problem z wyborem szkoly.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-26, 23:10   #1
whoaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8

problem z wyborem szkoly..


Zakladam nowy watek, bo w sumie nie wiem do czego podpiac moje pytanie..
Mam nadzieje, ze mi pomozecie. Chodzi o szkole srednia. Juz od dobrych paru miesiecy glowie sie nad wyborem. Wiem, ze to tylko i wylacznie mój wybór gdzie pojde ale licze, ze mi doradzicie, bo chyba osiwieje z nerwów. Zanim zlozylam papiery do szkoly przerobilam kazdy mozliwy zawód (no prawie), patrzylam jakie sa mniej wiecej zarobki, zapotrzebowanie na rynku, szczególowe opisy, opinie, ogólnie + i -. wole nie wiedziec ile nad tym godzin przesiedzialam..
Wiem, wiem, skoro jestem niezdecydowana to powinnam isc do liceum. Tyle, ze ja bardzo chce sie szybko usamodzielnic, wyjechac za granice, znalezc prace. A po liceum w sumie nic nie mam. Na studia czy pójde? Nie wiem. Wszystko zalezy od tego czy znajde jakis kierunek, który mnie zainteresuje i bede chciala sie rozwijac pod tym katem, czy bede miala taka potrzebe. Wiec wymyslilam sobie, ze pojde do technikum, naucze sie zawodu, dodatkowo zdam mature i gitara. Przyda sie w zyciu lub nie, ale zawsze to wiecej niz samo liceum.
Zlozylam wiec papiery do technikum turystycznego, pomyslalam, ze skoro chce przebywac za granica latwiej mi bedzie jezeli chodzi o prace w np. hotelu, przy okazji poznam kraj, jezyk i w to sie przyda w tej branzy. No tak, wszystko pieknie, ladnie, tylko kto to wie jak to sie potoczy? Moze cos mnie tu zatrzyma i zostane. I co mi wtedy po turystyce.. Nic. Gdybym umiala matematyke to bym nie miala tego problemu (szkola). Niestety kompletnie nie radze sobie z matma, chemia, fizyka (brr) itd. Natomiast troszke rysuje, recytuje, chodzilam kólka teatralne itp Czyli same nieprzydatne *******y. Dobrze, ze chociaz dobrze radze sobie z jezykiem angielskim.
Mam nadzieje, ze któras z Wizazanek dobrnela do konca i mi cos doradzi. Wiem, ze to glupie co tu pisze, ale ja naprawde sie tym zamartwiam od miesiecy. Licze, ze mi doradzicie, bo co ja tam moge wiedziec w tym wieku..
Co myslicie o tym, zebym po prostu przeniosla papiery do zwyklego liceum, po maturze wyjechala jako au pair, a pozniej szukala szczescia w jakiejs konkretnej pracy?
whoaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 09:38   #2
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: problem z wyborem szkoly..

ukończyłam technikum hotelarskie parę lat temu i powiem ci że żałuje, bo się okazało że tylko zmarnowałam sobie rok, bo nie zdobyłam tytułu technika, na całą moja klasę wtedy egzamin zdało 4 osoby a było nas w klasie 34!! więc nie wiem czy jest sens iść do technikum, czy w technikum czy LO i tak będą przedmioty ścisłe, więc jedno licho;/ jeśli nie jesteś pewna idź do LO o profilu humanistycznym nie będzie źle języki możesz nawet szlifować nie będąc w technikum turystycznym.
A tak nawiasem mówiąc obroniłam w czerwcu licencjat z turystyki i na tym się skończyło bo teraz mieniam kierunek studiów, bo nie mam przyszłości w Polsce po tym

możesz sobie zrobić kurs opiekunki osób starszych, albo inny i wtedy wyjechać mając już jakiś papierek w ręku, wiem że w UK osoby które mają takie kursy plus jakieś doświadczenie dobrze zarabiają opiekując się osobami starszymi
__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ

Edytowane przez Andzia804
Czas edycji: 2010-08-27 o 09:40
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 13:20   #3
whoaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: problem z wyborem szkoly..

Andzia804 dziekuje za odpowiedz juz myslalam, ze nikt mi tu nie napisze.
Nie wiedzialam, ze egzamin zawodowy zalicza sie tak ciezko W kazdym razie, bardzo mi pomoglas. rok szkolny tuz tuz wiec z poniedzialek przeniose papiery do lo.
Pozdrawiam
whoaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 14:53   #4
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: problem z wyborem szkoly..

nie kończyłam technikum tylko LO, ale z tego, co obserwuje po moich znajomych to tylko nikły procent zdaje egzamin technika ;/ jest po prostu bardzo trudny ... moja koleżanka nie zdała technika z hotelarstwa ale ma mature i jest szczesliwa, bo zacznie studia ; ) nie wiem, jak jest u ciebie w mieście ale np. u mnie zdawalnośc samej matury w technikum jest niższa niż w LO.

skoro dajesz sobie dobrze rade z angielskim to wybierz klase o rozszerzonej ilości godzin z tego przedmiotu i/lub zapisz sie na korepetycje (jezeli zalezy ci na kasie, to wiem z doświadczenia, że studenci filologii biorą mniej zł, a tez dobrze uczą) ; )

pozdrawiam i życze udanych wyborów. ; )
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 18:42   #5
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: problem z wyborem szkoly..

Cytat:
Napisane przez whoaa Pokaż wiadomość
Andzia804 dziekuje za odpowiedz juz myslalam, ze nikt mi tu nie napisze.
Nie wiedzialam, ze egzamin zawodowy zalicza sie tak ciezko W kazdym razie, bardzo mi pomoglas. rok szkolny tuz tuz wiec z poniedzialek przeniose papiery do lo.
Pozdrawiam
polecam się na przyszłość
tak jak napisała koleżanka wyżej egzamin jest ciężko zdać, 1 część jest jeszcze prosta bo to tylko jest test ale gdy przychodzi do części praktycznej to już klękajcie narody i błagajcie o laskę
naprawdę LO to będzie twój najlepszy wybór, technikum to tylko strata roku, bo egzamin to jest nieporozumienie
__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 23:20   #6
whoaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: problem z wyborem szkoly..

Dziekuje Wam dziewczyny
Zaluje, ze nie napisalam tu pare miesiecy temu, nie musialabym szukac teraz wolnych miejsc i zaoszczedzilabym sobie mnóstwo czasu Nie mialam pojecia, ze egzamin zawodowy zdaje niewielki procent uczniów. Myslalam, ze niemal wszyscy go zdaja, eh. Tak w ogóle to jestem z Bialegostoku. Glupio sie przyznac, ale okropnie sie stresowalam tym nawet w wakacje Chcialam miec pewnosc ze nie zmarnuje tych 3-4 lat.
Trzymajcie sie cieplo kobietki
whoaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 09:12   #7
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: problem z wyborem szkoly..

__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-28, 17:27   #8
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: problem z wyborem szkoly..

daj znac z jaką szkoła ci sie udało ; )

i naprawde zainwestuj w j.angielski jesli ci tak idzie dobrze potem to zaowocuje ; )
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 15:34   #9
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: problem z wyborem szkoly..

Cytat:
Napisane przez irmusiek Pokaż wiadomość
nie kończyłam technikum tylko LO, ale z tego, co obserwuje po moich znajomych to tylko nikły procent zdaje egzamin technika ;/
(...)
nie wiem, jak jest u ciebie w mieście ale np. u mnie zdawalnośc samej matury w technikum jest niższa niż w LO.
(...)
skoro dajesz sobie dobrze rade z angielskim to wybierz klase o rozszerzonej ilości godzin z tego przedmiotu
zgadzam się
sama skończyłam LO, ale w moim mieście jest tez technikum, które uchodzi za jedno z najbardziej wymagających w regionie. i jak zobaczyłam wyniki egzaminow... tragedia. mechanicy zdali jeszcze w miare, ale własnie turystyka to dno i 10 metrów mułu jezeli chodzi o ilość osób ze zdanym egz.
i jeśli zależałoby ci teraz na dobrze zdanej maturze, to wybierz LO. przez to że nie ma przedmiotów zawodowych ma się więcej czasu na nauke i dlatego licea lepiej piszą matury niż technika. a w języki obce inwestuj w kazdym miejscu i o kazdej porze!
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 19:06   #10
whoaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: problem z wyborem szkoly..

No wiec dzis zabralam papiery z technikum i przenioslam sie do liceum. Szybko poszlo : ) Wybralam profil o rozszerzonym j.angielskim i j.rosyjskim (który strasznie mi sie podoba). Na szczescie bylo wolne miejsce. W sumie to mam jedynie radoche z nauki jezyków obcych.
No i w koncu jestem pozytywnie nastawiona, nie martwie sie tym, ze np. nie wyrobie sie z nauka przedmiotów podstawowych + zawodowych, tym calym egzaminem koncowym itp itd... No i okazalo sie, ze bede w jednej klasie z moja dobra znajoma z bylej klasy. Alez sie zdziwilam.

Kocham Wizaz
whoaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 19:18   #11
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: problem z wyborem szkoly..

Cytat:
Napisane przez whoaa Pokaż wiadomość
No wiec dzis zabralam papiery z technikum i przenioslam sie do liceum. Szybko poszlo : ) Wybralam profil o rozszerzonym j.angielskim i j.rosyjskim
Gratuluję!

bardzo, bardzo fajny profil, masz szcęście że było miejsce i czekało na Ciebie, aż Ci zazdroszczę bo naprawdę fajne połączenie języków
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 19:21   #12
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: problem z wyborem szkoly..

Cytat:
Napisane przez whoaa Pokaż wiadomość
No wiec dzis zabralam papiery z technikum i przenioslam sie do liceum. Szybko poszlo : ) Wybralam profil o rozszerzonym j.angielskim i j.rosyjskim (który strasznie mi sie podoba). Na szczescie bylo wolne miejsce. W sumie to mam jedynie radoche z nauki jezyków obcych.
No i w koncu jestem pozytywnie nastawiona, nie martwie sie tym, ze np. nie wyrobie sie z nauka przedmiotów podstawowych + zawodowych, tym calym egzaminem koncowym itp itd... No i okazalo sie, ze bede w jednej klasie z moja dobra znajoma z bylej klasy. Alez sie zdziwilam.

Kocham Wizaz
gratuluje
dobrze zrobiłaś tak trzymaj,a zobaczysz że gdy skończysz LO nie będziesz niczego żałować

pozdrawiam
__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 19:26   #13
whoaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: problem z wyborem szkoly..

Tez tak mysle, ze lepiej nie moglam (jak dla siebie) wybrac profilu. O dziwo, az chce sie isc do szkoly
whoaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 21:08   #14
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: problem z wyborem szkoly..

Cytat:
No wiec dzis zabralam papiery z technikum i przenioslam sie do liceum. Szybko poszlo : ) Wybralam profil o rozszerzonym j.angielskim i j.rosyjskim (który strasznie mi sie podoba). Na szczescie bylo wolne miejsce. W sumie to mam jedynie radoche z nauki jezyków obcych.
No i w koncu jestem pozytywnie nastawiona, nie martwie sie tym, ze np. nie wyrobie sie z nauka przedmiotów podstawowych + zawodowych, tym calym egzaminem koncowym itp itd... No i okazalo sie, ze bede w jednej klasie z moja dobra znajoma z bylej klasy. Alez sie zdziwilam.

Kocham Wizaz
świetny wybór! ; ) gratuluje ; D nie wiem, czy wiesz, ale język rosyjski jest ostatnio baaardzo modny i ogolnie jest na niego zapotrzebowanie (u mnie na uniwersytecie co chwila otwierają nowe specjalności filologii rosyjskiej czy angielskiej) ; )
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 23:25   #15
whoaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: problem z wyborem szkoly..

Cytat:
Napisane przez irmusiek Pokaż wiadomość
świetny wybór! ; ) gratuluje ; D nie wiem, czy wiesz, ale język rosyjski jest ostatnio baaardzo modny i ogolnie jest na niego zapotrzebowanie (u mnie na uniwersytecie co chwila otwierają nowe specjalności filologii rosyjskiej czy angielskiej) ; )
A cos mi sie obilo o uszy.. przegladajac profile jezykowe w roznych liceach do wyboru byl tylko niemiecki lub francuski.. a mi tak sie marzy by nauczyc sie perfekcyjnie rosyjskiego.. i ta ich muzyka mój profil jest nastawiony na poznanie jezyka i kultury wschodniej itp, zapotrzebowanie widocznie jest bo zostal dopiero co prowadzony.. takze poszczescilo mi sie
whoaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:12.