ból piersi po ponad roku od przyjmowania tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-21, 12:41   #1
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124

ból piersi po ponad roku od przyjmowania tabletek


Witam,

zwracam się z pytaniem do wszystkich dziewczyn, które przyjmują tabletki antykoncepcyjne. Otóż ja od ponad roku przyjmuję Harmonet i do zeszłego cyklu było wszystko w porządku. Absolutnie żadnych skutków ubocznych. W zeszłym miesiącu natomiast, dostałam plamień w trzecim tygodniu, ciągnęły się one do okresu i w okres przeszły. W tym cyklu, w drugim tygodniu powiększyły mi się znacznie piersi, stały się bolesne, zwłaszcza przy naciskaniu. Powiększyły mi się także sutki. Raczej nie są obrzmiałe. Do tego doszły bóle nogi - najpierw prawej, połączone z lekkim mrowieniem i drętwieniem, a teraz lewej - tutaj bóle
skurczowe. Tutaj dodam, że jestem niepaląca i młoda

Wiem, że to wszystko są skutki uboczne brania tabletek, ale dlaczego tak późno? Czy to znak, że muszę zmienić tabletki/przestać je brać? Czy moja ochrona
antykoncepcyjna jest utrzymana? Po ostatnim okresie zrobiłam test, wszystko ok, a teraz jeśli współżyjemy, to bez wytrysku w środku. Zaczynam się bać o swoje zdrowie.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.
__________________
Wymianka
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 12:48   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ból piersi po ponad roku od przyjmowania tabletek

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
Witam,

zwracam się z pytaniem do wszystkich dziewczyn, które przyjmują tabletki antykoncepcyjne. Otóż ja od ponad roku przyjmuję Harmonet i do zeszłego cyklu było wszystko w porządku. Absolutnie żadnych skutków ubocznych. W zeszłym miesiącu natomiast, dostałam plamień w trzecim tygodniu, ciągnęły się one do okresu i w okres przeszły. W tym cyklu, w drugim tygodniu powiększyły mi się znacznie piersi, stały się bolesne, zwłaszcza przy naciskaniu. Powiększyły mi się także sutki. Raczej nie są obrzmiałe. Do tego doszły bóle nogi - najpierw prawej, połączone z lekkim mrowieniem i drętwieniem, a teraz lewej - tutaj bóle
skurczowe. Tutaj dodam, że jestem niepaląca i młoda

Wiem, że to wszystko są skutki uboczne brania tabletek, ale dlaczego tak późno? Czy to znak, że muszę zmienić tabletki/przestać je brać? Czy moja ochrona
antykoncepcyjna jest utrzymana? Po ostatnim okresie zrobiłam test, wszystko ok, a teraz jeśli współżyjemy, to bez wytrysku w środku. Zaczynam się bać o swoje zdrowie.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.
ochrona antykoncepcyjna jest w porządku, ale proponuje udać się do ginekologa.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 12:50   #3
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: ból piersi po ponad roku od przyjmowania tabletek

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
ochrona antykoncepcyjna jest w porządku, ale proponuje udać się do ginekologa.
szczerze mówiąc, to jedyne co mnie zatrzymuje przed tym, to zachomikowane blistry.. mam jeszcze dwa ponad ten, który teraz stosuję. a zapewne dojdzie do zmiany tabletek i szkoda prawie 100 zł ale chyba będę musiała tak zrobić
__________________
Wymianka
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 14:51   #4
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ból piersi po ponad roku od przyjmowania tabletek

Ale to niekoniecznie są skutki uboczne tabletek. Ja wczoraj miałam tak okropnie opuchniete i bolesne piersi, że musiałam zdjąć stanik. A tabletek nie biorę od przeszło roku. Potem skojarzyłam to z wysiłkiem fizycznym, który tego dnia był dość nietypowy (cały dzień grabienia). Więc to niekoniecznie tabletki, przyczyny mogą być różne, a ginekolog powinien mieć szansę się na ten temat wypowiedzieć.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 15:43   #5
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: ból piersi po ponad roku od przyjmowania tabletek

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Ale to niekoniecznie są skutki uboczne tabletek. Ja wczoraj miałam tak okropnie opuchniete i bolesne piersi, że musiałam zdjąć stanik. A tabletek nie biorę od przeszło roku. Potem skojarzyłam to z wysiłkiem fizycznym, który tego dnia był dość nietypowy (cały dzień grabienia). Więc to niekoniecznie tabletki, przyczyny mogą być różne, a ginekolog powinien mieć szansę się na ten temat wypowiedzieć.
będę musiała złożyć wizytę mojej pani ginekolog, chociaż bardzo nie chcę zmieniać tabletek a tym bardziej dowiedzieć się o innej przyczynie bólu.. chociaż nie wiem, czy nie lepiej poczekać na okres, czy po tym minie ból.
__________________
Wymianka
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.