spóźniający się okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-12, 21:19   #1
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela

spóźniający się okres


Witam, mam problem z nieregularnymi miesiączkami (18 lat, najdłuższa przerwa 3 miesiące, bez stosunku), po wykonaniu różnych badań wyszło, że możliwe, że przyczyną tego była niedoczynność tarczycy. Gdy zaczęłam brać leki sytuacja poprawiła się, miesiączka uregulowała się, cykl trwał 33-35 dni, było tak przez 5 miesięcy.Gdy skończyły mi się leki byłam na wyjeździe, w ostatnim miesiącu właściwie co chwile łapała mnie jakaś infekcja gardła lub angina, w między czasie współżyłam, po 2 tygodniach znów zaczęłam brać leki na tarczycę. Ostatni okres był 23.01.10, pierwszy stosunek odbył się 31.01 bez zabezpieczenia ale chwilowy i nie doszło do wytrysku, następny 7.02.10 z zabezpieczeniem, kolejny 21.02 również z zabezpieczeniem, facet nie kończył we mnie. Okres nie pojawił, zrobiłam test 4.03 - 11 dni po ostatnim stosunku, wynik wyszedł negatywny. Nie mam oznak ciąży, mimo iż od pewnego czasu mam niewielkie ilości białawego śluzu, ale zwykle tak miałam przed okresem, nie towarzyszy mu żaden zapach ani pieczenie/swędzenie. Standardowe pytanie, myślicie, że mogę być w ciąży? Robiłam test Quick Vue, który powinien wykryć ciąże już po 6 dniach.
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 21:33   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spóźniający się okres

Test nalezy wykonac najwczesniej 14 dni po stosunku lub w dniu spodziewanego okresu a najlepiej isc do gina.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-03-13 o 10:22
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 21:59   #3
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: spóźniający się okres

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Okres nalezy wykonac najwczesniej 14 dni po stosunku lub w dniu spodziewanego okresu a najlepiej isc do gina.
Paula, test
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 10:23   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spóźniający się okres

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Paula, test
hahah
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 16:28   #5
Matjas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: spóźniający się okres

Witam !!!
Chciałbym dowiedzieć się od was drogie Panie co powinienem zrobić w takiej sytuacji ? Moja dziewczyna dostała okres 11 lutego wszystko normalnie tak jak zawsze potem w ok połowie cyklu dostała lekkiego krwawienia ( pierwszy raz coś takiego się zdarzyło nigdy wcześniej czegoś takiego nie miewała) lekko brunatny kolor ok 14 dnia cyklu czyli 25 lutego trwało mniej więcej 4 dni. dziś jest 18 marzec a ona w dalszym ciągu nie dostała okresu martwimy się tym coraz bardziej dodam że miewała ona regularne miesiączki co 30 dni oraz ze ostatni raz współżyliśmy 7 lutego tylko z zabezpieczeniem aa dodam że moja dziewczyna ma 18 lat. a dopiero od ok 2,5 roku miesiączkuje . czy powinienem się martwić?? czy zaprowadzić ją do lekarza proszę o pomoc pozdrawiam .
Matjas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 22:46   #6
evilminded
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 68
Dot.: spóźniający się okres

Okres ma to do siebie, że może się czasem przesunąć o kilka dni np. na skutek stresu, zmiany klimatu. W połowie cyklu mogą się pojawić plamienia okołoowulacyjne- czasem pojawiają się w każdym cyklu, czasem tylko raz-dwa, najczęściej nie jest to nic groźnego, ale najlepiej każde krwawienia inne niz menstruacyjne skonsultować z lekarzem. Jeśli jednak obawiasz się, że Twoja dziewczyna może być w ciąży-dostała okres po ostatnim stosunku, który miał miejsce w teoretycznie niepłodnych dniach, w dodatku byliście zabezpieczeni, więc ja bym się nie obawiała raczej, ale zawsze dla pewności możecie zrobić test.
pozdrawiam
evilminded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 11:51   #7
Matjas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: spóźniający się okres

Dziękuje za odpowiedz dzisiaj bd widział się ze swoja dziewczyna kupimy test i się okaże. Na pewno napisze jak to się skończy pozdrawiam.
Matjas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-20, 21:43   #8
MonisiaD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12
Dot.: spóźniający się okres

jesli mozecie to odpowiedzcie mi, kochalam sie z chlopakiem 10 lutego a 21 dostalam okresu,minal juz misiac a kolejnego okresu nie ma, wiec o co chodzi?
MonisiaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.