Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-01, 19:54   #1891
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Tigressa Pokaż wiadomość
Witam,
czy wiecie moze czym sa wykonczone te sciany z zalacznika? Chodzi mi o te dolne czesci niby z jasnego drewna.... A na drugim zdjeciu jeszcze takie fajne tapety z odbiciem - widzialyscie gdzies takie?

Z gory dziekuje
To lamperia drewniana, nawet nie wiem czy ma jakąś swoją specyficzną nazwę, ale czasem spotykam takie rozwiązanie w hotelach urządzonych w klasycznym stylu. Właśnie wróciłam z wyjazdu, gdzie mieszkałam w hoteliku stylizowanym na staropolski, w którym takie drewniane panele były na korytarzach
Znalazłam coś takiego w grafikach w google: http://www.stol-pol.pl/galeria-meble...ody-drewniane/ Wygląda na to, że są firmy, które produkują takie cuda gotowe do montażu na ścianie
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 21:38   #1892
Tigressa
Rozeznanie
 
Avatar Tigressa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 545
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
To lamperia drewniana, nawet nie wiem czy ma jakąś swoją specyficzną nazwę, ale czasem spotykam takie rozwiązanie w hotelach urządzonych w klasycznym stylu. Właśnie wróciłam z wyjazdu, gdzie mieszkałam w hoteliku stylizowanym na staropolski, w którym takie drewniane panele były na korytarzach
Znalazłam coś takiego w grafikach w google: http://www.stol-pol.pl/galeria-meble...ody-drewniane/ Wygląda na to, że są firmy, które produkują takie cuda gotowe do montażu na ścianie
No to pol sprawy zalatwione - znam nazwe. Bardzo dziękuję!!

Edytowane przez Tigressa
Czas edycji: 2012-06-02 o 10:14
Tigressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 17:32   #1893
aniakf
Raczkowanie
 
Avatar aniakf
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 315
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Chciałabym się dołączyć, gdyż mam problem z doborem koloru do śliwki węgierki na dwie kolejne ściany, w zeszłym roku pomalowaliśmy na jakiś brudny róż do tego i nie zbyt mi się to widzi...do tego zmieniliśmy meble na białe i zastanawiam się czy dobrze by wyglądało cafe latte dulux do tej śliwki węgierki??? mamy też ciemny parkiet merbau...albo co moglibyście innego zaproponować??? oprócz zieleni, której jakoś nie lubię na ścianach
aniakf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 21:39   #1894
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Moim zdaniem biały lub szary, ale taki jaśniutki ledwie szarawy. Caffe late to inna bajka, gryzie się ze śliwką.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 07:30   #1895
aniakf
Raczkowanie
 
Avatar aniakf
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 315
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Właśnie biały chyba odpada, bobiałe komody stoją na ścianie która ma być przemalowana nie chce, żeby się zlało..a coś oprócz szarego?
aniakf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 20:07   #1896
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez aniakf Pokaż wiadomość
Właśnie biały chyba odpada, bobiałe komody stoją na ścianie która ma być przemalowana nie chce, żeby się zlało..a coś oprócz szarego?
Masz już jeden absrobujący uwagę kolor, więc pozwól mu być ozdobą, niech reszta będzie stonowana. Zamiast intensywnych kolorów na resztę ścian rzuć na kanapę ze dwie poduchy w kolorze musztardowym.
Jeśli chodzi o jakieś mniej męczące połączenie, to właściwie nie masz wyboru - róż wam się przejadł, żółć będzie koszmarnie męczyć w tym duecie z węgierką, błękit odpada, zieleni nie lubisz, wszelkie beże i brązy się gryzą, czerwień da krzykliwy efekt... jaśniutka szarość jeśli nie lubisz bieli i chcesz, żeby meble nie wtopiły się w ścianę, do tego trochę bieli w dodatkach, żeby było lżej i jaśniej.
Trochę inspiracji z kroplą bieli i szarości:
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...Cl52sYAh6EaV2k
http://images48.fotosik.pl/220/103afa23782acaccmed.jpg
http://cdn23.urzadzamy.smcloud.net/t...tandardowy.jpg
http://cdn5.muratordom.smcloud.net/t...42c9fec991.jpg
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 08:45   #1897
aniakf
Raczkowanie
 
Avatar aniakf
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 315
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Dzięki, w sumie już zdecydowałam, że jednak będzie szary, super te fotki...wielkie dzięki.a myślicie, że dobrze będzie połączyć dwa odcienie szarego jakiś jaśniutki - na skosy i ciemniejszy- na ścianki kolankowe, bo to poddasze...czy lepiej dać jeden odcień, bo tu mam jeszcze wątpliwości
aniakf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 16:23   #1898
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez aniakf Pokaż wiadomość
Dzięki, w sumie już zdecydowałam, że jednak będzie szary, super te fotki...wielkie dzięki.a myślicie, że dobrze będzie połączyć dwa odcienie szarego jakiś jaśniutki - na skosy i ciemniejszy- na ścianki kolankowe, bo to poddasze...czy lepiej dać jeden odcień, bo tu mam jeszcze wątpliwości
Na jaką wysokość macie ściany kolankowe?
Poszłabym w kierunku jasnej szarości na ścianę kolankową i biały skos lub ciemny szary na ścianie kolankowej i biały na skosie. Ale i tak bez zdjęć całego pokoju trudno wyrokować coś na 100%.
Nie przekonują mnie kolorowe ściany kolankowe, bo podkreślają wrażenie sufitu lecącego na głowę i przytłaczają wnętrze ograniczając przestrzeń.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 10:00   #1899
aniakf
Raczkowanie
 
Avatar aniakf
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 315
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Na jaką wysokość macie ściany kolankowe?
Poszłabym w kierunku jasnej szarości na ścianę kolankową i biały skos lub ciemny szary na ścianie kolankowej i biały na skosie. Ale i tak bez zdjęć całego pokoju trudno wyrokować coś na 100%.
Nie przekonują mnie kolorowe ściany kolankowe, bo podkreślają wrażenie sufitu lecącego na głowę i przytłaczają wnętrze ograniczając przestrzeń.
Własnie ściany kolankowe są 100 cm niestety, a ściany skośne dużo większe, więc pewnie jeden kolor będzie lepszy..dzięki za sugestie
aniakf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 03:56   #1900
Tigressa
Rozeznanie
 
Avatar Tigressa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 545
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Chcę sobie zrobic sypialnie jak na zalaczniku, tylko nie wiem z czego jest ta szara sciana... Macie pomysly? Jakies tynki dekoracyjne 3d?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.1 SC_lozko_carlotta_fot_ArtDeVivre.jpg (62,0 KB, 61 załadowań)
Tigressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 17:58   #1901
serek
Raczkowanie
 
Avatar serek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 208
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

mi to wygląda na tapetę
__________________
carpe diem...
serek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-09, 19:24   #1902
zabula87
Wtajemniczenie
 
Avatar zabula87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: RŚ
Wiadomości: 2 869
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Tigressa Pokaż wiadomość
Chcę sobie zrobic sypialnie jak na zalaczniku, tylko nie wiem z czego jest ta szara sciana... Macie pomysly? Jakies tynki dekoracyjne 3d?
Ciekawym rozwiązaniem będzie stiuki (nie wiem jak się pisze) w kolorze neapoly yellow (ciepły żółtobrązowy w miarę jasny). Jest to imitacja marmuru, do tego fajnie by wyglądały listwy przysufitowe (mogą być styropianowe szerokie, ale proste, żeby nie gryzły sie z frezami na łóżku). Do tego wykończenie ścian w ciepłych kolorach brązu (kawa z mlekiem, latte). Dodatki do łóżka również w kolorze brązu. Jest to wersja neutralna.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=oCGPz...x=0&playnext=1


od 30.04.2004 MY
28.04.2012 ślub
zabula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 17:39   #1903
Tigressa
Rozeznanie
 
Avatar Tigressa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 545
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez zabula87 Pokaż wiadomość
Ciekawym rozwiązaniem będzie stiuki (nie wiem jak się pisze) w kolorze neapoly yellow (ciepły żółtobrązowy w miarę jasny). Jest to imitacja marmuru, do tego fajnie by wyglądały listwy przysufitowe (mogą być styropianowe szerokie, ale proste, żeby nie gryzły sie z frezami na łóżku). Do tego wykończenie ścian w ciepłych kolorach brązu (kawa z mlekiem, latte). Dodatki do łóżka również w kolorze brązu. Jest to wersja neutralna.
Dziekuje za fajne pomysly
Tigressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 11:49   #1904
milabeata86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 162
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cześć, może ktoś mi doradzi w doborze koloru ścian do gabinetu masażu? chciałam żeby było ciepło i przytulnie
Może coś ktoś doradzi

meble mam w kolorze machoń jakby i to tylko takie regały niskie są
milabeata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 10:57   #1905
kamilka_17
Przyczajenie
 
Avatar kamilka_17
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez milabeata86 Pokaż wiadomość
Cześć, może ktoś mi doradzi w doborze koloru ścian do gabinetu masażu? chciałam żeby było ciepło i przytulnie
Może coś ktoś doradzi

meble mam w kolorze machoń jakby i to tylko takie regały niskie są
A może coś w odcieniach intensywnej pomarańczy? Np kolor brzoskwiniowy?

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Witam szanowne Wizażanki
Planuje mały remont mojego pokoiku i mam problem z doborem koloru. Pokój jest baardzo malutki, szare ściany z fioletowymi dodatkami. Wydaje mi się, że jest strasznie smutny, nieprzytulny ;/
Tak więc remont jest potrzebny! Planuje pokój pomalować, na taki pudrowy, delikatny roż, żeby jakoś rozjaśnic ten pokój. I chcę jedną ścianę pomalować na inny kolor i właśnie nie wiem na jaki ; / Pomożecie ? ;> ;*
kamilka_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 21:04   #1906
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Do bladego różu widzę kość słoniową, pastelową zieleń, szarość, mleczną czekoladę. Błękit pasuje, ale to takie dziecięce połączenie.
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 09:11   #1907
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

jestem na etapie wyboru koloru do sypialni...mam z tym duży problem, może pomożecie?
sciana za łóżkiem jest wyłożona tapetą w kolorze czarnym (bardzo ciemny grafit prawie czarny) jakiego koloru zrobic pozostałe ściany?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 22:29   #1908
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
jestem na etapie wyboru koloru do sypialni...mam z tym duży problem, może pomożecie?
sciana za łóżkiem jest wyłożona tapetą w kolorze czarnym (bardzo ciemny grafit prawie czarny) jakiego koloru zrobic pozostałe ściany?
A w jakim stylu i kolorystyce ma być sypialnia? Jakie meble w niej staną? Bo co z tego, że napiszę np. pomaluj na jaśniuteńki pudrowy róż czy popiel, jeśli na tle tej ściany stanie komoda w odcieniu czereśnia albo olcha miodowa...
Pokój to całość, a nie kilka pojedynczych elementów zebranych w jednym miejscu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 08:05   #1909
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
A w jakim stylu i kolorystyce ma być sypialnia? Jakie meble w niej staną? Bo co z tego, że napiszę np. pomaluj na jaśniuteńki pudrowy róż czy popiel, jeśli na tle tej ściany stanie komoda w odcieniu czereśnia albo olcha miodowa...
Pokój to całość, a nie kilka pojedynczych elementów zebranych w jednym miejscu.
meble juz są - łóżko i dwa stoliki - fornir w kolorze orzech amerykański, w oknie sa też firany-panele białe z wykonczeniem grafitowo srebrnym z tafty
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-23, 05:46   #1910
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

mi się podoba połączenie żółtego i fioletu ale to dla odważnych babek
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 17:54   #1911
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Potrzebuję porady
Mam dwie małe córeczki (2 i 5l) oczywiście pokój MUSI być różowy.
Problem w tym, że pomieszczenie jest niewielkie (ok 13m2) poddaszowe i niestety z jednym oknem dachowym. Dziewczynki będa miały piętrowe łóżko (zrobione z 2 białych łóżeczek z ilkei z owieczkami 70x160) i białą szafę. By radości stało się zadość chciałabym pomalować im tylko jedną ścianę w różu, takim intensywniejszym fuksjowyym, a pozostałe ściany bladofioletowe. Niestety, nie mogę dobrać ładnego fioleciku, by nie było za słodko. Może macie jakieś propozycje "z gotowców" bądź palety NCS (mam własną). Planuję beckersa (ten lavender za ciemny) lub magnata

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------


i pytanko nr 2 - fototapeta do sypialni. Trochę boję się zamówić przez net. macie coś sprawdzonego? jaką brać? na flizelinie, papierową

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2012-06-24 o 17:52
atoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 19:43   #1912
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Zrób jedną różową ścianę, a resztę pomaluj bielą. Ten róż i tak będzie dawał różową poświatę na pozostałych ścianach. Jeśli do tego dojdzie jeszcze jakiś dywanik czy narzuty na łóżka w różowej tonacji, to każdy lilaróż czy fiolecik chociażby najjaśniejszy da efekt eksplozji wiadra różowej farby, a sama piszesz, że chcesz uniknąć nadmiaru różu w różu
Pokój nie jest pewnie zbyt jasny jeśli ma tylko jedno okno, więc trochę światła mu się przyda, a niestety każdy kolor pochłania jakąś ilość światła i zabiera przestrzeń.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 21:42   #1913
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Zgadzam się z Elfią. Też dałabym jedną ścianę w kolorze róż mocny bądź nawet jasny róż. I w kolorze tej ściany dałbym kilka dodatkó, ale nie za dużo, poduchy, może dywani, lampka. Resztę pozostawiłabym białą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (48,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: gif 2.gif (143,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (30,7 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (36,6 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (25,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (38,7 KB, 5 załadowań)
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 22:27   #1914
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

hmm no właśnie dziwnie z tym pokojem jest, bo gdy roleta dachowa jest całkowicie odsłonięta to jest straszzzznie jasno (okno w połaci nie ma nawet przepisowego pochylenia - jest mniejsze a jak już świeci słońce to biały kolor bije po oczach, że trudno wytrzymać. Z kolei częściowe zasłanianie zawsze okna mija się z celem. pokój jest z pewnością jaśniejszy niż doświetlony zwykłyn bocznym oknem. Ale poprzez wysokie ściany kolankowe (po 180 z 2 stron, bo jest narożny w budynku, a pozostałe 2 skośne do wys 2,5) i to okno praktycznie w suficie jest taki przygnębiający, spadający. na razie w tej chwili jest tam sypialnia i jest delikatny błękit, (by ochłodzić rude meble). W dzień praktycznie nieużywany, więc nie ma to znaczenia dla dorosłych, a roleta max otwarta do połowy. Ale z braku miejsc na klasyczne łóżka w ich pokoju, będzie tam pokój dziewczynek i będzie bardziej ustawny i większy. "Przerabiałam" już i białe ściany i ta jagódka wydawała mi się dobrym rozwiązaniem (boję się tylko tej plamy różu)na złamanie chłodu i dominację tylko różu. No ale jak róż no to dla mnie koniecznie fuksja)
Podoba mi się na zdjęciu ta przedostatnia stylizacja z tych dwóch odcieni. Przyznajcie same, że pomimo iż róż jest ciepłym kolorem, to w zasadzie sam w sobie taki ostry jest chłodny i sztuczny. Gdyby jeszcze do tego można połaczyć swiat zewn (z wieloma kolorami zieleni natury, budynku, faktur) z widoku zza okna to jest ok. Ale tu widać tylko i wyłacznie niebo.

Aaaaaa i z tego wszystkiego zapomniałam podziękować

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2012-06-24 o 22:32
atoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 07:33   #1915
serek
Raczkowanie
 
Avatar serek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 208
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

atoja ja bym obstawiała 2 wersje i to pastelowe na dodatek (dzieci i tak mają dużo kolorowych zabawek, które tworzą mocne akcenty więc jeszcze fuksjowa ściana to dodatkowy bodziec stymulujący - nie ujarzmisz ich potem ):

- biel + róż
- jasna szarość + róż

i do tego białe mebelki, które już posiadasz
__________________
carpe diem...
serek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 11:01   #1916
mmmww777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 349
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

witam
chciałabym prosić o pomoc.. o wskazanie stron, gdzie mogłabym znaleźć inspirację oraz o doradzenie wyboru farby, która pokryła by stary kolor (taki ciemna kawa z mlekiem) - chodzi mi nie o kolor tylko o rodzaj farby (ostatnio pełno reklam śnieżki satynowej - rzeczywiście dobra?)
mam nadzieję, że zrozumiale się wypowiedziałam

pozdrawiam
mmmww777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 21:26   #1917
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

dziękuję, będę myśleć
Jak wymyślę i pomaluję , to pokażę

śnieżka satynowa wygląda jak olejna - nie warta tej kosmicznej ceny wg mnie. Najlepsza jakościowo i wyglądem to beckers. magnat też ładny (ale są zwolennicy i przeciwnicy jednowarstwowych), a z kolei dulux już gorzej wygląda. Taka jest moja opinia


A z doświadczenia powiem Wam, że z mieszalnika farby tylko na sprawdzonych pigmentach, np. sigmy. miałam pomalowany cały dom beckersem i w południowych pomieszczeniach nie wyblakły ani ciut po 8 latach, a północne na-niewiadomo-jakim pigmencie, też z mieszalnika, co kawałek inny kolor na ścianie jak po samoróbnym mieszaniu. A niby w profesjonalnym sklepie u sprawdzonego sprzedawcy, na prof. mieszalniku
atoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 07:04   #1918
zabula87
Wtajemniczenie
 
Avatar zabula87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: RŚ
Wiadomości: 2 869
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez mmmww777 Pokaż wiadomość
witam
chciałabym prosić o pomoc.. o wskazanie stron, gdzie mogłabym znaleźć inspirację oraz o doradzenie wyboru farby, która pokryła by stary kolor (taki ciemna kawa z mlekiem) - chodzi mi nie o kolor tylko o rodzaj farby (ostatnio pełno reklam śnieżki satynowej - rzeczywiście dobra?)
mam nadzieję, że zrozumiale się wypowiedziałam

pozdrawiam
Witam,
Najlepszym "wyciszeniem" koloru jest pomalowanie ściany podkładem z farby w kolorze szarym (ważne, żeby farba była matowa, dzięki temu uzyskamy lepszą przyczepność następnej warstwy). Jeśli chodzi o wybór farby satynowej polecam Flugger Flutex 7s. Farba w delikatnym satynowym połysku, całkowicie zmywalna, dostępna w palecie ok. 10 tyś kolorów. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda na żywo ta farba wymalowana to możesz podejść do sklepu Fluggera i poprosić żeby Cie pokazali jak to wygląda. najbliższy klep fluggera znajdziesz na www.flugger.pl .

PS moj mąż pracuje we fluggerze jak coś to pytać
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=oCGPz...x=0&playnext=1


od 30.04.2004 MY
28.04.2012 ślub
zabula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 20:52   #1919
mmmww777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 349
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Dziękuję za odpowiedzi i ogromną pomoc
mmmww777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 21:40   #1920
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez zabula87 Pokaż wiadomość
Witam,
Najlepszym "wyciszeniem" koloru jest pomalowanie ściany podkładem z farby w kolorze szarym (ważne, żeby farba była matowa, dzięki temu uzyskamy lepszą przyczepność następnej warstwy). Jeśli chodzi o wybór farby satynowej polecam Flugger Flutex 7s. Farba w delikatnym satynowym połysku, całkowicie zmywalna, dostępna w palecie ok. 10 tyś kolorów. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda na żywo ta farba wymalowana to możesz podejść do sklepu Fluggera i poprosić żeby Cie pokazali jak to wygląda. najbliższy klep fluggera znajdziesz na www.flugger.pl .

PS moj mąż pracuje we fluggerze jak coś to pytać
Malowali nam Fluggerem ściany w pracy i śmierdziało paskudnie przez kilka dni, co mnie zniechęciło do tej marki - podobno bardzo dobrej zresztą. Tikurilla u mnie wygrywa tym, że nie zostawia po sobie zapachu. Malowałam pokój tikurillą matową z mieszalnika i tą farbę mogę polecić.
Generalnie farby z mieszalnika mają jedną zaletę - możliwość wyboru koloru spośród tysięcy odcieni przy różnych rodzajach farb bazowych, czego nie oferują farby gotowe. Dzięki temu można pomalować różne powierzchnie na ten sam kolor z palety RAL czy NCS zmieniając tylko farbę bazową, która zostanie zapigmentowana.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 17:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:36.