Kredyt na samochód - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-30, 16:36   #1
izulcia_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 93

Kredyt na samochód


Cześć chcę prosić was o opinię.
Zarabiam 1500zł, mieszkam z rodzicami, płacę za studia zaoczne ok 300 miesięcznie, ok 400zł wydaję na benzynę.. do pracy i nie tylko. Dodam że odkąd pracuję nie odłożyłam żadnych pieniędzy (nie umiem oszczędzać) Chcę zmienić samochód i wziąć kredyt 6, 7 tysięcy - bo sprzedam obecny i dołożę. Myślę, że kredyt na okres 3lat chociaż planuję spłacić wcześniej . Chciałabym zapytać czy na moim miejscu wzięłybyście ten kredyt.. Trochę się boję że nie podołam. Dodam, że nie za bardzo znam się na tym wszystkim..

Edytowane przez izulcia_90
Czas edycji: 2010-08-30 o 17:27
izulcia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 18:39   #2
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Kredyt na samochód

kup sobie auto koniecznie z gazem
ale weź pod uwagę też ubezpieczenie itp.

ja próbowałam przez kilka miesięcy przelewać te 300 zł co miesiąc na inne konto i zobaczyć czy się da [choć uważam, że jeśli nie utrzymujesz się sama to jak najbradziej]
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 19:15   #3
izulcia_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 93
Dot.: Kredyt na samochód

Tak, tak na pewno z gazem teraz też mam na gaz nie wyobrażam sobie inaczej.. Cenowe niebo a ziemia.
__________________

`Ja tam wolę być nieszczęśliwa, niż pozostawać w stanie fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej tu się żyje.`
!
izulcia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 21:24   #4
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Kredyt na samochód

izulcia, napisałaś beznzyna, więc dlatego zaproponowałam
ja umiem się utrzymać za tysiąc zł i nie oszczędzam przesadnie [ale nie mam samochodu i nie płacę za szkołę]
a skoro Ty możesz liczyć na rodziców, to samochód na pewno Ci się przyda

choć ja nie lubię kredytów innych niż preferencyjne:P
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 08:43   #5
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Kredyt na samochód

Cytat:
Napisane przez izulcia_90 Pokaż wiadomość
Cześć chcę prosić was o opinię.
Zarabiam 1500zł, mieszkam z rodzicami, płacę za studia zaoczne ok 300 miesięcznie, ok 400zł wydaję na benzynę.. do pracy i nie tylko. Dodam że odkąd pracuję nie odłożyłam żadnych pieniędzy (nie umiem oszczędzać) Chcę zmienić samochód i wziąć kredyt 6, 7 tysięcy - bo sprzedam obecny i dołożę. Myślę, że kredyt na okres 3lat chociaż planuję spłacić wcześniej . Chciałabym zapytać czy na moim miejscu wzięłybyście ten kredyt.. Trochę się boję że nie podołam. Dodam, że nie za bardzo znam się na tym wszystkim..

Powiem ci, że masz podobną sytuację finansową do mnie, z tym że ja wzięłam kredyt na samochód 4tys. na prawie 3 lata. miesięcznie mi wychodzi ok. 160zł z jego ubezpieczeniem <nie chciałam płacić więcej zł miesięcznie> . też z rodzicami mieszkam, ale np. za swoja szkole płaciłam 550zł - dodam, że to kwota oczywiście bez dojazdów! wzięłam kredyt, bo chciałam kupić pierwsze autko, ale 2 tys. miałam odłożone na wszelkie naprawy, opłaty itd. może w twojej sytuacji lepiej zaczekać z kupnem nowego auta? dopóki jeździ? :p chociaż myślę, że sobie z jego spłatą poradzisz. ja z jednej strony cieszę się, że mam auto, ale jak widzę rok spłaty 2012 to echhh nerwy mam!!
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.