egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-14, 20:05   #1231
Andzik84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez desvit Pokaż wiadomość
WITAM!!!
Projekt realizacji prac
1 Tytul pracy (wynika z treśći zadania)
2 Zalożenie czyli dane do projektu
a)zakres prac
b)opis miejsca pracy
c)wykaz środków na podstawie zalącznika 1
d)wyposażenie gabinetu na podstawie zalącznika 2
e)stan skóry (sucha,szorstka...musisz opisać ctan skóry będzie wynikać z treśći zadania)
f)opracowanie zaleceń w domu
3 Wykaz zabiegów pielęgnacyjnych który możemy zastosować
a)wskazania
b)przeciwskazania
4 W związku z brakiem przeciwskazań możemy wykonać zabieg.......
5 Wykaz zabiegów pielęgnacyjnych
6 Opis sposobów wykonania zabiegu
ETAP1 Przygotowanie miejsća pracy(musisz dokladnie opisać 0
ETAP 2 Diagnostyka i dobór pielęgnacji
-wskazujemy klientu miejsce do zabiegu
-wywiad z klientką
-diagnoza stanu skóry i.t,d
ETAP 3 Plan realizacji czynnośći(opisujemy co robimy krok po kroku)
ETAP 4 Czynnośći końcowe
-porządkujemy stanowisko
-dezynfekcja
7 Zalicenie do pielęgnacji w domu
8 Ogólna ocena projektu(skóra jest gładka , nawielżona...)
Witam mam pytanie. Czy masz może projekt na temat: Jesienią do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 40-letnia kobieta na zabieg pielęgnacyjny skóry twarzy. Klientka ma cerę suchą wrażliwą z utratą jędrności. Klientka od 15 lat pali papierosy oraz regularnie korzysta z solarium Opracuj projekt realizacji prac związany z wykonaniem u klientki zab. pielęgnacyjnego skóry twarzy przy użyciu aparatury dostępnej w Proszę o przesłanie pracy na e-maila Z góry serdecznie dziękuję

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Andzik84 Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie. Czy masz może projekt na temat: Jesienią do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 40-letnia kobieta na zabieg pielęgnacyjny skóry twarzy. Klientka ma cerę suchą wrażliwą z utratą jędrności. Klientka od 15 lat pali papierosy oraz regularnie korzysta z solarium Opracuj projekt realizacji prac związany z wykonaniem u klientki zab. pielęgnacyjnego skóry twarzy przy użyciu aparatury dostępnej w Proszę o przesłanie pracy na e-maila Z góry serdecznie dziękuję
Mój e-mail ankacygan@o2.pl
Andzik84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-15, 06:51   #1232
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aguskaSDK Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja zdawałam egzamin w czerwcu.
I wiem napewno
Nie dodaje sie żadnych swoich kosmetyków ani aparatów których nie ma w wykazie.
Nie pisze sie nazw firm.
Egzamin praktyczny NAPRAWDE nie jest trudny. Wszystko jest napisane w treści zadania i w wykazach. Trzeba tylko logicznie i dokłanie to napisać.

tutaj jest link jak powinna wyglądać praca według Cke http://www.cke.edu.pl/images/stories...cznych_092.pdf

http://www.cke.edu.pl/index.php?opti...843&Itemid=286

Powodzenia życze Ja naszczeście już wszystko mam za sobą

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

CERA DOJRZAŁA :
- biotyna
- koenzym Q10
- witamina A (retinoidy), witamina E, C, P
- brzoza, skrzyp, grejpfrut
- skwalen ( z kasztanowca i jojoby)
- peptydy z soi
- kwasy owocowe
- kolagen
- elastyna
- fitohormony
- izoflawony
- spirulina

CERA Z PRZEBARWIENIAMI :
- witamina A, C
- wyciąg z brzozy, grejpfruta
- ekstrakt z morwy białej
- ekstrakt z lukrecji
- kwas salicylowy
- rezorcyna
- maski z ekstraktem z placenty
- kwasy owocowe

CERA TŁUSTA :
- kwasy owocowe
- drożdże
- łopian
- krwawnik
- tymianek
- oczar wirginijski
- aloes
- hinokitol
- olejek z drzewa herbacianego
- kaolin
- tlenek cynku
- srebro
- glinka zielona



CERA NACZYNKOWA :
- witamina C i K
- miłorząb japoński
- rutyna
- arnika
- kasztanowiec (rutozyd, kumaryny, escyna)
- skrzyp (związki krzemu)
- glinka biała
- algi zielone
- świetlik
- karczoch
- kasztanowiec indyjski
- meristem

CERA WRAŻLIWA :
- rutyna
- arnika
- witamina C i K
- olej z migdałów
- awokado
- d-panthenol (prowitamina witaminy B5)
- alantoina
- azuleny
- witamina E
- flawonoidy
- wyciąg z lukrecji
- miłorząb japoński
- tlenek cynku
- dwutlenek tytanu
- wyciąg z soi
- siemię lniane
- zielona herbata

CERA SUCHA :
- witamina B5
- witaminy E, A, H, C
- ekstrakt z kasztanowca
- kwas hialuronowy
- mocznik
- euceryna
- ekstrakt z lukrecji
- enzymy z owoców papai
- kaolin
- bio-morska elastyna
- kolagen
- ceramidy
- aloes


Mam jeszcze projekty:
-piersi
-henna
-celulit
-cera tłusta
-cara sucha
itp

Ja bardzo prosze o henne
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-15, 13:01   #1233
aguskaSDK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13
Smile Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

W dniu 15 Listopada 2007r. do gabinetu „Dama Kier” zgłosiła się Pani Jolanta Grabowska. Klientka pragnie mieć zrobioną hennę brwi i rzęs. Pani Jolanta jest młodą kobietą w wieku 28 lat. Jej naturalny kolor włosów to rude, a oczy są barwy zielonej, jej skóra jest jasna, występują na niej rude piegi. W związku z tym uważam że najodpowiedniejszym kolorem henny zarówno do brwi i rzęs będzie kolor brązowy. Pani Jolanta przyszła do mojego zakładu po raz pierwszy, na wykonanie zabiegu. Przed wykonaniem henny przeprowadzam krótki wywiad, który pozwoli mi stwierdzić czy nie występują u pani Jolanty jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu farbowania brwi i rzęs są :
soczewki kontaktowe,
choroby i uszkodzenia oka (zapalenie spojówek, jęczmień, zaczerwienienie)
stany zapalne i alergiczne skóry, choroby zakaźne,
niektóre dermatozy
jakiekolwiek uszkodzenia lub otarcia naskórka w okolicy brwi,
świeżo wydepilowane brwi.


Przed wykonaniem zabiegu, przeprowadzam z klientka krótki wywiad, zadając kilka pytań w celu ustalenia czy nie ma skłonności do uczuleń oraz stanów zapalnych bądź innych przeciwwskazań do wykonania henny.


Zadane pytania do Pani Jolanty :
czy robiła pani kiedyś już zabieg henny?
czy ma pani skłonności do uczuleń i alergii?
czy nosi pani soczewki kontaktowe?



Po przeprowadzonym wywiadzie dowiedziałam się że pani Jolanta nigdy nie miała robionego zabiegu henny w tym przypadku muszę wykonać próbę uczuleniową.
OPIS PRÓBY UCZULENIOWEJ:
Do testu płatkowego wzięłam bardzo małą ilość farby i zmieszałam z wodą utlenioną. Próbę tą wykonałam na ramieniu klientki, nakładając kroplę farby, i zaklejając plastrem. Po 15 minutach zmyłam farbę ciepłą wodą. Ponieważ odczyt następuje po 24÷48 godzinach poleciłam Pani Jolancie przyjście do gabinetu następnego dnia, w celu sprawdzenia czy wystąpiła reakcja uczuleniowa. Następnego dnia stwierdziłam że nie wystąpił odczyn alergiczny, wówczas można przystąpić do farbowania brwi i rzęs.

Do wykonania zabiegu farbowania brwi i rzęs będą mi potrzebne następujące środki i preparaty kosmetyczne:
preparat do demakijażu oczu i twarzy,
spirytus salicylowy 2%,
woda utleniona 3%,
henna w żelu kolor brązowy,
wazelina,
sól fizjologiczna,
środki do zmywania (mydło w kremie łagodne).

Sprzęt i aparatura :
lampa bezcieniowa,
fotel kosmetyczny,
peniuar (w celu osłonięcia odzieży).

Przybory i narzędzia do wykonania henny:
bagietka szklana,
pęseta,
nerka kosmetyczna,
patyczki higieniczne,
szklany kieliszek do farby,
płatki kosmetyczne,
gotowe bibułki pod oczy,
płatki waty,
ręczniki.



Przed wykonaniem zabiegu dezynfekuje fotel, i myję ręce. Proszę klientkę by położyła się wygodnie, zabezpieczam jej ubranie przez okrycie klientki peniuarem.
Wykonuję demakijaż twarzy i oczu przy pomocy beztłuszczowego preparatu do demakijażu, i płatków kosmetycznych. Teraz przygotowuję farbę, do małego szklanego kieliszka wyciskam z tuby ok. 2cm farby brązowej w żelu i rozprowadzam z wodą utlenioną do konsystencji papki.
Następnie używam podkłady pod oczy z gotowych bibułek, smaruje je od dołu wazeliną, aby henna nie spowodowała zabarwienia dolnej powieki. Po przygotowaniu podkładów okolice oczu smaruje wazeliną, która spełnia rolę izolatora między skórą a podkładem z farbą, kładę przygotowany podkład, a następnie sprawdzam czy wszystkie dolne rzęsy leża na nim. Jeżeli jakieś włoski wysunęły się, to wyciągam je bagietką. Proszę teraz klientkę o zamknięcie oczu, i nanoszę za pomocą patyczka higienicznego pasek wazeliny na górnej powiece u nasady rzęs. Za pomocą szklanej bagietki nabieram farbę, i dokładnie rozprowadzam na rzęsach. Farba na rzęsach powinna pozostać około15 min. W tym czasie nakładam farbę na brwi nadając im za pomocą bagietki szklanej ładny kształt. Farbę na brwiach pozostawiam na około10 minut. Po upływie określonego czasu zmywam hennę z łuków brwiowych, farbę zbieram wilgotną watka poczym domywam łuk brwiowy watką namydloną. Następnie zdejmuje podkłady z farba i zmywam hennę z rzęs. W tym celu używam nerkę z letnią wodą, nerkę przykładam do policzka klientki, po czym zmywam rzęsy obficie zmoczonym w wodzie wacikiem, do czasu aż wacik będzie czysty. Na koniec osuszam rzęsy suchym wacikiem. Po zakończeniu zabiegu przekazuje klientce jak powinna na co dzień pielęgnować brwi i rzęsy, gdyż w przypadku Pani Jolanty włoski są bardzo słabe, zaleciłam stosowanie kuracji olejkiem rycynowym, efekty zauważalne pojawią się po miesięcznej kuracji. Po wizycie Pani Jolanty w gabinecie dezynfekuje narzędzia i uprzątam stanowisko pracy, czekając na nowego klienta.


Proszę bardzo
aguskaSDK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-15, 16:12   #1234
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aguskaSDK Pokaż wiadomość
W dniu 15 Listopada 2007r. do gabinetu „Dama Kier” zgłosiła się Pani Jolanta Grabowska. Klientka pragnie mieć zrobioną hennę brwi i rzęs. Pani Jolanta jest młodą kobietą w wieku 28 lat. Jej naturalny kolor włosów to rude, a oczy są barwy zielonej, jej skóra jest jasna, występują na niej rude piegi. W związku z tym uważam że najodpowiedniejszym kolorem henny zarówno do brwi i rzęs będzie kolor brązowy. Pani Jolanta przyszła do mojego zakładu po raz pierwszy, na wykonanie zabiegu. Przed wykonaniem henny przeprowadzam krótki wywiad, który pozwoli mi stwierdzić czy nie występują u pani Jolanty jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu farbowania brwi i rzęs są :
soczewki kontaktowe,
choroby i uszkodzenia oka (zapalenie spojówek, jęczmień, zaczerwienienie)
stany zapalne i alergiczne skóry, choroby zakaźne,
niektóre dermatozy
jakiekolwiek uszkodzenia lub otarcia naskórka w okolicy brwi,
świeżo wydepilowane brwi.


Przed wykonaniem zabiegu, przeprowadzam z klientka krótki wywiad, zadając kilka pytań w celu ustalenia czy nie ma skłonności do uczuleń oraz stanów zapalnych bądź innych przeciwwskazań do wykonania henny.


Zadane pytania do Pani Jolanty :
czy robiła pani kiedyś już zabieg henny?
czy ma pani skłonności do uczuleń i alergii?
czy nosi pani soczewki kontaktowe?



Po przeprowadzonym wywiadzie dowiedziałam się że pani Jolanta nigdy nie miała robionego zabiegu henny w tym przypadku muszę wykonać próbę uczuleniową.
OPIS PRÓBY UCZULENIOWEJ:
Do testu płatkowego wzięłam bardzo małą ilość farby i zmieszałam z wodą utlenioną. Próbę tą wykonałam na ramieniu klientki, nakładając kroplę farby, i zaklejając plastrem. Po 15 minutach zmyłam farbę ciepłą wodą. Ponieważ odczyt następuje po 24÷48 godzinach poleciłam Pani Jolancie przyjście do gabinetu następnego dnia, w celu sprawdzenia czy wystąpiła reakcja uczuleniowa. Następnego dnia stwierdziłam że nie wystąpił odczyn alergiczny, wówczas można przystąpić do farbowania brwi i rzęs.

Do wykonania zabiegu farbowania brwi i rzęs będą mi potrzebne następujące środki i preparaty kosmetyczne:
preparat do demakijażu oczu i twarzy,
spirytus salicylowy 2%,
woda utleniona 3%,
henna w żelu kolor brązowy,
wazelina,
sól fizjologiczna,
środki do zmywania (mydło w kremie łagodne).

Sprzęt i aparatura :
lampa bezcieniowa,
fotel kosmetyczny,
peniuar (w celu osłonięcia odzieży).

Przybory i narzędzia do wykonania henny:
bagietka szklana,
pęseta,
nerka kosmetyczna,
patyczki higieniczne,
szklany kieliszek do farby,
płatki kosmetyczne,
gotowe bibułki pod oczy,
płatki waty,
ręczniki.



Przed wykonaniem zabiegu dezynfekuje fotel, i myję ręce. Proszę klientkę by położyła się wygodnie, zabezpieczam jej ubranie przez okrycie klientki peniuarem.
Wykonuję demakijaż twarzy i oczu przy pomocy beztłuszczowego preparatu do demakijażu, i płatków kosmetycznych. Teraz przygotowuję farbę, do małego szklanego kieliszka wyciskam z tuby ok. 2cm farby brązowej w żelu i rozprowadzam z wodą utlenioną do konsystencji papki.
Następnie używam podkłady pod oczy z gotowych bibułek, smaruje je od dołu wazeliną, aby henna nie spowodowała zabarwienia dolnej powieki. Po przygotowaniu podkładów okolice oczu smaruje wazeliną, która spełnia rolę izolatora między skórą a podkładem z farbą, kładę przygotowany podkład, a następnie sprawdzam czy wszystkie dolne rzęsy leża na nim. Jeżeli jakieś włoski wysunęły się, to wyciągam je bagietką. Proszę teraz klientkę o zamknięcie oczu, i nanoszę za pomocą patyczka higienicznego pasek wazeliny na górnej powiece u nasady rzęs. Za pomocą szklanej bagietki nabieram farbę, i dokładnie rozprowadzam na rzęsach. Farba na rzęsach powinna pozostać około15 min. W tym czasie nakładam farbę na brwi nadając im za pomocą bagietki szklanej ładny kształt. Farbę na brwiach pozostawiam na około10 minut. Po upływie określonego czasu zmywam hennę z łuków brwiowych, farbę zbieram wilgotną watka poczym domywam łuk brwiowy watką namydloną. Następnie zdejmuje podkłady z farba i zmywam hennę z rzęs. W tym celu używam nerkę z letnią wodą, nerkę przykładam do policzka klientki, po czym zmywam rzęsy obficie zmoczonym w wodzie wacikiem, do czasu aż wacik będzie czysty. Na koniec osuszam rzęsy suchym wacikiem. Po zakończeniu zabiegu przekazuje klientce jak powinna na co dzień pielęgnować brwi i rzęsy, gdyż w przypadku Pani Jolanty włoski są bardzo słabe, zaleciłam stosowanie kuracji olejkiem rycynowym, efekty zauważalne pojawią się po miesięcznej kuracji. Po wizycie Pani Jolanty w gabinecie dezynfekuje narzędzia i uprzątam stanowisko pracy, czekając na nowego klienta.


Proszę bardzo
dzieki
A moge zapytac czy pracujesz z zawodzie iczy byl problem z praca czy nie?
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 21:29   #1235
kasaia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 69
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

aguska SDK.powiedz mi mialas moze zabieg relassujacy na cialo albo wiesz jak napisac .Ja napisalam ale moja pani oczywiscie mnie skrytykowala i powiedziala ze zle kurcze siedzialam po nocach zeby to napisac
kasaia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 16:07   #1236
Martolek
Zakorzenienie
 
Avatar Martolek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13 778
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=Andzik84;15860565]Witam mam pytanie. Czy masz może projekt na temat: Jesienią do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 40-letnia kobieta na zabieg pielęgnacyjny skóry twarzy. Klientka ma cerę suchą wrażliwą z utratą jędrności. Klientka od 15 lat pali papierosy oraz regularnie korzysta z solarium Opracuj projekt realizacji prac związany z wykonaniem u klientki zab. pielęgnacyjnego skóry twarzy przy użyciu aparatury dostępnej w Proszę o przesłanie pracy na e-maila Z góry serdecznie dziękuję

jeśli to nadal aktualne to chyba mogę pomóc przerabiałyśmy kilka przykładowych zabiegów i coś mi świta, że ten też... więc go poszukam i jak będę miała więcej czasu to go tu przepiszę, żeby sobie wszyscy skorzystali hmm? tylko nie wiem kiedy to nastąpi, bo wiecie jak to jest przed świętami...
a tak w ogóle to zdawałam egzamin w czerwcu tego roku
pozdrawiam, M.

nie mam jednak tego projektu... ale chciałam pomóc, przepraszam
__________________
I tylko Twój uśmiech pcha mnie do przodu.






Edytowane przez Martolek
Czas edycji: 2009-12-21 o 18:15
Martolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-26, 12:06   #1237
anqus666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

BŁAGAM O POMOC! PROJEKT REALIZACJI PRAC ZWIĄZANYCH Z PRZEPROWADZENIEM ZABIEGU PIELEGNACYJNEGO U KOBIETY DOJRZAŁEJ. kobieta 43 lata, cera mieszana, strefa T tłusta łojotokwa, partie boczne- naczynkowa z oznakami 1 fazy tradzika różowatego. Kobieta nie leczy się dermatologicznie
anqus666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 13:31   #1238
irminamal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

czesc dziewczyny jestem tutaj nowa co myslicie o takim projekcie ktory napisalam
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 27 letnia klientka i prosi o wykonanie makijażu wieczorowego. W klasycznej analizie kolorystycznej została zakwalifikowana do typu zimowego. Klientka ma twarz okrągłą, charakteryzuje się ciemnymi włosami, jasną cerą i piwnym kolorem oczu jej oczy sa male. Cera klientki jest sucha i odwodniona widoczne sa rozszerzone naczynka.
  • Tytuł pracy wynikający z treści zadania
    Projekt realizacji prac związanych wykonaniem makijażu wieczorowego u klientki typu zima, posiadającej cerę suchą i odwodnioną.
  • Założenia:
ØKobieta ma 27 lat
ØPierwszy raz ma makijaż wykonany profesjonalnie w gabinecie
Øklienta ma twarz okrągłą
Øma ciemne włosy,
Øjasną cerę
Øpiwne małe oczy
Øklienta ma urodę typu zima
Øklientka ma cerę suchą i odwodnioną
Øwidoczne sa rozszerzone naczynka
ØWykonanie makijażu wieczorowego z uwzględnieniem stanu skóry klientki
ØMiejsce wykonania zabiegu: Gabinet kosmetyczny.
  • Diagnoza stanu skory:
ØCera jasna
ØWidoczne są rozszerzone naczynka
ØSkora sucha
ØSzorstka
ØOdwodniona
  • Wskazania:
Øpoprawa ogólnego wyglądu skóry i twarzy
Økamuflaż i korekta niedoskonałości skóry i oczu
Økomfort psychiczny
Øwidoczne naczynka krwionośne
Øblizny po trądzikowe
Przeciwwskazania :
Øchoroby skóry twarzy
Øtrądzik różowaty
Øwykwity ropne
Øalergia na kosmetyki stosowane podczas wykonywania makijażu
Øjęczmień
Øzapalenie spojówek
Øprzerwanie tkanki łącznej
Øpoparzenia skóry twarzy
W związku z przeciwwskazaniami - klientka ma ich brak, dlatego przystępujemy do makijażu wieczorowego
  • Wykaz środków preparatów:
Øpłyn do dezynfekujący do spryskiwania powierzchni
Øplyn do dezynfekcji narzedzi
Øpreparat do chirurgicznego odkażania rąk SKINSEPT
Ømydło antybakteryjne – składnik aktywny TRICLOSAN
Ømleczko do demakijażu z ceramidami
Øpeeling enzymatyczny
Øpłyn do demakijażu oczu i ust z aloesem
Øtonik do cery suchej
Økrem nawilżający z Wit B5 i wyciągiem z kasztanowca
Ø Baza silikonowa do cery suchej i bardzo suchej
Øpodkład w kremie do cery suchej kolorze jasny beż
Økorektor jasno- seledynowy
Øpuder sypki (odcień beżowy)
Øróż na policzki (odcien rozu i ciemny braz)
Øpaleta cieni (odcienie szarości)
Øbaily cien nie perlowy
Øbiala kredka do oczu
Økredka do brwi w kolorze ciemnego brązu
Økontorowka do ust w odcieniu rozanym
Øszminka do ust w odcieniu rozanym
Øbezbarwny blyszczyk do ust
Øtusz do rzęs
  • wykaz narzedzi i przyborow:
Øpędzle (do pudru sypkiego, różu, błyszczyka, szminki)
Øapilkator z gabka do cieni i do korektora
Øwaciki kosmetyczne
Øjednorazowe gąbeczki do nakładania podkładu i bazy silikonowej
Øprześcieradło jednorazowe
Øręczniki jednorazowe
Ørękawiczki jednorazowe
Økoc
Øopaska
Øpałeczki do uszu
  • wykaz sprzętu i aparatury:
Øfotel kosmetyczny
Ølampa bezcieniowa
Ømiski na odpadki, ciepla wode i czyte waciki
Østolik kosmetyczny
Økosz na smieci
  • opis zabiegu:
Øprzygotowanie stanowiska pracy:
·dezynfekcja fotela kosmetycznego preparatem do dezynfekcji powierzchni nałożenie na niego jednorazowego prześcieradła prygotowanie opaski na wlosy i ręczników jednorazowych oraz przygotowanie koca do okrycia klientki ulozenie fotela pod względem wygody klientki jak i swobody wykonania zabiegu
·dezynfekcja stolika kosmetycznego preparatem do dezynfekcji powierzchni i ulozenie na nim potrzebnych srodkow preparatow do wykonania zabiegu
·dezynfekcja misek pedzli pacynki do cieni i ulozenie ich na stoliku kosmetycznym
·sprawdzenie dzilalnosci lampy bezcieniowej
Øprzygotowanie klientki:
·zalozenie karty klienta
·przeprowadzenie wywiadu z klientke (pytnia dotyczące: wieku rodzaju wykonywanej pracy, stanu zdrowia przebytych chorob, pielęgnacji domowej diety trybu zycia sposobu wypoczynku)
·postawienie diagnozy skory klientki
·po wykluczeniu przeciwskazan proszę klienke o ułożeniu się na fotelu
·nakaldam na dekolt klienki recznik jednorazowy aly nie zabrudzic ubrania pudrem
Øprzygotowanie kosmetyczki
·nałożenie fartucha wczesniej wypranego i wyprasowanego
·mycie rak mydlem i dezynfekcja
·nałożenie fekawiczek jednorazowych
  • opis wykonania makijazu:
Ødemakijaż twarzy szyi i dekoltu: na zwilzone ciepla wodo waciki nakładam plyn do demakijażu oczu i nakładam na zamkniete oczy klientki, nastepnie rozprowadzam mleczko do demakijażu na cala twarz z kolistymi ruchami z dodatkiem cieplej wody aby lepiej rozprowadzic preparat. Zmywam oczy klientki wacikami nasaczonymi plynem w kierunku do dolu i do wewnętrznego kacika oka
Øzmywam pozostaloci mleczka ciepla woda i wacikami jednorazowymi wyrzucam zużyte waciki do miseczki na odpady
Øwymieniem wode w misce ściągam rękawiczki wyrzycam je do kosze myje rece mydlem antybakteryjnym zakladam rekawiczki
Øwykonuje peeling enzymatyczny kolistymi ruchami z dodatkiem cieplej wody w celu lepszej penetracji preparatu
Øzmywam peeling za pomoca cieplej wody i wacikami jednorazowymi, wyrzucam zuzyte waciki do miseczki na odpady ściągam rękawiczki wyrzucam je do kosza myje rece mydlem antybakteryjnym dezynfekuje rece tym razem nie zakladam rękawiczek gdzyz będę wmasowywac krem nawilżający ruchami masazu metoda glaskania
Øpo wmasowaniu kremu nakladam jednorazowa gabeczka baze pod podklad od srodka twarzy na zewnatrz również powieki i usta zurzyta gąbeczkę wyzucam do miseczki na odpadki
Ønakladam aplikatorem z gabka korektor cieniutka warste aby ukryc rozszerzone naczynka aplikator odkladam do miseczki aby go po zakończonym zabiegu umyc i zdezynfeekowac
Ønakladam jednorazowa gabeczka podkladu w kremie od srodka twarzy na zewnatrz również powieki i usta zurzyta gąbeczkę wyrzucam do miseczki na odpady
Ønakladam puder grubym pedzlem po zanurzeniu w pudrze należy opukac Pedzel o opakowanie Aby usunąć nadmiar pudru nastepnie nakładam na twarz od gory do dolu zgodnie z kierunkiem ukladanie się meszku na skorze
Ønakladam jasniejszy roz na kosci policzkowe bardziej skosnie gdzyz mamy tutaj twarz okrogla
Ønakladam ciemniejszy Roz ukosnie pod kosciami policzkowymi aby optycznie wysmuklic twarz
Ønastepnie podkreślam brwi ciemnobrazowa kredka rysując szereg malutkich kreseczek pomiedzy wloskami od dolu do gory
Øprzystepuje do makijażu oka. Klientka ma Male oczy wiec skorzystam z cieni perlowych w 3 odcieniach. Najpierw nakładam aplikatorem z gabka najjaśniejszy cien na cala powieke nastepnie nakładam o ton ciemniejszy cien od wewnetrzengo kacika do srodka dokladnie przy rzesach do gory do zalamania powieki 3 najciemniejszym odcien nakładam od zewnętrznego kacika oka do srodka najwięcej pry rzesach nastepnie dokladnie to rozcierając aby zatrzec linie polaczenia odcieni białym cieniem zaznaczam linie tuz pod brwiami i przynasadzie nosa. Na dolnej powiece również maluje 3 cieniami. Aplikator odkladam do umycia i dezynfekcji Wmetrze oka nad linia rzes maluje biala kredka. Tusz na gornej powiece nakładam tuz przy nasadze rzes od gory do dolu ruszając spirala w praeo i w lewo. Rzesy na dolnej powiece maluje trzymając spirale pionowo. Analogicznie postepuje z drugim okiem. Warstwe tuszu nakładam 2 razy. Druga warstwe nakładam dopiero gdzy pierwsa wyschnie.
ØMakijaz ust bardzo dokladnie cienka kreska obrysowuje kontur ust, a nastepnie pomadka za pomoca pedzla pokrywam gorna warge zaczynając od srodka wargi na zewnatrz. Tak samo postepuje z dolna warga. Odkladam pedzel do umycia. Nakładam blyszczyk pedzleem na calee usta pedzel odkladam do umycia. E
ØEwentualne nie doskonałości osypanie się cieni na policzki ściągam pałeczkę do uszu i przypudrowuje.
ØDziekuje za zabieg
  • Zalecenia do domu :
Østosowanie kosmetyków nawilżających firmy Ziaja do cery suchej.
Østosowanie toniku do cery suchej (bezalkoholowego)
Øodpowiednia pielęgnacja w zależności od pory roku (natłuszczanie zimą i nawilżanie i chronienie przed działaniem UV latem)
Østosowanie fluidów nawilżających
Østosowanie peelingu enzymatycznego przynajmniej raz w tygodniu
Ø stosowanie maski odżywczej do cery suchej

  • Czynności koncowe.
ØUporządkowanie stanowiska pracy.
ØZdecie jednorazowego prześcieradła z fotela i wyrzucenie go do kosza. Dezynfekuje fotel preparatem do powierzchni.
ØUmycie wysuszenie i dezynfekcja pedzli i aplikatorow z gabka.
ØOpróżnienie misek z odpadow mycie ich wysuszenie i dezynfekcja.
ØOdlozenie preparatow na swoje miejsce.
ØDezynfekcja stolika kosmetycznego.
ØUmycie i dezynfekcja rak.

Edytowane przez irminamal
Czas edycji: 2010-01-07 o 21:17
irminamal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 21:36   #1239
Blejsia
Raczkowanie
 
Avatar Blejsia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 69
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej miala bym ogromna prosbe a widze ze masz wiedze na ten temat mam do opisania technike i metodyke wykonania zabiegu darsonwalizacji czy mogła bys mi jakos pomoc???
Blejsia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 14:04   #1240
kasiam22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

cze dziewczyny tez mam napisac projek zaleceń terapeutycznych dla klientek , zgłaszających się do gabinetu w celu poprawy wyglądu skóry w okolicach górnej zewnętrznej części ud, podczas leżenia skóra ud klientek wydaje sie gładka przy wstawaniu czuć lekkie uwypuklenie przy próbie szczypania wyczowa się guzki większych rozmiarów poprzedzielone tkanką włóknistą .
Podaj tytół projektu ,określ stan zaawansowania , zaburzenia , przyczyny powstania zmian oraz zaleć konieczne zabiegi gabinet.pielęgn.domowe oraz wskazówki dotyczące stylu życia ,aktywnośc fizyczna i nałogi .Przy każdej propozycji uzasadnij swój wybór .
czy ma ktos cos na ten temat
kasiam22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 18:05   #1241
Ewulka_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hejka Dziewczyny.Macie może jakiś projekcik na tematcik makijażu wieczorowego?.Pozdrawiam.
Ewulka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-19, 12:00   #1242
irminamal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej dziewczyny jak tam po dzisiejszym egzaminie w sumie nie byl trudny jak myslicie co bedzie jutro??
irminamal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 15:41   #1243
asia84
Rozeznanie
 
Avatar asia84
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 594
GG do asia84
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Nie był trudny - dużo pytań powtarzało się z poprzednich lat. Jutro..hmm...może jakiś zabieg na ciało. W sumie takiego tematu jeszcze nie było. A Wy jak myślicie?
asia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 18:53   #1244
kasia198
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 44
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Jak będziecie mogły to wrzućcie arkusze z pytaniami z dzisiejszego egzaminu. Na pewno przydadzą się innym.
kasia198 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 18:56   #1245
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Napiszcie co bylo..prosimy.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 19:46   #1246
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kasia198 Pokaż wiadomość
Jak będziecie mogły to wrzućcie arkusze z pytaniami z dzisiejszego egzaminu. Na pewno przydadzą się innym.
Dołączam się do prośbyTeż obstawiam zabieg na ciało lub pedicure na egzaminie praktycznymAle co wymyśląDobrze,ż e zdaję w czerwcu,mam czas by pocwiczyc...
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 21:17   #1247
irminamal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziewczyny ie wiecie jak dlugo czeka sie na wyniki??
irminamal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 21:33   #1248
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Napiszcie co bylo..prosimy.
tak tak, prosimy
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 10:51   #1249
kasaia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 69
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja rownież dołączam się z prośbą,aby wstawic arkusze z pytaniami z egzaminu dziękuje z góry odrazu i życzę powodzenia na praktycznym dacie rade dziewczyny
kasaia23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 19:45   #1250
kasaia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 69
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej Asia84 jak tam po egaminie praktycznym co mieliscie temat jesli moge spytac pozdro
kasaia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 08:02   #1251
irminamal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

projekt byl z makijazu

Edytowane przez irminamal
Czas edycji: 2010-01-22 o 08:23
irminamal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 08:34   #1252
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez irminamal Pokaż wiadomość
projekt byl z makijarzu
Ale świetny temat,ja kocham malowac,szkoda,że nie dali na czerwiec takiego tematu,ciekawe co wymyśląA jaki to miał byc makijaż?
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 09:07   #1253
irminamal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

makijaz wieczorowy klientka o cerze jasnej matowej gladkiej niebieskie oczy czarne wlosy na lewym policzku niewielka blizna nie ma alergii sukienke ma czarna oczy blisko siebie trzebabylo zrbic jeszcze zabieg pielegnacyjny przed i to wszystko w sudio urody "wizaz"

Edytowane przez irminamal
Czas edycji: 2010-01-22 o 08:23
irminamal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 09:12   #1254
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez irminamal Pokaż wiadomość
makijarz wieczorowy klientka o cerze jasnej matowej gladkiej niebieskie oczy czarne wlosy na lewym policzku niewielka blizna nie ma alergii sukienke ma czarna oczy blisko siebie trzebabylo zrbic jeszcze zabieg pielegnacyjny przed i to wszystko w sudio urody "wizaz"
Fajny tematWidziałam twój wczesniejszy projekt z makijażem,chyba nie miałas problemu bo fajnie piszesz projekty.jaki makijaz zaproponowałaś? to jest tak,że sama dobierasz kolory itd czy były w spisie przykładowe,ja bym tej klientce chyba klasyczny makijaż zrobiła
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 09:21   #1255
irminamal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

w sumie to byl taki sam temat ktory napisalam wczesnie bo ta klienka tez typ zima tylko ze miala blizne kolorystyke wybiera sie samemy dostosowana do sukienki ja zrobilam szary i wiekszosc moich kolezanek taki zrobila no i trzebabylo zabieg pielegnacyjny
irminamal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 09:23   #1256
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez irminamal Pokaż wiadomość
w sumie to byl taki sam temat ktory napisalam wczesnie bo ta klienka tez typ zima tylko ze miala blizne kolorystyke wybiera sie samemy dostosowana do sukienki ja zrobilam szary i wiekszosc moich kolezanek taki zrobila no i trzebabylo zabieg pielegnacyjny
To trzymam kciuki za ciebie,jak myślisz co mogą dac na czerwiec??
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 09:26   #1257
irminamal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

rece moze nogi jeszcze ciala nie bylo trudno zgadnac ja makijazu sie nie spodziewalam

Edytowane przez irminamal
Czas edycji: 2010-01-22 o 08:24
irminamal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 09:29   #1258
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez irminamal Pokaż wiadomość
rece moze nogi jeszcze ciala nie bylo trudno zgadnac ja makijarzu sie nie spodziewalam
ja tez nie,moja pani kosmetolog twierdzi,że na czerwiec byc może będzie pedicure,albo zabieg na ciało
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 09:42   #1259
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

oo, fajny temat miałaś, zazdroszczę
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 20:58   #1260
kasaia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 69
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziewczyny a jakie mialyscie testy?wrzucie cos kochane
kasaia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.