Krostki podskórne - niby nic a jednak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-13, 16:45   #1
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57

Krostki podskórne - niby nic a jednak


Wiem, że jest było i będzie mnóstwo wątków o podskórnych krostkach, ale o tych moich - tak "trywialnych" - nie potrafiłam odszukać. Zresztą w każdym z tych wątków powtarzają się te same metody, których już spróbowałam.

Otóż - na brodzie, po bokach brody, po bokach policzków, na żuchwie, poniżej linii żuchwy i na początku szyi wyskakują mi malutkie podskórne krostki. Są bezbarwne zupełnie. Bardzo małe. Zupełnie nie bolą. Nie przeistaczają się w stan zapalny. Bardo je widać i czuć...brrr. Siedzą w tej skórze, jakby tam siedziały od zawsze. I jak jeden wyskoczy - już nie znika. A ich wyskakuje coraz więcej!

Nie mam pojęcia jak z tym walczyć. Nie chcę iść z tym dermatologa, bo sama rozumiem, że to "nic takiego". Po prostu maleńkie chropowate kulki.

Myślałam, że osiągnęłam coś blisko ideału pielęgnacji a tu takie...
Stosuje acne derm i benzacne. Ładnie radzą sobie z typowymi krostkami, pryszczami, jako tako z zaskórnikami (nadal z tym walczę), ale na to nic nie działa.
Swego czasu dostałam od dermatologa maść z kwasem fusydowym na inną zmianę, nawet tym smaruję, ale też nic się nie rusza.
Walka z tym czymś trwa już długo. W sumie całe wakacje. Są tylko zmiany na gorsze, tego tałatajstwa jest więcej.

Przez ostatni, dość długi okres czasu nie miałam w zasadzie żadnych problemów ze skórą twarzy jeśli chodzi o typowe krostki, typowe pryszcze. Od czasu do czasu coś wyskoczyło na brodzie czy gdzieś i tyle. Chociaż i z tym walczyłam, bo każda skaza jest be.
Mimo wielu niedoskonałości określono, że mam skórę dziecka.

Przyzwyczaiłam się więc do skóry w zasadzie bezkrostkowej i bezpryszczowej.

Bezpryszczowa została, ale co do krostek...Wiem, wiem, że skóra "nie bedzie idealnie gładka". Ale kiedyś była bliżej tej idealnej gładkości i bardzo bym chciała ten stan przywrócić!

Jestem naprawdę smutna i proszę o pomoc.
Serdecznie dziękuję.
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.