Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-16, 15:27   #1051
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anastazja_81 Pokaż wiadomość
To co opisujesz bardzo przypomina podstawowe zaburzenia hormonalne. Miałam podobnie dopóki nie brałam luteiny
Ale u mnie to trwa już 17 dni. Jestem zmęczona takim stanem, plamieniami, bólami, kiepskim nastrojem. Chciałabym zacząć kurację duphastonem, ale nie mam okresu
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 19:36   #1052
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Będą jakieś cewniki, obowiązek leżenia w łóżku, USG i tego typu rzeczy?
Po prostu średnio mam ochotę żeby ktoś mi 'przy mnie gmerał' tymbardziej jacyś studenci na stażu... bo sama jeszcze studiuje ^^
No ale cóż jak się trzeba będzie poświęcić dla dobra nauki to to zrobię,po prostu chcę wiedzieć na co mam się nastawiać
Cewnik? nie. Raczej badania z krwi + badanie ginekologiczne i pewnie usg. Osobiście nie byłam ale słyszałam co nieco. Nic strasznego Cię nie czeka i pamiętaj, ze nawet jeśli to jest szpital uniwersytecki to możesz nie wyrazić zgody na obecność studentów.
Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Ale u mnie to trwa już 17 dni. Jestem zmęczona takim stanem, plamieniami, bólami, kiepskim nastrojem. Chciałabym zacząć kurację duphastonem, ale nie mam okresu
A który to dzień cyklu? Ja miałam bardzo podobnie plamiłam 4 tygodnie, ale wtedy owulacji nie miałam, torbiel się zrobiła i cykl mi się wydłużył do 6 tygodni. Tyle, że gin dał mi luteinę na wywołanie i podniesienie progesteronu bo to on jest 'odpowiedzialny' za drugą fazę cyklu. Musisz czekać na okres, jeśli plamienie się zwiększa to znaczy, ze okres co raz bliżej, ale nikt Ci nie powie ile to jeszcze potrwa. Ja na luteinie od 15-25 d.c byłam przez 4 cykle, dopiero w 4 było wszystko ok. Moje szczęście nie trwało jednak długo bo po odstawieniu tylko jeden cykl był idealny, a w kolejnych już zaczęłam plamić Wiem co czujesz bo też się nie mogę od wkładek uwolnić jak jestem przed okresem

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2015-11-16 o 19:37
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 19:45   #1053
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
A który to dzień cyklu? Ja miałam bardzo podobnie plamiłam 4 tygodnie, ale wtedy owulacji nie miałam, torbiel się zrobiła i cykl mi się wydłużył do 6 tygodni. Tyle, że gin dał mi luteinę na wywołanie i podniesienie progesteronu bo to on jest 'odpowiedzialny' za drugą fazę cyklu. Musisz czekać na okres, jeśli plamienie się zwiększa to znaczy, ze okres co raz bliżej, ale nikt Ci nie powie ile to jeszcze potrwa. Ja na luteinie od 15-25 d.c byłam przez 4 cykle, dopiero w 4 było wszystko ok. Moje szczęście nie trwało jednak długo bo po odstawieniu tylko jeden cykl był idealny, a w kolejnych już zaczęłam plamić Wiem co czujesz bo też się nie mogę od wkładek uwolnić jak jestem przed okresem
Aktualnie już 31dc (a plamię od 15). Najprawdopodobniej też nie miałam owulacji, przynajmniej tak stwierdziła moja ginekolog po badaniu USG. Na niski progesteron mam zapisany duphaston, ale jeszcze nie miałam okazji go użyć. :/
W przyszły poniedziałek mam kolejną wizytę u lekarza. Może da coś na wywołanie okresu, bo zwariuję.
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 20:23   #1054
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Pewnie myślała, że okres sam nadejdzie, a Ty się teraz z tym męczysz
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 11:31   #1055
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Pewnie myślała, że okres sam nadejdzie, a Ty się teraz z tym męczysz
Zastanawiam się, czy mogę zacząć brać ten duphaston już dzisiaj. Okresu nie widać, raczej się go nie spodziewam, więc nie mam co czekać na 16dzień cyklu. Czy to może mi zaszkodzić?
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 11:46   #1056
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Zaszkodzić się powinien bo to progesteron czyli powinno być go duże w drugiej fazie, ale nie wiesz ile teraz go brać i jak długo. Okres przychodzi, gdy następuje spadek progesteronu dlatego masz brać do 25 dnia, po odstawieniu dostaje się okresu, więc Ty dostarczając go teraz w tabletkach możesz sobie zachwiać to jeszcze bardziej bo okres powinien już być
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 12:32   #1057
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Zaszkodzić się powinien bo to progesteron czyli powinno być go duże w drugiej fazie, ale nie wiesz ile teraz go brać i jak długo. Okres przychodzi, gdy następuje spadek progesteronu dlatego masz brać do 25 dnia, po odstawieniu dostaje się okresu, więc Ty dostarczając go teraz w tabletkach możesz sobie zachwiać to jeszcze bardziej bo okres powinien już być
Ale co w wypadku jak wcale nie dostane okresu? Przecież muszę wówczas zacząć coś brać, niezależnie od tego, który to będzie dzień cyklu.

Jestem już na skraju wytrzymałości. Gdyby jeszcze mnie tak nie bolało, ale cierpię już od tylu dni i nikt nie umie mi pomóc.
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-17, 13:43   #1058
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Wtedy do gina i pewnie on zadecyduje. Ale boli Cię brzuch jak podczas okresu? Ja bym pewnie poczekała do końca tygodnia i jak okres nie przyjdzie to do lekarza
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 13:58   #1059
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Wtedy do gina i pewnie on zadecyduje. Ale boli Cię brzuch jak podczas okresu? Ja bym pewnie poczekała do końca tygodnia i jak okres nie przyjdzie to do lekarza
Najbardziej bolą mnie plecy (tak jak czasami dzień przed miesiączką), czasami brzuch. Ból podobny do tego okresowego. I tak od niemal 20 dni. Nie da się funkcjonować po prostu, a przecież muszę chodzić do pracy, po zakupy i wykonywac inne codzienne czynności. Kilka dni można przetrzymać, ale nie aż tyle...
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 08:39   #1060
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Moja historia skończyła się tak, że w końcu dostałam okres (34dnia cyklu). Niestety dziś jest już 7 dzień miesiączki i powinien nastąpić koniec, ale się na to nie zanosi... Czy przy problemach z progesteronem może dojśc do wydłużenia miesiączki? Wiecie coś na ten temat?
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 08:34   #1061
Anastazja_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 44
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Moja historia skończyła się tak, że w końcu dostałam okres (34dnia cyklu). Niestety dziś jest już 7 dzień miesiączki i powinien nastąpić koniec, ale się na to nie zanosi... Czy przy problemach z progesteronem może dojśc do wydłużenia miesiączki? Wiecie coś na ten temat?
średnio u mnie okres wynosił od 5 do 10 a nawet 12 dni. Ten czas okresu skracał się wraz wzrostem długości brania luteiny czy duphastonu. Obecnie po roku regularnego brania luteiny mam 5 dni okres, ale np. ostatnio wydłużył się do 7 dni i nie mam pojęcia dlaczego
__________________
życie jest piękne
Anastazja_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-27, 09:18   #1062
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anastazja_81 Pokaż wiadomość
średnio u mnie okres wynosił od 5 do 10 a nawet 12 dni. Ten czas okresu skracał się wraz wzrostem długości brania luteiny czy duphastonu. Obecnie po roku regularnego brania luteiny mam 5 dni okres, ale np. ostatnio wydłużył się do 7 dni i nie mam pojęcia dlaczego
Konsultowałam się z moją lekarką telefonicznie. Nie mogła mnie przyjąć bo dzisiaj pracuje na bloku operacyjnym. Zostawiła mi receptę na Femoden wraz z instrukcją dawkowania. Mam wykupić natychmiast i zacząć brać od dnia dzisiejszego. W poniedziałek obowiązkowo na wizytę.
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 10:45   #1063
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Wraz z początkiem września odstawiłam tabletki anty... no i niestety nie dostałam @, w listopadzie byłam i gin i dostałam luteinę na wywołanie, po 8 dniach tabletek @ się pojawiła.

dostałam też skierowanie na badanie prolaktyny,
wynik: 450,06 µIU/ml dla normy 71 — 566

Co o tym sądzicie? Czekać czy będzie następna @ a jeśli nie to się zgłosić? Czy iść już teraz z tą prolaktyną? Niby w normie ale dość wysoko.

Zaczynamy starać się o dziecko.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 15:18   #1064
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Wraz z początkiem września odstawiłam tabletki anty... no i niestety nie dostałam @, w listopadzie byłam i gin i dostałam luteinę na wywołanie, po 8 dniach tabletek @ się pojawiła.

dostałam też skierowanie na badanie prolaktyny,
wynik: 450,06 µIU/ml dla normy 71 — 566

Co o tym sądzicie? Czekać czy będzie następna @ a jeśli nie to się zgłosić? Czy iść już teraz z tą prolaktyną? Niby w normie ale dość wysoko.

Zaczynamy starać się o dziecko.
Wg mnie wynik jest ok, przecież w normie jest
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 20:15   #1065
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Jak najbardziej przyjaciółka ma rację. Podstawowe badania to: TSH, prolaktyna, androstendion, testosteron, 17- OH progesteron.
zrobiłam tsh i prolaktynę - w normie...
w przyszłym tygodniu skontaktuję się znowu z endo (bo to od niej dostałam skierowanie) i zapytam czy radzi jeszcze kolejne badania robić

okres przyszedł po 9 dniach brania luteiny

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez emanko Pokaż wiadomość
Sprawdzałam jedynie TSH i miałam wynik w surowicy 2,268 ulU/ml przy zakresie 0,55 - 4,00 więc chyba w normie akurat ten hormon...

Ginekolog mi mówił, że przy tabletkach jak będę robila usg to będą jajniki wyglądały na zdrowe i jedynie będzie można zobaczyć czy brak torbieli,mięśniaków.



Przepraszam, ze z takimi pytaniami zawracam Wam głowę
ja miałam co roku robione usg podczas brania tabletek anty i ani razu nie wyszły pęcherzyki po 6 mies od odstawienia już ich było sporo
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 19:09   #1066
danusia1354
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 24
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

A któraś z Was stosowała Inofem? Ten suplement diety który może pomóc w wyregulowaniu hormonów. Dziś lekarka zaproponowała mi 3 miesięczną kurację Inofemem. Miałabym pic 2 razy dziennie saszetkę. Ja spróbuje każdego sposobu by było lepiej. I tak kwas foliowy biorę a w skladzie Inofemu jest i kwas foliowy i inozytol.
danusia1354 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 20:00   #1067
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Moje okresowe problemy dalej się nie rozwiązują, w październiku brałam duphaston 5 dni 2x na wywolanie, @przyszla, później od 10 do 25 DC. od środy jestem bez tabletek a tu okresu ani widu ani słychu. Teoretycznie ma być w ciągu tygodnia ale jakoś w to wątpię. .. żeby nawet na tabletkach nie było. ..

Na początku bolał mnie brzuch jak na okres ale nie bylo
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 21:36   #1068
emanko
Wtajemniczenie
 
Avatar emanko
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z lubelskiego krzesła :)
Wiadomości: 2 726
Wyślij wiadomość przez ICQ do emanko GG do emanko Wyślij wiadomość przez MSN do emanko Send a message via Skype™ to emanko
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;5361497 1]
ja miałam co roku robione usg podczas brania tabletek anty i ani razu nie wyszły pęcherzyki po 6 mies od odstawienia już ich było sporo[/QUOTE]


Jednym słowem wszystko jest możliwe nawet i przy tabsach pożyjemy zobaczymy co w tych moich jajnikach słychać :P
__________________
my
emanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 05:45   #1069
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
Moje okresowe problemy dalej się nie rozwiązują, w październiku brałam duphaston 5 dni 2x na wywolanie, @przyszla, później od 10 do 25 DC. od środy jestem bez tabletek a tu okresu ani widu ani słychu. Teoretycznie ma być w ciągu tygodnia ale jakoś w to wątpię. .. żeby nawet na tabletkach nie było. ..

Na początku bolał mnie brzuch jak na okres ale nie bylo
Ale jesteś teraz na Duphastonie czy anty.?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-01, 08:50   #1070
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ale jesteś teraz na Duphastonie czy anty.?
anty nie biore. duphaston miał regulowac a tu nic...
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 10:38   #1071
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
anty nie biore. duphaston miał regulowac a tu nic...
Poczekaj spokojnie, u niektórych kobiet mies. na Duphastonie przychodzi po 10- kilkunastu dniach. Z własnego doświadczenia wiem, że Duphaston nic nie daje w praktyce, wywołuje co miesiąc krwawienia i tyle, po odstawieniu leku miesiączek znowu nie ma.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 10:55   #1072
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Poczekaj spokojnie, u niektórych kobiet mies. na Duphastonie przychodzi po 10- kilkunastu dniach. Z własnego doświadczenia wiem, że Duphaston nic nie daje w praktyce, wywołuje co miesiąc krwawienia i tyle, po odstawieniu leku miesiączek znowu nie ma.
Lekarz i tak może mnie przyjąć w poniedziałek wiec zobaczę ci na to powie.
A masz jakieś rady co robić jeśli duphaston nie pomaga? Jakie badania czy coś ? Miała robione hormony, wszystko ok tylko progesteron bardzo nisko...
Problemy mam id dłuższego czasu, byłam kiedyś 5 mies na duphastonie, później 2 miesiączki były i znowu problem. ..
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 11:19   #1073
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
Lekarz i tak może mnie przyjąć w poniedziałek wiec zobaczę ci na to powie.
A masz jakieś rady co robić jeśli duphaston nie pomaga? Jakie badania czy coś ? Miała robione hormony, wszystko ok tylko progesteron bardzo nisko...
Problemy mam id dłuższego czasu, byłam kiedyś 5 mies na duphastonie, później 2 miesiączki były i znowu problem. ..
A może by spróbować naturalnych wspomagaczy, np. Castagnusa? Jeśli masz problem z niskim progesteronem, to faktycznie Duphaston lub Luteina może jedynie pomóc. Ale ja bym spróbowała kiedyś z Castagnusem zamiast Duphastonu.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 11:54   #1074
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Nie słyszałam o tym nigdy, czym się będę różnic?
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 19:30   #1075
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Od kilki dni biorę tabletki anty. Okres się zatrzymał (bo trwał i trwał i trwał...), plamienia tez ustały. Lekarka zapisała mi 3 miesięczną kurację i zleciła pakiet badań - tarczycowe i hormonalne. Zapomniałam tylko zapytać czy jest sens je robić w trakcie przyjmowania tabletek? Czy wynik będzie wiarygodny?
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 19:59   #1076
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Od kilki dni biorę tabletki anty. Okres się zatrzymał (bo trwał i trwał i trwał...), plamienia tez ustały. Lekarka zapisała mi 3 miesięczną kurację i zleciła pakiet badań - tarczycowe i hormonalne. Zapomniałam tylko zapytać czy jest sens je robić w trakcie przyjmowania tabletek? Czy wynik będzie wiarygodny?
Tarczycowe tak, hormonalne podczas przyjmowania antykoncepcji nie mają za bardzo sensu, dlatego jak już, to zrób je teraz, możliwie jak najszybciej, zanim wzięłaś dopiero kilka tabletek.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 18:43   #1077
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Ja obecnie jestem nadal na tablektach anty Bonadea, trzecie opakowanie, wybrane 6 tabletek. Przy pierwszym opakowaniu bolały nie nogi, przy drugim dostałam CycloFort3 i nic mnie nie bolało, czułam się bardzo dobrze, juz nie byłam spuchnięta ani ociężała. Cieszyłam się ze może w końcu uda mi się z tymi tabletkami. Teraz jednak gdy jestem w pierwszej połowie 3 opakowania znowu coś zaczyna się dziać z nogmai. Znowu czuję jak pobolewają i pulsują, może nie tak jak przy 1 opakowaniu ale jednak, a nadal biorę Cyclofort3. W poniedziałek mam ginekologa.
Mam zamiar wybrać to opakowanie i zrobić d-dimer znowu, ale nie wiem co to oznacza. Czy CycloFort juz nie działa?
Na razie efektów w postaci zmniejszenia trądziku nie ma.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 19:54   #1078
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

a ja mogłam być dziś przyjęta na nfz bez czekania, ale przy "cito" na moim skierowaniu ginekolog zapomniał się podpisac i dac pieczątke....
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 14:07   #1079
Nikaniki
Zadomowienie
 
Avatar Nikaniki
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 027
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

...

Edytowane przez Nikaniki
Czas edycji: 2016-01-25 o 15:30
Nikaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 20:34   #1080
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

2 di temu skończyłam pierwsze opakowanie Femodenu. Poza zerowym libido nie miałam żadnych skutków negatywnych. Teraz czekam na krwawienie z odstawienia i zaczynają mnie boleć piersi jak przed okresem (tyle, że zwykle ból pojawiał się na ok 10 dni przed miesiączką). :| Miło było nie plamić przez cały miesiąc, ale tabletki to nie dla mnie. Chciałabym jakiś inaczej uregulować swoje problemy. :/
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-17 17:22:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.