Buty do tańca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda > Szafa - komentarze

Notka

Szafa - komentarze Tutaj komentujemy wieszaki powieszone w naszej Szafie.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-10-30, 21:23   #1
queencarrot
Zakorzenienie
 
Avatar queencarrot
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 739

Buty do tańca


Nie wiedziałam do końca, gdzie to umieścić, to wrzucam tutaj

Mam problem z wyborem butów do tańczenia. Wrzucam zdjęcia do załącznika i proszę o radę, które kupić.

Buty nr 1 są tańsze, ale mają cieniutkie paseczki, a ja jestem jeszcze nie za sprawna jeśli chodzi o tańczenie i boję się, że je pourywam w trakcie tańczenia.
Buty nr 2 kosztują prawie dwa razy tyle, co te pierwsze, ale mają mocniejszy przód, a co za tym idzie - będą mniej podatne na zniszczenie.

Dlatego proszę o radę: kupić buty tańsze i ryzykować to, że nie wytrzymają nawet jednego treningu, czy wydać więcej pieniędzy i kupić buty, o których wiem, że będą w stanie więcej wytrzymać?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Buty1.jpg (25,3 KB, 126 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Buty2.jpg (27,4 KB, 108 załadowań)
__________________
Mówcie mi "Ruda"


Le coeur a ses raisons...
Que la raison ne connaît pas.
queencarrot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 21:30   #2
Meganomi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 113
Dot.: Buty do tańca

nie znam się na tym za bardzo ale chyba lepiej wydać więcej pieniędzy na coś trwalszego niż na coś co, jak sama piszesz, może się rozlecieć w krótkim czasie
Meganomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 23:13   #3
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Buty do tańca

Nr 1 [moim zdaniem] ładniejsze wizualnie, ale wydaje mi się, że w takich okolicznościach lepiej zainwestować w jakość jednak.
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 23:31   #4
patricia13
Wtajemniczenie
 
Avatar patricia13
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 312
Dot.: Buty do tańca

no, troche sobie sama odpowiedzialas
lepiej zainwestowac
w przypadku tanca wazne sa tez podeszwy
i najwazniejsza jest stabilnosc - z roznym podlozem sie spotkasz
ja poszukalabym jeszcze innych - z paskiem biegnacym posrodku od kostki do palcow - to dobrze trzyma
wyglad jest mniej wazny, wazna jest wygoda i dobra jakosc
__________________
nawrócony zakupoholizm w ramach odkurzonej kobiecości
patricia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 23:33   #5
patricia13
Wtajemniczenie
 
Avatar patricia13
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 312
Dot.: Buty do tańca

np takie - mam na mysli ten pasek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gold-Women-Lady-s-Ballroom-Latin-Salsa-Dance-Shoes.jpg (28,4 KB, 84 załadowań)
__________________
nawrócony zakupoholizm w ramach odkurzonej kobiecości
patricia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 07:43   #6
queencarrot
Zakorzenienie
 
Avatar queencarrot
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 739
Dot.: Buty do tańca

Cytat:
Napisane przez patricia13 Pokaż wiadomość
np takie - mam na mysli ten pasek
Takich nie chcę, bo dla mnie ważniejszy jest długi pasek przy butach (taki, jak przy tych na pierwszym zdjeciu), który można zapiąć wokół śródstopia, to lepiej trzyma nogę. A w razie ochoty, mogę go przepiąć wokół kostki :0

W każdym razie dzięki za odpowiedzi Kupię jednak te drugie
__________________
Mówcie mi "Ruda"


Le coeur a ses raisons...
Que la raison ne connaît pas.
queencarrot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 07:52   #7
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Buty do tańca

W butach tanecznych akurat pasek nie jest tak łatwo zerwać. Obwiązuje się go najpierw pod obcasem, dopiero potem zapina na kostce. Najważniejsze, byś dobrze zmierzyła długość stopy i szerokość kości przy palcach. Z reguły buty taneczne są trwałe, proponuję też kupić silikonowe ochraniacze na fleki (jakieś 5-10 zł). Tańczę zespołowo i wszystkie mamy złotą wersję buta i cena 160 zł myślę, że jest adekwatna do jakości. Nie jest źle, ale oczywiście mogłoby być lepiej. I jeszcze wiele zależy od tego, czy szukasz butów do łaciny czy standardu
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 15:01   #8
karis1502
Raczkowanie
 
Avatar karis1502
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 475
Dot.: Buty do tańca

te są dość ok, stabilniejszy przód, pasek o jaki chodziło. Lepiej zainwestuj, posłużą na dłużej.

http://allegro.pl/buty-do-tanca-lati...865723545.html

Edytowane przez karis1502
Czas edycji: 2011-10-31 o 15:03
karis1502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 15:44   #9
madisz
Zadomowienie
 
Avatar madisz
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 051
GG do madisz
Dot.: Buty do tańca

Radzilabym kupic buty dobrze dobrane w śródstopiu, zeby byly az za małe (bo potem sie rozciagaja), bo w tym miejscu trzymanie stopy jest najważniejsze. Oczywiscie te drozsze buty pewnie mają wygodniejsza i bardziej elastyczna podeszwe (co rowniez jest bardzo wazne). A w sumie najwięcej dowiesz sie, jak poczytasz o markach butow tanecznych, bo kazda zdecydowanie rozni sie jakoscia i wadami/zaletami
madisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 16:36   #10
K4si44
Zakorzenienie
 
Avatar K4si44
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 276
Dot.: Buty do tańca

Cytat:
Napisane przez Meganomi Pokaż wiadomość
nie znam się na tym za bardzo ale chyba lepiej wydać więcej pieniędzy na coś trwalszego niż na coś co, jak sama piszesz, może się rozlecieć w krótkim czasie
dokładnie
Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Nr 1 [moim zdaniem] ładniejsze wizualnie, ale wydaje mi się, że w takich okolicznościach lepiej zainwestować w jakość jednak.
K4si44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 19:53   #11
queencarrot
Zakorzenienie
 
Avatar queencarrot
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 739
Dot.: Buty do tańca

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
W butach tanecznych akurat pasek nie jest tak łatwo zerwać. Obwiązuje się go najpierw pod obcasem, dopiero potem zapina na kostce. Najważniejsze, byś dobrze zmierzyła długość stopy i szerokość kości przy palcach. Z reguły buty taneczne są trwałe, proponuję też kupić silikonowe ochraniacze na fleki (jakieś 5-10 zł). Tańczę zespołowo i wszystkie mamy złotą wersję buta i cena 160 zł myślę, że jest adekwatna do jakości. Nie jest źle, ale oczywiście mogłoby być lepiej. I jeszcze wiele zależy od tego, czy szukasz butów do łaciny czy standardu
Nie chodziło mi ten pasek, raczej o paseczki na śródstopiu: boję się, że póki nie stawiam jeszcze nóg pewnie (wręcz przeciwnie), pozrywam je. Długi pasek, który mogę wokół śródstopia zapiąć jest opcją w tych drugich butach, z której skorzystałam.
Ochraniacze na obcas zamówiłam razem z butami. Tymi drugimi, w wersji czarnej
Buty chcę do łaciny, najzwyczajniej w świecie bardziej mi się podobają.
Ćwicze taniec towarzyski, wiec i łacinę, i standard. Na razie zakupiłam buty do łaciny, może za jakiś czas skuszę się na paskudy standardu
__________________
Mówcie mi "Ruda"


Le coeur a ses raisons...
Que la raison ne connaît pas.
queencarrot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 09:31   #12
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Buty do tańca

Też mam buty typowe do łaciny, bo standard jest u mnie drugoplanowy I mają brzydkie obcasy... ;/ Nie porozrywasz pasków na śródstopiu ;P jakoś sobie tego nie wyobrażam. To są moje pierwsze buty do towarzyskiego, jak i 20 innych osób w mojej grupie i... takiego problemu nikt nie miał, mimo że nie są tu butki z najwyższej półki
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 17:04   #13
AgnieszkaStruzik
Przyczajenie
 
Avatar AgnieszkaStruzik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Buty do tańca

Cytat:
Napisane przez queencarrot Pokaż wiadomość
Dlatego proszę o radę: kupić buty tańsze i ryzykować to, że nie wytrzymają nawet jednego treningu, czy wydać więcej pieniędzy i kupić buty, o których wiem, że będą w stanie więcej wytrzymać?
Akurat tego bym się nie obawiała. Paseczki w butach bardzo trudno zerwać, nawet jeśli buty są tanie a paseczki cieńkie. Jeśli jesteś początkującą tancerką to tym bardziej - nie będziesz zbytnio wymagająca dla swoich bucików. Popatrz na zawodowców czy profesjonalistów w tańcach (czy pokazach tanecznych) gdzie jest bardzo duża dynamika, skoki, akrobatyka, zatrzymania itd., czasami faktycznie trudno uwierzyć, że taki subtelny, damski but na obcasie potrafi to wszystko wytrzymać

Wybierając buty do tańca przede wszystkim powinnaś kierować się własnym komfortem:
  • Zobacz jaka wysokość obcasa Ci odpowiada. Buty taneczne mają różna wysokość obcasów, najczęściej podawaną w calach. Najbardziej popularne to 2,5", 3" i 3,5". Jeśli wcześniej nie tańczyłaś na wysokim obcasie to proponuję nie zaczynać od najwyższych. Pamiętaj, że do obcasa trzeba się przyzwyczaić, zwłaszcza jeśli wcześniej tańczyłaś na płaskiej podeszwie np. w butach sportowych.
  • Sprawdz szerokość stopy. Buty taneczne charakteryzują się różną szerokością śródstopia: mogą być wąskie, standardowe i szerokie.

Powyższe parametry są najistotniejsze dla komfortu. Dodatkowo na przyjemność w tańcu może wpływać jeszcze podeszwa, a konkretnie jej elastyczność. To jest kwestia gustu, niektórzy preferują sztywniejsze ale zwykle na miękkiej, elastycznej podeszwie tańczy się lepiej i wygodniej.

Dodatkowo rodzaj podeszwy. Podeszwa w profesjonalnych butach przeznaczonych do tańca może być zamszowa - delikatna skórka, tylko na parkiet, lub skórzana - grubsza, sztywniejsza, można zaimpregnować i nawet pójść na spacer (ale szkoda, nie polecam!), preferowana przez tancerzy np. w tangu.

Podsumowując, nie wybieraj zbyt wysokiego obcasa na początek, sprawdz czy stopa dobrze leży w bucie i czy nie jest zbyt luźno lub ciasno i ciesz się tańcem

Pozdrawiam,
Agnieszka Struzik

Edytowane przez AgnieszkaStruzik
Czas edycji: 2013-09-15 o 23:46
AgnieszkaStruzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 21:25   #14
Falisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Buty do tańca

Witajcie,
widzę, że toczy się ostra dyskusja na temat butów, więc postanowiłam się dołączyć. Sama przeszłam już przez wiele butów treningowych (bo tańczę jako hobby od wielu lat) i w Polsce jest naprawdę duży wybór
Dla każdego coś się znajdzie i w dobrej cenie i jakości.
Z doświadczenia polecam zacząć od niższego obcasa, gdyż jest bardziej stabilny, z biegiem czasu można przerzucić się na wyższe bo nóżka ładniej wygląda
A jeżeli chodzi o materiał to preferujecie satynowe czy jednak skórzane?

Pozdrawiam wszystkich tańczących!

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez queencarrot Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam do końca, gdzie to umieścić, to wrzucam tutaj

Mam problem z wyborem butów do tańczenia. Wrzucam zdjęcia do załącznika i proszę o radę, które kupić.

Buty nr 1 są tańsze, ale mają cieniutkie paseczki, a ja jestem jeszcze nie za sprawna jeśli chodzi o tańczenie i boję się, że je pourywam w trakcie tańczenia.
Buty nr 2 kosztują prawie dwa razy tyle, co te pierwsze, ale mają mocniejszy przód, a co za tym idzie - będą mniej podatne na zniszczenie.

Dlatego proszę o radę: kupić buty tańsze i ryzykować to, że nie wytrzymają nawet jednego treningu, czy wydać więcej pieniędzy i kupić buty, o których wiem, że będą w stanie więcej wytrzymać?
Wizualnie podobają mi się pierwsze, gdzie je znalazłaś?
Może warto sprawdzić takie cieniutkie paseczki. Moja instruktorka ma podobne tylko z cekinkiem z przodu i z tego co mi się wydaje to już długo je używa...

Na któreś się zdecydowałaś?

Pozdrawiam i byłabym wdzięczna za info gdzie te pierwsze z cienkimi paskami można znaleźć?
Falisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 10:37   #15
kamallow
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 35
Dot.: Buty do tańca

Do takich wyczynowych czynności, lepiej chyba kupić takie buty, które mają dobre opinie, ja bym się tym kierowała przede wszystkim, nie ceną.
kamallow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-31, 13:47   #16
S_andy
Zadomowienie
 
Avatar S_andy
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 1 575
Dot.: Buty do tańca

Cytat:
Napisane przez kamallow Pokaż wiadomość
Do takich wyczynowych czynności, lepiej chyba kupić takie buty, które mają dobre opinie, ja bym się tym kierowała przede wszystkim, nie ceną.
Popieram w 100% Po co później się męczyć albo tracić nerwy na reklamacje
__________________
Styl i uroda - Odkrywaj, wyraź się, kolekcjonuj na Stylowi.pl

Lato!

Master's Thesis
S_andy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-03, 11:11   #17
martinkaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9
Dot.: Buty do tańca

Proszę o podpowiedź- jutro czekają mnie pierwsze zajęcia z latino i nie posiadam żadnego obuwia- tylko sportowe, czy w początkowych zajęciach nie będzie to przeszkadzać, czy powinnam czegoś poszukać? pozdrawiam
martinkaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 11:32   #18
Zamikulkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Buty do tańca

Buty do tańca powinny przede wszystkim posiadać piętkę i pasek podtrzymujący kostkę. Dobrze jest, gdy są zabudowane na palcach ze względu na groźbę nadepnięcia. Nie powinny mieć za cienkiej i za wysokiej szpilki byś nie skręciła sobie kostki. No i ważne by miały dobrą wkładkę i były megawygodne (najlepiej taki, w których wcześniej chodziłaś, masz do nich zaufanie) Nowe buty mogą Cię obgryźć.
__________________
http://shoes-trendy.istore.pl/pl/buty-zimowe-damskie- i wszystko jasne
Zamikulkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 20:41   #19
Falisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Buty do tańca

Wydaje mi się, że na pierwsze zajęcia wygodna jest najważniejsza, szczególnie polecam taniec w baletkach materiałowych (takich specjalnych, tanecznych a nie takich co spadają z nogi), albo jazzówki też się świetnie sprawdzają na treningi.
Zdecydowanie nie polecam zakładania wysokich obcasów, szpilek takich klasycznych w których chodzisz po ulicy, na imprezy!!!
Na początek zdecydowanie buty płaskie, baletki materiałowe/skórzane itp.
Jak ktoś do mnie przychodzi na zajęcia w wysokich obcasach to każę tańczyć w skarpetkach )

Pozdrawiam
Falisa

http://www.freedance.shop.pl
Falisa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 17:21   #20
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Buty do tańca

Cytat:
Napisane przez madisz Pokaż wiadomość
Radzilabym kupic buty dobrze dobrane w śródstopiu, zeby byly az za małe (bo potem sie rozciagaja), bo w tym miejscu trzymanie stopy jest najważniejsze. Oczywiscie te drozsze buty pewnie mają wygodniejsza i bardziej elastyczna podeszwe (co rowniez jest bardzo wazne). A w sumie najwięcej dowiesz sie, jak poczytasz o markach butow tanecznych, bo kazda zdecydowanie rozni sie jakoscia i wadami/zaletami

Zgadzam się!!!!!!!
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 16:13   #21
alcia22
Rozeznanie
 
Avatar alcia22
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 797
Dot.: Buty do tańca

Buty raczej muszą być wygodne. Lepiej żeby nie sugerować się ceną
alcia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 16:20   #22
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Buty do tańca

lepiej kupić droższe
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 13:31   #23
Lemoniada24
Przyczajenie
 
Avatar Lemoniada24
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Buty do tańca

Dziewczyny miała może któraś z Was do czynienia ze sklepem Akces Dance z Warszawy? Podoba mi się tam kilka par butów... zadzwoniłam i polecono mi buty na zamówienie tylko trochę się naczytałam odnośnie przekrętów z butami na zamówienie w innych miejscach więc wolę się upewnić czy ktoś już u nich robił i jakie ma odczucia?

Jak tu byłyście to dajcie znać...

Akces Dance Warszawa
ul. Kamionkowska 19 8U
Lemoniada24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 11:33   #24
agrawka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 7
Dot.: Buty do tańca

A do czego potrzebujesz tych butów? Do tańca czy poprostu do chodzenia?
agrawka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 11:42   #25
kristiii666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Buty do tańca

Cytat:
Napisane przez Lemoniada24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny miała może któraś z Was do czynienia ze sklepem Akces Dance z Warszawy? Podoba mi się tam kilka par butów... zadzwoniłam i polecono mi buty na zamówienie tylko trochę się naczytałam odnośnie przekrętów z butami na zamówienie w innych miejscach więc wolę się upewnić czy ktoś już u nich robił i jakie ma odczucia?

Jak tu byłyście to dajcie znać...

Akces Dance Warszawa
ul. Kamionkowska 19 8U
Znam tylko markę Akces, ale oni już chyba nie działają na rynku. Robili całkiem przyzwoite buty, ale czy oni są jakoś powiązani z tym warszawskim Akces Dance to nie wiem.

Niezależnie od tego co tańczysz, powinnaś pójść i zrobić sobie chociaż przymiarki ;p
kristiii666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 14:03   #26
Lemoniada24
Przyczajenie
 
Avatar Lemoniada24
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Buty do tańca

Cytat:
Napisane przez agrawka1 Pokaż wiadomość
A do czego potrzebujesz tych butów? Do tańca czy poprostu do chodzenia?
Potrzebuję butów do tańca towarzyskiego, najlepiej by było gdyby sprawdzały się przy salsie. Dzwoniłam dzisiaj do nich i pytałam o możliwość zamówienia butów, i tak jak wspomniałaś kristiii666 najpierw będę musiała tam zawitać i zebrać miary bo sama nie za bardzo się w tym orientuje ;p
Lemoniada24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-05, 11:51   #27
agrawka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 7
Dot.: Buty do tańca

Cytat:
Napisane przez Lemoniada24 Pokaż wiadomość
Potrzebuję butów do tańca towarzyskiego, najlepiej by było gdyby sprawdzały się przy salsie. Dzwoniłam dzisiaj do nich i pytałam o możliwość zamówienia butów, i tak jak wspomniałaś kristiii666 najpierw będę musiała tam zawitać i zebrać miary bo sama nie za bardzo się w tym orientuje ;p
http://www.akcesdance.pl/oferta_new/...&fv=tow_dam_la

Obuwie damskie do tańców latynoamerykańskich.
- cholewka wykonana z satyny
- obcas typu fler stand
- podeszwa taneczna welurowa

Tu masz super buty, testowane przeze mnie osobiście, powinny służyć kilka dobrych lat. Tam na stronie też masz napisane jak zebrać miary jakby cuś.
agrawka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Szafa - komentarze


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-05 12:51:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.