Za drobna na sieciówki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-27, 09:36   #1
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190

Za drobna na sieciówki?


Hej dziewczyny!

Mam problem z doborem rozmiaru ubrań. Mam 160cm wzrostu i bardzo drobną sylwetkę. O ile udaje mi się kupić spodnie i to bez większych problemów to zawsze mam problem z "górą". Niestety sieciówkowe XS/XXS jest dla mnie za duże wszerz (w talii i w biuście) i jednocześnie za krótkie. Bluzki/bluzy z działu dziecięcego też odpadają (wielkie w talii, za krótkie).

Czy znacie jakieś sklepy w których istnieje korzystna rozmiarówka dla szczupłej osoby? Ubrania wąskie ale nie krótkie. Ubieram się na sportowo, lubię dopasowane ubrania w stylu basic, koszulki na ramiączkach, na krótki/długi rękaw, bluzy przez głowę i rozpinane.

Nie piszcie proszę że mam przytyć, bardzo bym chciała ale nie jestem w stanie i jedyne co mi zostało to zaakceptowanie swojej sylwetki
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 13:53   #2
Neyve
Raczkowanie
 
Avatar Neyve
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 275
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Dopiero teraz doczytałam, że działy dziecięce odpadają. W takim razie nie wiem, może działy Petite z brytyjskich sklepów? Na asosie jest duża linia petite.

Edytowane przez Neyve
Czas edycji: 2015-03-27 o 15:03
Neyve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 20:34   #3
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 447
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Ja nosze xs i mam 159 i z górą raczej nie mam problemu. Ale kupienie spodni, to jeden wielki koszmar
Zielona Herbata 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 15:40   #4
angellllka
Raczkowanie
 
Avatar angellllka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 150
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Zależy ile masz lat i z jakiego przedziału cenowego wybierasz ubrania. Ja widziałam rozmiar 32/xxs w stradivariusie - tam kupilam spodniczke i crop top dopasowane w talii a większość rzeczy z sieciówek zwęża mi babcia lub mama.
angellllka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 16:04   #5
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Muszę zajrzeć do stradivariusa. Obawiam się kupowania przez internet bo już niestety nie raz się nacięłam a potem zabawa ze zwrotami, ech Więcej zachodu niż to warte. Tak się składa że w tym roku mam tyle lat co w nick'u. Generalnie liczy się dla mnie jakość - jestem skłonna zapłacić 50 i więcej zł za dobrze skrojoną basic'ową koszulkę jeśli ma mi posłużyć przez lata
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 05:58   #6
Sendi95
Raczkowanie
 
Avatar Sendi95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 35
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Mam 158 i rozmiar xxs/xs. Kupno spodni dla mnie to masakra. Jak tylko gdzie się znajdzie dostatecznie mała para to biorę od razu. Jak chodzi o koszulki lubię H&M. Ogólnie w h&mie kupuję rozmiar xs góry. xxs jest za mały. Jakoś tak ich koszulki wypadają dziwnie. Sukienki to już zdarza się że wszystkie za dużę.
Całkiem fajna rozmiarówka jest w Terranovie i Tally Weijl, jednak tam mało kupuję.
W stradivariusie jeszcze nie widziałam żeby był duży wybór rozmiarów. Zazwyczaj mają tylko S,M,L. Czasami tylko zdarzają się mniejsze z pojedynczych modeli.
Z mniej lokalnych marek to z Atmosphere mogę mieć 36 i zazwyczaj rozmiarowo jest ok.
Omijaj Reserved i Zarę. Co do C&A to mam mieszane uczucia. Kiedyś mogłam kupić u nich XS w ciemno i zawsze było super a teraz jest różnie, zazwyczaj wszystko wisi.
Jak tylko coś sobie przypomnę to dopiszę

Edytowane przez Sendi95
Czas edycji: 2015-03-29 o 06:01 Powód: dodanie informacji
Sendi95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 05:48   #7
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Mi trafiły się 3 świetne koszulki z H&M (akurat kończą żywot) ale niestety ten bacic już nie jest dostępny a szkoda bo są naprawdę idealne, ostatnio jak zaglądałam to jakoś na mnie nie leżą te nowe kroje, odstają na biuście, w talii nadal za wąskie a za to zbyt opięte na dole - no taką mam dziwną sylwetkę
Terranove i Tally sprawdzę

Reserved i Zarę omijam od zawsze, wszystko wisi na mnie tak że wyglądam jeszcze gorzej. Akurat w moim przypadku noszenie rzeczy oversize to bardzo zły pomysł. Do C&A nigdy nie zaglądałam, może warto.

Dziękuję za podpowiedzi!

Fakt że nie mam problemu ze spodniami wynika zapewne z tego że mam dosyć muskularny dół z racji uprawianego sportu, standardowe S/XS leży jak ulał tym bardziej jeśli kupuję legginsy czy jeansy z elastyną. Dobrze że chociaż spodnie mogę kupić bez wydziwiania.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-30, 10:12   #8
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Noszę XS na co dzień. Zazwyczaj dobre są na mnie rozmiary z Orsay, Camaieu, C&A, H&M, Tally Weijl, New Look
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 10:32   #9
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Z moich obserwacji wynika, że nie ma kłopotów z rozmiarami 32-36... Te co wyżej + Massimo Dutti, De Facto, sieciówki z rozmiarami petite (Wallis, M&S)
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 06:40   #10
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Cytat:
Napisane przez wie-wiórka Pokaż wiadomość
Z moich obserwacji wynika, że nie ma kłopotów z rozmiarami 32-36... Te co wyżej + Massimo Dutti, De Facto, sieciówki z rozmiarami petite (Wallis, M&S)
Tak jak napisałam wyżej, nie mam problemu z samą "metką" a z dopasowaniem na ciele, czasami jest tak że biorę XS i w biuście i talii mi odstaje a XXS leży dobrze tylko sięga mi ledwo za pępek

I różne inne przeboje z niedopasowaniem.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 08:31   #11
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Tak jak napisałam wyżej, nie mam problemu z samą "metką" a z dopasowaniem na ciele, czasami jest tak że biorę XS i w biuście i talii mi odstaje a XXS leży dobrze tylko sięga mi ledwo za pępek

I różne inne przeboje z niedopasowaniem.
Mnóstwo kobiet ma problemy z dopasowaniem ubrań z sieciówek.
Na mnie rękawy i nogawki są często za długie. Jak bluzka pasuje w talii, to często nie dopina się w biuście, jak pasuje w biuście to zwisa w talii.
W rurki się nie wcisnę bo mam umięśnione łydki. Spodnie z wysokim stanem odstają mi w talii.
Trzeba szukać, mierzyć. Szybko nauczyłam się wstępnie oceniać na oko, czy w ogóle warta mierzyć dany ciuch. Także nie ma recepty.
O zgrozo najlepiej leżą na mnie chińskie rozmiarówki- są małe, ale oni jakoś pamiętają, że kobieta ma piersi i biodra.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 08:42   #12
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Kaoru22, ale to nie jest kwestia Twojej drobności, ale tego, jak są krojone ubrania do sieciówek... Noszę bardzo dziwną rozmiarówkę - od 36 na górze, do 42 na dole... nawet tej samej marki I nie jest to kwestia mojej nieproporcjonalnej budowy Mam biodra symetryczne z ramionami, wcięcie w talii, wysoki stan i stosunkowo niewielki biust, długie ręce. Sieciówki tego nie biorą pod uwagę: w biodrach i w pasie ubrania mają bardzo zbliżony obwód, niski stan w spodniach, za krótkie rękawy itd.
Nie mam najmniejszych kłopotów z ubraniami kupowanymi np. w Solarze, Taranko itp. W innych - tragedia przeważnie...

Edytowane przez wie-wiórka
Czas edycji: 2015-03-31 o 08:46
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 09:40   #13
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Też mam podobny problem - drobna budowa, a przede wszystkim szczupła talia, duże wcięcie w talii. Kupno spódnicy to dla mnie duże wyzwanie. Zwłaszcza, że do pracy chciałabym coś eleganckiego z porządnego materiału, a sklepy z ubraniami dla kobiet nie przewidują tak szczupłej talii, wspomniane tu Taranko - ich 34 jest bardzo duże, ze mnie spada, ledwie na biodrach się zatrzymuje i to nie zawsze
W Zarze też wszystkie spódnice 34 są za szerokie. W młodzieżowych sklepach nawet udaje mi się znaleźć pasujące spódnice, ale nie bardzo nadają się do pracy.
Pasowało na mnie 32 z River Island (no ale zamykają się w PL).
Zastanawiam się nad wspomnianą to Terranovą - wkrótce ich sklep otwiera się w moim mieście, zobaczę może tam coś znajdę.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 09:54   #14
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Mogę polecić Top Secret ale tylko z bluzek. Niestety obecne kolekcje są szyte na bardzo wysokie dziewczyny ale w sklepie internetowym często są dostępne i starsze rzeczy.


Mam 155cm, kupienie spodni jest bardzo problematyczne. Tylko kupno butów przysparza mi większe kłopoty.
Bluzki polecam z Butiku, H&M z działu dziecięcego, New Look.
Albo po prostu polować cierpliwie w lumpeksach choć rozmiar XS jest bardzo rzadki.
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 13:25   #15
katednl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Za drobna na sieciówki?

a patrzyłaś na kolekcję Tally Weijl? mają dużo małych rozmiarów. Też jestem drobna, ale mam wiele rzeczy od nich. Poza tym teraz w modzie trochę luźniejsze rzeczy mój chłopak uwielbia jak jestem taka trochę chłopaczara
katednl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 21:34   #16
kikaa1986
Raczkowanie
 
Avatar kikaa1986
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 93
Dot.: Za drobna na sieciówki?

mam bardzo drobniutką przyjaciółkę i zawsze na różne okazje kupowałam jej rzeczy z orsaya, rozmiar 32.

kika
___________

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-06-01 o 13:40 Powód: link
kikaa1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 07:16   #17
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Za drobna na sieciówki?

O mnie można powiedzieć że jak najbardziej jestem nieproporcjonalna i niestety luźne ciuchy tylko to podkreślają, lubię w spodnie typu boyfriend ale luźna góra absolutnie odpada Zdarzyło mi się odpowiadać na pytania w stylu "Nie przeszkadza Ci że masz takie nabite nogi? Może powiększysz sobie piersi to będziesz lepiej wyglądać?" tak więc z całą pewnością ludzie to widzą

W Tally byłam i puki co ich najmniejszy rozmiar jest na mnie przykrótki, może inna kolekcja mi bardziej podpasuje. W Top Secret bardzo dawno nie byłam - zajrzę. Z tego co pamiętam ich ubrania faktycznie były dosyć długie. New Look ani Butiku nie ma w moim mieście ale będę je mieć na uwadze przy jakichś wyjazdach
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 18:13   #18
jasnosz
Zakorzenienie
 
Avatar jasnosz
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 236
Dot.: Za drobna na sieciówki?

serio omijasz zarę? xs z TRF często bywa malutkie sama mam 157, wąskie ramiona i ogólnie drobną górę która kiedyś przy wadze poniżej 40kg była jeszcze drobniejsza i mam z tych czasów sporo sukienek,kurtek z TRF własnie. Ale może twoje wymiary sa jeszcze mniejsze? możesz podać?

stradivarius ma duże góry, bershka z bsk bywa że bardzo malutkie.

chociaż wydaje mi sie że kiedyś ubrania były mniejsze.
mam spodenki z TW rozmiar M kupione jakieś 10 lat temu są mniejsze niż kupowane w wakacje xs
jasnosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 18:46   #19
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Za drobna na sieciówki?

W ramionach 91cm, biust 75cm (?nie wiem czy dobrze mierzę tak czy inaczej - niewiele), pod biustem ok. 60cm, talia 55cm, na wysokości kolców biodrowych 76cm, biodra w najszerszym miejscu 90cm, napięte udo 50cm, łydka 32cm. Ważę w zależności od sezonu sportowego od 48 do 55kg, same wymiary zmieniają mi się nieznacznie.

Już same wymiary powinny wam naświetlić jak bardzo nieproporcjonalna jestem - mam prawie tyle samo w talii co w udzie

Też odnoszę takie wrażenie co do rozmiarówki
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 18:58   #20
jasnosz
Zakorzenienie
 
Avatar jasnosz
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 236
Dot.: Za drobna na sieciówki?

ramiona jak moje
w talii najmniej miałam 57cm, pod biustem też mam mało 64cm

a w biodrach zawsze było najmniej 90cm

wychodzi na to że faktycznie drobna ta twoja góra
tylko ja jakoś nigdy nie miałam problemu z długością bluz/bluzek

za to największy mój koszmar to próba kupienia płaszcza wszystko jest za wielkie zazwyczaj
jasnosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 19:09   #21
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Mam stosunkowo krótkie nogi za to długi tułów, podejrzewam że to jest powód dla którego standardowe XS/XXS jest dla mnie za krótkie.

Co do płaszcza to udało mi się kupić idealny zimowy płaszcz 3 lata temu w Carry, piękny, dobrej jakości wełniany płaszcz z gigantycznym kapturem, do tego wiązany jak szlafrok. Trochę odstaje mi na plecach ale jest to na tyle subtelna sprawa że mi nie przeszkadza. Za to nigdy nie udało mi się kupić dopasowanej skórzanej kurtki...
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 19:13   #22
jasnosz
Zakorzenienie
 
Avatar jasnosz
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 236
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Mam stosunkowo krótkie nogi za to długi tułów, podejrzewam że to jest powód dla którego standardowe XS/XXS jest dla mnie za krótkie.

Co do płaszcza to udało mi się kupić idealny zimowy płaszcz 3 lata temu w Carry, piękny, dobrej jakości wełniany płaszcz z gigantycznym kapturem, do tego wiązany jak szlafrok. Trochę odstaje mi na plecach ale jest to na tyle subtelna sprawa że mi nie przeszkadza. Za to nigdy nie udało mi się kupić dopasowanej skórzanej kurtki...
w zarze na zimowych % była skórka w która się nawet nie zmieściłam, pozaglądaj tam zwłaszcza na TFR i w poszukiwaniu kurtek
jasnosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 19:19   #23
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Dziękuję, zajrzę
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 20:16   #24
Nelly99
Rozeznanie
 
Avatar Nelly99
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 719
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Cześć! Też mnie dziwi że drobne osoby omijają Zarę - różnica pomiędzy działem Woman a TRF jest ogromna! Na dziale TRF czuje się jak grubas
Z kolei przy moim wzroście (160cm) wszystko jest za długie! Nie tylko spodnie, również góry, które zakrywają mi biodra. Zważając na to że mam wąskie biodra nie jest to korzystne by jeszcze je zakrywać
Nelly99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 09:39   #25
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Pooglądałam ubrania na stronie Zary i ten styl kompletnie do mnie nie trafia. Lubię ubrania proste, dopasowane, sportowe a to co zobaczyłam po prostu totalnie mi się nie podoba Massimo Dutti podobnie, nie mój styl.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 09:32   #26
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Może poszukaj w typowo sportowych sklepach? Nike, Adidas itp - jeśli lubisz styl sportowy.
W Zarze na dziale Trf jest sporo rzeczy sportowych, basicowych.
Problemem jest to, jak są skrojone rzeczy z sieciówek. Ciężko spotkać coś bardzo dopasowanego.
Nie wiem, czy zakładanie obcisłej góry w Twoim przypadku nie potęguje efektu dysproporcji sylwetki.
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 09:15   #27
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Kiedyś rozmiarówka Nike/Adidas mi nie odpowiadała ale dawno nie sprawdzałam Dzięki za podpowiedź, zupełnie zapomniałam o ich istnieniu

Co do obcisłej "góry" - trochę z pewnością potęguje dysproporcje ale zdecydowanie lepiej czuję się w obcisłych koszulkach, w luźnych jestem totalnie płaska i bezkształtna. Najgorzej jest w momencie kiedy założę coś luźnego z dużym dekoltem - efekt wygłodzonego dziecka gwarantowany.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 08:43   #28
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Za drobna na sieciówki?

Dla wszystkich "małych" - w H&M znowu pojawiły się koszulki na ramiączkach na dziale Divided które są doskonałe dla drobnych dziewczyn. Kupiłam kilka sztuk. XS-ki są wąskie, nie za długie, mają ramiączka odpowiedniej długości
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-28 09:43:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.