załamka;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 18:44   #1
lizzy1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21

załamka;/


Przy wzroście 1,61m ważyłam 42 kg. Wiem że mało, byłam u lekarza i kazał mi przytyć do 48. Rodzice strasznie mnie kontrolowali, ciągłe wyrzuty że za mało jem, że dalej chudne itp. Miałam tego dość i zaczełam pożądnie jeść...efekt- 7 dni 8kg więcej. Rodzice się cieszą bo 50 kg to niby idealnie, ale co z tego jak wszystkie kg które mi przybyło to sam tłuszcz;/ naprawdę głupio to wygląda - szczególnie brzuch, który zwiększył mi się okropnie i nieproporcjonalnie ( jak bym była w ciąży ) i dodatkowo mam coś jakby drugi podbródek;// Jak to mozliwe, przecież 50 to idealnie? Nie chce tak wyglądać, a nie mogę spróbować schudnąć bo rodzice mnie kontrolują;/ Co robić? Kupiłam sobie niedawn nowe ciuchy;/ i w rzadne nie wchodzę ( przez ten brzuch )
lizzy1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 19:10   #2
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: załamka;/

7 dni - 8kg więcej? to chyba nie możliwe, organizm nie potrafiłby przyswoić kilograma dziennie O_O
lekarz w szpitalu mówił mi że nie powinno sie tyć więcej niż 1kg na tydzień
jezu przynajmniej tak mi sie wydaje.......
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 19:12   #3
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: załamka;/

jadłaś codziennie po 7500kcal (tyle = 1kg) ? nie wierzę... myślę, że część tych kg to nagromadzona woda, niestrawiony pokarm itp. jedz normalnie a za kilka dni waga powinna sie zmniejszyc.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 20:00   #4
lizzy1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: załamka;/

Jadłam duużo naprawdę dużo ( praktycznie bez przerwy )
Iza_wiosenna mam nadzieje że będzie tak jak piszesz, jak nie to ja się chyba załamie, bo wyglądam teraz naprawdę komicznie;//
lizzy1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 21:00   #5
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: załamka;/

skoro jadlas przez caly tydzien ciagle, to na pewno nie wszystko zdazylas strawic, moglas tez jesc jakies ciezkostrawne rzeczy i miec po prostu wzdecia (stad wrazenie "tlustego" brzucha).

aha, ok nawet jak jadlas non stop jak piszesz, zalozmy, ze dziennie po 7500 kcal, ale baaaaaaaaardzo w to watpie, to przeciez ciagle spalasz - nawet dzieki podstawowej przemianie materii a wiec ok, max 3-4 kg wg mnie.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 12:48   #6
Dominika2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 21
Dot.: załamka;/

ja myślę ze to możliwe ze przytyłaś dyzo ale nie aż 8 kg ... jeśli dziennie np1500kcl spożywasz i dzienna dawkę zwiększysz o 500 to w tedy przez tydzień przytyjesz 1 kg ... i tak kolejno 1000kcl więcej niż zwykle 2kg
Dominika2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 12:56   #7
miziol
Raczkowanie
 
Avatar miziol
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 429
Dot.: załamka;/

jezeli to faktycznie prawda to pochodź trochę na basen, poruszaj się, z wagi mocno nie zejdziesz (rodzice beda zadowoleni) a wyrzezbisz sylwetke
__________________
ale o so chosi ? :P
miziol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-27, 14:01   #8
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: załamka;/

Cytat:
Napisane przez Dominika2024 Pokaż wiadomość
ja myślę ze to możliwe ze przytyłaś dyzo ale nie aż 8 kg ... jeśli dziennie np1500kcl spożywasz i dzienna dawkę zwiększysz o 500 to w tedy przez tydzień przytyjesz 1 kg ... i tak kolejno 1000kcl więcej niż zwykle 2kg
cooo ??
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 19:42   #9
Liyiah
Raczkowanie
 
Avatar Liyiah
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 191
Dot.: załamka;/

Ojej... 8kg w tydzień? Ja też jestem pewna, że to niemożliwe. Dziewczyny mają rację - część z tych kilogramów to woda i niestrawiony pokarm bo 8 kg tłuszczyku nie mogło wytworzyć się w tak krótkim czasie. Zacznij jeść normalnie i pobądź cierpliwa. Z dnia na dzień wszystko powinno się powoli normować.
I, tak jak już dziewczyny radziły, możesz się troszkę więcej poruszać - basen czy rower - to na pewno poprawi Ci Twoje samopoczucie.
Liyiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 13:37   #10
MeredithMer
Raczkowanie
 
Avatar MeredithMer
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: teqilaland
Wiadomości: 226
Dot.: załamka;/

;) Ja też myślę,że 8 kg. napewno nie utyłaś.Max 4 kg. Jednak niepokoi mnie co innego...mianowicie popadanie ze skrajności w skrajność.Jesli będziesz nadal "jeść całymi dniami" to w końcu utyjesz dużo więcej->wtedy dopiero przyjdzie prawdziwa załamka i obawiam się,że albo znów wrócisz do niejedzenia albo zacznie Ci się bulimia bądź inne ED.

__________________
“Maybe we like the pain. Maybe we're wired that way. Because without it, I don't know; maybe we just wouldn't feel real. What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop."
MeredithMer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 14:42   #11
Dominika2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 21
Dot.: załamka;/

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
cooo ??



wiem że to straszne ale niestety tak to wygląda
Dominika2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 14:54   #12
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: załamka;/

Cytat:
Napisane przez Dominika2024 Pokaż wiadomość
wiem że to straszne ale niestety tak to wygląda
no tak, ale z tego, co napisalas wychodzi ze mozna przytyc 2kg w tydzien, a dziewczyna pisala tu o 8 w tym czasie.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 18:44   #13
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: załamka;/

Cytat:
Napisane przez Dominika2024 Pokaż wiadomość
ja myślę ze to możliwe ze przytyłaś dyzo ale nie aż 8 kg ... jeśli dziennie np1500kcl spożywasz i dzienna dawkę zwiększysz o 500 to w tedy przez tydzień przytyjesz 1 kg ... i tak kolejno 1000kcl więcej niż zwykle 2kg

co? to jak zalozmy jem dzienni 1500 kcal i przez tydzien bede jadla dzienjie 2000 kcal to prze tydzien przytuje 1 kg

iza wiosenna wypowiedz sie bo ja nie bardzo to rozumiem
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/

Edytowane przez mirynka
Czas edycji: 2009-03-02 o 18:45
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 20:20   #14
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: załamka;/

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
co? to jak zalozmy jem dzienni 1500 kcal i przez tydzien bede jadla dzienjie 2000 kcal to prze tydzien przytuje 1 kg

iza wiosenna wypowiedz sie bo ja nie bardzo to rozumiem
nie nie, to nie tak. powiedzmy, że maksymalna dawka kalorii, przy której nie tyjesz, to 2500* kcal. jeśli przez tydzień będziesz jeść 500 kcal więcej (nie zmieniając trybu życia), czyli 3000kcal możesz przytyć ok. pół kilo, bo teoretycznie nadwyżka kalorii (ilość niespalonych) wynosić będzie 500 każdego dnia, a więc 500*7 = 3500 (a 7000-7500 niespalonych = 1kg). ale to rachunek czysto teoretyczny, gdyż wszystko zależy od metabolizmu, a człowiek to nie maszyna.

dlatego tak trudno mi uwierzyć w 8 kg w tydzień (fizycznie to niemozliwe imho).

* oczywiście u niektorych prog ten jest niższy
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 11:13   #15
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: załamka;/

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
nie nie, to nie tak. powiedzmy, że maksymalna dawka kalorii, przy której nie tyjesz, to 2500* kcal. jeśli przez tydzień będziesz jeść 500 kcal więcej (nie zmieniając trybu życia), czyli 3000kcal możesz przytyć ok. pół kilo, bo teoretycznie nadwyżka kalorii (ilość niespalonych) wynosić będzie 500 każdego dnia, a więc 500*7 = 3500 (a 7000-7500 niespalonych = 1kg). ale to rachunek czysto teoretyczny, gdyż wszystko zależy od metabolizmu, a człowiek to nie maszyna.

dlatego tak trudno mi uwierzyć w 8 kg w tydzień (fizycznie to niemozliwe imho).

* oczywiście u niektorych prog ten jest niższy
dziekuje a Ciebie to zawsze mozna liczyc
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 17:39   #16
Dominika2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 21
Dot.: załamka;/

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
no tak, ale z tego, co napisalas wychodzi ze mozna przytyc 2kg w tydzien, a dziewczyna pisala tu o 8 w tym czasie.


no tak dlatego myślę ze maksymalnie mogła przytyć kg reszta to możne woda która odłożyła sie w jej organizmie no i pełny żołądek same wiecie ze jak porządnie sie najemy to warzymy 2-3kg więcej

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

przed kg miało byc 2
Dominika2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 07:33   #17
kiiiinia19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 112
Dot.: załamka;/

hej wiesz ja ważyłam 43 kg przy wzroście 170 cm i od 3 dni poprostu sie obżeram frytki czekolady ciastka pudełka ptaiego mleczka jabłka jakieś kotlety ,krokiety czuje sie z tym okropnie i przez 3 dni jest mnie więcej aż 3 kg ale co sie dziwić po takim obżartwie nic tylko sie załamać
__________________
mariwari
kiiiinia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.