Lekarstwo w zębie i prześwietlenie - leczenie kanałowe ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-22, 15:54   #1
MagdaZGH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2

Lekarstwo w zębie i prześwietlenie - leczenie kanałowe ?


Witam,

Kiedyś pękł mi ząb, pare miesięcy miałam w nim lekarstwo ale nie kontynuowałam leczenia. Od pewnego czasu zaczął boleć, więc dzisiaj udałam się do dentysty. Troche powiercił, założył lekarstwo(przy dociskaniu bolało okropnie) w międzyczasie wyciskał jakiś niby żel, niby płyn na zęba. Następny termin mam za 2 tygodnie i usłyszałam cytuje "pasowało by zrobić prześwietlenie na następny raz". W związku z tym mam pytanie. Czy to jest do leczenia kanałowego ? Czy da się tego uniknąć? Dentysta nie wspomniał ani razu o czymś takim(a powinien ? ) a w sumie o dalsze czynności nie pytałam. Na ruch przy wpychaniu trutki zostałam szybko przywołana do porządku, że trzeba było nie chodzić tak długo z zepsutym zębem( państowy dentysta) . Czytaj wywarł na mnie wspaniałe wprost wrażenie i aż się boje kolejnych wizyt a tym bardziej ew. kanałowego leczenia...
Wcześniej przy zamykaniu szczęki ząb bardzo bolał, teraz ból jest bardzo znikomy, powiedziałabym, że bardziej dyskomfort. Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam .
MagdaZGH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 19:18   #2
beciunia7
Przyczajenie
 
Avatar beciunia7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 23
Dot.: Lekarstwo w zębie i prześwietlenie - leczenie kanałowe ?

Witam ja mam jeszcze gorszą sytuację,opisze swój problem.Około 3 tyg. temu zabolała mnie górna 8.Ból był tak bolesny że poród to pestka przy tym.Zdecydowałam się na wizytę u stomatologa,nie obyło się oczywiście bez znieczulenia.Pan stomatolog wyczyścił kanały rzekomo mam 3,przepłukał ,wypełnił i założył plombę twierdząc że jest wszystko dobrze.Koszt tej usługi wynosił 350zł .No zadowolona wróciłam do domku że będzie ok.Po 3 dniach myślałam że włosy z głowy będę rwać ,ból potworny,jadłam środki przeciwbólowe jak cukierki .Umówiłam się na wizytę [od poprzedniej wizyty mineło7 dni]. Stomatolog otworzył wyczyścił i stwierdził że musi umartwić kanał,rzekomą truciznę i za tydzień na wizytę .Wizyty były w poniedziałki zawsze.W czwartek potworny ból ,wyłam jak psiak .Zadzwoniłam no ale terminu nie miał więc do poniedziałku czekałam.Pan stomatolog otworzył ząb ,wszystkie 3 kanały i stwierdził że trucizna się cofała ,to cała wypowiedz jego i że ponowie musi wyczyścić ,usunął rzekomo nerw i wypłukał wodą utlenioną a następnie antybiotyk wpuścił w 3 kanały i zamknął stwierdzając że będzie dobrze i ból ustąpi po paru godzinach.Oczywiście koszt tej też był wysoki [nie piszę już ile ]Ale co mnie dziwi jak mi płukał kanał jeden stwierdził że jakaś igiełka pękła i musi ją wydostać i to właśnie było w tej bolesnej części zęba,myślę ze on coś kręci ,ona chyba została z poprzedniej wizyty a jemu było głupio więc mnie zbył inną wersją że rzekomo trucizna się cofa .Fakt jak wróciłam do domu po 30 minutach czułam się jak nowo narodzona do dziś bolało mnie do południa ,po przyjęciu tabletki jest ok.Proszę o pomoc czy mogę jemu ufać ? bo ja mam mieszane uczucia ,wizyta z antybiotykiem była bolesna nawet znieczulenie mi nie pomogło.Proszę o pomoc
beciunia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 20:06   #3
beciunia7
Przyczajenie
 
Avatar beciunia7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 23
Dot.: Lekarstwo w zębie i prześwietlenie - leczenie kanałowe ?

Ja też mam poważny problem z 8 górną ,koszmar
__________________
becio
beciunia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 22:17   #4
MagdaZGH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Lekarstwo w zębie i prześwietlenie - leczenie kanałowe ?

W tym problem, że ja nie wiem czego się spodziewać. Dentystka była bardzo "zimna" i nieprzystępna. Jeżeli leczenie kanałowe ma tak wyglądać to wole zapłacić i czuć komfort na fotelu prywatnie niż wysłuchiwać "trzeba było" "prosze sie nie ruszac" czyli "złotych" rad i kwiczeć po każdym kontakcie sprzętu z moim zębem państwowo. A tu lekarstwo, prześwietlenie będzie teraz plomba czy nie ? . Miał ktoś może taki przypadek ?
MagdaZGH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 15:09   #5
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Smile Dot.: Lekarstwo w zębie i prześwietlenie - leczenie kanałowe ?

Cytat:
Napisane przez MagdaZGH Pokaż wiadomość
W tym problem, że ja nie wiem czego się spodziewać. Dentystka była bardzo "zimna" i nieprzystępna. Jeżeli leczenie kanałowe ma tak wyglądać to wole zapłacić i czuć komfort na fotelu prywatnie niż wysłuchiwać "trzeba było" "prosze sie nie ruszac" czyli "złotych" rad i kwiczeć po każdym kontakcie sprzętu z moim zębem państwowo. A tu lekarstwo, prześwietlenie będzie teraz plomba czy nie ? . Miał ktoś może taki przypadek ?

Może być tak, (jeśli rzeczywiście w zębie jest "trutka") że gdy pójdziesz na kolejną wizytę lekarz może włożyć w ząbek lekarstwo (np. Dexadent z jodoformem), jęsli nie będzie takiej potrzeby to stomatolog opracuje kanały, wypłucze je i wypełni gutaperką i uszczelniaczem kanałowym. W zależności od tego jak pracuje stomatolog i w jakim stanie będzie ząb wykona wypełnienie (plombę) albo założy wypełnienie tymczasowe ( w razie gdyby były powikłania po wypełnieniu kanałów)
A powiedz ile masz lat i który to ząb? Bo leczenie kanałowe wszystkich zębów na NFZ jest bezpłatne tylko do 18 roku życia, po 18 bezpłatne jest tylko leczenie zębów przednich Bo jeśli Ci nie przysługuje, a i tak musisz zapłacić to może lepiej udać się do lekarza przyjmującego prywatnie i nie stresować się tak bardzo
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:54   #6
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 768
Dot.: Lekarstwo w zębie i prześwietlenie - leczenie kanałowe ?

Jak bolało, to znaczy się kanałowe. Nie da się tego uniknąć. Ewentualnie jak się boisz, możesz zmienić lekarza.
Ines3037200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 19:01   #7
sodie
Przyczajenie
 
Avatar sodie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: Lekarstwo w zębie i prześwietlenie - leczenie kanałowe ?

Lekarstwo masz założone , by uniknąć kanałowego zapewne. Teraz jak ząb jest leczony kanałowo , podpisujesz zgodę na to. Prześwietlenie będzie właśnie po to , by zobaczyć czy lekarstwo pomogło , jeśli nie stomatolog zapewne poinformuje Cię ,że niestety ratunkiem dla zęba będzie leczenie kanałowe. Nie bój się , bo nie jest ono bolesne , zaproponują Ci znieczulenie miejscowe i uwierz,że naprawdę nie boli i pisze Ci to największa hipochondryczka i boi dupa w momencie , gdy chodzi o zęby. Ja jestem po leczeniu 8 zębów , nie chodziłam do dentysty od 4-5 lat , bo boje się i jak poszłam to moja przygoda trwała 2 miesiące - w tym dwa zęby nadawały się tylko do kanałowego (1 górna , niestety). Jak ząb Cię nie boli z lekarstwem to będzie dobrze. Jak pobolewa to znaczy,że bakterie nie dają za wygraną !
Pozdrawiam
sodie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 19:19   #8
beciunia7
Przyczajenie
 
Avatar beciunia7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 23
Dot.: Lekarstwo w zębie i prześwietlenie - leczenie kanałowe ?

Witam,jak czytałyście mój wpis to wiecie o co chodzi,myślę że dentyści też trochę przeginają,powtarzają te same czynności by jak najwięcej ściągnąć kasy taka jest prawda.Ja na moją kochaną górną 8 wydałam 800zł ,żal mi kasy ale chciałam mieć ząbek.A co do umartwiania ząbka to boli kilka dni.Mnie tak bolało i to bardzo.
__________________
becio
beciunia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.