Rasowy=Rodowodowy - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-18, 11:20   #1831
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

a wydawać by sie mogło, ze powinni byc to ludzie oblatani w sprawach zwierząt...
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 19:44   #1832
26daria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Dargomyśl,woj.zachodniopomorskie
Wiadomości: 80
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

A wypowiem moją opinię...a co! Przeczytałam cały wątek(44strony)-różne emocje,od zainteresowania,przez zal i smutek aż do z trudem powstrzymywanej wesołości(a raczej histeryczne napady śmiechu).Zgadzam się że rasowy=rodowodowy.A snobem jest tylko ten który nie umie sam przed soba przyznać,że ma "psa w typie rasy" a nie psa rasowego.Ja mam takiego w typie rasy jednego elementa,ale NIGDY nikomu nie mówiłam:to rasowy amstaff jest...:/bo on nie amstaff(choć jak amstaff wygląda).To nie ludzie wydający pieniadze na psa z rodowodem sa snobami,tylko ludzie kupujacy mieszańce lub psiaki w typie rasy maja problem z samoocena:/ Ja tam mam i rasowe i nierasowe-i jakos umiem swobodnie móiwć jak ktoś pyta,ze akurat ten to mieszaniec(bo "w typie rasy" jak mówię,to musze tłumaczyc o co mi chodzi).I jakoś sie ich nie wstydzę.Popieram tą całą akcję,aczkolwiek(czytając cały wątek)dochodze do wniosku,ze to walka z wiatrakami.Bo ZAWSZE będą ludzie którzy doskonale kojarzą różnicę między rasowym a w typie rasy,ale będą się zasłaniali hasłami:nie potrzebuje papierka do szczęścia,mój jest rasowy.Tylko że tacy ludzie po prostu ze skąpstwa wolą wydać mniej pieniążków na psiaka(nie dlatego że nie mają,bo same piszecie,że coraz tańsze są psy rasowe-lub-coraz droższe bez rodowodu).A różnice w cenie sa minimalne tak naprawdę.Ktoś tu był przeciwny psom ze schroniska.Nie trzeba od razu ze schroniska dorosłego brać!Przecież jest całe mnóstwo psich dzieci!A charakter?Jak wychowasz tak bedziesz miał ( w głównej mierze zachowanie psa zależy od wychowania-nie zgodzę się,że największą role graja charaktery rodziców).Małego szczeniaka wychowujesz tak,żeby w dorosłym swym zyciu był Ci ten pies przyjacielem i towarzyszem.Jeśli ktoś nie wie jak to zrobić,a nie zasięga porad szkoleniowców,to powinien w ogóle nie mieć psa-ani rasowego ani nierasowego,bo z pudelka moze bandytę i terroryste wychować-i rodowód nic tu nie pomoże.
26daria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 21:11   #1833
Szan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 49
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez 26daria Pokaż wiadomość
A wypowiem moją opinię...a co! Przeczytałam cały wątek(44strony)-różne emocje,od zainteresowania,przez zal i smutek aż do z trudem powstrzymywanej wesołości(a raczej histeryczne napady śmiechu).Zgadzam się że rasowy=rodowodowy.A snobem jest tylko ten który nie umie sam przed soba przyznać,że ma "psa w typie rasy" a nie psa rasowego.Ja mam takiego w typie rasy jednego elementa,ale NIGDY nikomu nie mówiłam:to rasowy amstaff jest...:/bo on nie amstaff(choć jak amstaff wygląda).To nie ludzie wydający pieniadze na psa z rodowodem sa snobami,tylko ludzie kupujacy mieszańce lub psiaki w typie rasy maja problem z samoocena:/ Ja tam mam i rasowe i nierasowe-i jakos umiem swobodnie móiwć jak ktoś pyta,ze akurat ten to mieszaniec(bo "w typie rasy" jak mówię,to musze tłumaczyc o co mi chodzi).I jakoś sie ich nie wstydzę.Popieram tą całą akcję,aczkolwiek(czytając cały wątek)dochodze do wniosku,ze to walka z wiatrakami.Bo ZAWSZE będą ludzie którzy doskonale kojarzą różnicę między rasowym a w typie rasy,ale będą się zasłaniali hasłami:nie potrzebuje papierka do szczęścia,mój jest rasowy.Tylko że tacy ludzie po prostu ze skąpstwa wolą wydać mniej pieniążków na psiaka(nie dlatego że nie mają,bo same piszecie,że coraz tańsze są psy rasowe-lub-coraz droższe bez rodowodu).A różnice w cenie sa minimalne tak naprawdę.Ktoś tu był przeciwny psom ze schroniska.Nie trzeba od razu ze schroniska dorosłego brać!Przecież jest całe mnóstwo psich dzieci!A charakter?Jak wychowasz tak bedziesz miał ( w głównej mierze zachowanie psa zależy od wychowania-nie zgodzę się,że największą role graja charaktery rodziców).Małego szczeniaka wychowujesz tak,żeby w dorosłym swym zyciu był Ci ten pies przyjacielem i towarzyszem.Jeśli ktoś nie wie jak to zrobić,a nie zasięga porad szkoleniowców,to powinien w ogóle nie mieć psa-ani rasowego ani nierasowego,bo z pudelka moze bandytę i terroryste wychować-i rodowód nic tu nie pomoże.
Zgadzam się, Ale.. no właśnie. ale.
To co zaraz napiszę chcę uprzedzić zdaniem, że jestem absolutnie przeciwna bezsensownemu rozmnażaniu psów, pseudo, itp.
Ale tak samo jestem przeciwna prawdziwym hodowla, w której pieski trzymane są w klatkach !! I co z tego, że mają rodowody? I są zgodnie z prawem funkcjonującą hodowlą? Czy to jest miłość do psów? Trzymanie je w klatkach? :/ A zapewniam was- nie jedna hodowla tak właśnie wygląda. Nieraz w pseudohodowlach pieski maja lepsze, normalne, domowe warunki...
Co oczywiście nie znaczy,ze popieram, bo jestem aboslutnie przeciwna.'
Ale chciałam przedstawić pewną sytuację, nie dotyczy co prawda mnie, ale R=R w tym wypadku wg mnie jest bez sensu..
Mianowicie - istnieje sobie prawdziwa hodowla, rodzą sie w niej pieski, po rodowodowych rodzicach, wszystko jest zgłoszone, pieski dostaja metryki, są rodowodowe, mają papiery, jest ok... Jakimś sposobem suczki zachodzi w ciąże po raz drugi od razu w następną cieczkę, co jest niedozwolone w prawdziwej hodowli, o ile dobrze wiem. Oczywiście mozna sie postarac o metryki dla takich szczeniaków, w pojedyńczej sytuacji, ale zalozmy, że nikt sie o to nie postarał, tak więc pieski są bez papierów. Czy to znaczy , że nie są rasowe? Oczywiście, że są, są po rodowodowych rodzicach, tak jak te poprzednie, są więc rasowe. Tylko nie mają papierków. I ja rozumiem, że większość w takich wypadkach to po prostu oszustwo, ale jesli ma to pieski u kogoś, kogo są rowniez rodzice, to dlaczego ma mowic, że są to pieski w typie, skoro są CZYSTE RASOWO?? ! I nie mówcie, że w takim razie są to zwykłe kundle.

Na koniec tylko napisze, ze jestem temu przeciwna. zarowno pseudo jak i prawdziwym hodowla, w ktorej pieski sa w klatkach;/
i nie chce sie klocic, oto tylko moje zdanie.
sama mam pieska i z rodowodem i bez. Pozdrawiam.
__________________
Byle do lata..
Szan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 09:15   #1834
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Szan jeśli nie masz papierów potwierdzających ojca i matkę szczeniaków (ojca w szczególności), to ostrożnie trzeba mówić, że to pies rasowy. Bo co, jak piesek podany niby za tatusia nim nie jest? Jeśli to nie ten pies sukę zapłodnił? Niestety zrzeszone hodowle też nie zawsze są krystalicznie czyste, wszędzie zawsze znajdą się oszuści i cwaniacy, taka ludzka natura.
Oczywiście jeśli to NA PEWNO był reproduktor to pieski są rasowe mimo iż bez metryki, tylko niehodowlane, wtedy o mieszańcach nie powinno się mówić. Papiery nie są im najczęściej wystawiane po to, żeby nie kusić hodowców do robienia miotów co cieczkę. Suka tak eksploatowana w pewnym momencie po prostu nie da rady dobrze odkarmić szczeniaków, takie pieski są słabsze, bardziej chorowite. Do tego nie wolno dopuszczać. Dobra hodowla powinna wiedzieć jak zapobiec takim przypadkom, ja znam osobę która ma 8 psów w hodowli, już chyba z 9 lat prowadzi hodowlę i żadna wpadka się nigdy nie zdarzyła. Jak się chce to się da.
I jeszcze jedna sprawa- takie szczeniaki z "wpadki" powinny być oddane za darmo, ewentualnie sprzedane za jakąś naprawdę bardzo niską kwotę. Oczywiście do dobrych, sprawdzonych domów, żeby nie trafiły do pseudo. Jak dla mnie tylko to świadczy o tym, że to była naprawdę wpadka a nie chęć zarobienia na lewo kosztem suki...
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 11:48   #1835
26daria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Dargomyśl,woj.zachodniopomorskie
Wiadomości: 80
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Nie sprecyzowałam dokładnie.Dla mnie PSEUDOHODOWLA oznacza rozmnażanie psów i trzymanie ich w złych warunkach(dorosłych i małych) i wszystko co tu było w tym temacie napisane.Nieważne czy to hodowla oficjalna czy tylko para psiaków bez rodowodu.Można przecież znaleźć pseudohodowców np.na giełdach-z kundelkami,które są w tragicznym stanie ;( Może źle robię,ale odgraniczam pseudohodowle od zagadnienia rasowy=rodowodowy.Nie jestem za rozmnażaniem psiaków typu york i sprzedazy za 800zł(bez metryki).Nie chcę zostać źle odebrana.Ale pseudohodowcy to osoby które po prostu męcza zwierzęta,nie tylko pod katem częstych porodów.Bo taki "reproduktor" też zapewne w łóżku nie śpi i nie zajada się karmą wysokiej klasy(przecież ma tylko kryć).
26daria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 12:19   #1836
Szan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 49
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Szan jeśli nie masz papierów potwierdzających ojca i matkę szczeniaków (ojca w szczególności), to ostrożnie trzeba mówić, że to pies rasowy. Bo co, jak piesek podany niby za tatusia nim nie jest? Jeśli to nie ten pies sukę zapłodnił? Niestety zrzeszone hodowle też nie zawsze są krystalicznie czyste, wszędzie zawsze znajdą się oszuści i cwaniacy, taka ludzka natura.
Oczywiście jeśli to NA PEWNO był reproduktor to pieski są rasowe mimo iż bez metryki, tylko niehodowlane, wtedy o mieszańcach nie powinno się mówić. Papiery nie są im najczęściej wystawiane po to, żeby nie kusić hodowców do robienia miotów co cieczkę. Suka tak eksploatowana w pewnym momencie po prostu nie da rady dobrze odkarmić szczeniaków, takie pieski są słabsze, bardziej chorowite. Do tego nie wolno dopuszczać. Dobra hodowla powinna wiedzieć jak zapobiec takim przypadkom, ja znam osobę która ma 8 psów w hodowli, już chyba z 9 lat prowadzi hodowlę i żadna wpadka się nigdy nie zdarzyła. Jak się chce to się da.
I jeszcze jedna sprawa- takie szczeniaki z "wpadki" powinny być oddane za darmo, ewentualnie sprzedane za jakąś naprawdę bardzo niską kwotę. Oczywiście do dobrych, sprawdzonych domów, żeby nie trafiły do pseudo. Jak dla mnie tylko to świadczy o tym, że to była naprawdę wpadka a nie chęć zarobienia na lewo kosztem suki...
Zgadzam się w 100%. Miałam na myśli wlaśnie sytuację , kiedy i suczka i reproduktor należy do danej osoby , więc ma się pewność, że mimo , iż jest bez rodowodu to jest 100% rasy chociaż kupując pieska od takiego człowieka nie można mieć pewności już. Tylko on wie jaka jest prawda
__________________
Byle do lata..
Szan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 08:06   #1837
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/4419...rakcyjnej.html

część zdjęć "skradziona" ze strony hodowli (info na miau.pl)
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 08:28   #1838
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

az mi braklo slow...Co za tepota,co za bezmozgie yeti
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 09:56   #1839
26daria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Dargomyśl,woj.zachodniopomorskie
Wiadomości: 80
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

[QUOTE=sunshain;18050712]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/4419...rakcyjnej.html

Przeczytałam treść tego anonsu-może to nieładnie,ale szeroko się uśmiechnęłam...zabawna treść...bardzo."Hodowcom dziękuję-nie jestem zainteresowana kupnem od Państwa".To może ja powiem Mamie,żeby do tej pani napisała...u niej koło domu chodzi taki kot-podobnie umaszczony i ogromny po prostu(nie znam sie na kotach:/-to duże osobniki?).Za darmo go odda(to taki "wolny duch"-stołuje się we wszystkich domach na ulicy mojej mamy,ale nigdzie nie mieszka)
26daria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 13:02   #1840
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez 26daria Pokaż wiadomość
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/4419...rakcyjnej.html

Przeczytałam treść tego anonsu-może to nieładnie,ale szeroko się uśmiechnęłam...zabawna treść...bardzo."Hodowcom dziękuję-nie jestem zainteresowana kupnem od Państwa".To może ja powiem Mamie,żeby do tej pani napisała...u niej koło domu chodzi taki kot-podobnie umaszczony i ogromny po prostu(nie znam sie na kotach:/-to duże osobniki?).Za darmo go odda(to taki "wolny duch"-stołuje się we wszystkich domach na ulicy mojej mamy,ale nigdzie nie mieszka)
Takiej osobie lepiej kota nie dawać... Dla mnie to nic innego jak nieuświadomiony przyszły/niedoszły właściciel kota, któremu najpierw należy się prezent w postaci dobrej książki o kotach

A takiemu wielbrzymowi sąsiadującego obok domu Twojej mamy można znaleźć dobry dom aby nie padł ofiarą jakiegoś pseudohodowcy. Sama mam kotkę nierasową, która pod wieloma względami przypomina Nevkę i wiem jakim zainteresowaniem się kiedyś cieszyła
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są

Edytowane przez WhiteInnocent
Czas edycji: 2010-03-22 o 13:03
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 12:10   #1841
26daria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Dargomyśl,woj.zachodniopomorskie
Wiadomości: 80
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Do pseudo nie trafi-wykastrowałyśmy go jakieś dwa lata temu,bo zaloty urządzał na ulicy.A domek to teoretycznie miał-to taki łazęga,który trafił do mojej mamy na podwórko...tylko wybrał życie "na wolności"-teraz jest kotem ośmiu domów(na jednej uliczce tyle stoi).Ma imię,jest wielki,świecący i zadbany...tylko domatorem niestety nie jest:/ (moja mama mieszka na wsi,więc nie włóczy się po miastowych ulicach-ma stawy rybne obok domów,las itp.-tylko w domu nie chce siedzieć,ale chyba taka kocia natura czasem-to akurat domena mojej mamy:koty).Nawet ma imię,na które reaguje(albo na ta miseczkę trzymana w ręku jak sie go woła:/)-EMILAle dziękujemy za troskę
26daria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 17:07   #1842
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Ja się nie zgadzam z tym co tutaj piszecie. Przede wszystkim nie każdy kto rozmnaża psy bez rodowodu jest pseudohodowcom.

Nasza rodzina posiadała już dwa syberiany huskie (oba żyły długo, bez chorób, nie były z masowej hodowli). Obecnie mamy border collie też bez rodowodu. Szkoda mi pieniędzy na rodowód i nie mam zamiaru wydawać na niego pieniędzy. Źródła z których biorę psy są sprawdzone.

Poza tym idąc waszym tokiem myślenia, to co zrobić z mieszańcami?
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 18:18   #1843
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Ja się nie zgadzam z tym co tutaj piszecie. Przede wszystkim nie każdy kto rozmnaża psy bez rodowodu jest pseudohodowcom.

Nasza rodzina posiadała już dwa syberiany huskie (oba żyły długo, bez chorób, nie były z masowej hodowli). Obecnie mamy border collie też bez rodowodu. Szkoda mi pieniędzy na rodowód i nie mam zamiaru wydawać na niego pieniędzy. Źródła z których biorę psy są sprawdzone.

Poza tym idąc waszym tokiem myślenia, to co zrobić z mieszańcami?
"rynce" i nogi opadają ... gdyby nie takie osoby jak Ty to nie byłoby mieszańców i rozmnażaczy

tak masz rację rozmnażacz od którego kupujesz (sprawdzone źródło) robi to z dobroci serca bo każda samica musi mieć min. raz młode ..... co roku


a poszukaj na necie i znajdziesz psy w cenie niewiele wiekszej niz od rozmnażaczy a rodowód to koszt +/- 50 zł
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 18:28   #1844
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
"rynce" i nogi opadają ... gdyby nie takie osoby jak Ty to nie byłoby mieszańców i rozmnażaczy

tak masz rację rozmnażacz od którego kupujesz (sprawdzone źródło) robi to z dobroci serca bo każda samica musi mieć min. raz młode ..... co roku


a poszukaj na necie i znajdziesz psy w cenie niewiele wiekszej niz od rozmnażaczy a rodowód to koszt +/- 50 zł

Mylisz się nie mają młodych raz do roku

Boże, ale ja naprawdę nie rozumiem co jest złego w mieszańcach? Każdy pies musi być rasowy? U rodowodowych psów też zdarzają się choroby, może rzadziej, ale jednak.

My zapłaciliśmy za border collie 500 zł, z rodowodem kosztował 2500. Wiec nie jest to różnica 50 zł
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 18:39   #1845
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Mylisz się nie mają młodych raz do roku

Boże, ale ja naprawdę nie rozumiem co jest złego w mieszańcach? Każdy pies musi być rasowy? U rodowodowych psów też zdarzają się choroby, może rzadziej, ale jednak.

My zapłaciliśmy za border collie 500 zł, z rodowodem kosztował 2500. Wiec nie jest to różnica 50 zł
a kto mówił, że różnica to 50 zł - przeczytaj ze zrozumieniem ... wszystko
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 19:09   #1846
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

I jaki szpan co nie?Masz bordera za mniejsza kase
Snobizm czysty snobizm...
Jaka masz pewnosc ze Twoj pies to border?Masz na to dowod?
Gdyby nie bylo takich osob jak Ty to nie bylo by tych wlasnie mieszancow i psow w typie ras w schronisku...
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 19:14   #1847
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

APEL

jeżeli masz zwierzę bez rodowodu to proszę nie pisz ... w typie itd

miej odwagę powiedzieć mieszaniec


dziękuję
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 19:24   #1848
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

W mieszańcach nie ma nic złego, to chyba oczywiste.
Ale wiele złego jest w ich rozmnażaniu i sprzedawaniu. Idź do schroniska, zobacz ile mieszańców tam szuka domów. Do wyboru, do koloru, można przebierać w ubarwieniach, "typach" rasy, a nawet wieku. Zdarzają się psy w typie owczarka niemieckiego, labradora, border collie, husky i wiele, wiele innych. I szczeniaczki też się trafią. I nie trzeba 500zł za nie płacić. Szkoda Ci było na rodowód, a nie szkoda Ci było nawet tych 500zł skoro można było mieć prawie za darmo?

I jeszcze jeden przykład dlaczego nie warto kupować zwierząt z niesprawdzonych źródeł. Tym razem chodzi o koty akurat. Oczywiście słowo "hodowca" użyte w tekście jest nadużyciem, powinno brzmieć raczej "hodofca", bo nikt odpowiedzialny nie da zwierzaka do sklepu zoologicznego żeby go sprzedać

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...wierzeta_.html
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2010-03-23 o 19:57
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 19:58   #1849
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Sunshain ale jest roznica wg mnie miedzy mieszancem a psem w typie...
Ktory de facto tez moze byc mieszancem
Mieszaniec wg mnie to kundelek tzw kundel polski.
A pies w typie dla mnie to pies przypominajacy dana rase ale bez papieru.
Ja bede jednak mowila pies w typie bo mojego psa nie uznam za mieszanca bo wiem ze jest po dwoch ala spanielach-wiec ta rase jakos przypomina.
Pseudo yorka tez nie uznam za mieszanca bo przypomina dana rase,jest w jej typie.
Chyba ze to york plus cos tam-wiec wtedy powiem mieszaniec.

Jestem jak najbardziej za R-R
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:48   #1850
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Mylisz się nie mają młodych raz do roku
Boże, ale ja naprawdę nie rozumiem co jest złego w mieszańcach? Każdy pies musi być rasowy? U rodowodowych psów też zdarzają się choroby, może rzadziej, ale jednak.
My zapłaciliśmy za border collie 500 zł, z rodowodem kosztował 2500. Wiec nie jest to różnica 50 zł
W mieszańcach nie ma nic złego. Sama mam kundelka amstaffo podobnego ze schornu , czyli w typie rasy.
I nie każdy pies musi być rasowy, szczególnie że większość psów na świecie to kundelki. Jednak takie psy bierze się ze schronów, przytulisk albo z DT a nie kupuje u pseudo. Przecież schrony są i tak już przepełnione, więc po co mnożyć więcej ???
Napisałaś, że nie każdy pies musi być rasowy, ale sama kupiłaś border collie. Czyli jednak chciałaś psa rasowego ... A tak to masz psa w typie, czyli kundelka. Tak na prawdę to nawet nie możesz mieć pewności co do rodziców Twojego szczeniaka. Ja tam wolę dać więcej pieniędzy a mieć psa rasy jaką chcę.
To tak samo jak z samochodem - jak ktoś kupuje mercedesa to woli samochód ze sprawdzonego źródła, z gwarancją i książką serwisową a nie kupuje tańszy od faceta z warsztatu, który z kilku samochodów zrobił "super merca"
Rodowód to dokument, na którym widoczne jest drzewo genealogiczne szczeniaka, a nie zwykły papier. Masz wtedy pewność jakiego psa kupujesz. Wyrobienie rodowodu kosztuje nie więcej jak 50 zł. Także to żadne pieniądze. Zresztą przy odbiorze psa otrzymuje się metrykę i dopiero właściciel jeśli chce może na jej podstawie wyrobić rodowód.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 21:20   #1851
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Rasowy=Rodowodowy


Czy naprawdę to aż tak ciężko zrozumieć?
Zwierzę rasowe to rodowodowe i jak chcę się takie mieć to niestety trzeba zapłacić bo przykładowo jakaś selekcja przyszłych właścicieli być musi. A jak się kupuje zwierzę z pseudohodowli to nie nazywajmy go zgodnie z rasą, do której może choć nie musi być podobny
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 08:44   #1852
Szan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 49
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
APEL

jeżeli masz zwierzę bez rodowodu to proszę nie pisz ... w typie itd

miej odwagę powiedzieć mieszaniec


dziękuję
Nie mam nic przeciwko mieszańcom i jestem przeciwna rozmnażaniu itp. ale bez przesady... Raz mówicie, żeby na pieska bez rodowodu przypominającego jakąś rasę mówić 'w typie', później nagle 'mieszaniec'.
Czy właściciel dwóch rodowodowych piesków, który ma po nich szczeniaki ma mówić, ze ma mieszańce bo nie ma rodowodu?! Mało tego, te pieski są rasowe.
__________________
Byle do lata..
Szan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 08:54   #1853
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Szan Pokaż wiadomość
Czy właściciel dwóch rodowodowych piesków, który ma po nich szczeniaki ma mówić, ze ma mieszańce bo nie ma rodowodu?! Mało tego, te pieski są rasowe.
a to już tylko wtedy właściciel tych rodowodowych wie na 100% czy rasowe czy nie Nabywca żadnej pewności już mieć nie może, bo jak udowodni że pies podany za ojca na pewno jest ojcem? Więc bezpieczniej powiedzieć "pies w typie". Poza tym po co mu szczeniaki po psach rodowodowych bez uprawnień hodowlanych? Czy nie dla kasy tylko?

Ja nie jestem przeciwna mówieniu "pies w typie". Tak się w sumie powinno określać psy mocno przypominające jakąś rasę, kiedy istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że oboje rodzice są przedstawicielami danej rasy.
Ale już szczeniaki po "rasowych ale bez papierów" to mieszańce, bo nikt nie wie jakie geny one w sobie noszą i z jaką inną rasą mogły się zmieszać. Wyglądem mogą przypominać jakąś rasę, ale charakterem już niekoniecznie.

I to nazewnictwo nie jest po to, żeby obrażać kogokolwiek jak twierdzą niektóre osoby posiadające psy w typie. To jest wyraźna informacja dla nabywcy, co bierze do domu i czego może się spodziewać. A większość "hodofców" oburza się na nazewnictwo w typie lub mieszaniec tylko dlatego, że przecie "jak nie rasowy" to ludzie tyle kasy co oni krzyczą za takiego psa nie dadzą. Trzeba to sobie uświadomić i nie dawać nabijać kieszeni oszustom. Bo ceny za wiele psów i kotów "niby rasowych" są mocno przesadzone.
Ale cóż - skoro popyt jest to można od naiwniaków dalej kase ciężką brać i nabijać ich w butelkę
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 08:57   #1854
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Szan Pokaż wiadomość
Nie mam nic przeciwko mieszańcom i jestem przeciwna rozmnażaniu itp. ale bez przesady... Raz mówicie, żeby na pieska bez rodowodu przypominającego jakąś rasę mówić 'w typie', później nagle 'mieszaniec'.
Czy właściciel dwóch rodowodowych piesków, który ma po nich szczeniaki ma mówić, ze ma mieszańce bo nie ma rodowodu?! Mało tego, te pieski są rasowe.
tak to mieszańce są bo nie sa rasowe (rodowód to potwierdzenie przynalezności do określonej rasy)
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 09:04   #1855
Szan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 49
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
a to już tylko wtedy właściciel tych rodowodowych wie na 100% czy rasowe czy nie Nabywca żadnej pewności już mieć nie może, bo jak udowodni że pies podany za ojca na pewno jest ojcem? Więc bezpieczniej powiedzieć "pies w typie". Poza tym po co mu szczeniaki po psach rodowodowych bez uprawnień hodowlanych? Czy nie dla kasy tylko?

Ja nie jestem przeciwna mówieniu "pies w typie". Tak się w sumie powinno określać psy mocno przypominające jakąś rasę, kiedy istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że oboje rodzice są przedstawicielami danej rasy.
Ale już szczeniaki po "rasowych ale bez papierów" to mieszańce, bo nikt nie wie jakie geny one w sobie noszą i z jaką inną rasą mogły się zmieszać. Wyglądem mogą przypominać jakąś rasę, ale charakterem już niekoniecznie.

I to nazewnictwo nie jest po to, żeby obrażać kogokolwiek jak twierdzą niektóre osoby posiadające psy w typie. To jest wyraźna informacja dla nabywcy, co bierze do domu i czego może się spodziewać. A większość "hodofców" oburza się na nazewnictwo w typie lub mieszaniec tylko dlatego, że przecie "jak nie rasowy" to ludzie tyle kasy co oni krzyczą za takiego psa nie dadzą. Trzeba to sobie uświadomić i nie dawać nabijać kieszeni oszustom. Bo ceny za wiele psów i kotów "niby rasowych" są mocno przesadzone.
Ale cóż - skoro popyt jest to można od naiwniaków dalej kase ciężką brać i nabijać ich w butelkę
no z tym się zgodzę, kupujący pewności nie ma.
Znam sytuację w której ktoś miał rodowodowe pieski, i po nich szczeniaki - nie dopilnowała dobrze no i stało się, a że to była ciąza za szybko po poprzedniej to nie zgłosiła miotu, a pieski oddała za darmo - więc nie jest to dla kasy - a pieski są w 100% rasowe.

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
tak to mieszańce są bo nie sa rasowe (rodowód to potwierdzenie przynalezności do określonej rasy)
Jak wyżej napisałam. I nie zgodzę się , ze są to mieszańce. Dlaczego własciciel takiego psa ma mówic, ze ma mieszanca, skoro ma czystego rasowo psa :/ Bez przesady.

Apelować to należy o zabieraniu piesków ze schronisk i dawanie im domów a nie o jakies nic nie znaczące nazewnictwo - mieszaniec, a pies w typie ... :/
__________________
Byle do lata..
Szan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 09:58   #1856
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Szan wiesz jakie jest niebezpieczeństwo w nazywaniu takiego psa jako "czysto rasowy?". A takie, że ktoś niedouczony stwierdzi, że jak ma czysto rasowego psa to sobie może go rozmnażać dalej i wmawiać innym, że szczeniaki też są czysto rasowe. Na tym bazują pseudohodowle przecież zdzierając kosmiczną kasę za "mieszańce" i "psy w typie". Nie ma dokumentu - nie ma podstawy nazwać psa czysto rasowym. Co jest złego w powiedzeniu "pies w typie"? NIC! Dla psa to żadna różnica przecież, to tylko durny snobizm właściciela. Jak ktoś ma dwa psy rodowodowe bez hodowlanki to nie ma prawa ich szczeniaków sprzedawać jako psy rasowe. Bo kto stwierdził, czy te psy są naprawdę dobrymi przedstawicielami swojej rasy? Że szczeniaki są na pewno typowymi przedstawicielami rasy? NIKT! (związek kynologiczny ich nie wizytuje przecież). Tak się rodzi pole do oszustw i nadużyć.
Raz jeszcze powtarzam, nazewnictwo informuje czytelnie nabywce co ten kupuje
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 11:10   #1857
Szan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 49
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Szan wiesz jakie jest niebezpieczeństwo w nazywaniu takiego psa jako "czysto rasowy?". A takie, że ktoś niedouczony stwierdzi, że jak ma czysto rasowego psa to sobie może go rozmnażać dalej i wmawiać innym, że szczeniaki też są czysto rasowe. Na tym bazują pseudohodowle przecież zdzierając kosmiczną kasę za "mieszańce" i "psy w typie". Nie ma dokumentu - nie ma podstawy nazwać psa czysto rasowym. Co jest złego w powiedzeniu "pies w typie"? NIC! Dla psa to żadna różnica przecież, to tylko durny snobizm właściciela. Jak ktoś ma dwa psy rodowodowe bez hodowlanki to nie ma prawa ich szczeniaków sprzedawać jako psy rasowe. Bo kto stwierdził, czy te psy są naprawdę dobrymi przedstawicielami swojej rasy? Że szczeniaki są na pewno typowymi przedstawicielami rasy? NIKT! (związek kynologiczny ich nie wizytuje przecież). Tak się rodzi pole do oszustw i nadużyć.
Raz jeszcze powtarzam, nazewnictwo informuje czytelnie nabywce co ten kupuje
tak, ja to rozumiem. Ale czy myślicie, ze jakikolwiek pseudohodowca, który bezmyślnie rozmnaża psy będzie informował , ze ma psy w typie? Otóż nie. I to się nie zmieni przecież. No i oczywiste, że psu jest wszystko jedno
Miałam na myśli to, że jak już ktoś ma pieska,i ta osoba rzecz jasna nie rozmnaża niech sobie mówi "mam yorka" a nie 'mam psa w typie yorka" , niech sobie mówi co mu się podoba.
Więc co za różnica, że ktoś biorąc pieska ze schroniska podobobnego do yorka czy amstaffa powie, że ma yorka czy amstaffa a nie mieszańca czy psa w typie. To chyba nie ma znaczenia.
Apelować należy o nie kupowanie psów z pseudohodowli, należy wyjaśniać, jakie są tego wady ( a są same wady ) i takich ludzi naprowadzać na wzięcie ukochanego pupila ze schroniska albo kupienie z rodowodem. A nie, żeby teraźniejszy właściciele piesków kłocili się o rasowość czy nie rasowość psa. To już bez znaczenia, jak ktoś tego psiaka juz ma.
Ludzi należy zapoznawać z tym, jak wygląda pseudohodowla. Ja po przeczytaniu tego wątka dopiero się dowiedziałam, jak naprawdę złe jest kupowanie z pseudo. Ale co za różnica, kiedy ktoś juz pieska ma. Dlatego nie rozumiem bulwersacji "TY NIE MASZ YORKA (CZY TAM INNEJ RASY) TYLKO ZWYKŁEGO KUNDLA" ! i nie mowie, że kundelek to coś obraźliwego.
Poza tym jakbyście przeszli się po wielu prawdziwych hodowlach zobaczylibyscie, ze to nie jest miłosc do zwierząt a czysty interes... Nie raz w pseudo pieski mają istne niebo. Ktoś, kogo znam był w hodowli w poszukiwaniu rodowodowego pieska. I co zastał na miejscu.. Pieski (rasa i mała i duza) były w jednym pokoju, umieszczone w klatkach..
Dobrze, że nie każda tak wygląda...

W każdym razie.. bo trochę namieszałam pewnie i w ogóle.. :p Także przepraszam eheh.
Apelujmy o nie kupowanie piesków z pseudo. Bo nazewnictwo po fakcie chyba już nie ma znaczenia. Chyba, że ktos masowo rozmnaża.

Pozdrawiam.
i jeszcze raz przepraszam jeśli nakręciłam ..
__________________
Byle do lata..
Szan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 11:11   #1858
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Nazywajmy rzeczy po imieniu.
Pies/kot rasowy=rodowodowy. Rozmnażać można tylko psy/koty z prawami hodowlanymi i nie wystarczy tutaj rodowód. Zatem jeżeli ktoś "nieupilnuje"- to akurat też dość mocno naciągnięte - rozmnożył psa/kota bez uprawnień hodowlanych więc nie wzorzec rasy=osobnika mającego od wzorca jakieś odstępstwa. Dalej rozmnażając takie zwierzęta poprzed nie nazywanie rzeczy po imieniu trafiając jednocześnie na ludzi nieuświadomionych szerzy się bezdomność.

Odnośnie upilnowania jeszcze- jeżeli ktoś ma psa/kota rodowodowego bez praw hodowlanych to nie powinien rozmnażać ich dalej. Albo ktoś szuka zwierzęcego przyjaciela albo źródła dochodu. Istnieje kastracja/sterylizacja- nie tylko dla psów/kotów nierasowych czy bezdomnych
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 11:20   #1859
Szan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 49
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Nazywajmy rzeczy po imieniu.
Pies/kot rasowy=rodowodowy. Rozmnażać można tylko psy/koty z prawami hodowlanymi i nie wystarczy tutaj rodowód. Zatem jeżeli ktoś "nieupilnuje"- to akurat też dość mocno naciągnięte - rozmnożył psa/kota bez uprawnień hodowlanych więc nie wzorzec rasy=osobnika mającego od wzorca jakieś odstępstwa. Dalej rozmnażając takie zwierzęta poprzed nie nazywanie rzeczy po imieniu trafiając jednocześnie na ludzi nieuświadomionych szerzy się bezdomność.

Odnośnie upilnowania jeszcze- jeżeli ktoś ma psa/kota rodowodowego bez praw hodowlanych to nie powinien rozmnażać ich dalej. Albo ktoś szuka zwierzęcego przyjaciela albo źródła dochodu. Istnieje kastracja/sterylizacja- nie tylko dla psów/kotów nierasowych czy bezdomnych
Oczywiście zgadzam się ze wszystkim co napisałaś.
Ale jakbyś dokładniej przeczytała, to doczytałabyś, że ta osoba, która nie upilnowała oddała te pieski za darmo.. (i zapewniam, że zadbala o dobre domy dla nich) Więc nie mówmy tutaj o "naciąganiu" bo skoro oddała je za darmo to chyba nie miała w tym żadnego celu.. Logiczne.
__________________
Byle do lata..
Szan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 11:59   #1860
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Szan Pokaż wiadomość
Oczywiście zgadzam się ze wszystkim co napisałaś.
Ale jakbyś dokładniej przeczytała, to doczytałabyś, że ta osoba, która nie upilnowała oddała te pieski za darmo.. (i zapewniam, że zadbala o dobre domy dla nich) Więc nie mówmy tutaj o "naciąganiu" bo skoro oddała je za darmo to chyba nie miała w tym żadnego celu.. Logiczne.
Przeczytałam dokładnie i doczytałam wszystko od razu Umiem czytać ze zrozumieniem
Oczywiście dobrze postąpiła oddając je za darmo. Nie uważam jednak aby psa bez praw hodowlanych u miłośników zwierząt nie dało się upilnować... Po co się trzyma psy tej samej rasy w przeciwnych płciach w nie-hodowli? W takiej sytuacji należy kastrować/sterylizować, albo zadbać o antykoncepcję
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są

Edytowane przez WhiteInnocent
Czas edycji: 2010-03-24 o 12:00
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-15 11:12:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.