dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-12, 19:45   #1
konatala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86

dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!


Zęby z wierzchu mam całkiem ładne, białe i równe, ale ostatnio psuje mi się ząb za zębem. zwłaszcza między zębami, może dlatego ze mam zęby dość ciasno ułożone. wyleczyłam 2 i i mam chyba jeszcze 4 do leczenia. jestem zrozpacznona, co robić???

Kupiłam elektryczną szczoteczkę bo zwykłą wydawało mi się że nie są dobrze umyte, teraz nie mam osadu, błyszczą i czyszczę dokładnie między zębami ale co z tego jak ciągle mi się psują.

Byłam u stomatologa w kwietniu i nie miałam żadnych ubytków a zaczęły mi się psuć na przełomie listopada i grudnia, mój stomatlog zdziwił się że mi się tak zepsuły zęby. Dobrze ze narazie nie bolą to zdążę poleczyć

Czy są może jakieś suplementy diety aby wzmocnić zęby?
Jak zapobiegać takim sytuacja w przyszłości?
konatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 20:25   #2
Cytrynowa_trawa
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowa_trawa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Z miasta
Wiadomości: 1 436
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Ja bym proponowała pogadać z dentystą.
__________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. - Paulo Coelho.

WYMIANA
Kosmetyki
Cytrynowa_trawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 13:46   #3
gorzalkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: centrum dowodzenia światem
Wiadomości: 442
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

zeby ktora sie psuja po miedzy to norma. pomiedzy nigdy sie nie popsuje jedne to jest jak z bliznietami jak jedno choruje to i 2
radze zainwestowac w nitke dentystyczna i dokladnie czyscic zeby a dodatkowo elmex paste, zel do fluoryzacji raz w tyg tez elmex i plyn.
elmexem myj tylko na noc
powinno pomoc chociaz napewno nie odrazu. ogranicz slodycze i kawe
gorzalkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 18:03   #4
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

A ja bym Ci radzila Blanx Med.
Od dluzszego juz czasu uzywam tylko tych past i jak dla mnie sa super.
Pij wapno musujace dwa razy dziennie, to wzmacnia zeby.
Tak mi doradzila dentystka, gdy bylam w ciazy. Nic mi sie nie zrobilo z zebami, a kolezanki z pracy po kazdej ciazy tracily 1-2 zeby.
I zuj gume po jedzeniu.
Teraz nie moge, bo mam aparat, ale wczesniej zauwazylam, ze gdy zaczelam zuc gume (mam na mysli prace lub miejsca, gdzie nie masz mozliwosci mycia zebow po jedzeniu) ubytkow mialam znacznie mniej.
Teraz, odpukac, juz nawet nie pamietam kiedy ostatni raz.
Aha, i plucze zeby Listerine. Tylko tym.
Nalewiam troszeczke do zakretki i dolewam wody z kranu.
Sam jest baaardzo mocny.
Dentysta doradzil mi takie stosowanie.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 07:06   #5
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Mi też zęby psuja się w zastraszającym tempie. I nawet nie tylko "na zewnatrz". Kiedyś popsuły mi się górne siekacze "od korzenia". Miałam przetokę, leczone kanałowo, laserowo...cuda na kiju! Efekt jest taki, ze teraz musiałam założyć koronki na górne jedynki.
Przez te moje przejścia dentysów już sie nie boję, a jedynie dźwięku echa w portfelu
Ja mam zęby bardzo stłoczone i czyszczenie ich nicią graniczy z cudem dlatego zainwestowałam w irygator (założyłam taki wątek na med. estetycznej- ale mało kto się wypowiedział). Jak mi go przyślą i poużywam sobie to dam znać czy i w jakim stopniu wspomaga higienę paszczy
Aha- od jakiegoś czasu w pracy też mam szczoteczkę i pastę
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 22:07   #6
oreska01
Rozeznanie
 
Avatar oreska01
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 579
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

etiologia może być różna...
po 1. mówisz, że masz stłoczone zęby - jest to jedna z przyczyn powstawania ubytków ponieważ nie jesteś w stanie odpowiedznio doczyścic przestrzeni miedzyzębowych przez co zaczynaja zalegać ci tam resztki pokarmowe a to juz prosta droga do powstania próchnicy
po 2. mozesz popełniac jakies błędy w higienie jamy ustnej przez co próchnica ciagle ci sie rozwija - tak na marginesie dziwie sie czemu stomatolog nie omówil z tobą w takiej sytuacji prawidłowej higieny j. ustnej.

Proponuję:
- uzywaj nitki dentystycznej - jest to niezwykle istotne tym bardziej przy stloczeniach zębów. Bardzo dobra nitka jest ta z firmy Jordan, która rozpręża się pod wplywem śliny dzięki czemu świetnie czyści
- używaj płynów do plukania j. ustnej - świetne są z firmy Elmex ponieważ zawieraja aminofluorki dzięki czemu dobrze wnikają
- unikaj samodzielnego stosowania fluoru (czy to w postaci żelu czy innej) jak to zaleciła ci jedna z wizazanek, gdyz możesz doprowadzić do fluorozy!!! skonsultuj się z stomatologiem jakie dawkowanie byłoby dla ciebie najlepsze,jeżeli w ogóle potrzebne
- szczoteczki elektyczne są bardzo dobre pod warunkiem, iz dokładnie mujesz każdą powierzchnię, wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe
- w celu sprawdzenia czy dobrze szczotkujesz zęby kup sobie tabletki lub płyn, który wybarwia plytkę nazębną, Tabletki takie stosuje sie tuz po wyszczotkowaniu zębów aby sprawdzić czy dobrze umylo się każdą powierzchnię zęba. Stara, nie usunieta płytka nazębna wybarwia się na kolorowo dzięki czemu widzisz gdzie nie doszlaś szczoteczką
- ważna jest też odpowiednia technika szczotkowania. O zgrozo ludzie często myślą, że muszą myć zęby uchami okrężnymi co jest błędem!!! Taka metoda jest dobra ale dla zębów mlecznych!! Dorosly człowiek powinien myć zęby metodą "wymiatania" (poza niektórymi wyjatkami)
- co do gum do żucia - działanie przeciwpróchnicze takiej gumy polega w duzym skrócie na tym, iz żując gumę zwiększasz wydzielanie śliny dzięki czemu resztki pokamowe są usuwane z powierzchni zebów, taki sam efekt (a według mnie lepszy) uzuskasz płucząc dokładnie usta płynm do płukania bądz nawet zwykłą czystą wodą. Chodzi tu o wypłukanie resztek pokamoweych, Jeśli jednak masz mozliwość umycia żebów po jedzeniu - zrób to pamiętaj tylko, że nie powinno się myc zębów zaraz po spozyciu owoców cytrusowych, soków, wina, czekolady itp.

pozdrawiam
__________________
oreska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 06:50   #7
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez oreska01 Pokaż wiadomość
pamiętaj tylko, że nie powinno się myc zębów zaraz po spozyciu owoców cytrusowych, soków, wina, czekolady itp
A tym mnie zaintrygowałaś Rozwiniesz tę myśl???
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 09:07   #8
oreska01
Rozeznanie
 
Avatar oreska01
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 579
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
A tym mnie zaintrygowałaś Rozwiniesz tę myśl???
chodzi o to, że wcierasz w zęby np właśnie kwasy z tych owoców czym sobie szkodzisz a raczej swoim zębom. Przeraża mnie to, że wielu stomatologów nie uczy pacjentów jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.
pozdrawiam
__________________
oreska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 15:55   #9
konatala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez oreska01 Pokaż wiadomość
chodzi o to, że wcierasz w zęby np właśnie kwasy z tych owoców czym sobie szkodzisz a raczej swoim zębom. Przeraża mnie to, że wielu stomatologów nie uczy pacjentów jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.
pozdrawiam

Właśnie stomatolodzy nie robią nic, zawsze muszę ciągnąć za język żeby się czegoś dowiedzieć.
Ostatnio dentystka powiedziała mi ze mam słabe dziąsła i mam anemię, bo jak mi wierciła to mi krew zaczeła lecieć, szkoda tylko że nigdy ale to nigdy podczas mycia nie leci mi krew widocznie ona mi podrażniła dziąsło.

Dzięki za rady kupie sobie pastę Elmex pomarańczową bo czytałam opinie innych i ponoć jest dobra. Wrocę też do płukania ust płynem bo ostatnimi czasy przestałam. Wypróbuje też mieszać go z wodą bo dla mnie też zawsze płyn był z mocny i szczypał mnie w język.
konatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 17:33   #10
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez oreska01 Pokaż wiadomość
- unikaj samodzielnego stosowania fluoru (czy to w postaci żelu czy innej) jak to zaleciła ci jedna z wizazanek, gdyz możesz doprowadzić do fluorozy!!!

teraz to się trochę przeraziłambo stosuję żel Elmex do fluoryzacji
nic mi po tym nie będzie?
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 19:11   #11
oreska01
Rozeznanie
 
Avatar oreska01
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 579
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez angela0033 Pokaż wiadomość
teraz to się trochę przeraziłambo stosuję żel Elmex do fluoryzacji
nic mi po tym nie będzie?
Elmex żel jest to dobry preparat ale należy stosować go rozważnie. Sama kiedyś go używałam ale tylko podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Uważam, iż jeśli już chce się stosować fluoryzacje to można to robić ale np raz na pół roku. Nie ma co przesadzać - no chyba że stomatolog zalecił inaczej. Warto pamiętać, iż fluoryzację żelami stosuje się zamiast mycia zębów - nie można najpierw szczotkować zębów pastą aby po chwili nanosić na nie fluor. Nie powinno się też płukać ust po zastosowaniu preparatu.
Co do pasty Elmex czerwonej to potwierdzam jest bardzo dobra. Aaaa jeszcze jedno - najlepiej używać pasty i płynu z tej samej firmy.
Co do kolegów stomatologów to rzadko sami z własnej inicjatywy uczą higieny więc zawsze chętnie Wam odpowiem na pytania, bo nie tylko interesuję się ząbkami hobbistycznie ale jest to też mój zawód więc służę radą
pozdrawiam
__________________
oreska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-19, 17:12   #12
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez oreska01 Pokaż wiadomość
nie można najpierw szczotkować zębów pastą aby po chwili nanosić na nie fluor

Dlaczego nie można? Pytam z ciekawości bo ja tak robię...
Używam pasty Colgate (wzmacniającą zęby),płynu do płukania ust Colgate Plax i co jakiś czas (co półtora tygodnia lub co dwa) używam żelu Elmex tego pomarańczowego i najpierw szczotkuję zęby,płuczę a potem czyszczę Elmexem...dodam,że noszę aparatCzy to szkodzi zębom?
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 16:16   #13
oreska01
Rozeznanie
 
Avatar oreska01
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 579
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

ponieważ pasta już sama w sobie zawiera fluor. Fluoryzacje stosuje się zamiast mycia zębów. Myjesz zęby najpierw pastą, potem płuczesz je płynem (który też zawiera fluor) potem przeprowadzasz fluoryzacje - zgroza. Chyba nawet nie czytałąś ulotki bo tak się nie robi i na pewno producent zamieścił taką informację na ulotce
__________________
oreska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 19:32   #14
konatala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

a czy np pasy wybielajce typu whitening moga oslabić szkliwo zębów?
konatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 13:50   #15
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

oreska01
od pewnego czasu stosuje paste pomaranczowa elex i plyn do plukania

slyszalam ze ta paste powinno stosowac sie tylko na noc ?czy to prawda ?czy mozna ja myc zeby ile trzeba wciagu dnia?
czy odrazu po umycu zebow nalezy je plukac tym plynem?

zauwazylam ze uzyciu tej pasty mam dziwny oddech ..ale nie zawsze ...nie swiezy

elmex plyn do plukania ust-tak ciezko pluka mi sie nim zeby dlugo nie dam rady mieszac go w buzi bo robi sie taka piannnna az mnie przytyka co to oznacza?

nici dentystycznej uzywa sie przed myciem zebow -dobrze robie?

jakie sa te tabletki do sprawdzenia czy dobrze umylo sie zabki? poradz jakies
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 15:14   #16
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

nici sie uzywa przed myciem zebow?
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 21:07   #17
oreska01
Rozeznanie
 
Avatar oreska01
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 579
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez konatala Pokaż wiadomość
a czy np pasy wybielajce typu whitening moga oslabić szkliwo zębów?
1. pasty wybielające zawierają składniki ścierne więc nie należy przesadzać z ich stosowaniem, jeżeli używasz jej z głową i nie masz przeciwwskazań do stosowania tego typu past (np. nadwrażliwości zębów) to wszystko powinno być oki, w razie wątpliwości najlepiej skontaktować się ze swoim dentystą gdyż tylko on może wizualnie zobaczyć twoje zęby i ocenić stan szkliwa
2. pastę elmex możesz stosować normalnie przez cały dzień - nie wiem skąd pomysł, że tylko na noc? płyn można stosować zaraz po wyszczotkowaniu zębów, nieświeży oddech o jakim wspominasz zależy od składników zawartych w paście (podobne odczucie możesz mieć po zastosowaniu sensodyne czy pasty meridol) - wszystko zależy od preferencji pacjenta, jeśli sprawia ci to jakiś dyskomfort może warto zastanowić się nad zmiana pasty, co do płynu i piany i tego że cie przytyka - według mnie po prostu za dużo płynu stosujesz do płukania więc fizycznie nie ma ci się gdzie w ustach pomieścić jeżeli chodzi o nici dentystyczne to tu szkoły są dwie - jedni twierdzą, iż powinno się stosować nici przed, inni że po - musisz sama wybrać. Tabletki o których mówiłam są to tabletki do wybarwiania płytki nazębnej (są też płyny) - tak naprawdę wystarczy zapytać się w aptece o te preparaty i wybrać, któryś z dostępnych ponieważ nie ma znaczenia firma
pozdrawiam
__________________
oreska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 09:10   #18
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Ja polecam pastę bez fluoru, której sama używam. Jest nowa na rynku i nazywa się Ajona. Dzięki niej zdecydowanie dłużej mam w ustach uczucie świeżości, a zęby zaczęły zdrowieć. Zresztą nie będę zachwalać, tylko podam link do niej http://www.ajona.pl/.
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 09:37   #19
oreska01
Rozeznanie
 
Avatar oreska01
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 579
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez diwa82 Pokaż wiadomość
Ja polecam pastę bez fluoru, której sama używam. Jest nowa na rynku i nazywa się Ajona. Dzięki niej zdecydowanie dłużej mam w ustach uczucie świeżości, a zęby zaczęły zdrowieć. Zresztą nie będę zachwalać, tylko podam link do niej http://www.ajona.pl/.
gratuluje pomysłu polecania pasty bez fluoru!!! masakra!!! możesz tylko komuś wyrządzić krzywdę takimi stwierdzeniami!!! pasta bez fluoru polecana jest tylko i wyłącznie pacjentom, dla których stosowanie past z fluorem jest niewskazane o czym powinien decydować TYLKO I WYŁĄCZNIE lekarz. Poza tym uczucie świeżości jest subiektywne. Uczucie świeżości zależy również od między innymi stanu uzębienia a raczej tego czy ma się wyleczone zęby czy też nie, przyczyną mogą być również problemy ze strony układu pokarmowego.
__________________
oreska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 14:50   #20
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

oreska
czyli elmex ze wzgledu na skladniki ma taki dziwny zapach po umyciu -myslalam moze ze u mnie jest cos nie tak.
a czy wogole mozna mieszac w ciagu dnia pasty ,np raz myc taka a drugi raz taka?
zeby powinno myc sie przynajmniej dwa razy dziennie? raz to za malo

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

czyli "zwykly czlowiek " tzn. u ktorego nie stwierdzona jakichs przeciwskazan powinien uzywaz pasty z jakas tam malutka zawartoscia fluoru?

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

***Wyczytałam ze nici zwyklej uzywa sie przed myciem zabkow
a takiej z fluorem po myciu zabkow****
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 19:10   #21
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

a czy podczas mycia pozniej nie wpycha sie pozniej tych resztek i osadow spowrotem midzy zabki? kurcze zastanawia mnie to... bo ja zawsze tak myslalam i stosowalam po myciu...
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 21:33   #22
oreska01
Rozeznanie
 
Avatar oreska01
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 579
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Wenja Pokaż wiadomość
a czy podczas mycia pozniej nie wpycha sie pozniej tych resztek i osadow spowrotem midzy zabki? kurcze zastanawia mnie to... bo ja zawsze tak myslalam i stosowalam po myciu...
1. tak jak pisałam są dwie szkoły - jedna mówi iż należy stosować nić przed a druga że po wyszczotkowaniu zębów - ja osobiście szczotkuje zęby, myję język, potem nitka, następnie płyn - ale tak jak wspomniałam stomatolodzy mają podzielone zdanie odnoście czasu zastosowania nitki.
2. w zasadzie każda pasta z fluorem na rynku jest dobra - trwa po prostu walka o konsumenta dlatego producenci dbaja o to. "Normalny" (bez jakis przeciwwskazań) człowiek powinien stosować pastę z fluorem a nie pasty bez fluoru lub z małą jego dawką. Fluor jest bardzo potrzebny naszym zębom.
3. zęby powinno myć się przynajmniej 2 razy dziennie - to absolutnie minimum!!! Nie można kłaść się spać nie myjąc zębów ponieważ podczas snu zmniejsza się wydzielanie śliny, a więc to dobra droga do próchnicy.
4. nic nie będzie jeżeli w ciagu dnia będzie sie myło zęby różnymi pastami - najważniejsze to w ogóle myć zęby
pozdrawiam
__________________
oreska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 15:12   #23
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Oreska01
dziekuje bardzo za porady

chcialabym jak to jest z nowymi szcoteczkami ? czy trzeba je jakos odpowiednio umyc przed pierwszym uzyciem ? np "wypazyc?"
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 15:51   #24
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Wyczytalam gdzies, juz jakis czas temu, ze najzdrowiej jest myc zeby 2-3 dziennie. Nie czesciej. Na pewno nie po kazdym posilku.
Po posilku wyplukac usta, zuc gume przez 5 minut (nie caly dzien jedna, jak niektorzy), umyc sama szczotka i woda.
Czeste mycie zebow wcale nie jest takie dla nich zdrowe.
Tak samo zreszta, jak zbyt czeste mycie calego ciala. Mam na mysli w ciagu jednego dnia.
Tak z kolei twierdza dermatolodzy.
I cos w tym jest.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 16:27   #25
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez oreska01 Pokaż wiadomość
ponieważ pasta już sama w sobie zawiera fluor. Fluoryzacje stosuje się zamiast mycia zębów. Myjesz zęby najpierw pastą, potem płuczesz je płynem (który też zawiera fluor) potem przeprowadzasz fluoryzacje - zgroza. Chyba nawet nie czytałąś ulotki bo tak się nie robi i na pewno producent zamieścił taką informację na ulotce
I tu się kochana mylisz,bo ulotki czytam
Na "Elmeksie"(żelu) jest napisane: " Zęby szczotkować dokładnie raz w tygodniu,wieczorem po umyciu zębów"


więc tak robiłam
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 10:20   #26
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

oreska01
elmex niby mi pasuje ale ten jego zapach...
wiec mam jakies tam watpliwosci
jaka jeszcze paste polecasz ? nie koniecznie podobna do elmexu? ktora jest dobra
dziekuje za rady
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 12:08   #27
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Sproboj Blanx med.
Wczesniej juz pisalam o tych pastach.
Dla mnie sa najlepsze. Troche drogie, bo 20zl za tubke, ale rewelacja. Dziasla sa jak ze stali po nich, a wierz mi mialam naprawde tragiczne. Nie bylam w stanie zebow umyc szczoteczka. Dziasla byly obolale, krwawiace.
Teraz nic sie dzieje.
Kupuje w cefarm24. Maja najlepsze ceny.
U mnie juz cala rodzina stosuje. Wszyscy maja nadwrazliwe zeby.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 14:30   #28
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

a czy to nie jest past wybielajaca?
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 15:05   #29
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

Maja rozne jej rodzaje.
Ogolnie rzeczywiscie jest napisane wybielajaca, bo zawiera porost islandzki, nie jakies tam chemiczne skladniki.
Ale jest classic, przeciwstarzeniowa(), na delikatne dziasla i rozne takie. Nawet juz nie pamietam.
W kazdym razie stosowalam wszystkie. W ogole stosuje je na przemian. Koncze jeden rodzaj i zaczynam drugi.
Jest tez specjalna wybielajaca, ktora stosuje sie przez dwa tygodnie. Taki specjalny program.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 13:59   #30
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: dlaczego tak bardzo psują mi się zęby - pomocy!!!

oreska01
prosze cie /was o polecenie dobrej pasty do zeby (nie chodzi mi o wybielajaca)?
taka ktora nie jest w smaku ,zapachu taka jak elmex
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-30 14:27:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.