Cienie do powiek. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-23, 19:52   #1
paulinka640
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4

Cienie do powiek.


Jestem blondynką , mam baaaaaaaaardzo jasną ale to mega bardzo jasną skóre.;/;/ kolor oczu zielony, i mam straszny problem z dobraniem cieni.. pomozcie ! ;/ prawie kazdy pomniejsza mi oczy ;/
paulinka640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 23:35   #2
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Cienie do powiek.

O ja mam podobnie. Mam bardzo bardzo jasną skórę z odcieniem różu - opalam się na czerwono(więc się nie opalam). Oczy mam szaro-zielono-niebieskie(czyli kij wie) i włosy w kolorze ciemnego blondu. Mam też głęboko i blisko osadzone oczy przez co muszę uważać czym i jak się maluję.
Nie wiem czy to ci pomoże ale mogę napisać czego ja unikam :P
Pasują mi zazwyczaj kolory chłodne albo neutralne przy czym nie mogę używać ciemnych brązów bo sprawiają że głęboko osadzone oczy wydają się mniejsze.
Żeby bardziej podkreślić oczy w ciągu dnia nakładam na powiekę jasny brąz albo beż (po prostu jasny kolor) i rozświetlam wewnętrzny kącik oka. Trochę ciemniejszy cień nakładam przy zewnętrznym kąciku - żeby odsunąć od siebie oczy. Poza tym dla mnie musem jest eyeliner i mimo że jestem blondynką to o dziwo lepiej wygląda na mnie czarny niż brąz(może dlatego że zazwyczaj trafiałam na ciepłe brązy) ale na codzień ujdzie też szary. Najpierw kredką wjeżdzam między rzęsy(od dołu) - żeby sie wydawało że jest ich wiecej a potem eyelinerem robie kreskę na górnej powiece przy czym nie zaczynam od samego wewnętrznego kącika tylko zostawiam kawałek wolny żeby nie zamykać oka. Na dolnej powiece robie kreskę od zewnętrznego kącika i tylko na długości jakiejś 1/3 oka. Pozostałą część też rozświetlam jak wewnętrzny kącik. No i dużo tuszu - zauważyłam już dawno że to właśnie najlepsze efekty jeśli idzie o powiększenie oka można uzyskać eyelinerem a nie samymi cieniami.(edit: no i nie wspomniałam o oczywistej oczywistości jak np jasna kredka na dolnej lini wodnej czy zalotka więc dopisuję jakby co :P)

Poza tym jak nie masz dużo różowych tonów w odcieniu skóry to jasny fiolet powinien ładnie na tobie wyglądać albo róż. Poza tym nie kombinowałabym z ciemnymi cieniami - po 1 na dzień trochę za dużo(no chyba że chce się koniecznie) a po drugie jasnoskóre blondynki w ciemnych odcieniach mogą wyglądać jak trupy :P

Edytowane przez Arrianna
Czas edycji: 2010-10-23 o 23:37
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 01:23   #3
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Cienie do powiek.

Jesli prawie kazdy cien pomniejsza Ci oczy to oznacza to, ze nie potrafisz sie malowac. Przejrzyj "moje makijaze" i poszukaj tutoriali.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 11:10   #4
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Cienie do powiek.

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;22843609]Jesli prawie kazdy cien pomniejsza Ci oczy to oznacza to, ze nie potrafisz sie malowac. Przejrzyj "moje makijaze" i poszukaj tutoriali.[/QUOTE]

Dokladnie. Nie ma takiej mozliwosci, by delikatny makijaz w stylu nude Ci "zaszkodzil".
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 12:52   #5
Ansheen
Rozeznanie
 
Avatar Ansheen
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 669
Dot.: Cienie do powiek.

Jeśli masz zielone oczy i chcesz je powiększyć to poleciłabym wypróbować coś takiego:
na powiekę nakładasz jasny, wrzosowy cień [fiolet podkreśla zieleń tęczówki], ale musi być jasny, żeby wydobyć oko, w załamanie jakiś ciemny kolor [ciemny fiolet, fiolet złamany brązem] i lekko rozetrzyj ku górze, możesz też tym cieniem pomalować dolną powiekę. Linię wodną pomaluj jasno beżową kredką.

Przykładowe makijaże - zainspiruj się nimi:
http://www.deedeekelly.net/images_up...eature_big.gif
http://www.icompact.com/gallery/data/506/VioletEye.jpg
Ansheen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 17:20   #6
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Cienie do powiek.

Cytat:
Napisane przez Ansheen Pokaż wiadomość
Jeśli masz zielone oczy i chcesz je powiększyć to poleciłabym wypróbować coś takiego:
na powiekę nakładasz jasny, wrzosowy cień [fiolet podkreśla zieleń tęczówki], ale musi być jasny, żeby wydobyć oko, w załamanie jakiś ciemny kolor [ciemny fiolet, fiolet złamany brązem] i lekko rozetrzyj ku górze, możesz też tym cieniem pomalować dolną powiekę. Linię wodną pomaluj jasno beżową kredką.

Przykładowe makijaże - zainspiruj się nimi:
http://www.deedeekelly.net/images_up...eature_big.gif
http://www.icompact.com/gallery/data/506/VioletEye.jpg
No mi naprzykład nakładanie ciemniejszego cienia w załamanie szkodzi, bo przy głęboko osadzonych oczach wyglądają na jeszcze głębiej osadzone(podkreślenie "wcięcia") . Nawet przy makijażu w stylu neutralnym(to też zależy od jasności - wiadomo że beże nas raczej nie pokrzywdzą ale brązy nawet jasne już mogą). Ja bym się chętnie dowiedziała jak autorka ma rozmieszczone oczy - wtedy łatwiej coś powiedzieć niż po samym kolorze( bo do zielonego to nie dyskutuje że fiolet )
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.