Co sie dzieje z moim cyklem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-06, 16:35   #1
ZoOoOoZi
Raczkowanie
 
Avatar ZoOoOoZi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 136

Co sie dzieje z moim cyklem?


Hey, zaczne od ehhh...bo juz sama nieiwem czy jest sens? rok temu przestałam brac po prawie 3 latach tabletki anty. Nie miałam okresu 8 miesiecy, wiec poszlam do lekarz. Brałam luteine raz, potem jakies inne tabletki, znowu luteine i nic. Wiec poszłam do prywatnego lekarza, ktory skierowal mnie na badania hormonow itd. Wszystko wyszlo ok. Miałam juz isc znowu , by pytac co dalej gdy nagle dostałam okres. Myslam ze juz bedzie wszystko ok, a moj organizm poprostu potrzebował wiecej czasu, ale teraz idzie 2 miesiac a ja znow go nie mam
Juz nawet mi sie nieche po lekarzach chodzic, bo chyba juz w to niewierze...Mozecie mi cos poradzic, prosze...
ZoOoOoZi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 17:23   #2
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Co sie dzieje z moim cyklem?

Chyba nie ma innej rady jak znowu odwiedzić gina...
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 20:48   #3
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: Co sie dzieje z moim cyklem?

no niestety będziesz musiała odwiedzić lekarza po raz kolejny. a w jakich dawkach brałaś luteine?
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 23:24   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Co sie dzieje z moim cyklem?

no niestety wizyta u lekarza musi byc.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 09:47   #5
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Co sie dzieje z moim cyklem?

a jakie hormony miałaś robione? wg mnie oprócz podstawowych (estrogeny, progesteron, prolaktyna), to powinnaś mieć jeszcze tarczycowe zrobione i usg najlepiej w środku cyklu lub drugiej fazie, żeby zobaczyć przyrost endometrium
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 19:33   #6
ZoOoOoZi
Raczkowanie
 
Avatar ZoOoOoZi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 136
Dot.: Co sie dzieje z moim cyklem?

luteine po 10 tabletek brałam. Jesli chodzi o badania tarczycy robilam 3 razy. Raz wyszlo jakos troszke poza norma jeden z wskaznikow, ale potem robilam dwa razy jeszce i wyszlo ok. Mialam podejrzenie tarczycy bo mi wlosy wypadały i wlasnie dlatego przerwalam branie tabletek , a potem bylo jak bylo Pojde napewno do lekarza po swietach, ale jak on mi znowu przepisze o tak jakies tabletki...no chyba mnie cos trafi
ZoOoOoZi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:22   #7
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: Co sie dzieje z moim cyklem?

powiem Ci z mojego doswiadczenia, ze na mnie działa tylko luteina tak to mam cykle 50-60 dniowe bez owulacji a co najlepsze wszystkie hormony mam w normie, pecherzyki sobie rosną, ale nie pękają. ja dlatego cały czas biore lutke
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 09:09   #8
ZoOoOoZi
Raczkowanie
 
Avatar ZoOoOoZi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 136
Dot.: Co sie dzieje z moim cyklem?

hmm, no ja wlasnie tez mam niby wszystko w normie...poprostu juz nie mam sily do tego okresu, i tlumacze sobie ze tak juz mam, ale boje sie ze to moze byc grozne i wplynac np na bezplodnosc...no nic musze isc po swietach do lekarza. A powied zmi jeszce pajka26, ty bierzesz ja caly czas?
jak sie po tym czujesz? bo jesli mowisze ze masz wszystko w normie to po co brac jeszce wiecej tych hormonow;/?
ZoOoOoZi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 10:49   #9
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: Co sie dzieje z moim cyklem?

mój lekarz nazwał to schorzenie, ale nie pamietam jego nazwy. ogólnie polega to na tym, ze jest grono kobiet ok. 5-10%, ze mają wszystko w normie a jednak nie dochodzi do owulacji czyli jest się w pewnym sensie bezpłodnym.
Ja po luteinie nie mam żadnych skutków ubocznych. biorę ją od 14-23 dc niektóre dziewczyny biorą od 16-25, ale to głównie zależy od zalecenia lekarza. Ja dostaje miesiączkę dzien po odstawieniu luteiny albo w ostatnim dniu brania. wczesniej tak jak Ci pisałam nigdy nie wiedziałam kiedy bede miała miesiączkę bo cykle były bardzo długie z powodu tego, że te pęcherzyki nie ękały. Teraz pękają. Robiłam sobie nawet stosunek LH do FSH i też jest idealny. Lekarz powiedział, ze na to schorzenie nie ma leku, który by doporwadził do wyleczenia, dlatego zalecają dwa leki luteinę albo duphaston. Ja najpierw brałam duphaston (zapisany jeszcze przez innego lekarza) i u mnie działał fatalnie cykle miałam do 36 dni wiec duzo sie nie różnił. aowulacji przy nim tez nie miałam (kosztował 40 zł) natomiast lutka zadziałała od razu(kosztuje 4 zł) tylko nie jest zbyt dobra w smaku bo je się ją podjęzykowo, ale tona gum do żucia i daje rade własnie ide ją wziąć :P
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.