Niebłyszcząca, matowa odżywka do paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-14, 21:41   #1
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57

Niebłyszcząca, matowa odżywka do paznokci


.Poszukuję odżywke do paznokci, które by były bezbarwne, niebłyszczące. Ideałem byłyby zupełnie matowe.
Nie lubię mieć pomalowanych paznokci. Jednak zależy mi na ich wzmocnieniu i nadaniu im ładnego NATURALNEGO koloru - by były biała, a nie żółte.
Dużo "pracuję rękoma" często muszę je maczać w wodzie itd. Przez to chyba się trochę paznokcie mi odbarwiają i są osłabione.
Zaś ja chciałabym aby wyglądały tak jakby cały dzień siedziała i nic nie robiła! Chodzi mi o naturalne, zadbane paznokcie.
Poszukuję więc:
1. odzywek specjalnie przeznaczonych do paznokci, które je odżywią i/lub wybielą, ale są matowe i bezbarwne
2. innych, także niekonwencjonalnych sposobów na wzmocnienie i wybielenie paznokci

Zależy mi po prostu na ładnym, zupełnie naturalnym wyglądzie dłoni
Dziękuję z góry i pozdrawiam!
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 09:47   #2
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: Niebłyszcząca, matowa odżywka do paznokci

Pamiętam, że miałam kiedyś taki odżywkolakier z Essence z efektem wybielającym. Miał delikatny, różowy kolor (prawie nie było go widać na paznokciach) i dawał wrażenie właśnie takich naturalnych, zadbanych paznokci. Nie przykrywał białych końcówek itp. Essence ma jeszcze taki pisak, którym można malować od spodu końce paznokci, żeby były bardziej białe, ale nigdy go nie używałam, więc nie mogę się wypowiedzieć ;D Zresztą, przy Twojej pracy to chyba nie miałoby sensu, chyba, że na okazje "pozapracowe"

Niestety nie widzę tego lakieru w KWC, ale na pewno był z serii Pro White i miał taki jaśniutki, różowy kolor.
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 16:39   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niebłyszcząca, matowa odżywka do paznokci

Mozesz wcierac rozne odzywki, ktore nie zasychaja jak lakier, a jak wolisz taka jak lakier i ma byc matowa to po zaschnieciu mozna przejechac matujacym topem. Jednak naturalnie to wygladac nie bedzie. Zdrowe paznokcie, ktore wygladaja na takie ze siedzisz i nic nie robisz sa z natury blyszczace. fakt ze to nie taki polysk jak po bezbarwnych lakierach, ale jednak.
Odzywek bezbarwnych, ktore zachowuja sie jak bezbarwny lakier jest pelno, praktycznie kazda marka taka posiada.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 21:54   #4
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Niebłyszcząca, matowa odżywka do paznokci

Hej, witajcie.
brulionbebeb...bardzo zainteresowałaś mnie tą odżywką, spróbuję jej poszukaj, może akurat natrafię. Zwłaszcza ta którą się aplikuje pod paznokcie...chociaż zdaje sobie sprawę, że taka się dla mnie właśnie nie nadaję, ponieważ pod paznokciami mam wciąż różne inne substancje...

Wiem i widzę, że zadbane paznokcie, a nawet takie trochę mniej zadbane, mają naturalny połysk....Mi zależy na tym by nie błyszczały się bardziej. A niestety, wszystkie odżywki, które do tej pory stosowałam, połyskują niemal tak jak zwykły bezbarwny lakier.

Dla mnie chyba faktycznie lepsze by były odzywki w formie wcierek a nie lakieru...
I w sumie zależy mi właśnie na tym, by paznokcie wzmocnić i "wybielić".

Dziękuję za rady!
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 17:36   #5
swampette
Przyczajenie
 
Avatar swampette
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Niebłyszcząca, matowa odżywka do paznokci

W każdej drogerii jest wiele bezbarwnych odżywek do paznokci. Gdzieś widziałam, że aby zmatowić lakier/odżywkę na paznokciach trzeba podstawić rękę nad parę.
swampette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 07:50   #6
Tobiaann
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Niebłyszcząca, matowa odżywka do paznokci

albo essence albo nail tek...nail tek drogi esennce tanioszka a super sie sprawdza jak mam 24/7 bo potrzebuje bazy ale uzywam tez jako nawierzchnowego i matuje bardzo ladnie - polecam zarowno dla pan lubiacych mat jak dla panow.
Tobiaann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 15:53   #7
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Niebłyszcząca, matowa odżywka do paznokci

Ja używam czasem różowej odżywki z Lovely - wchłania się w paznokieć, nie pozostawia żadnej warstwy, a dobrze działa na moje paznokcie
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-25, 17:13   #8
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: Niebłyszcząca, matowa odżywka do paznokci

Odżywka Nail Tek II Foundation wysycha na całkowity mat, nakłada się ją codziennie i już po 2 warstwach daje efekt rozjaśnionych paznokci (jest lekko mleczna). W drogeriach internetowych można ją znaleźć za około 8-9 zł. Jeżeli chodzi o odżywki do wcierania to na wizazu polecany był balsam herba studio- do kupienia w aptece, można też zamówić w doz i odebrać osobiście. Ostatnio na wizazu na forum paznokcie pojawił się wątek o olejowaniu paznokci. Dziewczyny sobie chwalą.
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 16:46   #9
Pazurkowy_Zawrot_Glowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 12
Dot.: Niebłyszcząca, matowa odżywka do paznokci

Ja sobie chwale wszytkie z wibo są niedrogie , łatwo dostępne i mają rewelacyjne buteleczki, a co ważne spełniają funkcje taką do których zostały wyprodukowane
a teraz lovely ma lakier matowy dokładnie MATTE TOP COAT bezbarwny który jest świetnym rozwiązaniem na stłumienie połyskującej odżywki, która ma działać, a zarazem nie bić blaskiem. To samo polecam ogólnie na stylizację paznokci w efekcie matu

Edytowane przez Pazurkowy_Zawrot_Glowy
Czas edycji: 2013-10-09 o 16:48
Pazurkowy_Zawrot_Glowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 09:58   #10
apanas_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Niebłyszcząca, matowa odżywka do paznokci

Rewelacyjnym rozwiązaniem będzie odżywka holenderskiej marki TRIND <nazwa sklepu> Nail Repair Matt albo Nail Brightener. Nie ma nic lepszego. Paznokcie są doskonale odżywione, nawilżone i przyjmują piękny wygląd
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4) Nail Repair Matt.jpg (45,8 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-10-08 o 10:17 Powód: Reklama
apanas_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 08:59   #11
BalbinaZwanzig
Raczkowanie
 
Avatar BalbinaZwanzig
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Kosmos
Wiadomości: 104
Dot.: Niebłyszcząca, matowa odżywka do paznokci

Fajny matowy efekt daje zwyczajna oliwka,i ja to odkryłam przypadkiem. Zawsze używam do paznokci Eveline 8w1. Smarując ciało oliwką,oczywiście naniosła się też na dłonie i paznokcie,pokryte juz odżywką-po czym zauważyłam że paznokcie są widocznie odżywione,ale i matowe
BalbinaZwanzig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-10 09:59:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.