Aparat ortodontyczny- jak, co i dlaczego? ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 13:19   #1
karoOx3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13

aparat ruchomy


Hej dziewczynki mam pytanie czy aparat ruchomy wyprostowałby mi jednego zęba ;p znaczy chodzi o to ze mam wysunięta jedynke -.- druga już dużo mniej . Czy taki aparat by dał rade czy raczej nie obejdzie się bez stałego ? Z góry dziękuję
karoOx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 10:06   #2
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: aparat ruchomy

Jeżeli chodzi o cofnięcie jednego zęba to pewnie by dał radę alę myślę, ze to musiałby ocenić ortodonta.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 11:11   #3
Jolandaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
heeelp , aparat na zeby.

czesc, jestem tutaj pierwszy raz na tym forum i powoli sie oswajam ale dobra nie bede was zanudzac tylko zajde odrazu do mojego pytania ;d

a wiec 14.02.12 dostaje aparat na zeby i booje sie troche ;/ i pomozecie mi wybrac kolor gumek jaki polecacie ? bede bardzo zadowolona!
i moja ortodontka powiedziala ze bede musiala nosic aparat kolo 2 lub 2.5 roku ;o i potem ten aparat ruchomy i czy ten aparat dlugo trzeba nosic ? i czy przeszkadza on w jedzieniu lub mowieniu ?

dziekuje, jesli mi odpowiecie i troszke pomozecie ;*

pozdrawiam wszystkie aparatki ! <3
Jolandaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 20:14   #4
ourlastsummer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 22
Dot.: heeelp , aparat na zeby.

Oh, siostro Zakładam jutro, czyli dzień przed tobą.
Mam takie samo pytanie - jaki kolor ligaturek polecacie na początek? Mam problem z żółtą kością zębów, jest to genetyczne i nie mogę tego niestety zmienić... Wiem, że jasnoróżowe gumki nie rzucają się zbytnio w oczy, ale nie jestem pewna czy 'nie gryzłyby się' z odcieniem zębów.
Bardzo proszę bardziej doświadczone dziewczyny o pomoc, bo niedługo zwariuję...
ourlastsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 13:51   #5
Kasiek881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: heeelp , aparat na zeby.

Witam dziewczyny,
Ja już mam noszenie aparatu za sobą. Nie wspominam źle tego czasu aczkolwiek czasami bolało.
Jeżeli chodzi o kolory gumek to ja zawsze będę polecać jak najciemniejsze (granat, bordo), mi się dobrze sprawdzały przy żółtych zębach. Raz się skusiłam na jasnoczerwone i żałowałam.
Co do aparatu ruchomego to ja noszę go po ściągnięciu stałego. Ruchomy mam tylko na górne zęby i mam go nosić tylko w nocy. Jeść się w tym nie da, a przy próbie mówienia będziesz "seplenić"...ale do tego da się przyzwyczaić. Na dolne zęby mam przyklejony drucik retencyjny od wewnętrznej strony zębów więc go nie widać. Z tego co mi moja dr powiedziała to takie coś mam mieć pół roku po ściągnięciu aparatu stałego.

W razie czego służę poradą.
Życzę miłego noszenia
Kasiek881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 19:01   #6
patpi
Zadomowienie
 
Avatar patpi
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 005
Dot.: heeelp , aparat na zeby.

Jest już wątek na temat aparatów:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=587216.
Zanim założysz wątek skorzystaj z wyszukiwarki.
patpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 11:52   #7
Lady Agnes
Raczkowanie
 
Avatar Lady Agnes
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 53
Aparat ortodontyczny- jak, co i dlaczego? ;)

Witam


Mam 23 lata, jeśli mam być szczera nigdy nie dbałam o zęby i nikt nie ''zmuszał'' mnie do tego gdy byłam mała. Ostatni raz byłam u dentysty chyba w podstawówce. Przez to łatwo sie domyślić, że moje zęby nie są zbyt zdrowe, a co najgorsze są krzywe Teraz chcę naprawić to, co zaniedbałam. Umówiłam sie już na leczenie chorych zębów, usuwanie kamienia itd.. Zastanawiam sie też nad aparatem, ale troche mi wstyd, że nie zadbałam o to wczesniej, gdy byłam młodsza. Górne zęby to jeszcze nie tragedia, ale dolne są bardzo krzywe, nachodzą na siebie, tak jakby sie nie mieściły.

Wiem, że trudno oceniać na podstawie tego co napisałam, ale chciałabym sie zorientować (jeżeli na tej podstawie mozna odpowiedziec) jaki rodzaj aparatu zaproponuje mi lekarz, czy moge wybrac czy bedzie na stałe czy ruchomy i ile mniej więcej bedzie mnie to kosztowac?
Lady Agnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 14:11   #8
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparat ortodontyczny- jak, co i dlaczego? ;)

Ja też założyłam aparat w wieku 23 lat, noszę już prawie rok. Nie ma granicy wieku, więc jeśli tylko Cię stać na aparat to zakładaj! W naszym wieku zakłada się już tylko aparaty stałe. Koszt jednego łuku metalowego to około 1600 zł (mówie około bo ortodonci mają różne ceny). Oczywiście są też aparaty mniej widocznie, ale ich cena jest już większa. Około 2000zł i więcej. Oprócz kosztów aparatu dochodzą koszty comiesięcznych wizyt - ok. 100zł (tutaj rónież zależy od cen orto).
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 15:04   #9
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparat ortodontyczny- jak, co i dlaczego? ;)

Cytat:
Napisane przez Lady Agnes Pokaż wiadomość
Witam


Mam 23 lata, jeśli mam być szczera nigdy nie dbałam o zęby i nikt nie ''zmuszał'' mnie do tego gdy byłam mała. Ostatni raz byłam u dentysty chyba w podstawówce. Przez to łatwo sie domyślić, że moje zęby nie są zbyt zdrowe, a co najgorsze są krzywe Teraz chcę naprawić to, co zaniedbałam. Umówiłam sie już na leczenie chorych zębów, usuwanie kamienia itd.. Zastanawiam sie też nad aparatem, ale troche mi wstyd, że nie zadbałam o to wczesniej, gdy byłam młodsza. Górne zęby to jeszcze nie tragedia, ale dolne są bardzo krzywe, nachodzą na siebie, tak jakby sie nie mieściły.

Wiem, że trudno oceniać na podstawie tego co napisałam, ale chciałabym sie zorientować (jeżeli na tej podstawie mozna odpowiedziec) jaki rodzaj aparatu zaproponuje mi lekarz, czy moge wybrac czy bedzie na stałe czy ruchomy i ile mniej więcej bedzie mnie to kosztowac?
W tym wieku zakłada się w większości aparaty stałe, o aparacie decyduje lekarz (Ty możesz jedynie wybrać aparat metalowy/kosmetyczny/pół-kosmetyczny).
Koszty aparatu i wizyt zależą od gabinetu, moja rada: przejdź się do kilku ortodontów, bo różnice w cenie wizyt/aparatów mogą być spore
U mojej orto. aparat metalowy kosztuje 1400 zł, kosmetyczny (też zależy od rodzaju) np. ceramiczny- 2500 zł, pół-kosmetyczny- 1900 zł. Oczywiście są to ceny jednego łuku, coraz częściej zakłada się aparat na górę i dół, więc trzeba koszty aparatu podwoić
Ja za wizytę płacę 80 zł (kontrola obu łuków), u niektórych ortodontów znowu podwaja się koszt wizyty.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.