Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-20, 09:51   #1
x-angel
Zadomowienie
 
Avatar x-angel
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 646

Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??


Juz tłumacze o co chodzi

Wiele osób tutaj obecnych robi bizuetrie Poszukuje osób chetnych do nagrywania badz fotografowania swojej pracy krok po kroku.

Zalozylam strone na ktora ma byc pomoca dla wielu osob ...nie jset to strona calkowicie poswiecona bizuteri...To strona o wielu róznych rzeczach Miedzy innymi cce tam umieszczac instrukcje jak zrobic bizuterie.

Dziewczyny jakbyscie chcialy cos takiego zrobic i zebym wstawila to na moja strone to piszczie
x-angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 10:03   #2
misia10095
Rozeznanie
 
Avatar misia10095
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Chicony
Wiadomości: 503
GG do misia10095
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

świetny pomysł! ja sama początkuję więc chyba narazie z mojej pomocy nici, ale chętnie bym sobie coś takiego pooglądała.
Lecz z drugiej strony..zawsze jest to ale. Takich stron już trochę jest, choćby w róznych sklepach z koralikami.
Podsumowywując jestem i na tak i ciut na nie
poczekam na resztę opinni
__________________

ciuszki na wymiankę!
Biżuteria i koraliki na wymiankę!
misia10095 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 10:20   #3
x-angel
Zadomowienie
 
Avatar x-angel
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 646
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

w sumie mozemy poczekac naopinie czy warto takie cos miec na stronie ale i tak dla mnie to nie bedzie mialo wiekszego znaczenia bo i tak zrobbie i tak..tylko czy ktos mi pomoze
x-angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 10:31   #4
misia10095
Rozeznanie
 
Avatar misia10095
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Chicony
Wiadomości: 503
GG do misia10095
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

jasne, i tak zrobisz jak będziesz chciała
czekam z niecierpliwością jak ta sprawa się potoczy, chciałabym zobaczyć efekty
pozdrawiam gorąco
__________________

ciuszki na wymiankę!
Biżuteria i koraliki na wymiankę!
misia10095 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 12:38   #5
x-angel
Zadomowienie
 
Avatar x-angel
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 646
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

Cytat:
Napisane przez misia10095 Pokaż wiadomość
jasne, i tak zrobisz jak będziesz chciała
czekam z niecierpliwością jak ta sprawa się potoczy, chciałabym zobaczyć efekty
pozdrawiam gorąco
oczywiscie napewno cie zaprosze na ta stronke
x-angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 13:05   #6
Issskra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Torun
Wiadomości: 385
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

A ja jestem na nie... Jest sporo takich kursów krok po korku w formie zdjęc i moim zdaniem to wystarczy. Jesli komus zalezy, to znajdzie z łatwością. Ostatecznie, jesli komus nie chce sie wlozyc odrobiny wysiłku... no cóz,nie każdy musi robić biżuterię. Takie filmy wydają mi się przesadną łopatologią.
Issskra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 14:31   #7
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

A ja w sumie nie wiem. Podstawy sa. Tutoriale o tym jak nanizac kilka koralikow na drucik jest odgroma, nie widze sensu w robiewniu podobnych. Skolei malo jest o konkretnych technikach - typu oksyda, wrapping, polerowanie pasta, lutowanie itd. ale tym malo ktora bedzie sie chciala dzielic Przynajmniej ja nie. Nie rzeszy nie znanych mi osob.
Po za tym uwazam, ze jesli sie poszpera to sie znajdzie, jest masa tutoriali w jezyku angielskim. Dodatkowo jest to niezly sposob na podszkolenie jezyka. Mi wykonanie czegos po dlugim poszukiwaniu technik i tlumaczeniu sprawia wiecej satysfakcji niz zrobienie czegos z gotowego polskiego tutorialu.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-20, 16:11   #8
misia10095
Rozeznanie
 
Avatar misia10095
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Chicony
Wiadomości: 503
GG do misia10095
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

Cytat:
Napisane przez x-angel Pokaż wiadomość
oczywiscie napewno cie zaprosze na ta stronke
dziękuję
__________________

ciuszki na wymiankę!
Biżuteria i koraliki na wymiankę!
misia10095 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 17:40   #9
A_qq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 393
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

Cytat:
Napisane przez czarny kot Pokaż wiadomość
A ja w sumie nie wiem. Podstawy sa. Tutoriale o tym jak nanizac kilka koralikow na drucik jest odgroma, nie widze sensu w robiewniu podobnych. Skolei malo jest o konkretnych technikach - typu oksyda, wrapping, polerowanie pasta, lutowanie itd. ale tym malo ktora bedzie sie chciala dzielic Przynajmniej ja nie. Nie rzeszy nie znanych mi osob.
Po za tym uwazam, ze jesli sie poszpera to sie znajdzie, jest masa tutoriali w jezyku angielskim. Dodatkowo jest to niezly sposob na podszkolenie jezyka. Mi wykonanie czegos po dlugim poszukiwaniu technik i tlumaczeniu sprawia wiecej satysfakcji niz zrobienie czegos z gotowego polskiego tutorialu.

Nic dodać, nic ująć.
Czarny Kocie, wyjęłaś mi to z ... klawiatury
A_qq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 18:36   #10
aisah
Zakorzenienie
 
Avatar aisah
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraina zwana Tarnowskimi Górami :)
Wiadomości: 4 460
GG do aisah
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

....a sprawia radość, bo wiemy, że zbyt dużo Polek i Polaków tego nie znajdzie i nie zrobi. Z różnych prostych przyczyn np. nieznajomości języka, lenistwa :P
__________________

aisah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 18:59   #11
135nudziara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 519
GG do 135nudziara
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

ja też wrzucę swoje 3 gorsze:
uważam, że na wizażu jest BARDZO DUŻO wątków pomagającym początkującym. Naprawdę wiele skorzystałam z tego, co tu piszecie . Poza tym świetne omówienia, kursy, wyjaśnienia są na tacykoralików, też mi to pomogło. Oprócz tego w zagranicznych stronach (o czym już dziewczy wspominały) sa świetne wzory i opisy kroku po kroku i tutaj często niepotrzebna jest znajomość języka, bo są obrazki.
czyli wyjaśniając: dla chcącego nic trudnego.

Poza tym wątpię, żeby jakaś biżuteryjka chciałaby dzielić sie swoimi sekretami efektownej biżuterii
135nudziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-20, 21:19   #12
madziexx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 311
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

cieszę się, ze znalazły się i te początkujące biżuteryjki, które nas rozumieją. tzn wolą same poszperać na internecie i troszkę pogłówkować niż mieć wszystko jak na tacy podane
__________________
madziexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 09:01   #13
A_qq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 393
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

Cytat:
Napisane przez madziexx Pokaż wiadomość
cieszę się, ze znalazły się i te początkujące biżuteryjki, które nas rozumieją. tzn wolą same poszperać na internecie i troszkę pogłówkować niż mieć wszystko jak na tacy podane

Madziexx, wydaje mi się, że właśnie pomysły są bezcenne Cała frajda w tym, że dochodzxi się samemu do poszczególnych etapów i szuka własnych, oryginalnych rozwiązań.
Właśnie z tego względu nie mam ochoty upubliczniać swoich prac
W hand made bezcenny jest pomysł, wartość artystyczna zajmuje poczesne, drugie miejsce
A_qq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 10:10   #14
Tsu
Wtajemniczenie
 
Avatar Tsu
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 763
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

Cytat:
Napisane przez A_qq Pokaż wiadomość
Madziexx, wydaje mi się, że właśnie pomysły są bezcenne Cała frajda w tym, że dochodzxi się samemu do poszczególnych etapów i szuka własnych, oryginalnych rozwiązań.
Właśnie z tego względu nie mam ochoty upubliczniać swoich prac
W hand made bezcenny jest pomysł, wartość artystyczna zajmuje poczesne, drugie miejsce
To po pierwsze.

Po drugie tutoriale o naprawdę wysokiej jakości artystycznej i takie :ekskluzywne" są po prostu płatne. Nie dziwię się autorkom takich tutoriali, bo one "sprzdają" swój pomysł, do którego mają prawo.

Po trzecie każda bizuteryjka powinna mieć własny styl, który wyróżni jej prace od innych. Jestem pewna, ze każda z nas umiałabym ze sterty zdjeć wskazać kolczyki np: Rosemary, Riny, Tońki, Czarnego Kota czy Lawendy. Liczy się wszystko: dobór materiałów, aranżacja zdjęcia, sposób wykorzystania materiałów i czy zrobienia loopa! Nie wyobrażam sobie tego, że nagle podamy na tacy jak co zrobić i tysiace osób zacznie się zajmować robieniem biżuterii hand-made. Nie daj Boże kolejne Rude K. nam powstaną...

Po czwarte: ja np: dochodziłam do wszystkiego sama: Co zrobić, zeby loop był ładnie domknięty... i żeby był okrągły... i żeby obciąć odpowednią ilość drutu, itd, itd... Dawało mi to wielką frajdę i czułam, że dochodząc do czegoś sama mogę być z tego dumna.

Po piąte... Nie czarujmy się. Ja np: nie mam czasu na to. Ale wiem, że w necie jest tego MNÓSTWO. Nawet na stronie qnsztu jest coś takiego - wprawdzie jest to kiepskie pod względem technicznym, ale... Właśnie dla osoby poczatkującej wystarczy. A każda biżuteryjka w poszukiwaniu koralików tam trafi.

Jeżeli chcesz robić takie tutoriale, to zrób je sama - może komus pomożesz, a może wychodujesz na własnej piersi konkurencję - jeżeli bedzie to ktoś, który miał talent do tego, to chwała Ci za to, ale jeżeli będzie to ktoś, kto będzie robił tylko oklepane wzory, czasem plagiatował... I to on dostanie się do galerii a nie ta osoba z talentem - to moim zdaniem to "fajną" konkurencją nie będzie.

Jestem na "nie" z takim pomysłem.
Tsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 10:31   #15
iguana_night
Zadomowienie
 
Avatar iguana_night
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 777
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

Moim zdaniem dzięki czemuś takiemu 'uczy się' początkujące bizuteryjki 'plagiatować'...

Szczerze to w życiu nie byłam na żadnej stronie z takimi pomocami, może i to widać w moich pracach, ale chociaż mam tą świadomość, że każde kolczyki które stworzyłam wyszły odemnie, a nie z jakiegoś tutorialu...

A ja już tak mam, że jakbym zaczęła korzystać z czegoś takiego to 1-2 miesiąc i robienie biżuteri przestałoby być dla mnie tzw. 'spełnianiem twórczym' i zaczęłabym szukać czegoś innego..

Może to tylko moje zdanie i tylko ja tak mam w każdym razie jak dla mnie to pomysł na nie.
__________________
'Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka,
chociażby ta dusza była kretyniczna.

iguana_night jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 11:22   #16
aisah
Zakorzenienie
 
Avatar aisah
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraina zwana Tarnowskimi Górami :)
Wiadomości: 4 460
GG do aisah
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

też sama do wszystkiego dochodziłam, a na forum trafiłam już robiąc przez dłuższy czas... i co? nie da się? a jednak nic nie mam przeciwko początkującym, które/którzy zakładają swoje wątki (oczywiście z pracami ), bo tak się przecież rozwijamy ale czy coś takiego warto?
__________________

aisah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 11:28   #17
Tsu
Wtajemniczenie
 
Avatar Tsu
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 763
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

I co innego uzyskać poradę od doświadczonych dziewczyn pod tytułem: "nie wychodzi mi Robię to tak, śmiak i bum cyk cyk... Co robię źle...? Pomożecie?" a co innego: "ja też chcę robić takie kolczyki jak Ty, bo sa piękne/bo mi się podoba pomysł/bo na nich zarobię"... Moze generalizuję, ale lepiej to przejaskrawić w tym kierunku...
Tsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 13:59   #18
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Biżuteria krok po kroku- kto sie dołączy??

Ja też jestem na nie!
Może jestem samolubna, ale nie robiłabym kursów. Dlaczego? Bo do wszystkiego doszłam przez szukanie, poświęciłam wiele czasu na czytanie różnych stron, wątków... Przyjdzie sobie dziewczyna X, poogląda zdjęcia, będzie miała pretensje że źle wytłumaczone i jeszcze się pochwali, że ona sama do wszystkiego doszła. Mnie takie osoby wkurzają. Może jestem dziwna, jeśli kogoś uraziłam, to przepraszam.
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.