? Brodawki?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-26, 10:32   #1
alli78
Raczkowanie
 
Avatar alli78
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 100lica/PTB/Cz-wa
Wiadomości: 182

? Brodawki??


Witam Was wszystkie. Mam mały problem a wizytę u ginekologa dopiero za 2 tygodnie.Mianowicie - około miesiąca temu po zbliżeniu z partnerem delikatnie popękała mi skóra przy "wejściu". Zagoiło się i po kilku dniach zrobiły się w tych miejscach takie brodawki około 2 mm,wypukłe. Z początku jedna lub dwie a teraz kilkanaście.Niewim czy to do środka się przedostało ale teraz zaczyna troszkę boleć (wcześniej nie było wyczuwalne).Nie mam pojęcia co to jest i z czego się wzieło.Jak jest suche to są jak strupki białe ale nie mogę zrdapać bo leci krew. Miała któraś z was takie coś lub podobne?help....:confused :
alli78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 16:41   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: ? Brodawki??

Może grzybica? Ja ostatnio miałam i jak słyszę o czymś białym, to od razu mam skojarzenie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 17:27   #3
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: ? Brodawki??

Cytat:
Napisane przez alli78 Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie. Mam mały problem a wizytę u ginekologa dopiero za 2 tygodnie.Mianowicie - około miesiąca temu po zbliżeniu z partnerem delikatnie popękała mi skóra przy "wejściu". Zagoiło się i po kilku dniach zrobiły się w tych miejscach takie brodawki około 2 mm,wypukłe. Z początku jedna lub dwie a teraz kilkanaście.Niewim czy to do środka się przedostało ale teraz zaczyna troszkę boleć (wcześniej nie było wyczuwalne).Nie mam pojęcia co to jest i z czego się wzieło.Jak jest suche to są jak strupki białe ale nie mogę zrdapać bo leci krew. Miała któraś z was takie coś lub podobne?help....:confused :
A może partner Cię zaraził opryszczką lub miałaś ją już, a podrażnienie spowodowało pojawienie się krost? Wklep sobie w googlu "opryszczka narządów płciowych" i porównaj.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 19:59   #4
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: ? Brodawki??

opryszczka, kłykciny?
sprawdz w google.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 21:00   #5
alli78
Raczkowanie
 
Avatar alli78
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 100lica/PTB/Cz-wa
Wiadomości: 182
Dot.: ? Brodawki??

Dla wszystkich zainteresowanych ginekolog zdiagnozował kłykciny kończyste wywołane dość sporą nadżerką. Niestety czeka mnie laser za około 3 tygodnie gdyż czekamy na wynik cytologii. Póki co dostałam krem Aldara 5% 3 saszetki ( 3 razy w tygodniu na brodawki- na noc i spać bez bielizny) oraz grobulki Gynalgin (na recepte). pozdrawiam.
alli78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:31   #6
anna205
Raczkowanie
 
Avatar anna205
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 267
Dot.: ? Brodawki??

Cytat:
Napisane przez alli78 Pokaż wiadomość
Dla wszystkich zainteresowanych ginekolog zdiagnozował kłykciny kończyste wywołane dość sporą nadżerką. Niestety czeka mnie laser za około 3 tygodnie gdyż czekamy na wynik cytologii. Póki co dostałam krem Aldara 5% 3 saszetki ( 3 razy w tygodniu na brodawki- na noc i spać bez bielizny) oraz grobulki Gynalgin (na recepte). pozdrawiam.
Nadżerka może wywołac kłykciny?
To ciekawe, możesz napisać coś więcej??
Ja też mam nadżerkę, od kilku lat, ale lekarz stwierdził że nie bedziemy nic robić dopóki nie zdecyduję się na dziecko, i że ona w niczym nie przeszkadza, a w styczniu tego roku też pojawiły się u mnie jakieś dziwne brodawki/zgrubienia, z tym że mnie to nie boli ani nic, żadnej wydzieliny, a to co Ty opisałaś to wygląda bardziej na opryszczkę... No i gynalgin jest przeciwgrzybiczy/przeciwzapalny...
Ostatnio jak bylam na kontroli to lekarz stwierdził że je po prostu wytniemy, ale umówilismy się dopiero po wakacjach.
__________________
http://straznik.dieta.pl/zobacz/stra...71df13472c.png

kobieta jest jak media markt...
nie dla idiotów : )
anna205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 23:52   #7
alli78
Raczkowanie
 
Avatar alli78
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 100lica/PTB/Cz-wa
Wiadomości: 182
Dot.: ? Brodawki??

Cytat:
Napisane przez anna205 Pokaż wiadomość
Nadżerka może wywołac kłykciny?
To ciekawe, możesz napisać coś więcej??
Ja też mam nadżerkę, od kilku lat, ale lekarz stwierdził że nie bedziemy nic robić dopóki nie zdecyduję się na dziecko, i że ona w niczym nie przeszkadza, a w styczniu tego roku też pojawiły się u mnie jakieś dziwne brodawki/zgrubienia, z tym że mnie to nie boli ani nic, żadnej wydzieliny, a to co Ty opisałaś to wygląda bardziej na opryszczkę... No i gynalgin jest przeciwgrzybiczy/przeciwzapalny...
Ostatnio jak bylam na kontroli to lekarz stwierdził że je po prostu wytniemy, ale umówilismy się dopiero po wakacjach.
Szczerze to już współczuje ginekologa.Ja wcześniej byłam u 3ech innych i co jeden to ciekawsze miał koncepcje na tą nadżerkę.Jeden mówi że jest tak mała że wystarczą grobulki jakieś albo płukanka, drugi że tak jak u Ciebie po dzidziusiu, trzeci wogóle olał temat i puścił mnie do domu nie robiąc nawet podstawowej cytologii. Cyrk! W ostateczności trafiłam do prawdziwego specjalisty który mnie oświecił od czego są sądy lekarskie i mogę go mieć na świadka w sprawie jak założe tamtym partaczom sprawę. Mówię Ci szok!! Jak widać nadżerka wywołuje kłykciny (brodawczak ludzki). Z początku też mnie nie bolało ale w końcu zaczęło i to był finał. Nadżerka na laser i brodawki też. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało.pzdr
alli78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-24, 01:33   #8
ooolaao
Przyczajenie
 
Avatar ooolaao
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 22
Dot.: ? Brodawki??

Ten temat mnie zaciekawił, gdyż moja przyjaciółka ostatnio mi się żaliła, że coś z nią nie w porządku . Na wargach sromowych pojawiła się tak jakby mała narośl, ciemniejsza od reszty i mówi że ma to już z pól roku i że nic nie boli i nic . Boi się iść do ginekologa bo ma 15 lat, tyle co ja . Seksu jeszcze nie uprawiała . Czy to może być to ? Ta kłyknica ?
__________________
Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył : że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym . - Jace, Miasto Kości .

I Love It .!
ooolaao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 07:30   #9
anna205
Raczkowanie
 
Avatar anna205
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 267
Dot.: ? Brodawki??

Cytat:
Napisane przez alli78 Pokaż wiadomość
Szczerze to już współczuje ginekologa.Ja wcześniej byłam u 3ech innych i co jeden to ciekawsze miał koncepcje na tą nadżerkę.Jeden mówi że jest tak mała że wystarczą grobulki jakieś albo płukanka, drugi że tak jak u Ciebie po dzidziusiu, trzeci wogóle olał temat i puścił mnie do domu nie robiąc nawet podstawowej cytologii. Cyrk! W ostateczności trafiłam do prawdziwego specjalisty który mnie oświecił od czego są sądy lekarskie i mogę go mieć na świadka w sprawie jak założe tamtym partaczom sprawę. Mówię Ci szok!! Jak widać nadżerka wywołuje kłykciny (brodawczak ludzki). Z początku też mnie nie bolało ale w końcu zaczęło i to był finał. Nadżerka na laser i brodawki też. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało.pzdr
No tak,
tylko ja to coś mam już od pół roku i nic się z tym nie dzieje, a z tego co Ty pisałaś to u Ciebie w ciągu miesiąca było sporo zmian. Cytologię robię regularnie i jest o.k., także o to się nie boje. Tych odmian brodawczaków jest duzo, w sumie to cieszę się że u mnie tak łagodnie to przebiega.
__________________
http://straznik.dieta.pl/zobacz/stra...71df13472c.png

kobieta jest jak media markt...
nie dla idiotów : )
anna205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 11:39   #10
alli78
Raczkowanie
 
Avatar alli78
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 100lica/PTB/Cz-wa
Wiadomości: 182
Dot.: ? Brodawki??

Cytat:
Napisane przez anna205 Pokaż wiadomość
No tak,
tylko ja to coś mam już od pół roku i nic się z tym nie dzieje, a z tego co Ty pisałaś to u Ciebie w ciągu miesiąca było sporo zmian. Cytologię robię regularnie i jest o.k., także o to się nie boje. Tych odmian brodawczaków jest duzo, w sumie to cieszę się że u mnie tak łagodnie to przebiega.
Czy łagodnie przebiega czy nie to nie ma znaczenia moja droga. Jeśli coś się dzieje to musisz iść do lekarza bo później to tylko komplikacje się robią i niepotrzebne koszty. Jeśli jesteś z woj. łódzkiego to polece Ci genialnego lekarza. jak coś to pisz.

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Cytat:
Napisane przez ooolaao Pokaż wiadomość
Ten temat mnie zaciekawił, gdyż moja przyjaciółka ostatnio mi się żaliła, że coś z nią nie w porządku . Na wargach sromowych pojawiła się tak jakby mała narośl, ciemniejsza od reszty i mówi że ma to już z pól roku i że nic nie boli i nic . Boi się iść do ginekologa bo ma 15 lat, tyle co ja . Seksu jeszcze nie uprawiała . Czy to może być to ? Ta kłyknica ?
Kłykciny są wirusowe. Jeśli nie uprawiała seksu to wątpliwe by to była kłykcina. To jakaś zmiana którą musi obejrzeć lekarz i zdecydować co z tym fantem robić dalej. Jesteście młodziutkie ale nie bójcie się ginekologa.On nie gryzie.Jeśli się wstydzicie to zapiszcie się do Pani doktor a nie Pana pójdźćcie razem bedzie wam raźniej.
alli78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 12:44   #11
anna205
Raczkowanie
 
Avatar anna205
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 267
Dot.: ? Brodawki??

[QUOTE=alli78;28337929]Czy łagodnie przebiega czy nie to nie ma znaczenia moja droga. Jeśli coś się dzieje to musisz iść do lekarza bo później to tylko komplikacje się robią i niepotrzebne koszty. Jeśli jesteś z woj. łódzkiego to polece Ci genialnego lekarza. jak coś to pisz.


Nie zrozumiałaś mnie, ja byłam z tym u lekarza, i obserwujemy to od pół roku, wlaśnie ostatnio stwierdzil że nie ma się co cackać i on mi to wytnie, musze zgłosić się do szpitala jak on bedzie miał dyżur i załatwimy sprawę, ale najwygodniej bedzie po wakacjach. dla mnie to nie problem poczekać , bo tak jak pisalam nic mi się z tym nie dzieje, nie boli, nie ropieje, ot taka skóra sztywniejsza się zrobiła w tym miejscu i tyle.
__________________
http://straznik.dieta.pl/zobacz/stra...71df13472c.png

kobieta jest jak media markt...
nie dla idiotów : )
anna205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.