1065
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ooo jaaaaaNie... Podpisuje kartkę dwie w sumie. Jedna zwykła dla gminy i jedna do maluch+ We wro też jest re 5h..ale nie wiem czy są elektroniczne karty...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, to w całej Polsce jest te 5 h za darmo. Te karty to ułatwienie dla nauczycielek, dyrekcji, intendetki, bo pod koniec miesiąca mają całe wykresy kto, kiedy, o której wchodził i wychodził i mogą naliczac godziny dodatkowo płatne. A tak to pani, albo rodzic raz wpisali kiedy dziecko przyszło i wyszło, a raz nie, bo zapomnieli, czyms innym byli zajęci i potem kłótnie, że że za dużo naliczone, albo miasto pisało pismo, że jakoś podejrzanie 90% dzieci jest tylko w godzinach darmowych

Kolejna godzina to 1zl. Także jak my mamy darmowe 9-14, to Antosia ma 2 h przed naliczone i 1 h po (zazwyczaj) czyli 3 zł dziennie, co daje miesięcznie koło 50zl do tego wyżywienie, to ja płacę za przedszkole jakieś 180 zł miesięcznie. No wiadomo plus jeszcze zajęcia dodatkowe. Także nie są to jakieś zwrotne sumy.

W naszym mieście są karty, albo indywidulane kody, które trzeba wklepac, żeby wejść do przedszkola

Silver u nas tak jest i u koleżanek które dzieci chodzą do przedszkola tez. Jak darmowe 9-14 to jak odbieram o 14.01 to już mam naliczoną godzinę płatną, jak przychodzę o 8.55 to też mam liczoną godzinę dodatkową, bo darmowe dopiero od 9.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Pytam o te karty bo u nas to jest wprowadzone od wczoraj. I już jest cyrk...

Przyprowadzamy dziecko o 8. Panie karzą się szybko odbić zanim dziecko się przebierze. A jak mąż odbierał o 14 to nie pozwoliły się od razu odbić tylko dopiero jak dziecko będzie ubrane w kurtce. Przedszkole otwierają równo o 14. Nie ma opcji żeby zdarzyć się odbić żeby mieć naliczone do 14. Mąż się odbił jak Daria się ubrała, czyli 14.15. Wiec mamy naliczone jakby była do 15!! Masakra. Pójdę z tym do dyrektorki.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Wyżej napisałam jak to u nas mniej więcej wygląda, tylko, że u nas nikt nie mówi kiedy mogę odbic. Jakby mi zależało, to mogłabym to zrobić o 13.59, nikt tego nie zabrania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 09:45   #1066
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

#sanki

Jakie macie sanki? Może macie coś na oku?
Śnieg spadł, jeśli się utrzyma będziemy myśleć żeby się zaopatrzyć.
Super są te wszystkie modele z drewnianym siedziskiem, oparciem, metalowymi płozami, śpiworkami, no pełen bajer.
Ale widziałam też składane i nie wiem co o nich myśleć. Niby wszystko super, ale czuję, że to się nie sprawdzi. Ma ktoś?

Przykładowy link do
składanych https://allegro.pl/oferta/sanki-skla...iem-7675256512
zwykłych ale troche bardziej wypasione https://allegro.pl/sanki-piccolino-z...556438463.html
https://allegro.pl/super-lekkie-sank...583336410.html



Btw dostaliśmy wczoraj zaproszenie na wesele... Jak ja nie lubię wesel!
No i kiecki trzeba szukać. Marzy mi się szara chi chi ale widziałam swoją wymarzoną tylko w wersji tall a ja jestem kurduplem
Byliśmy wczoraj u kuzynki tż, która ma roczną córeczkę. Przerażenie ogarnęło nas już na wejściu. W mieszkaniu było grubo ponad 100 świecących, grających zabawek. A im większa tym lepsza.
Przerażenie było tym większe, jak okazało się, że żadnych innych nie ma. Tylko grające.

Edytowane przez axn22
Czas edycji: 2019-01-03 o 09:47
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 09:48   #1067
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Sanki mam swoje z dzieciństwa. Składane widziałam w decathlon ie ale podobno oparcie ma kiepskie montowanie.
Ja kupie Maćkowi zwykle z allegro za 60zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Takie te metalowe co wstawiasz to fajne na ile? Ta zimę? A już 3latka widzę co się trochę sam bawi sankami.. Chciałabym takie na dłużej. Ze weźmie sam pociągnie wsiadzie i zjrdzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 09:59   #1068
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
[/COLOR]Takie te metalowe co wstawiasz to fajne na ile? Ta zimę? A już 3latka widzę co się trochę sam bawi sankami.. Chciałabym takie na dłużej. Ze weźmie sam pociągnie wsiadzie i zjrdzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tych metalowych można wszystko odmontować i są normalne

Ja na pewno, jesli kupie, to musze z oparciem bo B nie ogarnia samodzielnego jezdzenia nawet na zwyklym jezdziku Reszta w sumie mało istotna. No może taki materacyk wlasnie spoko. Ale tak jak piszesz za 60-100zl z materacykiem tez są

Edytowane przez axn22
Czas edycji: 2019-01-03 o 10:01
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 10:12   #1069
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
No i kiecki trzeba szukać. Marzy mi się szara chi chi ale widziałam swoją wymarzoną tylko w wersji tall a ja jestem kurduplem
Mam granatowa, jak bys byla blizej to bym ci pozyczyla
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-03, 10:14   #1070
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Mam granatowa, jak bys byla blizej to bym ci pozyczyla
sQ chyba też jakieś chi chi ma

Powiedzcie mi, jak rozmiarowo wypadają? Bo ja tak na granicy 2 rozmiarów zawsze jestem... u nich chyba większą?
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 11:21   #1071
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

tak, bierz wieksza.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 13:14   #1072
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Z tych metalowych można wszystko odmontować i są normalne

Ja na pewno, jesli kupie, to musze z oparciem bo B nie ogarnia samodzielnego jezdzenia nawet na zwyklym jezdziku Reszta w sumie mało istotna. No może taki materacyk wlasnie spoko. Ale tak jak piszesz za 60-100zl z materacykiem tez są
Tsk tak z oparciem tak
Powiem Ci ze my mamy śpiworek do sanek o dziś po jakiś 30min poszedł na ziemię i jeździliśmy bez. Śpiworek itp fajnie jak używasz sanek zamiast wózka i np ciągnie z 30min do sklepu. A na sanki gdzie mały wchodzi schodzi wchodzi, zjedzmy, nie.. Nie jedziemy... To tylko utrudnia:d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
sQ chyba też jakieś chi chi ma

Powiedzcie mi, jak rozmiarowo wypadają? Bo ja tak na granicy 2 rozmiarów zawsze jestem... u nich chyba większą?
Mniejsza ja noszę 38/40 z cgichi mam 38. myślałam że mogłaby być trochę większa. Zamówiłam 40 i nie. Zupełnie za duża... Z zalando zamów na przymiarki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Poka jaka Ci się podoba!!! : może na zalando Lounge się trafi kampania. Tam często bywa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 13:22   #1073
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Tsk tak z oparciem tak
Powiem Ci ze my mamy śpiworek do sanek o dziś po jakiś 30min poszedł na ziemię i jeździliśmy bez. Śpiworek itp fajnie jak używasz sanek zamiast wózka i np ciągnie z 30min do sklepu. A na sanki gdzie mały wchodzi schodzi wchodzi, zjedzmy, nie.. Nie jedziemy... To tylko utrudnia:d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Mniejsza ja noszę 38/40 z cgichi mam 38. myślałam że mogłaby być trochę większa. Zamówiłam 40 i nie. Zupełnie za duża... Z zalando zamów na przymiarki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Poka jaka Ci się podoba!!! : może na zalando Lounge się trafi kampania. Tam często bywa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chciałabym albo coś szarego tego typu
https://www.zalando.pl/chi-chi-londo...1c01k-c11.html
albo w zasadzie którąkolwiek granatową

Będę śledzić
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 13:32   #1074
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Ja mam ta
https://www.zalando.pl/chi-chi-londo...1c05h-k11.html
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 13:44   #1075
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Moich już na stronie nie ma... aczkolwiek widzę że ceny spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 13:52   #1076
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
śliczna!
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 15:59   #1077
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Witam Was dziewczyny z Nowym Roku! Z Alą zyczymy wszystkiego co najlepsze!
Nie odzywam się ostatnio, bo na telefonie zle mi się wyświetla forum, a komputera nie mam kiedy otworzyć.

Nie pisałam wcześniej, żeby sobie nie psuć nerwów, ale jak w końcu, po 6h drogi dojechaliśmy do siostry męża, okazało się, że najmłodsze dziecko jest chore. Kaszlała jak gruźlik i katar po pas Teściowa też nic nie mówiła, że dziecko chore. Wściekłam się jak nie wiem co Oczywiście już w dniu wyjazdu Ala miała katar, a następnego dnia kaszlała i wyszło, że ma zapalenie krtani Jeszcze mąż mnie wkurzył, bo on nie widzi problemu i co on ma im powiedzieć, skoro już czasu nie cofniemy

Co do sylwestra, to byliśmy na doczekanym balu. Bardzo chciałam iśc się wybawić. Tesciowa została z Alą, a my od 20:00 bawiliśmy się do samego końca, żegnaliśmy zespół i jeszcze siedzieliśmy chwilę bez muzyki Wróciliśmy po 6 Odsypiałam go 2 dni Jak za młodu Tak go odespałam, że wczoraj, a raczej dzisiaj usnęłam po 4

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Jaka to gra? Na czym polega?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo fajna, wygrywają wszyscy Na kostce są kolorki i trzeba zebrac wszystkie owoce z drzew di jednego koszyka, zanim ptak sie do nich dorwie

Cytat:
Napisane przez Shiruvii Pokaż wiadomość
My mamy winowajców naszych ciężkich czasów. Dwie dolne piątki idą, już takie wystające kawałki są. Siły!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Siły zyczę! U nas juz komplet zębów. Piatki standardowo - po prostu wyszły jedna po drugiej

Cytat:
Napisane przez minula Pokaż wiadomość
My też mamy loteryjke i z tym sobie daje radę.
Mamy jeszcze kurnik, ale tu nie rozumie zasad
Asystuje przy dobloo i czasami znajdzie ten sam obrazek. Wczoraj mlody probowal grac z nią w baloniki, ale ciągle chciala rzucać kostkami.

Escorpio zdecydowałam się na fiata tipo mam nadzieję, że będę zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję zakupu! I jak wrazenia?

Cytat:
Napisane przez keepsmil3 Pokaż wiadomość
Minula, a jakie masz foteliki dla dzieci? Bo ja myślę o kupnie samochodu i zastanawiam się jaki pomieści mi dwa RWF i zostanie miejsce dla mnie i męża. Fiata Tipo sporo osób ostatnio kupuję i też o nim myślałam, tylko ciekawa jestem jak z tymi fotelikami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy Klippana i z przodu osoba o wzroscie 175cm siedzi komfortowo. Z wyzsza mogloby byc ciężej.

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
Nie mogę się wbić

Ruszyłam z zamawianiem prezentów na 2 urodziny i zamówiony mam już rowerek biegowy i stolik z krzesełkami. Od chrzestnego K. dostanie nocnik-toaletę a ja już dalej nie mam pomysłów Doradzicie coś? Myślałam o malowankach wodnych i o drewnianych puzzlach, ale co jeszcze?
U nas od tesciowej bedzie kuchnia z Lidla, od nas Scoot and ride i ostatnia częśc Pucia. Jeszcze musimy kupić wózek bo lalka już jest. I nie wiem co jeszcze, bo nie mam juz w domu miejsca Moze jakieś duplo będą w promocji


Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem jak z tą alergią bo ostatnio też ma nóżki wysypane, a od wiosny był spokój :/ nie wiem nie wiem :/







Ja mam dość już zabawek, sama nie wiem co na urodziny...a powiem Wam, że mnie ten cały Pucio jakoś szczególnie nie zachwycił...nie podobają mi się obrazki, dziewczynka Misia wygląda jakby ciągle wkurzona chodziła a i to, że ma na imię Misia też mnie wkurza bo Misia ma w plecaku co? Misia...i brzmi dla uczącego się dziecka wg mnie średnio no ale sam zamysł książeczki, to, że jest duża jest na duży plus.
Ja mam takie odczucia z Kicią Kocią. Od nazwy do wyglądu. Wszystko mi nie pasuje

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Sq- co do piżamek z nexta L wyrasta już z największego rozm 1,5-2 i potem już nie ma większych ze stopami co mnie bardzo martwi :/

Zuzia już macie domek łóżko? Od kiedy? Ja bym chciała właśnie z szuflada do przechowywania. A macie z barierkami? Iloma?

Ja nie wiem co na urodziny. Nic nam więcej nie potrzeba. Może jakieś rzeczy z grimmsa jedynie.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

A co do łóżka to ja bym szła w 90x200 nie? Nie lepiej kupić już większe?
Ala też juz wyrasta, ale u nas z kolei problem z nogami, za dlugie się zrobiły.
My teraz mamy łózko 70x140, nastepne kupuje 90x200. 80x160 byloby bez sensu w naszym przypadku.

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Wpadłam życzyć Wam i dzieciakom wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku i przede wszystkim zdrowia. Buziaki dla Was wszystkich. Pozdrawiam naprawdę serdecznie
Najlepszego!

Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny u nas spokojny, rodzinny czas, w końcu nie pędzimy jak szaleni, tylko leżymy i wyglupiamy się w łóżkach do 12, a potem co nam przyjdzie do głowy, czy kino, czy spacer, czy dzień gier planszowych (Tosia dostała tyle, że już nie mam gdzie tych gier trzymać, szczególnie spodobała mi się "Ubongo", ale to tak 4+).

Dzisiaj rano poszliśmy na rowery. U nas jest 11 stopni, sanki dalej leżą w piwnicy nieruszone . Potem mąż zabrał dzieciaki na basen, a ja pojechałam zrobić zakupy na sylwestra.

Idziemy jak rok temu do przyjaciół, będzie jeszcze trzecia para, wszyscy z dziećmi. Rok temu było wooden party, a jutro tropical party czyli flamingi, te liście kwiatu monstera itd.

A u Was jakie plany?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Mój to może i przez godzinę by słuchał, ale ja bym psychicznie nie dała rady po 20 minutach mi się nudzi wolę to rozłożyć na kilka razy w ciągu dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Dzięki Kochana, fajnie, że napisałaś! Dużo zdrówka dla Ciebie, Maksia i całej rodzinki. Mam nadzieję, że Maksio po rehabilitacji zrobił duże postępy i możecie już odetchnąć od stresów i samych radosnych dni w nowym roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unongo dalismy siostrzencowi, świetna gra

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Macie już pomysły co na dzień babci i dziadka?
Myślałam o tych książkach Opowiedz mi babciu/dziadku.
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 19:20   #1078
sonia_n
Zadomowienie
 
Avatar sonia_n
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 576
GG do sonia_n
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Z tych metalowych można wszystko odmontować i są normalne

Ja na pewno, jesli kupie, to musze z oparciem bo B nie ogarnia samodzielnego jezdzenia nawet na zwyklym jezdziku Reszta w sumie mało istotna. No może taki materacyk wlasnie spoko. Ale tak jak piszesz za 60-100zl z materacykiem tez są


Ja mam takie : Zobacz ofertę: Sanki FULL śpiwór 3w1 + kółka + podnóżki + mufka http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7625328592

Budki nie używamy, pełnego śpiworka tez nie, tylko oparcia i tego materacyka pod pupe. Pchacz się przydaje - wygodniej z takim małym. Za rok pewnie odmontujemy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez sonia_n Pokaż wiadomość
Ja mam takie : Zobacz ofertę: Sanki FULL śpiwór 3w1 + kółka + podnóżki + mufka http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7625328592

Budki nie używamy, pełnego śpiworka tez nie, tylko oparcia i tego materacyka pod pupe. Pchacz się przydaje - wygodniej z takim małym. Za rok pewnie odmontujemy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Escorpio jak ja nie lubię takich sytuacji. Mogli uprzedzić ze dziecko chore .... to przynajmniej byście świadomie jechali albo zrezygnowali. A tak ... porażka. Zawsze mnie jeszcze wkurza takie udawanie ze wszystko jest spoko i nic się nie stało. Ciekawe czy byliby szczęśliwi tak samo gdyby sytuacja była odwrotna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
♥ Kacperek ♥
sonia_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 20:38   #1079
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Escorpio ale zaszaleliście w sylwestra! super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 07:26   #1080
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Escorpio jaka impreza!!!!

A z chorobą to nie zrozumiem.. Chyba bym coś powiedziała...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-23 22:26:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.