żel do mycia cery delikatnej trądzikowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-19, 21:41   #1
P1nacolada
Raczkowanie
 
Avatar P1nacolada
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 97

żel do mycia cery delikatnej trądzikowej


Witam!
Mam cerę bardzo delikatną , mieszaną , a przy okazji zmagam się z trądzikiem. Poszukuję jakiegoś aptecznego żelu do mycia twarzy, który by nie podrażnił mojej cery, bo dotychczas myłam ją mydłem, ale dostałam za to porządny obskok. Czy któraś z was mogłaby polecić coś w rozsądnej cenie, która nie pogrąży budżetu nastolatki? Z góry dziękuję !
__________________
Why u so shy?
P1nacolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 22:24   #2
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

Najlepiej poczytać opinie na KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...&next=1&sort=8
Podane tam są również orientacyjne ceny
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 22:26   #3
fifthavenuee
Przyczajenie
 
Avatar fifthavenuee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

hej
mi dermatolog przepisał maść epiduo jako lek na trądzik. działał- lecz też konkretnie podrażniał. dlatego polecono mi cetaphil.
i ja teraz serdecznie polecam go tobie kosz to około 40 zł, mało wydajny ale za to idealny do przemywania twarzy rano i na wieczór. nie wysusza, skóra po nim jest gładziutka i miła w dotyku.
fifthavenuee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 23:36   #4
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...szczajaca.html
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 10:56   #5
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

Z czystym sumieniem pocelacm ci serię IWOSTIN Rosacin emulsja do cery z trądzikiem różowatym kosztuje 38 zł starcza na 2,5 miesiąca przy częstym stosowaniu. właśnie w ten sposób ułagodziłam moją delikatną cerę z rumieniem, i trądzikiem. do tego warto na prawdę warto kupić krem na dziń z tej samej serii. p.s nie mam trądziku różowatego ale ta emulsja, może i tobie pomoże. ja robiłam karygodny błąd że przy takiej wymagającej cerze katowałam ją wręcz mydłem i żelami. warto ta emulsję delikatnie ok 2-3 minutki wmasowywać w twarz i potem spłukać.

P.s oduczyłam sie też wyciskać, wiem że to trudne ale dosłownie widziałam jak to jest jak po wyciśnięciu milimetr obok powstaje nowy pryszcz, nie wiem czy ty tez masz z tym problem, ale warto spróbować, aha a na noc Sudocrem w miejsca strategiczne

Edytowane przez Lillian_
Czas edycji: 2012-08-22 o 11:02
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 13:05   #6
norma22
Raczkowanie
 
Avatar norma22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tu i Tam
Wiadomości: 114
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

[QUOTE=Lillian_;36042202]Z czystym sumieniem pocelacm ci serię IWOSTIN Rosacin emulsja do cery z trądzikiem różowatym kosztuje 38 zł starcza na 2,5 miesiąca przy częstym stosowaniu. właśnie w ten sposób ułagodziłam moją delikatną cerę z rumieniem, i trądzikiem. do tego warto na prawdę warto kupić krem na dziń z tej samej serii. p.s nie mam trądziku różowatego ale ta emulsja, może i tobie pomoże. ja robiłam karygodny błąd że przy takiej wymagającej cerze katowałam ją wręcz mydłem i żelami. warto ta emulsję delikatnie ok 2-3 minutki wmasowywać w twarz i potem spłukać.

Zgadzam się z Lillian - ja mam cere wrażliwą ( i to bardzo ,bardzo ) używam też IWOSTIN tylko serie Sensitia Zero do pielegnacji skóry nadwrażliwej i jest poprostu rewelacyjny . Nie szukam już innego bo to strzał w 10 Skóra jest po nim co najważniejsze bardzo dobrze nawilżona
norma22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:37   #7
joroido
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

hej, ja polecam serię Nantes "Clean&fresh", mam od wielkanocy i dopiero zbiera się do kończenia żel + tonik, świetnie oczyszcza, nawilża a wręcz przewilża, co jest ważne jeśli stosujesz jakiekolwiek wysuszacze na trądzik, jak ja (żadko kiedy teraz stosuję peeling, bo nie mam takiej potrzeby). cena to ok 40 zł za żel, tyle samo tonik. Warte ceny jak najbardziej.
joroido jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 19:51   #8
bolinka
Raczkowanie
 
Avatar bolinka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: wschód.
Wiadomości: 325
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

ja używam, a w zasadzie zaczęłam używać żelu Cetaphil, który jest przeznaczony właśnie do pielęgnacji cery trądzikowej a sama też taką posiadam. nie wysusza, wygładza i trochę nawet matuje, cena ok30zł.
bolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 08:52   #9
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

Cytat:
Napisane przez bolinka Pokaż wiadomość
ja używam, a w zasadzie zaczęłam używać żelu Cetaphil, który jest przeznaczony właśnie do pielęgnacji cery trądzikowej a sama też taką posiadam. nie wysusza, wygładza i trochę nawet matuje, cena ok30zł.
Identyczne działanie ma ziaja kuracja lipidowa fizjoderm a kosztuje 14 Jest na KWC
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 09:55   #10
freak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 77
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

ja makijaż zmywam płynem micelarnym AA wrażliwa natura a twarz oczyszczam uniwersalnym żelem do mycia babydream (dostępny w kazdym rossmannie 500ml-9,99). bardzo delikatne kosmetyki, o przyjaznym składzie i co najważniejsze niedrogie
freak123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 11:11   #11
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

Ziaja med - cena ok. 8-10 zł.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 22:57   #12
bolinka
Raczkowanie
 
Avatar bolinka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: wschód.
Wiadomości: 325
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Identyczne działanie ma ziaja kuracja lipidowa fizjoderm a kosztuje 14 Jest na KWC
używałam tego jakiś czas temu ale niestety nie bardzo mi służył, jakiegoś uczulenia dostałam po nim chyba po byłam cała w drobnych, czerwonych krostkach. ale oczywiście plus za sama cenę.
bolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 17:19   #13
magdab1210
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: tu-wembley, tam- koszalin
Wiadomości: 31
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

Dermika-zel do cery wrazliwej. Jest super
magdab1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 10:19   #14
Marha Ritta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: z komputera ;)
Wiadomości: 5
Question Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

Część Dziewczyny! To mój pierwszy wpis na forum, więc jak coś robię źle to proszę o wyrozumiałość
Proszę o radę, szukam dobrego żel do mycia cery mieszanej w stronę suchej, skłonnej do trądziku. Zauważyłam, że najbardziej popularne do tego typu cery są:
La Roche Posay, Effaclar
Vichy, Normaderm
Pharmaceris, PURI-SEBOGEL z kwasem migdałowym

Który, z żeli najbardziej polecacie?
Marha Ritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 13:13   #15
Marha Ritta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: z komputera ;)
Wiadomości: 5
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

Dziewczyny pomożecie w wyborze tego żelu? Proszę
Marha Ritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 14:15   #16
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

Ja jedynie mogę Ci polecić żel do mycia twarzy sylveco ten tymiankowy,jednak coraz częściej znajduję różne informacje,że wielu polecanych dermatologów jak i kosmetyczki poleca mycie twarzy zwykłem mydłem dla dzieci bambino.Niby nie wysusza i bardzo dobrze pielęgnuję skórę itp.
Ktoś z Was może go używa albo używał? 15 stycznia mam wizytę u mojego dermatologa mam nadzieję,że rozwiąże moje wątpliwości :P
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 16:39   #17
Marha Ritta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: z komputera ;)
Wiadomości: 5
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

Myłam kiedyś mydłem szarym, potem tymi nowymi mydełkami biały jeleń i bambino też myłam. Z żadnego z tych mydeł w konsekwencji nie byłam zadowolona. Bambino ściągało mi skórę, miałam po nim suche skórki, na wypryski w żaden sposób nie pomogło. W dodatku mocno się pieni, czego ja nie lubię przy myciu twarzy. Zupełnie już odeszłam od mycia twarzy mydłem i nie polecam. Od jakiegoś czasu myje żelami drogeryjnymi i moja cera jest w dużo lepszym stanie. Przede wszystkim nie jest już taka sucha jak była. Ale jeszcze nie znalazłam żel, z którego byłabym zupełnie zadowolona, stąd moje pytanie do Was
Marha Ritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 21:45   #18
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: żel do mycia cery delikatnej trądzikowej

Ok,pytam,bo czytałem niedawno jakiś artykuł w którym bardzo ceniony dermatolog zalecał mycie twarzy mydłem bambino,ale trudno
Ja również od dawna szukam idealnego żelu do mycia twarzy,a zazwyczaj te które służą większości dla mnie się w ogóle nie nadają,tak jak pisałem aktualnie używam tych z sylveco,jednak kiedy skończy mi się obecny zamówię z Internetu żel fitomed tylko ten do cery suchej i wrażliwej mam nadzieję,że się sprawdzi do tego muszę znowu znaleźć jakiś krem na dzień co nie bd łatwe ,może Ty również go wypróbuj
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 22:45:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.