Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-11-26, 23:01   #1
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ¦l±sk ;)
Wiadomo¶ci: 8 817

Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?


Witajcie.
Zastanawia³am siê d³ugo nad za³o¿eniem tego tematu, a¿ w koñcu siê zdecydowa³am. No to tak:
odchudzam siê d³ugoo, z ró¿nymi skutkami, jednak tak konkretniej to od marca do lipca schud³am 8kg. Przez wakacje przyby³y mi 3kg i od sierpnia/wrze¶nia próbujê je zrzuciæ. Do teraz zrzuci³am mo¿e 1 - 1,5 kg..
Wszystko przez górki i do³y. Potrafiê przez tydzieñ, dwa trzymaæ siê super a potem buch - urodziny, cokolwiek i padam. I tu nie chodzi o kwestie skuszenia siê na co¶, tylko faktycznie objedzenie siê. Potem znowu postanowienia itd.. itp.. Ile ja ju¿ uk³adam jad³ospisów, planów treningowych.. Postanawia³am, ¿e rezygnujê ze ¶mieci, potem znowu, ¿e ma³e odstêpstwa nie zaszkodz±. Zawali³am trochê 2 miesi±ce na uczelni, k³ócê siê z ch³opakiem, unikam spotkañ ze znajomymi. Generalnie niezdrowa g³owa.
Ale moje pytanie jest inne. Chcê schudn±æ, serio nie odpuszczê, bo nie podobam siê sobie. Zastanawiam siê czy nie przerwaæ tego marnego procesu, odpocz±æ i zacz±æ za jaki¶ czas z porz±dnym planem (ile ja ich ju¿ mia³am). Czy mo¿e nie rezygnowaæ, kontynuowaæ odchudzanie? Wa¿ê siê i mierzê co dwa tygodnie, ale ró¿nice s± niewielkie, bo wlasnie tydzieñ jest ok, a potem 2-3 dni jedzenie + brak aktywno¶ci. Naj¶mieszniejsze jest to, ¿e jak sobie postanowiê, ¿e nie jem s³odko¶ci, to rzucam siê np na chleb z d¿emem. Jak nie pozwolê sobie bia³ego chleba, najem siê nale¶nikami. I takie b³êdne ko³o, ostatnio zimne kupne pierogi z kapust± i grzybami siê znakomicie nada³y. Ogólna masakra.
Wiem, ¿e muszê uzdrowiæ g³owê. Ale najpierw chcia³abym osi±gn±æ cel. Mog³abym prosiæ o jak±¶ poradê - co robiæ? Przede wszystkim, czy kontynuowaæ, czy zrobiæ przerwê?
Pozdrawiam!

Edytowane przez mircia14
Czas edycji: 2013-11-26 o 23:05
mircia14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-27, 05:17   #2
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomo¶ci: 202
GG do strus2001
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

Zeby osiagnac cel, musisz najpierw uzdrowic glowe Bo z tego co piszesz to problem nie w diecie (choc cholera wie, nic konkretnego o niej nie napisalas), ale w twoim braku konsekwencji. Tak sobie mysle czy twoje napady obzarstwa nie wynikaja ze zle skomponowanej diety.

Napisz konkretnie jak wyglada twoje odzywianie i jak z ruchem?
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-27, 07:50   #3
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ¦l±sk ;)
Wiadomo¶ci: 8 817
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

Je¶li chodzi o dietê, to mniej wiêcej co¶ o tym wiem i jad³ospis uk³adam z g³ow±. Jest sporo bia³ka, NNKT te¿, bia³kowe kolacje. Rano placki owsiane albo placki z serka wiejskiego. Owoce do obiadu. Wypróbowujê pyszne dietetyczne przepisy z internetu, coraz to nowsze. Do obiadu zawsze makaron ciemny/ry¿/kasza. Nie chodzê g³odna fizycznie, jedynie mam ochotê zgrzeszyæ jedzeniowo ca³y czas. Albo na przyk³ad jest dobry obiad domowy, ale ja siê powstrzymujê, jem swój, potem ca³y czas podgryzam co¶ "dozwolonego" byle tylko nie zje¶æ, ostatecznie oczywi¶cie jem.

Je¶li chodzi o ruch, to lubiê æwiczyæ. Bieganie, basen, ZUZKA Light, FocusT25, trochê P90x. Mieszam, urozmaicam, ale jak tylko zawalê dietê, to przestajê na te parê dni. Potem znowu plan i...

Najgorsze jest to, ¿e to nie jest jeden cheat meal po idealnym tygodniu, tylko 2-3 dni najedzonego brzucha, wiêc hamuje to wszelkie starania.

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

Jeszcze dochodzi do tego co¶ takiego, ¿e jak wiem, ¿e nadchodzi impreza, weekend u ch³opaka, czy cokolwiek, to my¶lê o tym obsesyjnie, ca³y czas, planujê, ¿e siê nie dam. A potem i tak jem bardzo du¿o i bez opamiêtania.
mircia14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-27, 10:09   #4
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

Rozpiszesz przykladowy jadlospis z calego dnia? Co dokladnie jesz na ktory posilek, w jakiej ilosci, co pijesz itp. Nie ogolnikami - na przykladzie jednego dnia. Wtedy zobyczymy, na ile problem wynika ze zle zbilansowanej diety, a na ile tkwi w glowie, ok?
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-27, 11:23   #5
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ¦l±sk ;)
Wiadomo¶ci: 8 817
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

¦niadanie: Placki z serka wiejskiego (pó³ serka, jajko, m±ka pe³noziarnista) z serkiem homogenizowanym/twarogiem pó³t³ustym i d¿emem
II ¶niadanie : tutaj np 2 kromki chleba ciemnego z paroma plastrami wêdliny, do tego jaka¶ mini sa³atka ze ¶wie¿ych warzyw czasami z fet±, czasami kawa³ki kurczaka + owoc
III¶niadanie: orzeszki/pestki, jogurt pitny, parê mandarynek
Obiad: kotleciki mielone z miêsa indyczego z broku³ami sma¿one na oliwie + pó³ woreczka kaszy gryczanej
Kolacja: omlet z 2 jaj z pomidorem, zio³ami

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

2-3 herbaty dziennie, ok. 2l wody
mircia14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-27, 17:01   #6
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ¦l±sk ;)
Wiadomo¶ci: 8 817
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

proszê o pomoc
mircia14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-27, 18:04   #7
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

Nie jest tego du¿o. Liczy³am kcal i wysz³o mi jakie¶ 1500-1600 (w bilansie kcal nie liczy siê warzyw), z czego prawie po³owa z t³uszczy (g³ównie jaja i orzechy nabijaj±). Jednocze¶nie rzuci³o mi siê w oczy, ¿e jesz ma³o wêglowodanów (ale przynajmniej jesz wêgle z³o¿one, wiêc to na wielki plus). To mo¿ byæ jedna z przyczyn. I sporo nabia³u. Ca³e ¶niadanie nabia³owe, jaja na kolacjê, zdarza Ci siê jogurt pitny...
Niby nie jest ¼le, w samej jako¶ci posi³ków znalaz³yby siê mo¿e jakie¶ "ale", je¶li kto¶ by siê koniecznie chcia³ czepn±æ, ale ja tu widzê jedn± rzecz - popraw mnie je¶li siê mylê. Mam wra¿enie, ¿e w Twoim jad³ospisie brakuje takiego luzu - jesz "dietetycznie", produkty z za³o¿enia lekkie... A ja np. wiem po sobie, ¿e im bardziej próbujê na si³ê kontrolowaæ to co jem i je¶æ lekko, tym bardziej ciagnie mnie do cheatów. Mo¿e to w tym tkwi problem? Jesz na granicy zdrowej dawki kalorycznej (moim zdaniem mo¿esz spokojnie z 200-300 kcal dodaæ, i to kcal z wêglowodanów) i pozwoliæ sobie na wiêkszy luz. Mniejsz± krzywdê sobie wyrz±dzisz (mówiê tu g³ównie o Twojej psychice), jak pozwolisz sobie od czasu do czasu na co¶ mniej "dietetycznego" ni¿ jak bêdziesz ci±gnê³a systemem "trzymam siê w ryzach, a potem 2 dni jem sporo niezdrowych rzeczy". Tak mi siêprzynajmniej wydaje
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-11-27, 18:15   #8
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ¦l±sk ;)
Wiadomo¶ci: 8 817
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

bardzo, bardzo dziêkujê!
faktycznie bojê siê wêglowodanów i kalorii, zazwyczaj jest tak jak mówisz na poziomie tych 1500-1600kcal, czêsto chodzê g³odna
i chyba zrobiê sobie dwa cheat meale w tygodniu, bo to nie ma sensu

jeszcze raz wielkie dziêki, postaram siê to zmieniæ.
mircia14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-27, 18:20   #9
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

2 w tygodniu to bardzo sensownie, je¶li uda Ci siê ograniczyæ cheatowanie do jednego posi³ku bez rozci±gania na ca³y dzieñ

Trzymam kciuki
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-29, 07:44   #10
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ¦l±sk ;)
Wiadomo¶ci: 8 817
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

Zaczynam od niedzieli, dwa cheat meale w tygodniu, du¿o æwiczeñ. Niech to bêdzie ostatni raz! Macie mo¿e jakie¶ rady?

Dziêkujê Wam
mircia14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-29, 12:09   #11
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

Ciê¿ko mi dawaæ rady tak ogólnie, wiêc tylko jedn± - wiêcej luzu

Jak bêdziesz mia³a jakie¶ pytania czy w±ty, to zawsze mo¿esz przecie¿ zapytaæ/wy¿aliæ siê tutaj.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 19:48   #12
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ¦l±sk ;)
Wiadomo¶ci: 8 817
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

Ok postaram siê, dziêki

Od dzisiaj zaczynam. Mam umowê z ch³opakiem, ¿e jak osi±gnê 53kg, to nie bêdê chcia³a wiêcej, a jak znowu prze¿yjê za³amanie to pójdê do psychologa.
mircia14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-05, 05:36   #13
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ¦l±sk ;)
Wiadomo¶ci: 8 817
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

mam ma³e pytanie odno¶nie diety:

Czy to ¼le, ¿e na ¶niadanie jem placki z serka wiejskiego + 100g serka homo?
Mam na my¶li ilosc nabia³u, czy to nie spowalnia mi trawienia w ciagu dnia? Moze wymy¶lam, ale chcia³am siê upewniæ. Mo¿e lepiej ¶niadaine bardziej wêglowe a takie palcki np na podwieczorek?
mircia14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-05, 08:44   #14
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

Cytat:
Napisane przez mircia14 Poka¿ wiadomo¶æ
mam ma³e pytanie odno¶nie diety:

Czy to ¼le, ¿e na ¶niadanie jem placki z serka wiejskiego + 100g serka homo?
Mam na my¶li ilosc nabia³u, czy to nie spowalnia mi trawienia w ciagu dnia? Moze wymy¶lam, ale chcia³am siê upewniæ. Mo¿e lepiej ¶niadaine bardziej wêglowe a takie palcki np na podwieczorek?
Sniadanie powinno zawierac bialko. Czy za duzo nabialu - jesli jesz nabial raz dziennie, to ok. Po prostu chodzi o to, zeby nie traktowac go jak glownego zrodla bialka (bialko z nabialu jest wolno przyswajalne i przez to niejako mniej wartosciowe), ale nie ma co popadac w paranoje.

Mnie kiedys tez tlumaczono, ze to, jak rozlozyc BWT w ciagu dnia zalezy od rozkladu aktywnosci. Na pewno okolotreningowo powinno byc wiecej weglowodanow i latwo przyswajalnego bialka (czyli np. mieso, ryba). Inaczej mowiac - jesli cwiczysz rano, to powinnas zjesc sniadanie o sporej zawartosci wegli, umiarkowanej bialka i tluszczu, a w ciagu dnia mniej wiecej po rowno rozkladac BWT. Jesli cwiczysz w drugej polowie dnia - w sniadaniu mniej wiecej po rowno bialka i wegli, a mniej tluszczu, za to posilki okolotreningowe bogatsze w wegle.

A jak nie cwiczysz, to sluchaj swojego organizmu i apetytu
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-05, 16:00   #15
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ¦l±sk ;)
Wiadomo¶ci: 8 817
Dot.: Zacz±æ (znowu) teraz, czy odpocz±æ?

æwiczê, æwiczê, staram siê

ok dziêkujê
mircia14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.