Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-26, 10:06   #3151
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
No ja właśnie miałam wysyp po epiduo długi czas, ale skończył się nie wiem czy sam z siebie czy może dlatego że zaczełam używać epiduo na zmianę z brevoxylem.

A co do tego podkładu to zainteresował mnie ale czy on nie podkreśla suchych skórek przypadkiem? Będę teraz mieć zabiegi kwasem migdałowym i najważniejszym kryterium jest żeby mi nie podkreślał łuszczenia, choć nie wiem czy jest jakiś taki podkład...

Ja używam epiduo od miesiąca, i mam tylko coraz większy wysyp... Już mam chwile zwątpienia i chcę to odstawić w czorty.
Poza tym że pogorszył mi obecne wypryski, to pojawiają się one w miejscach, w których ich wcześniej nie było
To chyba nie jest normalne.
A o potwornym łuszczeniu i tym, że każdy puder czy krem z filtrem niesamowicie podkreśla mi te suche skórki to już nie wspomnę :/
Myślicie, że powinnam odstawić?
Do mojej dermatolog jestem zapisana dopiero na lipiec, więc nie mogę się z nią skonsultować...
__________________


Edytowane przez Lilith36
Czas edycji: 2011-05-26 o 10:07
Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 11:02   #3152
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
u mnie niestety nic nie zakrywało ( może lekko wyrównał koloryt cery, ale nic więcej, już kremy bb się lepiej sprawdziły
nakladanie mineralow tez wymaga lekkiej wprawy. nakladalas korektory czy sam podklad? testowalas na mokro? nawet sam korektor na mokro? czasem tez pacam korektorem po przebarwieniu, czekam chwile i lekko doklepuje- wtedy nic nei widac

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez magdaSEM Pokaż wiadomość
Dodałam do minerałków cynamon - działa antybakteryjnie i kakao - bo miałam za jasny i teraz ma idealny odcień. Nic nie zapycha.
I to tez jest piekne. mozna kombinowac, ja juz sama krece czesc mineralow.
tez pamietam traktowanie skory dermacolem brrr masakra i coraz wiecej stanow zapalnych, po proszkach nic nie wyskakuje

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Ja używam epiduo od miesiąca, i mam tylko coraz większy wysyp... Już mam chwile zwątpienia i chcę to odstawić w czorty.
Poza tym że pogorszył mi obecne wypryski, to pojawiają się one w miejscach, w których ich wcześniej nie było
To chyba nie jest normalne.
A o potwornym łuszczeniu i tym, że każdy puder czy krem z filtrem niesamowicie podkreśla mi te suche skórki to już nie wspomnę :/
Myślicie, że powinnam odstawić?
Do mojej dermatolog jestem zapisana dopiero na lipiec, więc nie mogę się z nią skonsultować...
mialam to samo praktycznei po kazdych retinoidach, ale nei odstawialam do wizyty u lekarza bo balam sie ze tyle sie nacierpialam a moze tak mialo byc.. ale po kolejnych mordegach zaczelam stosowac co drugi dzien, potem co trzeci i teraz raz w tygodniu, ale probuje wogole odstawic. jest o niebo lepiej. moze po prostu za bardzo Cie podraznia tak czeste stosowanie.

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2011-05-26 o 11:03
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 11:18   #3153
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość


mialam to samo praktycznei po kazdych retinoidach, ale nei odstawialam do wizyty u lekarza bo balam sie ze tyle sie nacierpialam a moze tak mialo byc.. ale po kolejnych mordegach zaczelam stosowac co drugi dzien, potem co trzeci i teraz raz w tygodniu, ale probuje wogole odstawic. jest o niebo lepiej. moze po prostu za bardzo Cie podraznia tak czeste stosowanie.

Stosuję właśnie co drugi dzień, czasem jak zapomniałam (zdarza się...) albo nie wzięłam ze sobą a wyjeżdżałam, to było nawet co 3 dzień.
Poza tym czytałam, ze epiduo już się nie odstawia, tylko stosuje ciągle, np. raz w tygodniu. Jakoś mnie to nie zachęca i nie przekonuje kompletnie.
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 13:42   #3154
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Stosuję właśnie co drugi dzień, czasem jak zapomniałam (zdarza się...) albo nie wzięłam ze sobą a wyjeżdżałam, to było nawet co 3 dzień.
Poza tym czytałam, ze epiduo już się nie odstawia, tylko stosuje ciągle, np. raz w tygodniu. Jakoś mnie to nie zachęca i nie przekonuje kompletnie.
no nie powinno sie odstawiac, bez sensu. i tak stosuje filtry wiec pomysle nad tym jeszcze. a moze upiduo nie dla Ciebie. mozesz sprobowac co 3 a nawet 4 dzien, a nawilzasz sie odppwiednio? bo moze skora jest wysuszona
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 16:52   #3155
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
no nie powinno sie odstawiac, bez sensu. i tak stosuje filtry wiec pomysle nad tym jeszcze. a moze upiduo nie dla Ciebie. mozesz sprobowac co 3 a nawet 4 dzien, a nawilzasz sie odppwiednio? bo moze skora jest wysuszona

Bez sensu też kontynuować, skoro sieje to takie spustoszenie
Ja nie stosuję filtrów regularnie, mam problem z dobraniem jakiegokolwiek, bo mnie zapychają. A tendencję do blizn i przebarwień mam przeogromną. ( a po epi mam mnóstwo pryszczy wulkanów, które zostawiają duże ślady)
Nawilżam się myślę odpowiednio, bo skóra nie osypuje mi się jakoś płatami, tylko łuszczy. Te wysuszone skórki widać tak bardziej wlaśnie dopiero kiedy nałożę filtr albo puder. Więc myślę, że nawilżam się w miarę dobrze.
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 17:57   #3156
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Re: POLECAM!!! Maseczka z cynamonu na trądzik!

Ja uporczywego trądziku nie mam.. jednak na czole występują krostki czasami - http://naturaliskosmetyki.pl/glukono...pak-p-161.html - stosowałyście?

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Bez sensu też kontynuować, skoro sieje to takie spustoszenie
Ja nie stosuję filtrów regularnie, mam problem z dobraniem jakiegokolwiek, bo mnie zapychają. A tendencję do blizn i przebarwień mam przeogromną. ( a po epi mam mnóstwo pryszczy wulkanów, które zostawiają duże ślady)
Nawilżam się myślę odpowiednio, bo skóra nie osypuje mi się jakoś płatami, tylko łuszczy. Te wysuszone skórki widać tak bardziej wlaśnie dopiero kiedy nałożę filtr albo puder. Więc myślę, że nawilżam się w miarę dobrze.
Ups.. mnie kremów wiele zapycha, dlatego malutko ich kładę na buzię łącząc z żelem hialurynowym... Jakie filtry są najwłaściwsze dla nas w takim razie, jak myślisz?

Planuję poprosić o próbeczki w DOZie
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 19:29   #3157
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Bez sensu też kontynuować, skoro sieje to takie spustoszenie
Ja nie stosuję filtrów regularnie, mam problem z dobraniem jakiegokolwiek, bo mnie zapychają. A tendencję do blizn i przebarwień mam przeogromną. ( a po epi mam mnóstwo pryszczy wulkanów, które zostawiają duże ślady)
Nawilżam się myślę odpowiednio, bo skóra nie osypuje mi się jakoś płatami, tylko łuszczy. Te wysuszone skórki widać tak bardziej wlaśnie dopiero kiedy nałożę filtr albo puder. Więc myślę, że nawilżam się w miarę dobrze.
no racja skoro jest az tak zle. moze powinnas zmienic retinoid. jak nie stosujesz filtrow regularnie majac tendencje do przebarwien to tym bardziej. a przed epiduo bylo lepiej czy gorzej? a co stosujesz do nawilzania?
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 22:27   #3158
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość



Ups.. mnie kremów wiele zapycha, dlatego malutko ich kładę na buzię łącząc z żelem hialurynowym... Jakie filtry są najwłaściwsze dla nas w takim razie, jak myślisz?

Planuję poprosić o próbeczki w DOZie
Nie jestem żadnym ekspertem jeśli chodzi o filtry. Ale myślę, że bezpieczniejsze są chyba te przeznaczone specjalnie do cery trądzikowej. Przynajmniej mają lżejszą konsystencję, ale niestety coś za coś - mają niższą ochrone, ok. SPF 30

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
no racja skoro jest az tak zle. moze powinnas zmienic retinoid. jak nie stosujesz filtrow regularnie majac tendencje do przebarwien to tym bardziej. a przed epiduo bylo lepiej czy gorzej? a co stosujesz do nawilzania?
Przed epiduo było dużo lepiej. Wiem, ze epiduo powoduje taki właśnie wysyp, ale u mnie bolesne ropne wykwity pojawiają się na policzkach, czyli w miejscu gdzie nigdy nie miałam trądziku i gdzie mam skorę normalną.
Do nawilżania uzywam tego kremu
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...sy.html&next=1
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 22:35   #3159
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Gdzie go kupujesz?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 22:47   #3160
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

W realu przynajmniej w moim jest. Ale nie w każdym hipermarkecie będzie. Natknęłam się na niego całkiem przypadkiem, a jak przeczytałam skład, to stwierdziłam, że koniecznie trzeba go wypróbować. Ja jestem zadowolona, ma bardzo lekką konsystencję i szybko się wchłania. W sam raz na lato. Nie pozostawia żadnej powłoki na twarzy, więc naprawdę niczego nie obciąża.
Widzę ogromną różnicę pomiędzy nim a np. nivea visage, ten niebieski krem na dzień, którego używałam wcześniej i któremu byłam wierna dobrych kilka lat.
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 23:12   #3161
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
W realu przynajmniej w moim jest. Ale nie w każdym hipermarkecie będzie. Natknęłam się na niego całkiem przypadkiem, a jak przeczytałam skład, to stwierdziłam, że koniecznie trzeba go wypróbować. Ja jestem zadowolona, ma bardzo lekką konsystencję i szybko się wchłania. W sam raz na lato. Nie pozostawia żadnej powłoki na twarzy, więc naprawdę niczego nie obciąża.
Widzę ogromną różnicę pomiędzy nim a np. nivea visage, ten niebieski krem na dzień, którego używałam wcześniej i któremu byłam wierna dobrych kilka lat.
Tak właśnie zobaczyłam że nie ma ani gliceryny,parafiny,itp więc może mógłby się nadać,szkoda tylko że mocniej nie nawilża z tego co mówisz.
Ale jak będę go widzieć,to może kupię
Mam straszny problem z doborem kremu,bo wszystko mnie zapycha

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

Jedna z Was pisała tutaj że w miesiąc wyleczyła podskórne grudki brevoxylem.
I jak,efekt czystej buzi dalej się trzyma?
W następnym tygodniu idę do demy,miałam przyjść po skończeniu tubki z epiduo,mam jeszcze taką mniejszą połowę,ale stosuję już prawie 3 miesiące a ciągle coś w tej buzi jest
Zobaczymy co przepisze,albo wykupię Brevo.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2011-05-26 o 23:08
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 23:17   #3162
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
W realu przynajmniej w moim jest. Ale nie w każdym hipermarkecie będzie. Natknęłam się na niego całkiem przypadkiem, a jak przeczytałam skład, to stwierdziłam, że koniecznie trzeba go wypróbować. Ja jestem zadowolona, ma bardzo lekką konsystencję i szybko się wchłania. W sam raz na lato. Nie pozostawia żadnej powłoki na twarzy, więc naprawdę niczego nie obciąża.
Widzę ogromną różnicę pomiędzy nim a np. nivea visage, ten niebieski krem na dzień, którego używałam wcześniej i któremu byłam wierna dobrych kilka lat.
osz to zaczynam szukać, skusiłaś mnie
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 00:45   #3163
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Trafna uwaga!

Chciałabym się podzielić informacją, że moja twarz się poprawiła od kiedy odstawiłam kremy i tylko co drugi dzień nakładam jakąś mieszankę olejów na twarz, np. z czarnuszki, pestek malin.
Ponadto codziennie jem pestki z dyni i słonecznika.
Od kilku dni wróciłam do nasion słonecznika, do dyni od jutra ! Nie ma co, nasionek gdy jadłam dużo - moja buzia była w wyśmienitej kondycji :
A kremy od kilku dni codziennie - zdecydowanie błąd! Buzia musi oddychać, potwierdzam czarodzielnica!

Cytat:
Napisane przez magdaSEM Pokaż wiadomość
Podobno! Nawet alergię leczy! Ja łykam sproszkowaną czarnuszkę bo oleju nie znalazłam. Zaraz wyruszam na dalsze poszukiwania, jeśli się nie uda to chociaż macerat sobie zrobię.
A macerat - to ja mam ochotę na marchewkowy ostatnio, ale nie zamówiłam jeszcze bo stwierdziłam - i tak na bladą buzię nic nie zdziała cudu..
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 07:32   #3164
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Tak właśnie zobaczyłam że nie ma ani gliceryny,parafiny,itp więc może mógłby się nadać,szkoda tylko że mocniej nie nawilża z tego co mówisz.
Ale jak będę go widzieć,to może kupię
Mam straszny problem z doborem kremu,bo wszystko mnie zapycha



Wiesz co, powiem szczerze, że mnie nawilża dosyć przyzwoicie, jestem z niego zadowolona. Tylko na policzki nakładam czasem 2 razy dziennie (tzn. powtarzam aplikację po jakimś czasie rano) tylko dlatego, że strasznie mi je epi przesuszył. A moja strefa T dużo mniej się po nim błyszczy (praktycznie wcale, błyszczy się z 'natury', bo jest tłusta).


Cytat:
Napisane przez mon88 Pokaż wiadomość
osz to zaczynam szukać, skusiłaś mnie
myslę że warto wypróbować. Koszt naprawdę niewielki, ja za swój kremik zapłaciłam 6zł z groszami, a można się mile zaskoczyć.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Od kilku dni wróciłam do nasion słonecznika, do dyni od jutra ! Nie ma co, nasionek gdy jadłam dużo - moja buzia była w wyśmienitej kondycji :
A kremy od kilku dni codziennie - zdecydowanie błąd! Buzia musi oddychać, potwierdzam czarodzielnica!


A macerat - to ja mam ochotę na marchewkowy ostatnio, ale nie zamówiłam jeszcze bo stwierdziłam - i tak na bladą buzię nic nie zdziała cudu..
Odradzasz stosowanie kremów codziennie? Więc co zamiast tego? Ja po umyciu mam strasznie ściągniętą skórę, obojętnie czym bym nie myła (a używam bardzo łagodnego żelu do cery wrażliwej, bez SLS i innych takich) i po prostu muszę nałożyć jakiś krem, żeby skóra się jakoś uspokoiła.
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 09:04   #3165
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość


Przed epiduo było dużo lepiej. Wiem, ze epiduo powoduje taki właśnie wysyp, ale u mnie bolesne ropne wykwity pojawiają się na policzkach, czyli w miejscu gdzie nigdy nie miałam trądziku i gdzie mam skorę normalną.
Do nawilżania uzywam tego kremu
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...sy.html&next=1
Wiesz na Luskiewniku wyczytalam,ze taki wysyp moze byc nawet do 3 miesiecy, jesli po tym czasie nie ustapia objawy to nalezy odstawic i zmienic retinoid. tak wlasciwie to tez mialam dlugo wysyp ale teraz jest ok. moze warto sie pomeczyc do wizyty u derma..
ja tego typu kremom nie ufam, nie jestem tez specem w skladach ale nie nakladalabym codziennie. Uzywalas go przed epiduo? a probowalas HA? nie zapycha
nakaladam go co pare dni mieszajac z kropelka tamanu, efekt nieziemski
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 09:58   #3166
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Lilith, źle zabrzmiało. Po prostu - mniejsza ilość kremu i tylko rano. Na wieczór żel hialuronowy albo olejek na hydrolat... Tak od 2 dni działam.. zobaczymy
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 10:06   #3167
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Lilith, źle zabrzmiało. Po prostu - mniejsza ilość kremu i tylko rano. Na wieczór żel hialuronowy albo olejek na hydrolat... Tak od 2 dni działam.. zobaczymy
, zgadzam sie, im mniej tym lepiej. ale z ta codziennoscia stosowania , Wasza skora nie woli roznych skladnikow ale rzadziej? bo moja najlepiej toleruje np. taki schemat: co pare dni ha+ olej, co pare epiduo, co pare nic, co pare sam olej, co pare tonik pha z bu i tak dalej. a w dzien filtr+ mineraly
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 10:45   #3168
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
Wiesz na Luskiewniku wyczytalam,ze taki wysyp moze byc nawet do 3 miesiecy, jesli po tym czasie nie ustapia objawy to nalezy odstawic i zmienic retinoid. tak wlasciwie to tez mialam dlugo wysyp ale teraz jest ok. moze warto sie pomeczyc do wizyty u derma..
ja tego typu kremom nie ufam, nie jestem tez specem w skladach ale nie nakladalabym codziennie. Uzywalas go przed epiduo? a probowalas HA? nie zapycha
nakaladam go co pare dni mieszajac z kropelka tamanu, efekt nieziemski
Chętnie bym poużywała jeszcze epi, boję się tylko przebarwień i blizn, bo po każdym jednym ropnym pryszczu (a mam ich teraz coraz więcej po epi) zostają mi potworne ślady.
Kremu nie używałam przed epi.
Już lepsza kaszka na czole (to miałam wcześniej i na to dostałam epi) niż czoło pełne ropnych wulkanów, tak jak mam teraz, i czerwonych plam.
Nie próbowałam kwasu hialuronowego. I nie wiem co to taman może jakieś linki do BU? Planuję tam zamówienie, ale jak jeszcze dojdzie HA i jakieś olejki, o których mówicie, to nie zmieszczę się w 100zł...
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 11:25   #3169
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
, zgadzam sie, im mniej tym lepiej. ale z ta codziennoscia stosowania , Wasza skora nie woli roznych skladnikow ale rzadziej? bo moja najlepiej toleruje np. taki schemat: co pare dni ha+ olej, co pare epiduo, co pare nic, co pare sam olej, co pare tonik pha z bu i tak dalej. a w dzien filtr+ mineraly
Uf, więc nie jestem sama A powiedz, jakie filtry stosujesz? Ja na buzię nie mam nic, a chciałam w Rossmanie coś kupić.. chciałabyyyym bo ostatnio to absolutnie na nic nie trafiłam co ma filtry fotostabilne do buzi i jest tanie, np garnier.. prosze, polec cos rossmanowskiego

Olejek_herbaciany_Avicenn a_6-7_ml - ciekawe czy by się nadawał na buzię.. raczej tak, mam ochotę na niego !

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-05-27 o 11:26
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 12:28   #3170
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Chętnie bym poużywała jeszcze epi, boję się tylko przebarwień i blizn, bo po każdym jednym ropnym pryszczu (a mam ich teraz coraz więcej po epi) zostają mi potworne ślady.
Kremu nie używałam przed epi.
Już lepsza kaszka na czole (to miałam wcześniej i na to dostałam epi) niż czoło pełne ropnych wulkanów, tak jak mam teraz, i czerwonych plam.
Nie próbowałam kwasu hialuronowego. I nie wiem co to taman może jakieś linki do BU? Planuję tam zamówienie, ale jak jeszcze dojdzie HA i jakieś olejki, o których mówicie, to nie zmieszczę się w 100zł...
moze to krem a nie epi?
sprobuj odstawic krem, zobaczysz czy bedzie lepiej.
http://biochemiaurody.com/sklep/oil-tamanol.html
http://biochemiaurody.com/sklep/hyaluronicgelx2.html

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Uf, więc nie jestem sama A powiedz, jakie filtry stosujesz? Ja na buzię nie mam nic, a chciałam w Rossmanie coś kupić.. chciałabyyyym bo ostatnio to absolutnie na nic nie trafiłam co ma filtry fotostabilne do buzi i jest tanie, np garnier.. prosze, polec cos rossmanowskiego

Olejek_herbaciany_Avicenn a_6-7_ml - ciekawe czy by się nadawał na buzię.. raczej tak, mam ochotę na niego !
LRP Anthelios 30 do tlustych i tradzikowych na twarz, planuje kupic mleczko dla dzieci Klorane 50+
Z rossmanowskich probowalam dla dzieci 50+, taka zolta tubka(fotostabilny),okolo 15zeta, ale tluscioch straszny

wczoraj dostalam paczke z zsk, wyprobowalam olejek z pestek arbuza, fajny leciutki, nawilzyl mi buzke
probowalam tez plyn micelarny z gotowych zestawow, nie jestem pewna czy dobrze oczyscil buzie z filtra i makijazu, musialam umyc zelem bo czulam sie jakos tak lepko.. Za to rano bylam z niego zadowolona, po nocy jak najbardziej sie nadaje
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 13:30   #3171
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
moze to krem a nie epi?
sprobuj odstawic krem, zobaczysz czy bedzie lepiej.
http://biochemiaurody.com/sklep/oil-tamanol.html
http://biochemiaurody.com/sklep/hyaluronicgelx2.html


Myślisz, że to może być krem? Hmm, nie wydaje mi się, bo wszyscy użytkownicy epi piszą, że to właśnie po nim mają taki straszny wysyp.
Wcześniej używałam tego kremu
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1
przez kilka ładnych lat, niezmiennie. Chciałam zmienić, popróbować coś nowego, bo producent też trochę zmienił skład i nie jest to już to co było kiedyś. I wydaje mi się, że ten krem nivea ma bardziej zapychający skład niż eva.
Może zwyczajnie moja skóra tak bardzo przyzwyczaiła się do tej nivei?
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 13:48   #3172
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Myślisz, że to może być krem? Hmm, nie wydaje mi się, bo wszyscy użytkownicy epi piszą, że to właśnie po nim mają taki straszny wysyp.
Wcześniej używałam tego kremu
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1
przez kilka ładnych lat, niezmiennie. Chciałam zmienić, popróbować coś nowego, bo producent też trochę zmienił skład i nie jest to już to co było kiedyś. I wydaje mi się, że ten krem nivea ma bardziej zapychający skład niż eva.
Może zwyczajnie moja skóra tak bardzo przyzwyczaiła się do tej nivei?
nie pomoge ci w drogeryjnych kremach bo ich w ogole nie uzywam.
wysyp na pewno po epi. musial byc(chyba ,ze mialas tez przepisany antybiotyk). po moim dlugim wysypie poszlam do dermy , przepisala mi antybiotyk i kazala dalej stosowac epi z antybiotykiem. bylo duuzo lepiej, wsyztsko sie wygoilo i nawet po odstawieniu antybiotyku dalej bylo w miare i tak jest do dzisiaj. mozliwe,ze ten krem poteguje wysyp. sprobowalabym odstawic krem,a zostawic retinoid. szkoda gdyby sie okazalo ze epi jednak pomogl i heja od nowa..


dobrze tez gdyby inne wizazanki sie wypowiedzialy bo moze ktos ma odmienne doswiadczenia ode mnie, co skora to inna

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2011-05-27 o 13:50
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 13:58   #3173
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
moze to krem a nie epi?
sprobuj odstawic krem, zobaczysz czy bedzie lepiej.
http://biochemiaurody.com/sklep/oil-tamanol.html
http://biochemiaurody.com/sklep/hyaluronicgelx2.html

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------


LRP Anthelios 30 do tlustych i tradzikowych na twarz, planuje kupic mleczko dla dzieci Klorane 50+
Z rossmanowskich probowalam dla dzieci 50+, taka zolta tubka(fotostabilny),okolo 15zeta, ale tluscioch straszny

wczoraj dostalam paczke z zsk, wyprobowalam olejek z pestek arbuza, fajny leciutki, nawilzyl mi buzke
probowalam tez plyn micelarny z gotowych zestawow, nie jestem pewna czy dobrze oczyscil buzie z filtra i makijazu, musialam umyc zelem bo czulam sie jakos tak lepko.. Za to rano bylam z niego zadowolona, po nocy jak najbardziej sie nadaje
Nie jestem przekonana niestety wlasnie co do zmywania makijazu olejkiem pomaranczowym np z BU wole najpierw ziaja mocniejsza sie potraktowac..
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 14:18   #3174
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Nie jestem przekonana niestety wlasnie co do zmywania makijazu olejkiem pomaranczowym np z BU wole najpierw ziaja mocniejsza sie potraktowac..
ja napisalam o plynie micelarnym, bez uzycia wody.
natomiast olejek pomaranczowy z BU mialam, nawet bylam zadowolona(chociaz nie do konca przekonana przy mojej tlustej cerze),ale derma mnie postraszyla, ze mozna dostac od tego tradziku olejowego czy jakos tak(przepraszam pewnie przekrecilam nazwe), wiec dmuchajac na zimne wolalam odstawic. ile w tym prawdy- nie wiem..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 14:40   #3175
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Derma i kwasy - tego się raczej boję.. Ewentualnie będę musiała zaopatrzyć się w olejek herbaciany, dowóz będzie za free do wybranej apteki, prawda?

a jakiś micel polecisz do zmywania make-up'u? O delikatnym działaniu.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 16:20   #3176
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

mozesz zamowic w aptece, to nie kosztuje
ten z zsk to moj pierwszy micel. boje sie wszystkiego co drogeryjne
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 18:30   #3177
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Od kilku dni wróciłam do nasion słonecznika, do dyni od jutra ! Nie ma co, nasionek gdy jadłam dużo - moja buzia była w wyśmienitej kondycji :
A kremy od kilku dni codziennie - zdecydowanie błąd! Buzia musi oddychać, potwierdzam czarodzielnica!


A macerat - to ja mam ochotę na marchewkowy ostatnio, ale nie zamówiłam jeszcze bo stwierdziłam - i tak na bladą buzię nic nie zdziała cudu..
Co dokładnie dawało wam jedzenie tych nasionek z dyni i słonecznika?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 21:36   #3178
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Sylvia_doll zdecydowanie odradzam Avicenny olejek , miałam i zawierał inne składniki,pachniał cytrynowo a nie olejkiem herb. Polecam firmy Kej - czysty i działa lepiej.
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 00:14   #3179
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Co dokładnie dawało wam jedzenie tych nasionek z dyni i słonecznika?
no właśnie?

szczególnie, że jeszcze nie spotkałam słoneczniku paczkowanego czy na wagę bez konserwantu (chyba sorbinian potasu...)
a moja derma kazała mi jak najdalej od konserwantów tego typu...
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 20:05   #3180
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Ja używam epiduo od miesiąca, i mam tylko coraz większy wysyp... Już mam chwile zwątpienia i chcę to odstawić w czorty.
Poza tym że pogorszył mi obecne wypryski, to pojawiają się one w miejscach, w których ich wcześniej nie było
To chyba nie jest normalne.
A o potwornym łuszczeniu i tym, że każdy puder czy krem z filtrem niesamowicie podkreśla mi te suche skórki to już nie wspomnę :/
Myślicie, że powinnam odstawić?
Do mojej dermatolog jestem zapisana dopiero na lipiec, więc nie mogę się z nią skonsultować...
Ja w końcu zupełnie odstawiłam epiduo na rzecz brevoxylu. Ale po epiduo na długo zostało mi mnóstwo przebarwień i niestety blizn których nie pozbyłam się do dziś. Przebarwienia już trochę wytępiłam skinorenem. Jakbym wiedziała że tak się to skończy odstawiłabym epiduo po miesiącu.
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.