Mamusie grudniowe 2015 cz.7 - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-14, 11:53   #4981
kalusia87
Zakorzenienie
 
Avatar kalusia87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 622
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

A my z TŻem dołujemy się bo musimy w ganku wymienić drzwi i okno, w sumie trzeba będzie zrobić od nowa całą ścianę, więc kolejne koszty a dom nie jest nasz nawet nie wiemy, czy w dłuższej perspektywie chcemy tu mieszkać bo prawnymi wlaścicielkami jest teściowa i jej dwie siostry. Jedną siostra jest strasznie wredną osobą, nie odbiera pism z sądu, nawet peselu nie chciała podać (trzeba było sądownie go uzyskać) więc normalnie na pewno nie uda nam się z nią dogadać. Poza tym dom jest ogromny, stary i ma beznadziejny układ pomieszczeń - wiecie, takie przechodnie pomieszczenia jak to w starych domach. Nawet nie wiem, czy dałoby się to jakoś sensownie przebudować (raczej nie bo w centralnej części jest komin) Żadna siostra nie chce się określić więc nie wiemy na czym stoimy. Wyremontowaliśmy na razie cztery pomieszczenia, staraliśmy się jak najniższym kosztem ale np łazienkę musieliśmy od podstaw robić więc trochę nas to wyniosłoa nie wiadomo, czy nie są to pieniądze wyrzucone w błoto Trochę się wyżaliłam
__________________
Kubuś 14.12.2015
kalusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 11:55   #4982
Koritsi_a
Zadomowienie
 
Avatar Koritsi_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 241
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
KORTISIA dzięki! To jednak bardzo pokrzepiajace co napisałaś

Ja czasami teraz mówię do Tz, że jak będziemy mieli córeczkę, to,już ją się nie będę liczyła, na co mi odpowiedział, że odkąd jestem w ciąży to kocha mnie jeszcze bardziej, mimo że myślał, że bardziej już się nie da i sam mówi, że ta miłość jest taka inna, głębsza i pelniejsza i mam nadzieję, że po porodzie tak zostanie

A pod względem tego, ze Ci pomaga, to co zmieniło się na lepsze? Potrafisz to jakoś nazwac?
mój też tak mówi że dzięki ciąży to kocha nawet bardziej, choć ta miłość też się zmieniła.

hmmm nie wiem czy potrafię to nazwać. on stał się jakby dużo bardziej opiekuńczy po porodzie. Bardzo dużo dla mnie znaczyło to że zostawał z dzieckiem kiedy ja studiowałam. Że potrafił ją przejąć kiedy mi non stop ryczała i do tego miał tyle spokoju w sobie, że ją potrafił uspokoić. Nie wiem ciężko mi to jakoś tak nazwać
Koritsi_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 11:57   #4983
_karmazynova_
Zadomowienie
 
Avatar _karmazynova_
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 111
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Sylwoha pamiętam właśnie jak mówiłaś o tym, że masz takie twardnienia. Do tej pory miałam tak może z 2 razy, ale dzisiejszej nocy była masakra.

Sylwuska masz super TŻ Super Ci wytłumaczył swoje uczucia

Aniqa dzięki

Od wczoraj śmiejemy się z TŻ, że gin nam niebieską kartę założy Ja nadal mam krwiaka na tyłku, a TŻ był na treningu muay thai w poniedziałek i dostał mocno w czoło i ma teraz siniaka na pół czoła..
__________________

Grudniowa mama 01.12.2015
Wrześniowa mama 18.09.2020






_karmazynova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 11:59   #4984
sylwoha
Zakorzenienie
 
Avatar sylwoha
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 245
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Kalusia a jakie macie alternatywy na wypowadzke? Bo pakowanie kasy w stary dom z niepewnym ststusem prawnym jest bez sensu :/
sylwoha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 11:59   #4985
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Zakladac nowy wątek czy sie ktos zglosil na ochotnika?
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 11:59   #4986
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez sylwoha Pokaż wiadomość
Aniqa ja tez nie lubie prosic, byc zdana na laske innych, itp
Ale wiem ze teraz musze- moze przez to stane sie bardzoej dziewczeca hahaha

Mujer mowilam ze Ci sie wydaje moj tez kreci sie wokol wlasnej osi.
Mysle ze moze im sie nudzi to sobie chlopaki kreca poeruety :p

Mujer esencje bacha kupowalm dla kota hahahk
Karmazynowa ja wieczroami ciagle tak mam, nad pepkiem twardy jak kamien. Nie woemco to, zapytam na wizycie nastepnej i czekam co Ci powie
No nie wiem, ale gościu powykręcał te swoje koniczyny jak miszcz jogi

Też kiedyś miałam Bacha, ale coś nie pamiętam, żeby mi pomogły. To dawno było. A na zwierzaki sobie właśnie chwalą ludzie, miałam też piesu kupic.
mujer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 12:00   #4987
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Wojniann ktory u Ciebie jest tydzien ?
Kurcze ja tez mam wkladke wilgotna i wczoraj jak sie kladlam na noc spac w koszuli bez majtek to mi polecialo po nogach. Powachalam ale to bezwonne i takie jak woda.
Wizyte mam w poniedzialek.



O wlasnie.
Sylwuska mozesz np powiedziec ze jak chca zobaczyc mala.to niech pojedynczo przychodza do pokoju. Bo halas plus nowe glowy to moze byc dla dziecka szok.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Dopiero zjadlam.sniadanie z Hania... to bedzie dlugi dzien
U mnie dzis to samo ubieralam sie to mi az cos polecialo po kolana.. ale ani sluz ani mocz...
wystraszylam sie jak chuj dzwonie do kumpeli co rodzila nie dawno jaka konsystencje maja wody plodowe. powiedziala ze mam sie uspokoic ze moze sluz taki wodnisty i ze jak powtorka bedzie to do lekarza jak jednorrazowo to bez paniki.


Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za wsparcie

Chcialabym, zeby Inka jeszcze chociaz 5 tygodni wytrzymała...
Bo jakby cos sue zaczelo dziac to albo mnie by skierowali gdzies od razu albo Mala by wyslali do Rzeszowa...

Na ktg znow skurcze i dodatkowo dostalam kroplowke z lekiem rozkurczowym.

Co do nawodnienia to u mnie wyniki były ok, wiec to raczej nie to.
W tamtym tygodniu pisalam Wam ze sprzątnelam wszystkie górne szafki w kuchni, a je trzeba na drabince z rękami do gory...
Pozniej brzuch mialam twardy przez 3 dni bez przerwy i zaczal sie bol spojenia. Więc to chyba przez to :/
Lekarzom, a szczegolnie swojej gin nic nie mowie bo by mnie chyba zatlukla...

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
\POWINNAS powidziec gince i lekarzaowi o tym sprzataniu !
Bo moga myslec ze cos sie dzieje powaznego etc a jak im powiesz ze od sprzatania to najwyzej zyebke dostaniesz !


Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
powoli wracam do żywych...
aniqa trzymam mocno kciuki, żeby malutka jeszcze sobie u Ciebie spokojnie w brzuchu pomieszkała
i współczuję cukrzycówkom- oby wam było jak najlżej

co do poczęcia u nas wychodzi, że 10 marca- czas okropny bo oboje byliśmy po chorobach, osłabieni, zimno było...no wiecie
nie wiem jak zdołaliśmy akurat wtedy zrobić dziecko
okres mi się spóźniał 10 dni, testy wychodziły negatywne i byłam przekonana, że to właśnie od chorowania i leków mi się poprzestawiało
a tu taka niespodzianka- 2 kwietnia nagle pojawiła się bardzo wyraźna kreska, a robiłam już ten test bez przekonania

za chwilę się zabieram za wyprawkę, muszę w końcu zacząć bo wy już kończycie a ja w lesie
to samo z fotelikiem... nie wiem jak się za to zabrać nawet


w piątek mam urodziny i chociaż nie obchodzę nigdy jakoś hucznie to chciałabym je spędzić z tżem w domu a wiem, że nic z tego... on tam sam na materacu mieszka, kuchnia jeszcze nie zrobiona, chociaż tyle, że ciepłą wodę już ma
a ja u rodziców
ciężko mi jak cholera, bo to już końcówka a my się widujemy na chwilę wieczorami- szykuję mu jedzenie na kolację, śniadanie i obiad i leci dalej coś porobić i upaść spać bo o 5 wstaje do pracy.
i wiem, że robi to dla nas, ale ja tak bardzo chciałabym mieć chwilę dla siebie
nawet mu nie mówię, że płaczę co wieczór, żeby go nie dobijać badziej
jakoś musimy przetrwać ale najbardziej boję się, że nie zdążymy zanim Iwo przyjdzie

dość marudzenia! czytam was dalej, chciałabym się wbić ponownie w wątek

aaaa i jutro mam wizytę i będę miała robiony wymaz...gbs? na paciorkowce, tak?
Na spokojnie
( Mowi ta co od tygodnia panikuje ze nie zdazy )

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Tesciowa robi kapuste z grochem
Pachnie mi w calym domu
O loooosie, ale bym zezarla.
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-14, 12:03   #4988
Koritsi_a
Zadomowienie
 
Avatar Koritsi_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 241
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
Zakladac nowy wątek czy sie ktos zglosil na ochotnika?
zakładaj
ja się nie zgłoszę bo głównie czytam z telefonu i miałabym problem z edycją pierwszej strony.
Koritsi_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 12:03   #4989
kalusia87
Zakorzenienie
 
Avatar kalusia87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 622
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez sylwoha Pokaż wiadomość
Kalusia a jakie macie alternatywy na wypowadzke? Bo pakowanie kasy w stary dom z niepewnym ststusem prawnym jest bez sensu :/
Zbierać kasę na nowy z naszymi zarobkami i moją umową na czas określony na kredyt hipoteczny nie ma co liczyć ja bym była nawet za tym, żeby teściową i ciotki spłacić, gdyby ten dom mnie przekonywał jeśli chodzi o stan to jest np bardzo dobry, drewniany ale wszystkie ściany zdrowe itp, no ale ten układ jest naprawdę fatalny.
__________________
Kubuś 14.12.2015

Edytowane przez kalusia87
Czas edycji: 2015-10-14 o 12:04
kalusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 12:04   #4990
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
Zakladac nowy wątek czy sie ktos zglosil na ochotnika?

Zakladaj
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 12:06   #4991
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Poczułam dzisiaj co to znaczy rozpychanie pod żebrami

Ja się cały czas zastanawiam jak to będzie jak się młody urodzi... Obydwoje chcieliśmy dziecka, przeżyliśmy mocno nasze straty, teraz się bardzo cieszymy, mąż jest na tyle opiekuńczy na ile potrafi ale nie wiem jak będzie jak się pojawi Aleks na świecie... Trochę się boję tego, że mąż nie będzie umiał się odnaleźć. Był najmłodszy z rodzeństwa, zawsze to nim się zajmowali wszyscy a tu będzie trzeba nie dość, że dziecko ogarnąć to jeszcze pracę, budowę, nasz pokój...

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Fionka zakładaj, właśnie byłam ciekawa, czy jesteś gotowa
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-14, 12:11   #4992
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
U mnie dzis to samo ubieralam sie to mi az cos polecialo po kolana.. ale ani sluz ani mocz...
wystraszylam sie jak chuj dzwonie do kumpeli co rodzila nie dawno jaka konsystencje maja wody plodowe. powiedziala ze mam sie uspokoic ze moze sluz taki wodnisty i ze jak powtorka bedzie to do lekarza jak jednorrazowo to bez paniki.






O loooosie, ale bym zezarla.

No mi wlasnie najczesciej cieknie wieczorem jak sie nalaze.. to chyba sluz o takiej konsystencji bo wody to raczej caly czas by szly.

Robia kapuste z grochwm a czesc kisza
Pewnie przynieisie mi na gore troche pozniej bo jak cos sie gotuje to zawsze po kawalku sobie znosimy
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 12:13   #4993
cienwiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar cienwiatru
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: najwygodniejsza kanapa na świecie
Wiadomości: 2 958
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez sylwoha Pokaż wiadomość
Aniqa a jak Ty stalas wlasnie z nawodnienien?
Czy to moglo miec wplyw?

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cukier po godzinie 139, hm..
Mi lekarka powiedziała że norma po posiłku jest dla ciężarnych do 120 a na czczo do 90 ale to się chyba tyczy zdiagnozowanej cukrzycy? Bo normalnie u mnie w labie na czczo do 110 a po godzinie do 140
__________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz... (Julian Tuwim)

Moje serca dwa:
J. 02.07.2011 r. (53 cm; 3000g)
I. 20.12.2015 r. (53 cm; 3250g)
cienwiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 12:18   #4994
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

KALUSIA to skoro układ pomieszczeń sie Wam nie podoba i problem z właścicielami jest, to,ja bym jednak szukała czego innego, choć wiem, że,łatwo powiedzieć, no ale,po co lądować kasę w coś, co i tak Wasze nie bedzie ;/


KORTISIA to na pewno dużo Ci pomogl, no a w sytuacjach kiedy ręce opadają, a on z taki spokojem potrafił to opanowac to musiało dla Ciebie naprawdę wiele znaczyć


KARMAZYNOWA dzięki zaskoczył mnie tym, pamiętam, że aż się wzruszyłam jak mi to powiedział.

On w ogóle bardzo wrażliwy jest, już np przeżywa tym, ze boi się, ze Ona nie będzie chciała się z nim bawić, albo przebywać, ze chciałby żeby go tak mocno kochała, jak On Ja już kocha. Tłumacze mu, ze dla Niej to my będziemy najważniejsi na świecie i całym swoim małym serduszkiem bedzie nas kochała


Hehe musieliscie fajnie wyglądać, ciekawe czy gin połączył ułożenie Waszych siniakow? Bo niezła historia mogłaby z tego powstać


FIONKA zakładaj

GRYZELDA jest dorosły i jakoś będzie musiał przyzwyczaić się do nowej sytuacji to ze jest najmłodszy wcale go nie tłumaczy, już niedługo na świecie będziecie mieli swoje upragnione Maleństwo a wtedy to ono będzie najważniejsze, każdego z nas może w pewnym momencie to przytłoczyć, ale kto da rade jak nie my?? będzie dobrze

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Idę w koncu do sklepu

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 12:21   #4995
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Jest juz nowy wątek. Później obrobię 1str.



Wrzucicie tu inka tylko bo ja nie mam jak
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 12:22   #4996
sylwoha
Zakorzenienie
 
Avatar sylwoha
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 245
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

No wlasnie, tylko ja zjadlam bulke z dzemorem plus z pol kilo winogorn :p wiec moglo miec wplyw

Patrzylam na nowe normy who to faktycznie do 120
Ajj kurde, pomonitoruje jeszcze i jak bedzie niepokojacego cos to do gina wczesneih kurde :/
sylwoha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 12:32   #4997
kalusia87
Zakorzenienie
 
Avatar kalusia87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 622
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Nowy wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=833095
__________________
Kubuś 14.12.2015
kalusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 12:36   #4998
Koritsi_a
Zadomowienie
 
Avatar Koritsi_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 241
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Sylwuska dokładnie tak nie wiem co bym bez niego zrobiła. A juz chyba bym sie pochlastała gdyby mój mąż sie dzieckiem w ogóle nie zajmował.
Koritsi_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 12:38   #4999
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez Koritsi_a Pokaż wiadomość
Sylwuska dokładnie tak nie wiem co bym bez niego zrobiła. A juz chyba bym sie pochlastała gdyby mój mąż sie dzieckiem w ogóle nie zajmował.
Ja bym predzej meza pochlastala jakby mi nie pomagal.
I w sumie nie rozumiem kobiet ktore pozwalaja zeby tz sie od rodzicielstwa wymigiwal.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-14, 12:45   #5000
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Czubasek a ja w sumie bardziej od takich facetów nie rozumiem kobiet, które na coś takiego pozwalają moja teściowa taka była. Teść ograniczył się do spłodzenia dzieci. A później mi w pewnym momencie mówiła, że przecież R. nie musi wiedzieć jak się dziecko ubiera w sytuacji, w której ja czekałam na męża, żeby powybierać ubranka...
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 12:52   #5001
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

gryzia o to mi chodzilo. Moja szwagierka ma taka sytuacje. Szwagier na rece dziecka bie bral poki nie skonczylo roku jak nie wiecej.
Ona zapierdzielala wokol dzieci bo przeciez on ,, ciezko " pracowal. No nie... ona to lezala w domu i pachniala fiolkami przez caly dzien.

Moj tz od poczatku byl zaangazowany w opieke nad mala i wyszlo to na dobre. Corcia kocha go mocno i jak rano wstaje to jedno z pierwszych pytan brzmi ,, gdzie jest tatus ?"
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-14 13:52:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.