Pytanie do stomatologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-21, 22:18   #1
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208

Pytanie do stomatologa - borowanie po wypadnięciu całej plomby. Konieczne?


Czy za każdym razem, gdy plomba wypadnie w całości, konieczne jest borowanie? Pytam ponieważ mam wrażenie że za każdym razem, gdy plomba się wykruszy (zwykle wypada mi cała) zęba ubywa i w końcu kolejne nie będą miały na czym sie trzymać. Najbardziej niepokoi mnie jednak to, że właśnie wypadła mi (jestem pewna, że w całości) plomba założona między górną jedynką a dwójką. Wcześniej ukruszył mi się kawałek jedynki na styku z dwójką. Dziurka po plombie jest większa niż była po ukruszeniu się zęba. Boję się się że każde kolejne założenie plomby będzie oznaczało kolejne borowanie czyli ubywanie zęba i powiększanie dziury, która potem będzie łatana. Stąd moje pytanie CZY ZA KAŻDYM RAZEM, PO WYPADNIĘCIU CAŁEJ PLOMBY, BOROWANIE PRZED ZAŁOŻENIEM KOLEJNEJ JEST POTRZEBNE???

Edytowane przez lucciola
Czas edycji: 2012-02-21 o 22:19
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 22:56   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Pytanie do stomatologa - borowanie po wypadnięciu całej plomby. Konieczne?

Wiesz, trochę lekarz musi oczyścić ząbek przed założeniem wypełnienia.
A co to znaczy "za każdym razem"? Ile razy wyleciała Ci już plomba w przednich zębów? Bo jak dla mnie prawidłowo wykonane wypełnienie powinno się trzymać i tyle Może spróbuj w innym gabinecie?
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 09:29   #3
palace
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 8
Dot.: Pytanie do stomatologa

Miałam teraz taki przypadek na siódemce. Wypadła mi plomba i założył mi dentysta nową, ale okazało się że i ta znowu wypadła bo nie miała się na czym trzymać. mam zalożone wypełnienie drugi raz i owszem, mimo że mam mało korony zębowej to borował. Lekko co prawda, ale to konieczne. Musiał usunąć ślady z plomby, żeby klej zawiązał. [też zależy od typu plomby]. A co do jedynek, to dobry dentysta musi się za to zabrać, bo mi też kiedyś przy kanałowym co prawda zęba zniszczyła i bałam się że nic mi z niego nie zostanie.
palace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 13:11   #4
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Pytanie do stomatologa - borowanie po wypadnięciu całej plomby. Konieczne?

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Wiesz, trochę lekarz musi oczyścić ząbek przed założeniem wypełnienia.
A co to znaczy "za każdym razem"? Ile razy wyleciała Ci już plomba w przednich zębów? Bo jak dla mnie prawidłowo wykonane wypełnienie powinno się trzymać i tyle Może spróbuj w innym gabinecie?
Za każdym razem czyli wtedy gdy wypadnie mi plomba.
Plomba średnio trzyma się na moich zębach rok-dwa. Ta założona stycznie na jedynkę i dwójkę trzymała się chyba ze dwa lata. To pierwsza plomba w tym miejscu.
Nie wiem czy dwa lata dla wypełnienia to długo czy krótko, szczególnie, że lubię słodycze np. ciągnące się krówki, sugusy i żelki, które też, mam wrażenie, szkodzą zębom.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.