Panikara - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-02, 22:21   #1
Douceur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 115

Panikara


Jestem straszną panikarą Chciałabym przestać być aż tak przewrażliwiona.
Np. dziś przeglądałam wątki o pielęgnacji włosów i natknęłam się na dokładną definicję sls ; do tej pory było to dla mnie coś nie do końca porządanego, teraz istnieje jako m.in. substancja toksyczna rakotwórcza :x Jako taki panikarz przejrzałam skład większości kosmetyków. Jednym z wielu 'groźnych' specyfików okazał się żel pod prysznic, którego nie mam możliwości zmienić, bo kupują rodzice. Zresztą, nie chodzi o wymienianie kosmetyków, a o moje chyba chore spojrzenie na sprawę Miliony osób mają calą łazienkę toksyczną i żyją
Niech ktoś oceni to obiektywnie
Douceur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 22:24   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Panikara

Cytat:
Napisane przez Douceur Pokaż wiadomość
Jestem straszną panikarą Chciałabym przestać być aż tak przewrażliwiona.
Np. dziś przeglądałam wątki o pielęgnacji włosów i natknęłam się na dokładną definicję sls ; do tej pory było to dla mnie coś nie do końca porządanego, teraz istnieje jako m.in. substancja toksyczna rakotwórcza :x Jako taki panikarz przejrzałam skład większości kosmetyków. Jednym z wielu 'groźnych' specyfików okazał się żel pod prysznic, którego nie mam możliwości zmienić, bo kupują rodzice. Zresztą, nie chodzi o wymienianie kosmetyków, a o moje chyba chore spojrzenie na sprawę Miliony osób mają calą łazienkę toksyczną i żyją
Niech ktoś oceni to obiektywnie
Nie ma powodów do paniki.
W przeciwnym razie trzeba by wyrzucić wszystkie żarełko z lodówki (etc.), no i chodzić w masce gazowej, bo teraz to wszystko jest szkodliwe - z powietrzem na czele.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 22:34   #3
Douceur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 115
Dot.: Panikara

Wiem, ale to niestety czasem silniejsze :| Jako dziecko bałam się większego deszczu, bo byłam pewna, że jeszcze chwila i nas podtopi Po jakimś czasie wszystko to wydaje się głupie, ale dopiero po jakimś czasie :S
Douceur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 10:58   #4
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: Panikara

Na biochemi dzieczyny wymieniają się informacjami, które żele, szampony nie zawierają sls. Możesz zawsze spróbować namówić rodziców na kupno innego żelu do mycia, lub poprosić o pieniądze i zrobić to samej. Może bardziej Ci przypasuje i sumienie też uspokojone . Slsów nie zawiera np rosmanowski babydream dla dzieci. Rozumiem Cię doskonale, bo sama mam takie przebłyski na nieużywanie slsów, szmponów i odżywek z silikonami(bo długo stosowane oblepiają włosy a z koleji zmywają je slsy, czyli na jakiś czas sls jednak się przydaje) , czy kremów bez parafiny(bo zatykają pory w połączeniu z pudrem). Ostatnio zrezygnowałam też z odzywek do paznokci z formaldehydem. Panikarstwem stanie się dopiero uniaknie każdej choć trochę szkodliwej substancji (niestety są prawie wszędzie więc było by ciężko ) i znanie na pamięć wszystkich składów pozywienia i kosmetyków
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 11:05   #5
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Panikara

Cytat:
Napisane przez Douceur Pokaż wiadomość
Jestem straszną panikarą Chciałabym przestać być aż tak przewrażliwiona.
Np. dziś przeglądałam wątki o pielęgnacji włosów i natknęłam się na dokładną definicję sls ; do tej pory było to dla mnie coś nie do końca porządanego, teraz istnieje jako m.in. substancja toksyczna rakotwórcza :x Jako taki panikarz przejrzałam skład większości kosmetyków. Jednym z wielu 'groźnych' specyfików okazał się żel pod prysznic, którego nie mam możliwości zmienić, bo kupują rodzice. Zresztą, nie chodzi o wymienianie kosmetyków, a o moje chyba chore spojrzenie na sprawę Miliony osób mają calą łazienkę toksyczną i żyją
Niech ktoś oceni to obiektywnie
Obiektywna nie będę, bo nie mogę

Kiedyś nie zwracałam na to uwagi, nawet mając świadomość co to jest ignorowałam, bo skoro X lat mi żel pod prysznic służył, to nie ma co demonizować

Zapadłam na ostre azs i myję się zelem bez slsów, smaruję sie kremem tak czystym, że ręce opadają, mam taka dietę, że jak o niej myslę, to mi niedobrze i jak tak dalej pójdzie, to rzeczywiście tylko maska gazowa, prześcieradło i się czołgać na cmentarz

Nie daj się zwariować, toksyczna łazienka to pikuś przy konserwantach, barwnikach i innych sztucznych składnikach dodawanych do produktów żywniościowych, goszczących na stołach większości ludzi
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 12:41   #6
Tetrix
Rozeznanie
 
Avatar Tetrix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 935
Dot.: Panikara

Mam czasem takie napady paniki Wydaje mi się, że cierpię na najstraszniejsze choroby, że wszystkie kosmetyki tylko mi szkodziły, że mój niezdrowy tryb życia mnie wkrótce zgładzi, że wypadną mi wszystkie włosy i takie tam :P
Ale po jakimś czasie to mija. nie wyobrażam sobie aby ten stan paniki był permanentny, wykończyłabym się
__________________

Tetrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 14:09   #7
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Panikara

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Nie ma powodów do paniki.
W przeciwnym razie trzeba by wyrzucić wszystkie żarełko z lodówki (etc.), no i chodzić w masce gazowej, bo teraz to wszystko jest szkodliwe - z powietrzem na czele.
dokladnie!
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.