John Frusciante - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-11, 17:07   #31
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: John Frusciante

Ale szkoda, że nie wiedziałam o tym wywiadzie! U mnie w domu słucha się wyłącznie Trójki, bo jest to jedyne radio na poziomie (dużo audycji, sporo dialogów, dość ambitna muzyka - prawdziwe radio!), a i tak tego nie słyszałam ... Chodzi Ci o promocje płyty"Curtains", tak? Czy moze "Shadowas Colliede with People"? wywiad był tłumaczony? A wtedy to ja i tak nie wiedziałam o jego istnieniu . Ale mimo wszystko, szkoda. Ciekawe, czy gdzieś można ściągnąć ten wywiad... Tak, te zawiechy obecnie rowniez słychać. Ciekawe, czy to wina narkotyków, które spustoszyły jego móżg...
Rzastin! I co, znalazłas coś o atku? Czyżbyś była mw nim zadurzona ?? ja tam zostanę przy Johnie ...
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 00:03   #32
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: John Frusciante

Cytat:
Napisane przez zapalka
Ale szkoda, że nie wiedziałam o tym wywiadzie! U mnie w domu słucha się wyłącznie Trójki, bo jest to jedyne radio na poziomie (dużo audycji, sporo dialogów, dość ambitna muzyka - prawdziwe radio!), a i tak tego nie słyszałam ... Chodzi Ci o promocje płyty"Curtains", tak? Czy moze "Shadowas Colliede with People"? wywiad był tłumaczony?
Rzastin! I co, znalazłas coś o atku? Czyżbyś była mw nim zadurzona ?? ja tam zostanę przy Johnie ...
Tak, znalazłam, z ciekawości przeszperałam fora, bardzo sympatyczne Kiedyś byłam zadurzona, wczesne lata licealne teraz jestem dla niego za stara, bo gustuje w dziewiętnastoletnich modelkach

Wywiad był dość dawno, kilka lat temu, Kostrzewa najpierw puszczał fragmenty po angielsku, a potem tłumaczył. To było coś z "Niandrą" i "falls" w tytule płyty, o ile dobrze pamiętam. Ja też słucham wyłącznie Trójki, moje ukochane radio

Która z płyt RHCP podoba Ci się najbardziej?

Ps: Tak myślałam, że FruJenny to Ty
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 15:32   #33
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: John Frusciante

Ach, nie, nie to nie ja !
Ja te fora odkryłam całkiem niedawno, a ona ma mnóstwo postów na koncie! No i w ogóle, jak już pisałam (albo i nie pisałam, nie pamietam !) moja Red Hoto i Johno Mania zaczęła się całkiem niedawno, od Czerwcowego koncertu w Pradze, wczesneij byli również jednym z moich ulubionych zespołów, ale nei w takim stopniu, no i nie wiedziała jak wyglądają (znałam tylko Anthony'ego), jak się nazywają, nie znałam tytułów płyt czy piosenek - lubiłam ich tylko za muzykę.
Czyżbyś miała na myśli album "Niandra LaDes and Usually Just a T-Shirt"? Jeżeli tak, too to była jego pierwsza płyta, nagrana po odejściu zespołu, w czasie nałogu, aby zarobić na ćpanie. Więc wtedy jego niezbyt ciekawe wypowiedzi byłyby usprawiedliwione .
Która z płyt podoba mi się najbardziej? nie słuchałam wszytkich (nie przesłuchałam jeszcze Red Hot Chili Peppers, What Hits?, The Uplift Mono Party Plan, Mother's Milk i By the Way - znaczy, słyszałam wiele pisoenek z tych płyt, ale chodzi mi o takkie dokładne przesłuchanie całej płytki). Najbardziej podoba mi sie Blood Sugar Sex Magik i Californication :0. No i składanaka The Greatest Hits (jeżeli ją też można uznac za płytę) bo ma całą kwinesencję przebojów .
Trójka rządzi!
Całuski, nie będzie mnie przez dwa tygodnie, jade na obóz jezykowy do Szkocji .
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 23:45   #34
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: John Frusciante

Cytat:
Napisane przez zapalka
Ach, nie, nie to nie ja !
Ja te fora odkryłam całkiem niedawno, a ona ma mnóstwo postów na koncie! No i w ogóle, jak już pisałam (albo i nie pisałam, nie pamietam !) moja Red Hoto i Johno Mania zaczęła się całkiem niedawno, od Czerwcowego koncertu w Pradze, wczesneij byli również jednym z moich ulubionych zespołów, ale nei w takim stopniu, no i nie wiedziała jak wyglądają (znałam tylko Anthony'ego), jak się nazywają, nie znałam tytułów płyt czy piosenek - lubiłam ich tylko za muzykę.
Czyżbyś miała na myśli album "Niandra LaDes and Usually Just a T-Shirt"? Jeżeli tak, too to była jego pierwsza płyta, nagrana po odejściu zespołu, w czasie nałogu, aby zarobić na ćpanie. Więc wtedy jego niezbyt ciekawe wypowiedzi byłyby usprawiedliwione .
Która z płyt podoba mi się najbardziej? nie słuchałam wszytkich (nie przesłuchałam jeszcze Red Hot Chili Peppers, What Hits?, The Uplift Mono Party Plan, Mother's Milk i By the Way - znaczy, słyszałam wiele pisoenek z tych płyt, ale chodzi mi o takkie dokładne przesłuchanie całej płytki). Najbardziej podoba mi sie Blood Sugar Sex Magik i Californication :0. No i składanaka The Greatest Hits (jeżeli ją też można uznac za płytę) bo ma całą kwinesencję przebojów .
Trójka rządzi!
Całuski, nie będzie mnie przez dwa tygodnie, jade na obóz jezykowy do Szkocji .
Baw się dobrze i wypatruj Johna w Szkocji
Pzdr
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 12:31   #35
asssa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: John Frusciante

ooo widzę, że nie tylko mi wpadł John w oko ... a tak już na poważnie to od jakiegoś czasu RHCP znów są dla mnie zespołem nr 1 chyba za sprawą stadium arcadium, której nie wyjmuję i namiętnie słucham i słucham i słucham... teraz to już "po ptokach" ale jak się nie myle jakies 2 tyg temu był o nich program na mtv niemieckim. fajny można było i popatrzec i posłuchac ... Pozdrawiam wszystkie fanki rhcp
asssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 20:43   #36
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: John Frusciante

Wróciłam ze Szkocji, było naprawde suuuper, Edynburg piekny, ludzie ekstra, ale Johna nie wypatrzyłam!
Kupiłam tam soobie "Mother's Milk' i jest świetna! Dioszłam tez do wniosku, że John strasznie duzo wniósł do muzyki RHCP . Nadał jej zdecydowanie bradziej rockowego brzmienia! Mojej siostryczce kupiłam koncert "Live at Slane Castle" . Jeszcze nie rozpoakowahy, bo moja sister szaleje obecnie na deptaku w Ciechocinku !
Na obozie poznałam małą fankę RHCP, która ujawniła się, kiedy założyłam koszulkę "Stadium Arcadiium" !
Własnie gadam przez GG z wiarę ze Szkocji!
Pozdrowienia dla nich wszystkich, a w szczegołności dla Equadoru i kuzyneczki Kasieńki, Dżemby, zabawnego Tusina, słodkiego Jogobelli i umięśnionego Bufola !
Zapałka.
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 16:01   #37
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: John Frusciante

Dzisiaj ejst szansa usłyszeć jeden z najlepszych coverów Johna w oryginalnym wykonaniu. Mam tu na yśli Eltona Johna i jego "Tiny Dancer".
Tą piosenkę poznałam dzięki Johnowi. Najpierw zaintrygowal mnie tytuł (bo sama kocham tańczyć i mam jedynie 154 cm. wzrostu, a dla nieznających angielskiego tytuł ten znaczy "Maleńka Tancerka"), potem cudowne wykonanie Johna. Ale on śpiewał tylko fragment piosenki. Postanowiłam sciagnąć całą w wykonaniu Eltona Johna. I nie żałuję . To jedna z najpiekniejszych piosenek, jakie słyszałam. Zaczarowała mnie melodia, tekst, piekne partie fortepianowe i wykonanie. Jak dzisaj tego nie zgra, to się zastrzelę !!!
W ogólę cenię twórczość Eltona Johna, np.: "Circle of the Life" czy "Candle in the Wind". Nie moge się doczekać dzisiejszego koncertu . Niestety, nie zobacze Gruzinki Katie Melua, bo ide do kina na "Jasminum".
A co do "Slane catle" - już go obejrzałam . Jest świetny i cudowny, nie tylko moim zdaniem ! swietny technicznie, chociaz czasami aż zbyt zbajerowany pod tym względem (chociaż te techniczne bajery jeśli chodzi o wizję, są O.K., podkreślają dynamiczność, ale momantami "ulepszanie" elektronicznie głosu Anthony'ego to już moim zdaniem przesada :/... Brzmi jak Cher :p! Znaczy, Cher jest spoko, ale to przecież Red Hot chili Peppers!!! ). Świetna Set Lista, chociaż mogłoby się tam znaleźć więcej kawałków z "Blood Sugar Sex Magik", albo coś aldskulowego, np.: "Me & My Friends", "True Man Don't Kill Coyotes", "Blackeyed Blonde" albo "Higher Ground".
Ogólnie miałysmy z moją siostrą niezlłą polewkę z Johna,bo w tym okresie miał taką maniere, że jak sięw czuwał, to strasznie sztywno (jak kukła) pochylał się na gitarą i otwieral buzię pokazują zęby, co wyglądało jakby krzycał z bólu albo szczytowal . To bardzo fajnie, że się wczuwa, ale wolę, jak robi to inaczej . W pewnym momencie, jak już wyszli na Bis i John był bez koszulki, wyglądał tragicznie! Strasznie chudy (widać to szczególnie przy "Californication", bo ta jego chudość bardzo kontrastuje z dużą gitarą) i z bliznami na ramionach i zgięciu łokci, wiadomo od czego :/...
Jak kiedyś oglądałam "Making of "Californication" na Onecie to on tam mówił, że po raz pierwszy od powrotu odsłonił swoje ramiona, bo sa w bardzo złym stanie całe w bliznach. Mówił, ze to przez narkotyki. Zdziwiłam się. W końcu chyba daje się w zyłę w zgieciach, nie? Ale potem pomyslałam, ze jak już ćpał pare razy dziennie i miał te zgięcia całe poranione, to musiał jakoś sobie chłopak radzić i dawał sobie w ramiona, szczególnie, że na pewno był bardzo chudy i żylasty. Na "Slane Castle" te blizny wyglądają naprawde okropnie. Jakby się poparzył ...
O.K., ja już kończe, pozdrowionka, miłego oglądania koncertu i udzielajcie się w temacie, bo czuję się, jakbym prowadziła monolog .

--------------------------------------------------------------------------

"Blue Jeans Baby, L.A. Lady. Pretty Eyes, Pirate Smile. You married music, man. Ballerina, you have to seen her - dancing in the sea. Hold me closer Tiny Dancer!" .
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-25, 18:08   #38
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: John Frusciante

Cytat:
Napisane przez zapalka Pokaż wiadomość
Cheer!
A może pamiętasz coś więcej z tego ywwiadu lub gdzies go masz?
Jeśli tak, to podziel się tym z nami szybciutko !
Odkopuję wątek, bo znalazłam na YouTube wywiad, o którym mówiłam.
Jest w kilku częściach (Interview VPRO 1994).
Uwaga - to może być drastyczny widok...

http://www.youtube.com/results?searc...&search=Search
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 18:47   #39
Kasia_92
Raczkowanie
 
Avatar Kasia_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 64
Dot.: John Frusciante

Drogie wizażanki.
Też uwielbiam JF i jego solowa twóczośc i oczywiście tą w rhcp Ostatnio na necie znalazłam petycje odnośnie JF, jego solowego koncertu w Polsce.
Osobiście uważam,ze to wspaniały pomysł, bo JF tworzy wspaniałą muzykę , ale czy ta petycja i te prośby dojdą do skutku? nie wiem , byłoby fajnie jakby Frusciante, zagrał w Poslce solowy koncert.
Oto link do petycji : http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=2866
Moze cos z tego wyjdzie...;/ (mam taką nadzieję) , podpisujcie!
A swoją drogą to Frusciante ma wspaniały głos, a jego gra na gitarze, ach , podpisujcie tą petycję, może Frusciante zagra u nas koncert....
Pozdrawiam a i podpisujcie!
P.S Tylko zatwierdzone majlem podpisy się liczą.
Pozdrawiam.
Kasia_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 22:23   #40
byg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 72
Dot.: John Frusciante

Cytat:
Napisane przez zapalka Pokaż wiadomość
Jak kiedyś oglądałam "Making of "Californication" na Onecie to on tam mówił, że po raz pierwszy od powrotu odsłonił swoje ramiona, bo sa w bardzo złym stanie całe w bliznach. Mówił, ze to przez narkotyki. Zdziwiłam się. W końcu chyba daje się w zyłę w zgieciach, nie? Ale potem pomyslałam, ze jak już ćpał pare razy dziennie i miał te zgięcia całe poranione, to musiał jakoś sobie chłopak radzić i dawał sobie w ramiona, szczególnie, że na pewno był bardzo chudy i żylasty. Na "Slane Castle" te blizny wyglądają naprawde okropnie. Jakby się poparzył ...
no bo się poparzył... Johnny usuwał w ten sposób swoje tatuaże
byg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 08:15   #41
MoJo
Raczkowanie
 
Avatar MoJo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 119
Dot.: John Frusciante

Nie poparzył. Anthony w swojej autobiografii "Scar Tissue" opisał jak doszło do tego, że John ma takie ramiona i przedramiona jakie ma.
MoJo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 13:11   #42
byg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 72
Dot.: John Frusciante

Cytat:
Napisane przez MoJo Pokaż wiadomość
Nie poparzył. Anthony w swojej autobiografii "Scar Tissue" opisał jak doszło do tego, że John ma takie ramiona i przedramiona jakie ma.
no to może przybliżysz nam wersje z autobiografii Anthon'ego? Ja gdzieś czytałem (wydaje mi się nawet że w jakimś wywiadzie z JF) że próbował je sam usuwać w narkotycznym, mrocznym i destrukcyjnym okresie swego życia.
byg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:48   #43
rockgirl9045
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 38
Dot.: John Frusciante

Ubóstwiam... ! I widzę, że nie jestem sama Pozdro dla wszystkich fanów Johna
rockgirl9045 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 13:06   #44
byg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 72
Dot.: John Frusciante

a w styczniu nowa płyta!

Edytowane przez byg
Czas edycji: 2010-06-22 o 23:24
byg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 10:06   #45
Tahir
Przyczajenie
 
Avatar Tahir
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 29
Dot.: John Frusciante

Ha! nie spodziewałam się na wizażu takiego wątku dołączam się głosów uwielbienia dla Fru
__________________
Ale - dodał mistrz - słowa nie są rzeczą decydującą. To co najważniejsze między ludźmi, dzieje się, zanim zaczną mówić
Tahir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 10:14   #46
aneczka2701
Raczkowanie
 
Avatar aneczka2701
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 40
Dot.: John Frusciante

Ja dopiero niedawno spotkałam się z twórczością tego pana, a wszystko przez piosenkę 'second walk', a potem troszkę zaczęłam szukać i jestem na etapie zapoznawania się z płytą 'Shadows Collide With People'
aneczka2701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 22:29   #47
Ilona~~
Raczkowanie
 
Avatar Ilona~~
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 145
Dot.: John Frusciante

aaaaaaaaach dobra jest ostatnia płyta. a utwór Before The Beginning cudoo! dobry koleś
Ilona~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 21:52   #48
Kamila131290
Raczkowanie
 
Avatar Kamila131290
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 80
Dot.: John Frusciante

ja oszalałam na punkcie central idealna piosenka potem jak sie "wydziera" artystycznie oczywiście jeeeeej robi wrażenie albo jego wersja "how deep is your love" o sto razy lepsza od oryginału moim skromnym zdaniem
Kamila131290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 00:23   #49
bathysphere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6
Dot.: John Frusciante

Nawet tutaj znalazłam wątek o Johnie Frusciante.
Niedawno wprost zakochałam się w pierwszym solowym albumie Johna i zaczęłam uważać go za niemal genialny. Fanką RHCP byłam praktycznie od 11 roku życia, obecnie słucham innej muzyki, można z grubsza ując, że alternatywnej i eksperymentalnej, co otworzyło mnie na cięższe w odbiorze albumy, zarówno pod kątem muzycznym jaki i tekstowym. Póki co w "Niandra LaDes and Usually Just a T-shirt" jestem zakochana bez pamięci i utwierdziła mnie w przekonaniu, że Frusciante to bardzo utalentowany i wrażliwy muzyk. Faktem jest, że jego zdrowie i umiejętność gry na gitarze bardzo podupadły przez ćpanie heroiny, był praktycznie o krok od śmierci, co rzutuje po dzień dzisiejszy na jego styl gry gitarowej, który znacznie różni się od tego z początku lat '90, jednak miał wielkie szczęście, że udało mu się wyrwać ze szpon nałogu. Jestem ciekawa czy więcej Wizażanek docenia to solowe dokonanie Fru a jeśli jeszcze nie miały okazji poznać niech to uczynią, ponieważ ta płyta jest naprawdę wspaniała - choć pełna obłędu, bólu, rezygnacji i zagubienia.
bathysphere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.