Pytania dot. skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-05, 23:00   #1
topsykrett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Unhappy

Pytania dot. skóry


Witam wszystkich serdecznie
Piszę tutaj do was drogie Panie, gdyż wiem, że mogę tutaj dostać od was więcej informacji, niż na bardziej "męskim" forum.

Problem dotyczy skóry (mogliście się już doczytać w temacie)
Mam 18 lat, często-okazjonalnie piję, papierosy pojawiają się sporadycznie, moje odżywianie jest dość zdrowe, bardzo rzadko jadam w fast foodach. Miałem przez wakacje styczność z ogromną ilością tłuszczu(już nie).
Mam problem z trądzikiem/dysfunkcją skóry, jak prawie każdy nastolatek. Nigdy mnie to nie dołowało. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę z "jakością" mojej twarzy. Mam wiele "czarnych punkcików", które z łatwością dają się wycisnąć. Niedawno zauważyłem, że przez te wyciskanie mam na twarzy zaczerwienione "rany"(co prawda, nie są to rany, ale brak mi słów na opis tego zjawiska). Używałem przez pewien czas visaxinum (kuracja zakończona)- o ile pamiętam - przez te tabletki dostałem wielkiego wysypu syfów. Często używam preparat do przemywania skóry na bazie alkoholu, lecz strasznie wysusza mi skórę. Nic poza tymi dwoma rzeczami nie praktykowałem.
Poradźcie mi kochani, cóż mogę zrobić dobrego dla swojej twarzy? Dieta? nie wydaje mi się, abstynencja alkoholowa? wolałbym nie. Może jakieś kremy/maseczki/preparaty/cokolwiek?

//Jeśli do "diagnozy" to nie wystarczy, mógłbym zamieścić wycinek mojej skóry.
topsykrett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 08:58   #2
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Pytania dot. skóry

- maseczka z zielonej glinki 1-2x w tygodniu (Argiletz na Allegro albo w aptekach, w tubie - gotowa albo saszetkach - do zmieszania z niewielką ilością wody, potem 15-20 minut na twarzy, dobrze spryskać od czasu do czasu wodą, by za bardzo nie ściągało skóry)
- peeling enzymatyczny 1-2x w tygodniu - mechaniczny (z drobinkami) może poroznosić zmiany zapalne. Ze swojej strony polecam peeling enzymatyczny z Biochemii Urody, podobno dobry jest również z Dermiki (różowy, do dostania w Rossmanach)
- lekki krem nawilżający (tutaj ciężko mi doradzić, więc przejrzyj KWC)

Fakt, lepiej przestać pić alkohol i palić papierosy, bo jednak to też ma wpływ na wygląd cery. O ile piwo od czasu do czasu nie powinno zaszkodzić, to słodkie drinki nie są wskazane.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 09:09   #3
topsykrett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: Pytania dot. skóry

Dziękuje za odpowiedź.
Wprowadziłem w błąd. Papierosów zwykłych nie palę, wapuje e-fajki. To nikotyna ma wpływ na cerę, czy substancje smoliste?
topsykrett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 13:24   #4
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Pytania dot. skóry

Dobrze byłoby przemywać codziennie czymś skórę. Skoro już padła nazwa BU, to polecam ich olejek myjący z drzewkiem herbacianym. Olejek eteryczny z tego drzewka możesz też stosować punktowo na wypryski (około 7-8zł w aptece).
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 14:36   #5
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Pytania dot. skóry

Cytat:
Napisane przez topsykrett Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź.
Wprowadziłem w błąd. Papierosów zwykłych nie palę, wapuje e-fajki. To nikotyna ma wpływ na cerę, czy substancje smoliste?
Myślę, że bardziej substancje smoliste, ale nikotyna też nie jest potrzebna skórze. Jeśli już palisz (nawet te e-papierosy), to polecałabym też wzbogacić swoje menu w produkty z antyoksydantami, które zneutralizują wolne rodniki wytwarzane wskutek palenia papierosów (cytrusy: grejpfruty, pomarańcze, kiwi, winogrona), borówki amerykańskie, truskawki. Niestety nie ma na nie teraz sezonu, bo zbliża się zima, ale kapusta kiszona też ma dużo witaminy C zielona pietruszka, żurawina.
Poza tym więcej warzyw (brokuły i inne zielone - dla chlorofilu), pomidory (dla likopenu) i owoców (jabłka) no i tłustsze ryby (łosoś).

A i nie demonizowałabym tak tłuszczów, bo witaminy A,D,E,K rozpuszczają się w tłuszczach i są lepiej przyswajalne. Zwłaszcza oliwa z oliwek, olej rzepakowy są godne polecenia (oczywiście w umiarkowanych ilościach, do sałatek ).
__________________
Młodość to...

Edytowane przez prettysimple
Czas edycji: 2012-10-07 o 14:38
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 16:00   #6
magdab1210
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: tu-wembley, tam- koszalin
Wiadomości: 31
Dot.: Pytania dot. skóry

Najlepsze jest picie zeli aloesowych 100% ktore wplywaja cudownie na stan skory . Maseczki, Zele do mycia sa OK ale ich nie mieszaj book twarz dostanie szalu. Ja mialam problem I jakby reka odjal. Wiecej info - zapraszam do rozmowy . Magda
magdab1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.